1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
10. únor 2013

@werinka1 A ještě ty hračky - našemu mrněti se moc líbily chrastítka ze sapito.cz 😉

bugee
10. únor 2013

@babka Chodíme plavat do hotelu Step, do Žabičky 😉 Teda chodí manžel s Jonášem, já si asi někdy vezmu dovču a taky se zajdu podívat, prý to stojí za to. Prcka to baví a je tam moc důležitej 🙂

werinka1
10. únor 2013

@babka Díky i za tip 🙂

xavera
11. únor 2013

@werinka1 ahoj, k těm hračkám - u nás to bylo tak, že si naše malá stejně sama nikdy s ničím nehrála. Když jí člověk ale ukazoval, povídal, podával atd...tak ji bavilo úplně vše - hračky plastové, látkové, chrastící, nechrastící i nehračky - cokoliv z kuchyně, nebo třeba jen obyčejné barevné mašličky. S těmi chrastítky od Šapitó mám tedy zase já špatnou zkušenost. Máme 2 a lezou z nich skrz tu látku takové mikronitky, kterých měla vždy plnou pusinku. Tak jsem jí to zabavila. Asi jí to vrátím, až si přestane vše cpát do pusy. Co jí ale vlastně docela bavilo a stále baví, jsou hračky od Lamaze - jsou honě barevné, různě chrastí, mají střapečky. Prodávají se i takové malé chrastící náramky a to byly první hračky, na které reagovala - jsou takové kontrastní - červená, žlutá, černá.

werinka1
11. únor 2013

@xavera Na ty od Lamaze jsem už taky koukala a vypadaj hezky a zajímavě. Pro děti myslím 😀 I mě se teda líbily. Ty chrastící náramky se mi taky líbí, ale mám pocit, že jsme to dávali ségry malýmu (je mu už skoro 7) a ten zas na to nijak moc nereagoval. Ale určo vyzkoušíme.

werinka1
11. únor 2013

@xavera Jo a určitě máš pravdu, že děti mají rádi když si s nimi povídáš, ukazuješ......prostě když se jim věnuješ. To určitě. U těch dvojčátek je to prý jednodušší v tom, že si strašně vystačí spolu. Co jsem slyšela od těch mamin, tak v tomhle byly dvojčátka super jak si vyhrály spolu.

xavera
11. únor 2013

@werinka1 to jo, s dvojčátky je to jiné, ....no jsem zvědavá, co nám tu o nich budeš jednou psát 🙂

xavera
12. únor 2013

@bugee ahoj, tak jsem koukala na stránky toho vašeho plavání a vypadá to moc dobře 🙂 ...napřed jsem se zděsila ceny, ale co jsem tak pohledala, zjistila jsem, že to tak stojí všude ☹ to je teda děs.

babka
12. únor 2013

@werinka1 Jó, Lamaze hračky taky měly úspěch. Chrastící náramky tedy Kristýnku vůbec nezajímaly (doteď si jich pořádně nevšimla, na začátku se jich dokonce bála), ale máme od nich mimo jiné sovu a tu mrně zbožňuje doteď. A taky jsme málem zapomněla na první knihu od yokidoo (ta u nás jede ještě dneska) a taky látková knížka od GALT, tu mrně taky miluje od narození 🙂

werinka1
12. únor 2013

@babka Na každého prcka asi zabírá něco jiného 🙂 Díky za další tipy.....píšu si píšu 😉

tina74
12. únor 2013

@werinka1 Právě jsem si přečetla dobré zprávy od Tebe🙂 Hračky máme hlavně Lamaze, FisherPrice a Nattou. A císařský řez jsem třeba já měla úplně v pohodě - jen s epidurálem. V pohodě to bylo jak v průběhu výkonu, tak následně. Druhý den už jsem celkem normálně chodila. Bolesti byly minimální. Celkovou anestezii by Ti asi na požádání dali, spíš na epidurál nespíš mít určité kontraindikace. Ale je škoda, abys ty miminečka nemohla hned vidět. Je to přeci jen silný zážitek, když je vidíš hned, jak se Ti narodí, tak bych se toho dobrovolně nevzdávala.

tina74
12. únor 2013

@bugee To je bezva, že chodíte cvičit a plavat. My o tom zatím pořád jenom mluvíme, ale skutek utek☹ Tak snad to brzy napravíme...

bugee
13. únor 2013

@xavera Jojo, plavání je skutečně drahé, ale k mému převkapení i manžel je se mnou zajedno v tom, že to za to stojí, že je to pro mrně prospěšné 🙂 Navíc mám v práci kolegu, který mi říkal, že jeho 3letý syn na plavání chodil také a že dnes v pohodě skáče do velkého bazénu, uplave velký kus pod vodou, vůbec se nebojí, umí se ve vodě pohybovat, takže si to o dovolených vyloženě užívají, což mi přijde bezva 😉

bugee
13. únor 2013

@tina74 Určitě to stojí alespoň za zkoušku - my jsme do toho šli, protože vidíme, že i domácí koupání si prcek užívá, ve vaně řádí a vůbec mu nevadí sprcha, ani přes hlavičku, naopak se mu všechny hrátky s vodou moc líbí 😉

werinka1
14. únor 2013

@tina74 Je pravda, že je lepší vidět je hned a vědět že jsou v pořádku. Nějak to dopadne......něco snad vydržim 😀 Stejně pro mě bude nejdůležitjší aby byly holky v pořádku.

