1. návštěva u gynekologa v 20 rokoch

siem
18. srp 2009

Ahoj, mám takový hodně hloupý dotaz...je mi přes 20 ale ještě nikdy jsem nebyla u gynekologa... jsem marťan nebo je nás takových víc? pořát to tak nějak odkládám, mám fobii z doktorů a žádný problémy sem zatím neměla...mám strach, že až někam přijdu tak první co bude budou výčitky, že sem měla přijít už dávno... no a asi by měli pravdu že? ...ráda bych začla plánovat mimčo tak by asi bylo dobrý tam zajít ještě předtím co? 😒

depecko
1. říj 2010

esmera čím ďalej sa budeš v tom "pitvať" zisťovať strachovať sa ešte viac budeš úúplne na prášky. 😠 už aj sa objednaj už nič nezisťuj a potom sem napíš či to bolo také hrozné. 🙂

esmera
1. říj 2010

@depecko momentálne som sa objednala skôr k zubárovi, ale rozmýšľam, že obehnem nejakých lekárov u nás v meste, alebo jedného, a rovno vôjdem dnu a spýtam sa na prvé vyšetrenie. neviem.

depecko
1. říj 2010

už len niečo urob.lebo strach sa stupňuje.hovorím ti že pre mňa je horšie "čakať" kým prídem na vyšetrenie.Tam to ubehne,stretneš nejaké baby v čakárni,a ani nie za pol hodku máš za týýýýýým.

esmera
1. říj 2010

@depecko no práve, stretnem baby v čakárni, a tie ma nastrašia sovjimi skúsenosťami, tak z tej čakárne aj zdúchnem...

crca
1. říj 2010

@esmera Tak to si dej bacha aby jsi jednou neotěhotněla 😀 To nevím jak chceš potom zvládnout prohlídky a nedejbože ještě porod!! 😀 😀

esmera
1. říj 2010

@crca Tak to neviem ani ja, a radšej si to ani nepredstavujem...Ozaj baby, keď už sme pri tom, tak tie, ktoré to máte za sebou, je pôrod naozaj taká bolestivá záležitosť, ako to vo všeobecnosti býva prezentované? Určite horšie ako gynekológ...

berenika39
1. říj 2010

@esmera určitě se ptáš vážně?

crca
1. říj 2010

@esmera tak sice mám dvě děti,ale měla jsem císařský řez a byla prča,i jsme se nasmáli 😀

jasminet
1. říj 2010

@esmera nehnevaj sa na mna, ale 4 strany o tom, ako sa bojis a chces ist a nemozes, lebo nerobis a nemas peniaze a podobne?? neviem preco mam pocit, ze toto je dalsia pubertacka zabavka a nie problem 26 rocnej dospelej zeny 😒
kto naozaj chce a potrebuje ist ku gynekologovi, tak nehlada na nete dovody ako preco neist, ale lekara vo svojom okoli...sa opytaj kamosiek ku komu chodia, ak nemas peniaze na sukromnika, tak chod k svojmu obvodnemu a hotovo... 😉

esmera
1. říj 2010

@jasminet No, tak máš pravdu, problém 26 ročnej dospelej ženy to ešte nie je, ale takýmto tempom, ktorým sa ja rozhýbem, to môže byť problém aj 30 ročnej dospelej ženy...
A k lekárovi, ku ktorému chodí moja mama, ísť enchcem, hoci takáto cesta by bola najľahšia. neviem prečo. Nejako to vyriešim, nebojte sa, dosť už bolo o tom tu na fóre. Aj tak mi ani jedna z vás nemôže pomôcť prekonať strach.
A s tým pôrodom som sa pýtala vážne, nečudujte sa tomu, nakoľko nemám žiadne skúsenosti ani v tomto smere...Preto vsádzam na ženy, ktoré ich majú.

berenika39
1. říj 2010

no na to stačí i selský rozum, prohlídka na gyndě je jeden dva prsty dovnitř a patnáct minut a porod je 30cm průměr hlavička ven a 12 hodin, když to dobře jde.
pochybuju, že je to seriozní debata.

esmera
1. říj 2010

@berenika39 Ale ve´d si ma nepochopila, moja zlatá...ja som sa nepýtala, či je gynekologická prehliadka menej boelstivá než pôrod, to viem aj bez vás, ako to je, ale otázka znela, či je pôrod skutočne taký bolestivý, ako to vo všeobecnosti býva prezentované? To prvé bolo len také konštatovanie.

berenika39
1. říj 2010

aha. 🤐

esmera
1. říj 2010

@crca Jééj, ty máš dvojčatá? No krásne! Aj ja som z dvojičiek.

esmera
1. říj 2010

@berenika39 No vidíš.

berenika39
1. říj 2010

nevidím. jenom zírám.

esmera
1. říj 2010

@berenika39 Aha, vporiadku - ja len, aby si ma zle nepochopila, ja nič v zlom, ja som veľmi zlatý človiečik.

berenika39
1. říj 2010

nepochybuji.
debata s tebou je bezpředmětná, protože jsem si dala práci a prolítla beremko, mk.sk..no a stačí. tvoje starosti bych chtěla mít.
možná jedna rada - pokud nemáš co dělat, pracuj. nejlepší lék na řev je práce. věř mi.

bojovnicka
1. říj 2010

@esmera Ahoj,moja,čítam tu,čítam,a pýtam sa-robíš si srandu alebo taká naozaj si?

berenika39
1. říj 2010

baví se.

esmera
2. říj 2010

@berenika39 Na niečom takom ako gynekológ sa baviť jednoducho nedá. A máš pravdu, mnohé z vás by určite chceli mať moje starosti. Nie, nie som taká, ale už som písala, že na fórum Modrý koník sa to podľa mňa hodí, takéto diskusie, nakoľko som si to už predtým prebehla a tie témy,č o som tu videla...Riešiť, či u niekoho na vrhu, kde býva, fúka vietor, je oveľa bezpredmetnejšie ako riešiť svoj strach z nejakého lekárskeho vyšetrenia. Okrem toho - skontaktujte si slečnu, ktorá túto diskusiu založila, lebo ja som to nebola.

esmera
2. říj 2010

@berenika39 Rada by som pracovala

jasminet
2. říj 2010

@esmera nie, nezalozila si tuto temu, zalozila si temu "Prvykrat u gynekologa", ktoru ti admin zamkol 😉

esmera
2. říj 2010

@jasminet No a čo je na tom zlé, ak som ju aj chcela založiť? Je to úplne normálna téma, ak si ju provnám s niektorými, ktoré som tu na fóre našla...
A okrem toho, takúto tematiku tu založila aj tá 20 ročná dievčina, čiže otázka prvého gynekologického vyšetrenia trápi viaceré z nás...Keď ono určite viaceré znás trápi aj mnoho iných vecí, na ktoré by sa dala založiť téma, len vieš, nie každá má odvahu to urobiť, aby sa náhodou zase nestala terčom útokov ako aj ja.

bettyna84
2. říj 2010

@esmera Ahoj, musím tě tady povzbudit - na gyndě jsem byla poprvé asi ve 21 ještě jako panna 😉 , taky jsem se dost bála a ano - vyšetřovala mě přes konečník. Jako gynekoložku jsem si zvolila ženu (- ke chlapovi bych prostě jít nemohla...), kterou mi doporučila kamarádka. Měla jsem vážně velký strach, ale není se čeho bát, každý gynekolog chápe, že když jdeš poprvé, tak jsi nervózní. Vyšetření nebolí, jen je to malinko nepříjemné, ale rozhodně nic hrozného. Teď už se na vyšetření vždycky i docela těším, moje dr. je totiž moc milá 🙂 . Tak s chutí do toho!

berenika39
2. říj 2010

@esmera tobě nevadí, že na jiných forech se dá o tobě dočíst, co všechno takhle "dramaticky" řešíš? všechna tři fora jsou propojená, někde napíšeš, že jsi našla diskusi úplně náhodou a vedle jsi zaregistrovaná už déle? nebudu se v tom vrtat, je to tvoje věc, mě osobně se to netýká, takže klidně pokračuj. ale je mi líto, že se tu snaží plno maminek tě podpořit, taky jsem to brala vážně.

gynekologická prohlídka je pár minut, který ti v nejzazším případě můžou zachránit život, takže jestli tu budeš ještě pár let dokola meditovat, jestli jít, kam a za kolik, bude pozdě.

esmera
2. říj 2010

@bettyna84 jéééj, tak to si ma naozaj povzbudila, si moje slniečko! Ďakujem, že ma chápeš, ja si fakt enchcem z tohto robiť srandu, to už naozaj z hocičoho iného, len nie z gynekológa! Zubára a gynekológa beriem veľmi vážne, len na jedného nemám peniaze a na druhého odvahu. Mám ešte segru-dvojča, ktorá je ako ja, takže sme v tom aspoň spolu. Verte či nie, k tomu gynekológovi sa obe odhodlávame už dlho.

esmera
2. říj 2010

@berenika39 ja to už mám asi v povahe, všetko takto "dramaticky" riešiť, nemyslím tým nič zlé. Aj keď popravde, ekď sa nad tým tak zamyslím, vlastne by mi mohlo byť jedno, o si o mne myslia úplne cudzie osoby, či ma pochopia alebo nie. V krajnom prípade sa sem dá nepísať. rada by som založila aj iné témy, ale neviem, neviem...

esmera
2. říj 2010

@bettyna84 A môžem sa teda spýtať, keď si bola prvý raz u gynekológa, tak skutočne ťa vyšetrovali cez konečník? Je to naozaj nevyhnutné, nevieš o tom, či sa to odvtedy nejako nezmenilo? Či nestačí nejakým ultrazvukom alebo čo? Lebo jeden lekár raz kočke, ktorá sa mu zverila, že sa bojí prvého vyšetrenia, povedal, že budú brať do úvahy na jej citlivosť,t ak enviem,č o si pod tým mám predstaviť - či chcel upustiť od vyšetrenia takým spôsobom, alebo len skrátka chcel byť citlivejší.

esmera
2. říj 2010

@bojovnicka Si bojovníčkou len podľa prezývky, alebo skutočne - aj v živote?