1. návštěva u gynekologa v 20 rokoch

siem
18. srp 2009

Ahoj, mám takový hodně hloupý dotaz...je mi přes 20 ale ještě nikdy jsem nebyla u gynekologa... jsem marťan nebo je nás takových víc? pořát to tak nějak odkládám, mám fobii z doktorů a žádný problémy sem zatím neměla...mám strach, že až někam přijdu tak první co bude budou výčitky, že sem měla přijít už dávno... no a asi by měli pravdu že? ...ráda bych začla plánovat mimčo tak by asi bylo dobrý tam zajít ještě předtím co? 😒

sue
19. srp 2009

Siss, to je jedno, či má PC 😅 keď nemali PC, tak posielali každý mesiac listy s výpisom pacientov a úkonov 😅 takže to vedeli tak či tak,len nie okamžite.

Môj otec je lekár, tak viem 😀 😀 😀

sisstin
19. srp 2009

sue: no u týhle doktorky bylo možný všechno, když po ní šla ta moje nová, tak sestřička říkala, že neměla u spousty pacientek žádné záznamy, nikdo nebyl u ní nikdy na PN a tak 😉 😅 😅 😅 😅

sue
19. srp 2009

Siss, no sú aj takí experti...ako v každom inom povolaní, že? 😀

sisstin
19. srp 2009

sue: no to jo 😅 😅 to byla fakt Dr. za všechny prachy 😝 ...jinak mě gynda vždycky stresovala, ale od tý doby, co jsem byla těhu..tak bych tam mohla chodit klidně každej den, člověk se fakt otrká 😝

sue
19. srp 2009

Siss, tak nejak... po 5.lekára ktorý ma prezrel som z toho mala nervy, potom som už prestala rátať 😝 brr...

janulevrtule
19. srp 2009

tak ja byla v 15 a to jako panna, moje detska mudra vyzadovala od kazde holky v 15 gyn. vysetreni, myslim, ze to je dobre, poprve mi delal vysetreni UTZ pres bricho a pak kdyz jsem byla za rok s problemem tak pres konecnik

majacska
19. srp 2009

bola som prvykrat ked som ostala tehotna.....bola som uz v siestom tyzdni..

a lekarka sa ma pytala: mate sest tyzdnove babetko, chcete si ho nechat??? a ja som povedala samozrejme ano....

nikka.vo
19. srp 2009

Mě máma poslala na gyndu v 15 a 1/2 letech kdy jsem měla prvního kluka, který byl navíc o 3 roky starší pro HA (pro jistotu a ještě že to udělala 😅 😀 ) já sama od sebe bych se tam asi taky dostala kdo ví kdy, bohužel jsem v tomhle lempl a nebyla jsem na gyndě od 6. nedělí 😔 Já vim, já vim... 🤐 Teď hledám nového doktora, k tomu starému už mě nikdo nedostane a proto jsem to oddalovala. No plánujeme druhé, tak chci předtím vědět jestli jsem v pořádku, tak tam musim, ikdybych nechtěla. 😒

nikka.vo
19. srp 2009

Majacska, můj gynekolog se mě nejdřív zeptal, jestli jsem to plánovala (těhotenství) a já na něj čuměla jak puk, že automaticky každá hodně mladá těhotná holka je zbouchnutá omylem 😠 Mě bylo v té době 21... to se mě dotklo. A s tím že se těhotných zeptají, jestli si to chtějí nechat jsem už taky slyšela, to je trochu morbidní počítat s tím že chci potrat, hlavně pokud bych potrat chtěla, tak si o něj řeknu a není nutný, aby se mě na to doktor ptal předem, ne? To je prostě síla, že má někdo tu drzost 😠

majacska
19. srp 2009

nikka suhlasim, fakt to bola drzost od tej doktorky, ja som mala vtedy 18 rokov.... aj mna to tiez dotklo....

a ze som asi patnast rokov nebola, no zatial kym nemam problemy radsej nechodim...