tina74
14. únor 2013

@werinka1 Ono to fakt nebolí (nebo by alespoň nemělo), jen cítíš, že se tam něco děje (tlak, tahání, horko...). Já jsem to právě ani moc nevnímala, protože se mnou celou dobu mluvili a odvedli mi tak pozornost🙂 Ale hlavně jsem to neřešila - důležité bylo, aby bylo v pořádku dítě, jak píšeš.

gabulenka
15. únor 2013

@werinka1 ahojky, taky mám za sebou císař 🙂 Kdyby mi někdo předem řekl, že budu mít epidurál a císař, tak bych se zděsila. Ale tím, že se malá narodila o měsíc dřív, tak jsem měla pocit, že na to vůbec nejsem připravená. A asi to bylo dobře, neměla jsem o tom ani nic načteno 🙂 Během porodu a velkých bolestí kdy jsem byla jen na 3cm otevřená už jsem o epidurál prosila 🙂 Nakonec jsme skončili císařem s epidurálem, který mi zavedli už na por.pokoji. Bolest jsem necítila, jen trochu tlak a tahání. Chvílemi jsem měla pocit, že mě shodí z postele. Ale když si představím docela malou jizvu kterou mám na břiše, tak se ani nedivím. Byl tam se mnou manžel a mluvil na nás anesteziolog (ten který mi už předtím zavedl epidurál) takže odváděli pozornost. Netuším jak dlouho to celé trvalo, ale zdálo se mi že šlo vše rychle. Pak jsme slyšeli malou 3x zaplakat a rozbrečeli jsme se oba 🙂 Pořád jsem koukala na manžela, takže vůbec nevím, kdy ji odnášeli, manžel šel malou zkontrolovat a pak mi ji ukázali. Jen jsem byla tak unavená a oblblá, že jsem ji jen pohladila po zavinovačce a sestřička mi vzala ruku, že si ji můžu pohladit i po tvářičce 😀 Nenapadlo mě, že i takto sem si mohla říct o přiložení na sebe. Byla sem ráda, že byl manžel u toho a první minuty byl s malou aspon on. Pak ji ale pro jistotu odvezli na jipku tak za ní byl opět manžel a aspon mi ji nafotil. Celý císař mi nepřišel tak hrozný. Nejtěžší bylo poprvé slézt z postele a dojít do sprchy. Pak to bolelo, ale bylo to lepší a lepší. Dostávala sem ale léky od bolesti. Pro mě bylo ale nepříjemný že jsem cca 2 měsíce necítila podbřišek, když sem se tam dotkla. Jako by to nebylo moje tělo. Ale postupně to přišlo do normálu. Takže u nás v pohodě, určo se neboj, souhlasím, že nejdůležitější je, aby byly holčičky v pohodě.
Spíš by mě zajímalo jak to bude s porodem u druhého miminka 🙂
@bugee plavání a cvičení super, fajn, že se to Jonáškovi líbí🙂
Holky, nemáte nějaký tip na stránky s recepty pro ty naše zlatíčka? Už nevím, co vymýšlet 🙂

gabulenka
15. únor 2013

@werinka1 a co se týká hraček, u nás vedou taky Lamaze, pak zpívající housenka od FP, kostky s kyblíkem od FP, ty první knížky látkový (Galt), dřív kolotoč nad postýlkou, ty cinkající řetězy do kočáru a hrací plyšový usínáček (Sparkys) 🙂

werinka1
16. únor 2013

@gabulenka To musí bejt strašně hezký když vidíš miminko hned a můžeš ho pohladit. 😵 To za to stojí. Já koukala na stránky porodnice kde budu rodit a za přítomnost manžela u plánované sekce se platí 2500,-Kč ☹ Ale chce být u toho, takže to zaplatíme. Když to teda bude ta plánovaná sekce. Taky jste platili? Kamarádka mi to popisovala jako neskutečně dlouhý a fakt hodně nepříjemný 😒 Já mam za sebou 2x laparku takže si trošku dovedu představit jak bolí řez (i když co jsou 2 dirky proti skutečnému řízanci ☹ )A taky má prej jizvu 20 cm. Asi to každej snáší jinak (to určitě) a možná záleží jak "šikovnej" pan doktor to zrovna dělá.... 😒 Nebo jestli u těch dvojčátek třeba musí udělat větší "ďurku"?? Ale kamarádka měla tedy jen jedno.
Ty hračky od Lamaze si fakt hodně maminy pochvalujou a taky od Fisher price. Takže už jsem na ně trošku koukala a určitě nějaký vyberem. Ségry dětem teda strašně chutnaly ty knížky co jsou jakoby omyvatelný (PVC nebo co to je za materiál). Ale ty byly made in china co si tak pamatuju 😒

bugee
16. únor 2013

@werinka1 Mám jizvu tak 10-12cm, víc určitě ne. A půl roku jsem opravdu spodek podbřišku necítila, bylo to nepříjemné, ale nebolestivé. A ten prcek za to určitě stojí - už stojí i 5 vteřin bez opory 😉

werinka1
16. únor 2013

@bugee 😉

tina74
16. únor 2013

@werinka1 Asi tomu budeš těžko věřit, ale když srovnám laparoskopii (pouze diagnostickou) a císařský řez, tak ta laparoskopie byla po mnoha stránkách horší. Mnohem hůř se mi po operaci vstávalo - myslela jsem si, že si ze mě dělají srandu, když mi řekli, že mám jít na WC a do sprchy☹ Vstávání po císaři bylo proti tomu hračka.
Taky mě dost táhly stehy, takže cesta domů autem byla poměrně šílená.
A jizva po laparoskopii mi vadí mnohem víc - je ošklivá a na viditelném místě. Jestli někdy nebudu vědět co s penězi, tak si snad nechám udělat plastiku☹ O jizvě po císaři v podstatě nevím a podbřišek jsem cítila normálně. Takže je to asi fakt hodně individuální, ale každopádně se zbytečně neděs dopředu a HLAVNĚ SE NEDÍVEJ NA FOTOGRAFIE, VIDEA APOD. 😉 😉 😉
@gabulenka Já jsem to právě taky vůbec neplánovala a už vůbec ne ten den, takže jsem se naštěstí na nic nedívala a nic si nečetla🙂

werinka1
17. únor 2013

@tina74 Tak tím si mě teda potěšila! 🙂 Já měla představu, že to musí bejt stokrát horší 😒 Na cestu autem vzpomínam taky velice ráda. Každej i sebemenší výmol byl utrpení. Já měla tendenci omdlívat, jak jsem si sedla a měla vstát, studenej pot a už jsem se vzdalovala. Jinak mě nebylo nic. Zvracení, nevolnost, hlava......nic. Ale poprvé vstát a jít na wc a do sprchy, no jo, to byl heroickej výkon 😀
Co se týče videa.....pozdě 😀 😕 Ale už sem si to zakázala!

Jinak dneska jsem měla, vlastně už trochu včera, pocit, že cítím první žďuchanečky 😵 😵 😵 Nevím jestli je to skutečně to ono, ale je to takové lehounké ťukáníčko zevnitř 🙂 Vždycky na levé straně v podbřišku. Tam je údajně jedna žabička, druhé je prý výš, asi někde u pupíku. Já už na to čekam jak na smilování. Pořád mam strach jestli jsou holky v pořádku a už jsem jim domlouvala ať o sobě dají trochu vědět. 🙂

xavera
19. únor 2013

@werinka1 to bude určitě ono 🙂 tak si to pěkně užívej, je to krásný pocit.

werinka1
21. únor 2013

@xavera Je to krásně zvláštní pocit, na kterým člověk začně být asi závislej 🙂 Od té doby se neustále sleduju a jak do mě třeba celé dopoledne trošku nežďouchnou, začínám být nervózní 😠 Zatím citím takové slabé kopkání (jestli se tomu tak dá říct, spíš je to jenom slabounké zaťukání) na levé straně. Snad i druhá žabka je v pořádku, čekala bych ještě třeba na druhé straně druhou..... 😕

bugee
21. únor 2013

@werinka1 Neboj, určitě jsou v pořádku obě, jen je ta druhá na místě, kde zatím pohyby necítíš 😉 Tuhle fázi těhotenství si užívej, protože je to ta nejhezčí 🙂

xavera
21. únor 2013

@werinka1 přesně jak píše bugee, a nebo má třeba placentu na stranu, kam kope, a to ji pak nemůžeš cítit 🙂, počkej až poporostou, to bude rodeo 🙂

werinka1
22. únor 2013

@bugee
@xavera Tak na to rodeo už se těším 🙂 I když je to prý někdy až nepříjemné. Ale je to asi takové uklidnění, že jsou ok. Já pořád cítim žďuchance jen na levé straně 😒 Akorát jednou na pravé když jsem si lehla na levý bok. Ve středu jdu na kontrolu, po 3 týdnech, tak budu asi lehce nervózní. Ostatně jako pokaždé 😒
Jinak teda, ráno vstát z postele.....no připadam si jak 100 letá stařenka 😀 Chvilku si sednout, pak se pomalu rozhýbat, břicho táhne.....a to mam ještě malej pupík 😅

xavera
22. únor 2013

@werinka1 a kolik už jsi přibrala? nebo zatím nic ?

werinka1
23. únor 2013

@xavera Zatím mám 2-3 kg nahoře. To by mělo být snad tak nějak akorát.....?