11 let rozdíl (holka 15, kluk 26). Je to normální?

mariahustv4
19. kvě 2023

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je normální když holka má 15 let a její přítel má 26

veronicka89
23. kvě 2023

@ai30 a mluvim o te zenske strance ptz jsem to ja ... a nedouhlasim ze rak jak popisujrs spolecnost zo tak mam i ja ...

( uz jdnom diskuze o plavkach adidas kde pada milion argumentu s dogmaty)

kakret
23. kvě 2023

Bylo mi 15 let když jsem začala chodit s klukem co mu bylo 25. Je pravda že já byla už v tu dobu jinde než ostatní spolužačky. Jsme spolu 15 let, jsme stále spokojení, většinou.... Štve mě asi jako každej chlap, ale taky si pořád rozumíme a umí mě rozesmát. Rozhodně bych neměnila a to, že je mezi námi 10 let rozdíl vůbec nevnímáme. Proč taky? Nemyslím si, že ty kluci dneska jsou ve 25 letech nějak extra vyspělí... Ale přijít mi s ním holka domů, tak taky neskáču radostí

ai30
23. kvě 2023

@veronicka89 Hele, kdyz nechces, abych sem 'cpala' svuj nazor, tak na me proste nereaguj a mas to vyrizene. Ja ale stejne nemam kapacitu nekomu vysvetlovat, ze mezi 26let/15let a 20let/16let je rozdil, tak to radeji uzavreme s tim, ze se proste neshodneme.

kamino
23. kvě 2023

@ai30 A ty nechces pochopit, ze v 15 nemusi byt uťáplé husičky, ale normální holky, ktere si umi nastavit hranice a můžou mit vztah, jak bylo v diskuzi uz mockrat receno. Pravděpodobně mas v sobě cosi nezpracovaneho a nejsi schopna pobrat i jiny nazor, chapu, asi to bylo bolestive, ale jsou tu holky, ktere maji dobrou zkusenost.

veronicka89
23. kvě 2023

@ai30 ne prave ze rozdil holka15 vs 17 a kluk rozdil 20vs26

exbordelar
23. kvě 2023

Vyspela 15leta holka chodit s 15letym podobanym uchem asi nebude. A o tom to vetsinou je. Kluci dospivaji proste pozdeji nez holky. Proto chapu, jim imponuji spise starsi.

petrasipkova1
23. kvě 2023

@mariahustv4 záleží na povaze a ne na veku. Manžel je o 7, 5 roku starší, taky jsem ho poznala v 15 ti.

michaela666
24. kvě 2023

Z pozice matky té slečny by mi to přišlo divné a chtěla bych se s ním seznámit. Manžel by kvůli tomu dost prskal. Včera jsme o téhle situaci mluvili a rovnou řekl, že neexistuje. Z jeho pohledu ten kluk není normální, protože chodí lovit holky před základku.
Souhlasím, že si nebude hledat vrstevníka, protože hodně z nich jsou pořád nevyspělá dečka, ale tohle už je na mě dost. Měla bych problém pouštět 15 letou holku na výlety přes noc a různé akce s 26 letým klukem. Za ní mám zodpovědnost pořád já jako zákonný zástupce, takže by se chlapec musel smířit s režimem večerky a určitými pravidly. Nepodporovala bych přespávání u nás/u něj protože bych si přišla jako, že mu ji cpu do postele....Pro dospělého chlapa dost opruz.

sorboni30
24. kvě 2023

@mariahustv4 teď to normální není, protože ona je dítě... Ale za 10 let to bude normální, za dvacet úplně v klidu a nikdo nic nepozná.. Když mi bylo 20 let, chodila jsem s mužem o 15 let starším. Byl zkušený, vydrželo nám to rok. Každopádně okolí rypalo a lidí si všímali hodně, bylo to poznat.

metallico_mondo
24. kvě 2023

Holky, vám opravdu přijdou kluci v 26 dospělý chlapi jo 😄🤣

michaela666
24. kvě 2023

@metallico_mondo Chlap je pořád dítě, jen s věkem mění hračky 😃 Já mám doma 30 letý exemplář, jsme spolu 11 let a už v době kdy jsme spolu začali byl zodpovědný a srovnané priority.

eviicka
24. kvě 2023

@michaela666 no možná jsem naivní, ale jako matka 15 lete slečny bych ji přes noc nepouštěla ani s tím 17ti letym...
Jinak 15ti leta už může být na střední škole (a souhlas, pokud je na základce, tak to už divný je-tam já vidím velký milník).

baja1122
24. kvě 2023

@metallico_mondo Je mi 27 a když vidím své spolužáky ze ZŠ, tak bych si je s 15letou dokázala úplně v klidu představit.. 😄😄

michaela666
24. kvě 2023

@eviicka S tím souhlasím, ale ve věku 15 a 17 to nepřespávání mimo domov ( nebo bez dozoru rodičů) beru jako samozřejmost. Kdežto ve 26 by mě to pěkně štvalo a radši si našla plnoletého partnera.

