1. návštěva u gynekologa v 20 rokoch

siem
18. srp 2009

Ahoj, mám takový hodně hloupý dotaz...je mi přes 20 ale ještě nikdy jsem nebyla u gynekologa... jsem marťan nebo je nás takových víc? pořát to tak nějak odkládám, mám fobii z doktorů a žádný problémy sem zatím neměla...mám strach, že až někam přijdu tak první co bude budou výčitky, že sem měla přijít už dávno... no a asi by měli pravdu že? ...ráda bych začla plánovat mimčo tak by asi bylo dobrý tam zajít ještě předtím co? 😒

berenika39
2. říj 2010

@esmera no to já vidím, že nejsi ducha mdlého (jen v dobrém, ted neprudím 😉 ), ale mi to přijde naprostá ztráta času pro tebe - než to tu všechno milionkrát sepíšeš a vylíčíš, už bys mohla být z gyndy (zubaře atd....) zpátky doma a taky ztráta času pro ostatní, protože se ti snaží pomoct a ono se to nějak nesetkává s úspěchem. pak vyplyne logicky otázka - ona tu jen plká, nemyslí to vážně, rozjede témata - pravděpodobně fiktivní - která udržuje při životě a baví se.

sophy
2. říj 2010

@esmera cez konecnik vysetruju panny, ak povies gynekologovi ze si uz mala styk, nema dovod ti neverit a bude ta vysetrovat normalne, je to uplne normalne lekarske vysetrenie - rovnako ako ked ti lekar pozera do ust, ci na rozbite koleno alebo nejaku ranu na tele, on to neberie vobec osobne, a tak je najlepsie brat vsetky tieto vysetrenia, raz do roka to kazda zena v pohode prezije, a myslim si ze najneskor po osemnastke by zena mala zacat chodit aj ku gynekologovi

esmera
2. říj 2010

@berenika39 Ale nie, ona to myslí vážne, len sa v tom možno pitvem viac ako treba - keď vieš, ja ak sa k niečomu neviem odhodlať, tak sa o tom rada rozprávam a rozoberám to z viacerých uhlov pohľadu. Je paradoxné, že napr. svojej mamy sa tak nejako ostýcham spýtať sa na prvé vyšetrenie u toho lekára, kým tu nie, ais preto, že sa envidíem z očí do očí, inak by soms a o tom hanbila hovoriť, hoci to patrí k životu.
Toto určite nepatrí medzi fiktívne témy, skôr, ako som už viackrát písala, jedna kočka tu na fóre založila tému, v ktorej šlo o to, že u nich na kopci fúkal strašne vietor, čo s tým, Vysmiali sa jej, že a čo...Veru, nech sa presťahuje, vietor fúka skoro všade. To mi príde skôr ako hlúpa téma na pobavenie. No ale ve´d ani na zabavení sa nie je nič zlé, len ja to nemyslím takto

esmera
2. říj 2010

@sophy No, ale ja práveže som ešte panna, ak by som nebola, nemala by som taký strach.
A žien, čo ani po 25 neboli tam, kde byť dávno mali, je viacej

sophy
2. říj 2010

@esmera tak ta vysetria cez konecnik, na tom nic nie je, takych vysetreni si v zivote este uzijes! napr ak budes mat zapaleny slepak, ten tiez vysetruju cez konecnik... a ze neboli ani po 25, to je dost hazard so zdravim, taku rakovinu cipka maternice necitis kym nie je neskoro... podobne s prsnikmi, ale kazdy pristupuje ku svojmu zdraviu po svojom... ak mas strach, vezmi tam so sebou niekeoho s kym sa citis bezpecne - priatel, sestra, matka, pacient ma narok na doprovod pri vysetreniach aj ked to zvycajne ludia nevyuzivaju
pises ze chces zacat riesit dieta, v tehotenstve (a pri porode) je tych vysetreni nekonecne, tak je najvyssi cas sa prekonat a nechat si potvrdit ze i zdrava, a ak nie, tak mozes zacat s liecbou...

esmera
2. říj 2010

@sophy No, veštené mám dve deti, ako som už písala, takže možno strach z vyšetrení naozaj opadne a stanú sa pre mňa takpovediac rutinnou záležitosťou. konieckoncov, člvoek sa predsa nemôže zrieknuť rodiny a detí len kvôli strachu z nejakých vyšetrení. Ale ľahké to pre mňa asi nebude. Nie som ten typ, čo si povie: tak toto nič nie je.

sophy
2. říj 2010

@esmera v zivote je desat milionov omnoho vaznejsich a zlozitejsich veci ako ist k lekarovi, ked sa k tomu odhodlas, urcite zistis ze si robila prilis velke halo z niecoho co za to vobec nestalo... keby si svoj problem fakt chcela riesit, tak by si k tomu lekarovi zasla, ak sa hanbis, tak povedz ze pri prvej navsteve sa vysetrit nechces dat, vsetko si tam obzri, lekara sa na vsetko opytaj co ta zaujima, nech ti povie ak sa vysetruje co pri tom robi atd. - na to mas narok, a ked sa odvazis, tak potom pri druhej navsteve ta uz vysetri..... mimochodom, takto sa to robi s malymi dievcatami na gynekologii ked ich treba vysetrit, takze ak to zvladnu sestrocne dievcata tak iste aj ty, drzim ti palce

esmera
3. říj 2010

@sophy Šesťročné dievčatá to zvládnu isto lepšie než tie o dvadsať rokov staršie od nich - teda aspoň niektoré. A nemá cenu chodiť tams tým, že sa najprv len porozprávame, a vyšetrenie až na druhej návšteve, veď keď už budem rovno tam, tak to asi musím prekonať. Inak sú aj staršie babeny odo mňa, ktoré tam ešte neboli, ale tie si brať za vzor samozrejem nechcem. Drž palce

molka
3. říj 2010

@esmera nehnevaj sa na mňa, ale Tebe by vážne pomohlo, keby si dostala od života poriadnu facku. Hneď by si sa prestala zaoberať hlúposťami. A Tvoj strach z gynekologického vyšetrenia vážne je hlúposť. Myslíš si, že nikto okrem Teba sa nebojí? Môžem Ťa ubezpečiť, že každá jedna sa bojí, ale neriešia to donekonečna, nerozpitvávajú svoj strach, ale naberú odvahu a idú. Ja som na prvej prehliadke dokonca spadla "z kozy" a čo? Prežila som to! Síce som sa strašne hanbila, ale to nie je koniec sveta, nebudem sa donekonečna stresovať nepríjemnými vecami.
Presne ako písala @berenika39, obávam sa, že aj môj príspevok je len strata času, pretože Ty nepotrebuješ radu, Tebe nikto z nás nemôže pomôcť.

bettyna84
3. říj 2010

@esmera Ano - vyšetřovala přes konečník - protože ten ultrazvuk tam nemá jak jinak strčit 😉 , asi, když se s ním domluvíš, tak by to možná odložil, až na dobu, kdy budeš mít po prvním pohlavním styku (- jestli v dohledné době plánuješ). Protože, jak jsem pochopila, tak stejně nevidí tolik přes konečník jako normálně "zepředu". Anebo, jestli z toho máš takový strach, tak se s ním vážně domluv, že se vykašleš na panenskou blánu a zkoukne to rovnou zepředu, to musí asi jít. Jinak nějaké změny na čípku pozná vyšetřením zrcadlem (- ale mám pocit, že to mi poprvé nemohla udělat, už si nevzpomínám). Takže přes ten konečník kouká na dělohu, a to by podle mě zatím nemusel, když dítě neplánuješ, asi je to o domluvě.
A jestli máš vážně tak obrovský strach, tak jdi ke gynekoložce - ženě.