molnarovak
19. srp 2009

tak môj gynekológ sa ma tiež s úplným kľudom na začiatku tehotenstva opýtal, či je to želané tehotenstvo.
Prvá veta: ste tehotná, druhá veta: je to želané?
Možno je to banalita, ale ja som bola v tehotenstve dosť precitlivelá a takéto priblblé otázky sa ma dotýkali. A keď som bola asi v 8.mesiaci, tak mi oznámil, že súhlas so sterilizáciou je už treba podpísať. Akosi automaticky usúdil, že keďže je to druhé dieťa, ktoré sa malo narodiť sekciou, tak už ďalšie deti nebudem chcieť. Ja som to okamžite odmietla, na čo on reagoval vyčítavým pohľadom a komentárom v tom zmysle, že si len sama sebe škodím. Je to môj tretí gynekológ a keď bude pokračovať ďalej v takýchto nevhodných pripomienkach, tak si budem musieť hľadať ďalšieho.

shaarka
19. srp 2009

ja som bola u gyndosa prvykrat v 17, s mamkou. nemala som menzes (asi len 3x v zivote). bola som panna, tak ma vysetril cez konecik -a to som teda necakala! skoro mi oci vypadli, ked to povedal. dalo sa to vydrzat, ale zeby bol nejaky extra jemny k vyhukanej puboske, to teda nie. povedal, ze mam nedovivinutu maternicu a ked prst vytahoval, tak bolo pocut zvuk, ako keby som si prdla. on sa netvaril vobec nijak, bral to ako rutinu, ale ja som sa skoro prepadla od hanby.
a najlepsie bolo, ze vysiel z ordinacie a na chodbe sa rozpraval s mojou mamou, ze som este panna a ze ako ma vysetroval a ze nevidi problem a dal mi HAK na jeden mesiac. ze na upravu cyklu, haha! 😠
strasne ma urazilo, ze mamke povedal, ze som panna. podla mna to bola len a len moja vec a takisto aj moja vec, ci o svojom sex. zivote mamku informujem, alebo nie. co keby som panna nebola? taka infoska nepatri podla mna do ust gynekologa, ale ma sa nechat na doveru medzi matkou a dcerou... 😒

fifik
19. srp 2009

Ja som bola 1.x na vyšetrení ako 20 ročná. Mala som krátky cyklus. Takisto vyšetrenie cez konečník... nič moc. Celý deň som si myslela, že mám niečo strčené v zadku 😀 Zato moja dcéra tam bola už ako dvojročná! Nebudem rozoberať detaily...

soanpe
19. srp 2009

no můj názor je takový, že v 15ti by gynda měla být povinná
nedá se svítit, ale dneska mládata sexujou už ve 14, takže jakýpak copak.je to propstě prevence a basta 😉

bihan
19. srp 2009

Brrr... ja som teda na gyndu s mamčou nechcela ni náhodu, tak som išla s kamarátkou v 16tich: zlý výber lekára, ktorého som rýchlo vymenila, ešte som bola panna, ale nič hrozné to nebolo. Zubára sa bojím viac 😀
A teraz mám úžasnú gynekologičku, ktorá si síce pýta za konzultáciu nehorázne prachy, ale má úplne bezchybný prístup.

soanpe
19. srp 2009

já byla poprvý v 15ti taky s mámou
a nějak mě to nepoškodilo.naopak máme super vztah,tak proč ne 😉 😎

lenkabu
19. srp 2009

nikka:mám podobnou story jako ty.........akorát mně se zeptala sestra u býv.gyndařky v čekárně před lidma nahlas jestli si těhotenství nechám............to byla moje poslední návštěva.