lucieevita
24. kvě 2023

@mariahustv4 moji přátelé jsou o 11 let. Poznali se tedy později, bylo jí 25 v tu dobu. Ale jsou spolu 7 let, mají dvě děti malé děti (4,2 roky). Jsou spokojeni. Kamarádka za tu dobu hodně vyzrála. Ten vztah jí prospívá a on stále nestárne. Ale je teda pravda, že on je typ, co celý víkend pohlídá a ona jede pařit s holkama, další týden si to vymění a hodně cestují.. za mě teda v 15 mít staršího tak nevadí. Chtěla bych ho co nejdříve poznat jako máma, ale ve 26 mít 15 letou.. možná je nevyzrálý a je spíš jako 20 letý kluk.. 🤷

superkousky
24. kvě 2023

@michaela666
@eviicka
On se sex provozuje jen v noci a v pokojíčku? Pokud budou chtít, střihnou si to odpoledne v autě a nebo za hřbitovní zdí. Těžko tomu zabráníte. Přijde mi, že těm dětem moc nedůvěřujete. Proč? Bojíte se, že jste jako rodiče selhali s výchovou?

baja1122
24. kvě 2023

@superkousky Asi tak 😄😄 By se ženy divily.. U nás ve třídě byly minimálně 4 holky, co o panenství přišly ještě ve 13 nebo 14 a maminkám se fakt nesvěřily.. A další vlna v 15.. Jo a nebylo to v noci v pokojíčku, to fakt ne. 🤣

michaela666
24. kvě 2023

@superkousky Můžou ho provozovat kdekoliv, nedělám si iluze, ale nemění to nic na tom, že bych jim umetala cestičku.
Neboj, výchovu jsem ještě nezanedbala😉, ale určitě se budu snažit dceři jednou vysvětlit, že na takový věkový rozdíl má dost času.
Prostě si neumím představit svoji neteř, která by měla mít o 4 roky mladšího chlapa než jsem já v tak mladém věku.

superkousky
24. kvě 2023

@michaela666 Pokusit vysvětlit, to asi můžeš. To je tak jediné.

michaela666
24. kvě 2023

@superkousky Ano, a doufat si nevybere kluka na malé holky. Ač si myslím, že mám docela rozumné názory, tak v tomhle jsem staromódní a zavání mi to pedofilním chováním.

eviicka
24. kvě 2023

@superkousky nemám dceru, takže úplně nemám co hodnotit. S "dětmi " v tomhle věku mám ale profesní zkušenosti. Že si to budou dělat v autě nebo odpoledne doma patří k tomu věku. Ale ač jsem tady zastánce proudu, že 15 letá holka klidně může mít zdravý vztah s 26 letým, tak na druhou stranu v tom, aby s jakymkoliv partnerem trávila čas i přes noc/víkend jsem staromódní, no.

superkousky
24. kvě 2023

@michaela666 Já bych dětem moc domlouvat nemohla 😁. Můj první partner byl starší o 15let. Byla jsem s ním cca. 3roky (15-18). Pak o 7let staršího a nynější manžel je o 10let starší. Moje děti mají výhodu v tom, že jsem řekla, že se jim nikdy nebudu do života "sr@t" (nelituji). Určité hranice ano, ale všeho s mírou. Už jsou starší (22 a 20let) a nikdy jsem jim do vztahů nekecala, ať už jsem měla názor na jejich protějšky jakýkoliv. Vždycky říkám, že nejhorší jsou nevyžádané rady. Kamarádky holka nesměla nikde spát a s nikým chodit a teď ve 23letech má tři děti.

superkousky
24. kvě 2023

@eviicka Nějak nechápu proč. Uznáváš, se sex mít budou, ale v noci spolu být nemohou. Tak já bych teda byla radši, kdyby dceru vzal třeba na víkend do Říma (ber to s nadsázkou) , než si to s ní rozdával v neděli odpoledne v autě u lesíka 😁.

michaela666
24. kvě 2023

@superkousky Nebudu jí zakazovat mít vztah ( teď jsou jí 2 roky), ale v tohle věku je prostě každý někde jinde.
Hlavně si nemyslím, že když ho ve 26 přitahuje tělo a chování 15 leté holky, tak je ten kluk úplně "normální".

Ano, vím že jsou některé opravdu vyspělé po fyzické stránce ,ale psychická stránka dost pokulhává. Teda aspoň u holek v 9 třídě, se kterými jsem přišla do kontaktu ve škole nebo v mém okolí.

eviicka
24. kvě 2023

@superkousky pro mě je věk 15 ještě málo na to být třeba přes víkend (delší časový úsek) bez dohledu zodpovědné osoby. V těch 16 se to už láme.

superkousky
24. kvě 2023

@eviicka Blbě jsem to napsala. Taky bych to viděla na ten věk 16/17. Moje máti taky nebyla odvázaná, ale důvěřovala mi a já byla ráda. Když jsem viděla, kolik kamarádek spalo u "kamarádky", protože rodiče jakože prudiči, tak jsem byla ráda, je jí mám. Neměla jsem důvod jí lhát a tak věděla, kde jsem, s kým atd. To samé mám s dětmi já.

pincola
25. kvě 2023

Za mě je 15 a 23 let hodně hraniční záležitost. S tím, že za určitých okolností to může být opravdu dobrý vztah. Silné pouto založené na vyšších hodnotách. Může se stát. Ale jako máma bych měla hodně obav. Otázka je spíš, co s tím. