1. návštěva u gynekologa v 20 rokoch

siem
18. srp 2009

Ahoj, mám takový hodně hloupý dotaz...je mi přes 20 ale ještě nikdy jsem nebyla u gynekologa... jsem marťan nebo je nás takových víc? pořát to tak nějak odkládám, mám fobii z doktorů a žádný problémy sem zatím neměla...mám strach, že až někam přijdu tak první co bude budou výčitky, že sem měla přijít už dávno... no a asi by měli pravdu že? ...ráda bych začla plánovat mimčo tak by asi bylo dobrý tam zajít ještě předtím co? 😒

bambusko
18. srp 2009

siem, ja som bola prvykrat pri nastupe do zamestnania - vstupna prehliadka, bolo to po vs a mala som 23,5r 😉 nie si martan 🙂

hasleerka
18. srp 2009

siem určite nie si martan ... ved ked nemáš dôvod tak načo by si tam išla ... moja prvá návšteva bola, ked som mala 21 a išla som na operáciu slepáka ... ale to sa museli najprv doktori uistiť, či mi nie je zle, žeby som bola tehotná , aj ked som ich presviedčala že určite nie ... ale odvtedy chodievam pravidelne

bodka13
18. srp 2009

jéééj aj ja som bola prvýkrát keď som išla zo slepákom na operáciu 😀 ...ale ja som mala 16 😒

bambusko
18. srp 2009

tak mna pred slepakom nastastie na gyn nehnali 😅 som mala len 6r ☹

soanpe
18. srp 2009

nenamená, že když nemáš znatelné obtíže, tak že jsi ok
nejde jen o výtoky, nepravidelné krvácení atd. ,ale můžeš snadno zanedbat třeba nějaké bujení prapodivných buněk ( a to lze poznat jen pomocí cytologického vyšetření) a malér je na světě 😅
takže hybaj na křeslo 😉 😀 😀 😀

siem
autor
19. srp 2009

🙂 děkuji, hned mám lehčí spaní... budu se muset vzchopit a vyrazit 😕

mimka54
19. srp 2009

ja som bola az v 28!!! pozerali na mna ako na martana, ale ja som si z toho tiez urobila trosku srandu takze sme sa spolocne zasmiali a bolo 🙂 🙂 🙂

sue
19. srp 2009

Žena by mala ísť na gynekológiu pred začatím sexuálneho života. Je to dôležité kvôli veľmi veľa veciam.

mimka54
19. srp 2009

sue, lenze to je este panna a to vysetrenie moze byt pre to neprijemne

sue
19. srp 2009

Mimka, gynekologické vyšetrenie panny prebieha inak ako ženy po styku 😉

sue
19. srp 2009

Robí sa len UTZ cez bruško, vyšetruje sa len palpačne, vezme sa krv a výter.

marya
19. srp 2009

Siem, ja som bola az v 23 rokoch ked som otehotnela 🙂 a u dokiho sa nikto nepytal ze preco az vtedy, bolo to uuplne v pohode 😉

mimka54
19. srp 2009

ja som praveze pocula ze u panny cez konecnik, tak to mi prislo dost hrozostrasne 😖

sue
19. srp 2009

Mimka, ja som bola na vyšetrení ešte ako panna, pretože som chcela HAK a vyšetroval ma tak ako som popísala. Presne všetko povysvetľoval, ukazoval mi na UTZ monitore vaječníky, maternicu a tak. Vzal výter a vyšetril palpačne.
Sestrička ma odvážila, odmerala, vzala krv, odmerala tlak a tak...

O konečníku nepadlo ani slovo.

Teraz pred polrokom bola na vyšetrení moja 13r. sesternica, pretože mala zdravotné problémy, tak si musela absolvovať aj toto, je panna samozrejme 😅 a tiež vyšetrenie popisovala tak isto ako ja (bol to iný gynekológ ako môj)

grettka
19. srp 2009

sue, to palpacne myslils ako iba pohmatom brucha? Pretoze pokial viem tak palpacne sa rozumie obojrucne, teda jedna ruka cez brucho a druha vnutorne... ja som bola prvy raz v 22 (este ako panna) a vysetrovala ma dr. cez konecnik plus UZV cez brucho.

nikollette
19. srp 2009

Ja som bola prvý krát ked som otehotnela 🙂 (21r)
nevedela som sa odhodlať... ešte že som otehotnela, lebo asi doteraz by som nebola u gynekologa 😅 😅 😅

kristi
19. srp 2009

nikolette, to neni zrovna dobra vizitka 😅

kristi
19. srp 2009

ja teda cumim, co z vas bylo az tak pozde. Jas jsem byla v 15, vlastne kdyz jsem si sla pro prvni prasky.

dle me je to dulezite, i vsechny preventivni prohlidky, kdyz vidim, co mladych holek uz ma rakovinu apod. nechapu, jak laxne k tomu nektere pristupuji

luucia
19. srp 2009

Tak já teda byla taky poprvé v 15 😉 přišlo mi to normální 😕 pro HA jsem si šla až o rok dýl 😉 Prohlídky teda dodržuju pravidelně, mám kolem sebe pár kamarádek, co mají za sebou už rakovinu děložního čípku 😔

makak21
19. srp 2009

Taky jsem byla v 15 pro prášky. Měla jsem i problémy s MS, tak i proto jsem tam šla. A pravidelné prohlídky podstupuju, taky mám kolem sebe dost případů rakoviny 😝

markettka
19. srp 2009

Poprvé jsem byla v 16 a myslím, že je to hodně důležité jít brzy po 15 roce věku 🙂 .
Trochu nechápu, když to někdo oddaluje do 20, natož ještě dýl.....

domyyy
19. srp 2009

ahojte 😉 ja som bola prvykrat ked som mala 13 takmer 14 rokov kvoli zdravotnym problemom, musela som byt na detskej gynekologii a chodili tam aj 4-rocne dievcatka 😒

karotky
19. srp 2009

siem,.................nejsi jediná.Na mě poprvé šáhnul gynekolog v mých 23.letech,když jsem byla v 9tt a potrácela jsem.Bylo to na gyn.ambulnci v nemocnici. 😝
Od té doby chodím na prohlídky pravidelně.Do té doby mě to nijak nenutilo.Ve 20ti jsem si našla partnera,začala s ním sex.žít,MS jsem měla pravidelnou,byla jsem bez obtíží,tak mě to nenutilo.Navíc od mojí máti jsem se nedočkala nijaké osvěty,ikdyž to byla zrdav.sestra. 😖
Ale pokud budu mít někdy dceru,tak jí tam naženu už ve 14ti a nechám jí naočkovat proti rakovině děl.čípku.

monika131
19. srp 2009

Ahojte - no ja som bola prvý krát u gynekológa keď som mala 15 rokov. Mala som nejaké zdravotné problémiky a vtedy mi zistili aj chornický zápal pravého vaječníka, takže od vtedy si dávam obrovský pozor. 🙂
Potom som zmenila doktora - to bolo cca v 17 rokoch a od vtedy chodím pravidelne každý rok na preventívnu prehliadku a keď mám nejaký problém, tak aj častejšie ako raz do roka.
A teraz som tam každý mesiac - ale teraz tam chodím rada, lebo aspoň vidím drobčeka. 🙂

No v 20 rokoch je to už dosť neskoro, ale pokiaľ nemá žena problém, tak dajme tomu. Aj keď ten problém tam môže byť, len o ňom nikto nevie. Dnes je tých kadejakých ochorení hrozne veľa a myslím si, že raz do roka nikoho preventívna prehliadka nezabije.
Keď som prvý krát liezla na kozu, tak mi to nebolo veľmi príjemné, ale dá sa to zvládnuť. A keď je niekomu nepríjemné, že vyšetruje chlap, tak nech si nájde gynekologičku. 🙂

schwarzovka
19. srp 2009

siem...jsi jak moje sestra...ale tu už jsme tam dokopali 😀 😀
ale je vážně lepší tam začít chodit už po první menstruaci...prevence je prevence...ikdyž nemusíš mít viditelné problémy ve vnitř to může být horší, tak se neboj a utíkej se objednat...nic to není...já tam chodím docela ráda, teda radši než třeba k zubaři...tam bych zase potřebovala dokopat já 😀 😀

aponchie
19. srp 2009

ty brdo ja sla uz pri prvni menzes a pak v 17pro prasky..jinak chodim 2x rocne a jsem klidnejsi

wobludka
19. srp 2009

No ono to je těžké, třeba mamka se ptala, kdy mě tam má poslat, a bylo jí řečeno, že až budu chtít mít první sex nebo kdyby byl problém 😒 no a jelikož mě do 19ti nikdo slušnej nechtěl, tak jsem šla až v 19... a jako na marťana na mě nekoukali 😉 přestože jsem byla panna, tak blána už měla dostatek otvorů 😉 , takže vyšetření proběhlo normálně 🙂
Ničeho se neboj, odložíš si, mrknou na Tebe a za minutu je hotovo 😉 dobrá rada je přijít vyčůraná a vyprázdněná, je to příjemnější 😉 Časem to bude rutina 🙂 Teďka při IVF do mě kouká kdekdo 😅

aponchie
19. srp 2009

tak jit nekam az je problem neni moc dobre

nastasia
19. srp 2009

ahojte, tak ja ked som bola u gyn a bola som panna tak ma vysetroval cez konecnik, bolo to neprijemne, ale nic hrozne

akvi
19. srp 2009

ja som bola 1x vysetrovana v 14-tich, koli slepaku. A vysetrovali ma tiez cez konecnik.. Nic prijemne, ale ani nic hrozne to nebolo... a potom som bola az v 19-tich, ked som chcela tabletky... Od vtedy chodim pravidelne...