1. návštěva u gynekologa v 20 rokoch

siem
18. srp 2009

Ahoj, mám takový hodně hloupý dotaz...je mi přes 20 ale ještě nikdy jsem nebyla u gynekologa... jsem marťan nebo je nás takových víc? pořát to tak nějak odkládám, mám fobii z doktorů a žádný problémy sem zatím neměla...mám strach, že až někam přijdu tak první co bude budou výčitky, že sem měla přijít už dávno... no a asi by měli pravdu že? ...ráda bych začla plánovat mimčo tak by asi bylo dobrý tam zajít ještě předtím co? 😒

eaka
27. zář 2010

@esmera Prečo si zutekala, keď Ťa kamarátka brala ku svojej na konzultáciu? veď Ťa nikto nasilu na kozu nevysadí!!

eaka
27. zář 2010

@esmera Súkromníci majú aj zmluvy s poisťovňami, nájdi si takého...a celý čas Ti vravíme, nejakého/nejakú, ktorého/rú Ti niekto odporučí

esmera
27. zář 2010

@eaka Neviem, prečo som zutekala...Jednoducho ten môj strach, no. A išla by som aj k doporučenému lekárovi, ale najprv si chcem oťukať toho, ktorého som takto náhodou našla, keď som ho už našla, má celkom odorú netovú stránku.

mau
27. zář 2010

@eaka Upresním to teda - rakovina krčka maternice (okrem vyššie spomínanej ojedinelej formy) vzniká po infekcii niektorými typmi papilomavírusu (predovšetkým typu HPV 16). Vírusom sa nakazí približne 80% sexuálne aktívnych žien (pozor aj styk so sliznicou), čo ale automaticky neznamená vznik rakoviny... 🙂

esmera
27. zář 2010

@eaka Ďalšie prípadné komentáre až zajtra, dobrú noc!

eaka
27. zář 2010

@mau No...automaticky neznamená rakovinu, to presne som napísala...nie?

eaka
27. zář 2010

@esmera zajtra ráno radšej seď na gynde... a nie na nete

mau
27. zář 2010

@eaka Ja som predtým len reagovala na príspevok, že to nie je ako chrípka a nemôžeš sa tým nakaziť... Pretože práve vírus to všetko naštartuje. A nechcela som, aby ju strašili... 😉

A @esmera súhlasím s @eaka, zajtra konečne choď k lekárovi a zbytočne to tu nerieš...

esmera
27. zář 2010

@eaka Tak rýchlo to asi nepôjde, lebo do zajtra ráno sa mi ten gynekológ asi ťažko ozve, keď som mu teraz posielal správu...Vidíte, ešte nespím, ale už fakt pôjdem.

hejdita
28. zář 2010

@berenika39 jj ale ja uz od te doby co sem porodila na prohlidky chodim 😉 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀

depecko
28. zář 2010

esmera-aj ja sa bojím.a veľmi.vždy.prvýkrát som bola keď som mala 26.nemala som dovtedy problémy.vyšetrenie je nepríjemné,ale dá sa to prežiť.ja vždy viac pretrpím obdobie odkedy sa objednám až kým nenastane "ten deň".V čakárni sedím vyklepaná,bledá ako stena.Z ordinácie vychádzam ako iný človek,ten kameň zo srdca keď leziem z kozy iste počuť aj na inom kontinente.Takže-nie si sama,aj ja som bojko,všetko sa prežiť dá. 🙂

esmera
28. zář 2010

@depecko Tak ten pocit veľmi dobre poznám, keď do ordinácie prichádzaš ako úplne iný človek a odchádzaš zasa ako niekto úplne iný. Je to vždy, keď idem k zubárovi, takže aspoň mám taký zahrievací cvik aj pre gynekológa. S tým rozdielom, že zubári toto veľmi nechápu a ako píšem, radšej zvalia vinu na pacienta, že je bojko a tak, a že sa nechce starať o chrup, než by si priznali, že zubarina je veľmi boelstivé odvetvie. gynekológ hádam bude mať pochopenia viacej. Skôr mám strach z vlastného strachu.

eaka
28. zář 2010

@esmera, to sú výhovorky, nemusíš čakať na odpoved toho gyn, čo si mu napísala...len zase oddiaľuješ návštevu...ja som dnes bola a mám to za sebou .. ha! 😉

depecko
28. zář 2010

a ako bola si?

esmera
28. zář 2010

@eaka Čo, aké výhovorky? Jednoducho ešte enviem, ku komu by som šla, a tak chcem počkať na odpoveď toho lekára, čo je na tom.

eaka
28. zář 2010

Že to proste odkladáš, ako sa dá... proste k nemu zavolaj, či sa tam objednáva a keď nie, tak tam ráno seď a sestričke povedz, že ideš na prvú konzultáciu... Doktor nemá na nič iné čas, iba odpisovať na emaily...

esmera
29. zář 2010

@eaka Odkladám to, pretože mám strach. Ten lekár sa mi síce ozval,a le neposkytol mi dopoveď na žiadnu z otázok, na ktoré som sa ho pýtala. Možno nechcel mailom, ale aj tak, bola by som pokojnejšia, keby čo len na jednu vec bol odpovedal.

eaka
29. zář 2010

@esmera Nuž tak seď doma a píš emaily...

esmera
29. zář 2010

@eaka Z toho aspoň nemám strach...
Ale nie, vážne, veď ja určite navštívim gynekológa, len mi to trvá, kým sa rozhýbem.

eaka
29. zář 2010

Ale @esmera, veď choď na konzultáciu! Z toho predsa nemusíš mať strach. Ak chceš s niekým komunikovať, stačí zavolať sestričke, kedy mávajú menej ľudí, príp.sa objednať, nepíš maily, to je totál neosobné, nepovie Ti nič nové, čo si už nečítala tu... Osobne zistíš, či Ti je Dr. sympatický/á a podobné ďalšie vlastnosti a rozhodneš sa, či prídeš aj na vyšetrenie alebo nie...a keby si rovno nabrala odvahu a skočila aj na kozu, tak to máš za sebou a môžeš si kúpiť nové čižmy za odvahu! 😉

esmera
29. zář 2010

@eaka No, veď možno by ma ani nevyšetrovali tade, kade nechcem...Len teraz je problém, že on je súkromník a paltí sa za všetko, aj za založenie karty, asi aj za tú konzultáciu, a ja som bez práce a bez koruny...Keby sa našlo miesto, aj by som šla, to už nie je len o odvahe.

esmera
29. zář 2010

@esmera A čižiem mám dosť, aspoň päť párov, hoci nie úplne nové, ale skoro akoby nové.

eaka
30. zář 2010

@esmera, u súkromníka sa platí...pravdepodobne aj za ten email... je to jediný gyn v Tvojom okolí? choď k nesúkromníkovi..

esmera
30. zář 2010

@eaka No áno, nie je to jediný v mojom okolí, ale zdal sa mi dosť chápavý, tak by som chcela vyskúšať asi jeho. Len je tu ten finančný problém.

crca
1. říj 2010

Teda přečetla jsem jen první stránku 😅 ,ale to,že se panny vyšetřují přes konečník??? 😲 To jsem ještě neslyšela 😅 Já byla poprvé v 17 letech pro prášky,bylo to sice nepříjemný,svlíkat se před chlapem 😅 ,ale dodnes bych neměnila! 😉 Po mých pokusech umělého oplodnění,kdy do Vás a na Vás kouká kde kdo,už mě tohle nerozháže 😀

esmera
1. říj 2010

@crca Tak ako sa vyšetrujú panny? Ja som sa dočítala, že konečníkom.

bellada
1. říj 2010

@esmera tu mas celkom dobre rozpisane ako to na takej prehliadke vyzera http://zena.atlas.sk/panna-u-gynekologa-cez-kon...

crca
1. říj 2010

@esmera No já myslela,že normálně 😅 To mě nenapadlo,že se vyšetřuje přes konečník,vždyť co tam tak může zjistit? 😕 Na malé holčičky mají udělané malé nástroje,tak by mě nenapadlo,že na dospělou ženskou(byť panu) půjde přes prdel 😀 Teď to myslím vážně,fakt jsem nevěděla že se takhle vyšetřujou 😉

esmera
1. říj 2010

@bellada Vďaka, pozriem sa na to

esmera
1. říj 2010

@bellada No, tka už som sa na to pozrela, ale nepotešilo ma to...