jinak k tématu .........poprvé jsem tam byla v 18 a to jsem ještě sexuálně nežila. ale dala bych to povinně min od 15 😉

lenkabu
19. srp 2009

jsem to tu prolítla..........že gyndaři nedělají jaterní testy je napřesdržku a by měli dělat ještě srážlivost páč už moc holek po HA zakrvácelo do hlavy.ale nemluví se o tom,i gyndař to klidně popře.......z nemocnice ovšem vim co jsem viděla a ne jednou.

lotosek
20. srp 2009

Jaterní testy se nedělají, protože HA je tak super neškodná a ještě zdraví prospěšná. 😝 Test na trombofilii si můžeš nechat udělat, tuším za 1 500 Kč někdo v jiné diskuzi psal.

lotosek
20. srp 2009

http://www.genomac.cz/cz/dedicna-trombofilie.php
Tady lze najít ceny za krevní testy.

lenkabu
20. srp 2009

Ten blud že HA už játra nemůže poškodit vyvrací hned několik mých kamarádek...............kdyby jejich dr nedělal po nasazení kontrolní jaterky,tak je to v pr............

sisstin
20. srp 2009

tak já mám játr v pr...tak jako tak, bez HA musím žrát xkg prášků na bolest, s HAK je to naprosto v pohodě 😝 určitě je HAK taky svinstvo, ale mně neskutečně pomohla hlavně v těch bolestech a intenzitě a nepravidelnosti MS, plet a úbytek váhy je další plus 🙂 možná, že až ji někdy vysadim, že budu mluvit jinak..ale zatim jsem nadmíru spokojená, i když určitě nevěřim, že je HAK neškodná 😝

majka0106
20. srp 2009

no tak ja som bola prvykrat u gynekologa v 11 rokoch a odvtedy tam chodim kazdeho polroka 😀

bets
20. srp 2009

ked pisete, ze kedy ste boli, mozno moja dcera o niekolko rokov napise, ze prvy krat ked mala 3 mesiace. ale to si urcite nepamata.

wobludka
20. srp 2009

Před předepsáním HAK by hlavně měli dělat spermiogram 😀 😀 😀 jsem to 6 let do sebe ládovala zbytečně 🙄

shaarka
20. srp 2009

a ake gynekologicke problemy mozu mat tak malinke dievcatka?? nemam ponatia. 😖

riana12
20. srp 2009

wobludka 😀 😀 😀 ja by som bola tiez za, aj ked teda HAK neberiem a ani neplanujem... ale kolkokrat sa stretnem s tym, ze babo sa nedari, riesia len zenu, ta je v poriadku a po dlhom, dlhom case sa zisti, ze on je prave tym problemom...

no ale k teme, ja mam 21 a na prvy prehliadku idem zajtra. ako panna som nechcela, prave kvoli tomu, ze sa vysetruje cez konecnik 😝 😅 (ako som uz viackrat citala, cez posvu sa panna nemoze vysetrovat, aby sa neporusila panenska blana). a tiez mi dlho trvalo, kym som si vybrala gynekologa.

dukie
20. srp 2009

shaarka: To by ses divila... v podstatě úplně stejné problémy jako dospělé ženy. 😉 Můžou mít např. výtok, zánět, mohou krvácet (z různých příčin - od těch zánětů až po hormonální potíže)... to je jen z toho, co mě napadá. A jen pro zajímavost - můj tatínek jednu dobu vyráběl nástroje pro lékaře a říkal, že byl až překvapenej, když jim zadali k výrobě vaginoskopy v mnoha různých velikostech - tj. i maličké pro miminka. 🙂

lesnamacicka
20. srp 2009

chcela by som sa opýtať, ked chcem zmenit gyn., u tej co mám zatial som bola 2krát, strašne sa mi tam nechce ist pre kartu, môžem len tak prísť k novej? 😖

soanpe
20. srp 2009

doktor ti kartu nevydá, teda aspo v ČR ne.tu si musí vyžádat nový lékař a ten původní zváží,zda ji pošle nebo udělá opis
někdy mi přijde,že shaarka nemá ponětí o více věcech , než jsou gynekologické problémi holčiček 😅