crca
3. říj 2010

Jééé ono se to tu pořád probírá? 😅 Teda musím říct,že návštěva u gynekologa je nic proti tomu,když jsem podstupovala odsátí vajíček při umělém oplodnění a ležela tam s nohama do praku 5 min a ještě mě ty nohy přivázali a kolem běhali dr.,sestřičky a hlavně i bratři(zdravotní) 😀 to byl teprve mazec 😀 te´d jdu na gyndu s úsměvem a těším se 😀 myslím,že každá co tohle podstoupila ví o čem mluvím 😀 Když jsem šla podruhé tak už mě to bylo v celku jedno-naštěstí po 3 už jsem nemusela 😀

pia22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
esmera
3. říj 2010

@pia22 Fíha, ja som nevedela, že som hlavnou protagonistkou! Ďakujem za polichotenie. Asi som sa ňou stala až v druhej časti tejto diskusie. Ale v niečom máš pravdu, väčšinou ak má niekto určitý rpoblém, o ktorom si myslí, že ej fyzického rázu, ide o psychický blok, takže áno, téma by sa takto mohla pokojne pomenovať.

esmera
3. říj 2010

@bettyna84 Ďakujem za radu a povzbudenie, skúsim sa zariadiť tak, ako si mi napísala, tiež si myslím, že sa možno dohovoríme, aby ma nemusel vyšetriť konečníkom. Nie, dieťa zatiaľ neplánujem, ani manželstvo, takže to vážne nebude potrebné. Ale - človek nikdy nevie...

esmera
3. říj 2010

@molka vážne si spadla z kozy? To zo strachu a či z nemotornosti? Možno sa pýtam hlúpo, ale aj tak...

00vladka00
3. říj 2010

ja som tiež isla prvý krát k zenskemu az po 24.a nič mi nehovoril.

draga
3. říj 2010

@esmera hele a tys ještě nikdy neměla chlapa? já teda u gyndaře byla poprvé asi ve 21 🙂 taky jsem z toho byla na větvi a bylo to proto, že nám při sexu prdnul kondom... 🙂 pak jsem už začla chodit pravidelně a přežila jsem a všechny baby tu z koníka taky...tak se nemáš čeho bát...víc se teda bojím čekání na výsledky a zubaře 😀

esmera
3. říj 2010

@draga Je to dosť intímne, ale nie, ešte nikdy som nemala chlapa, keby áno, tak by som zrejme nemala ani taký starch z prvej návštevy u G....

meduela
3. říj 2010

hanba nemá nič spoločné s vyšetrením, každá žena to tam má a čo?? lekár o tom vie, myslíš, že on nie je profesionál? on má ľudí liečiť, nie je to módna prehliadka, ide o zdravie

meduela
3. říj 2010

lekár nebude na tebe hľadať chyby, oni vedia, ako majú vyšetriť pannu aj nepannu

esmera
3. říj 2010

@meduela Nejde o hanbu, ide o to, že ak som ešte nikoho nemala, bdue to pre mňa úplne nový pocit.

meduela
3. říj 2010

@esmera bude, ale nemysli si že si sama, kto nikoho nemal a ide k doktorovi, aj panny tam chodia

esmera
3. říj 2010

@meduela Áno, ja viem, ale všetko je raz po prvý raz, nielen takéto vyšetrenie, ale aj to manželstvo a deti. Len sa sama seba pýtam, prečo mám strach z vecí, ktoré sú vlastne prirodzené?

meduela
3. říj 2010

@esmera 🙂

esmera
3. říj 2010

@meduela Zlaté, ďakujem.

bojovnicka
3. říj 2010

prečítaj si príspevky z fóra IVF,a posúď sama.4 krát umelé oprávňuje mať takú prezývku,nie? 😒

berenika39
3. říj 2010

@esmera proč se bojíš věcí, které jsou přirozené? protože jsi sama děsně nepřirozená, vyrábíš problémy tam,kde nejsou a pak je musíš řešit, kolotoč....pořád v křeči - jak to bude, kdy to bude, jaké to bude...trochu nadhled a půjde to samo......

esmera
3. říj 2010

@bojovnicka Ešte som nič nečítala, takže neviem, čo štyrikrát umelé, ale neva, zrejme ťa to oprávňuje mať svoju prezývku.

esmera
3. říj 2010

@berenika39 Dobre, ďakujem, pôjde to samo. Keby sa tak aj ostatné veci vyriešili samy.

berenika39
3. říj 2010

no s tímhle přístupem těžko. napíšu ti, že trochu nadhled, a ty to vztáhneš jen na toho tvého gyndoše a ostatní už zase vidíš jako problémy 😝 😝 😝 😝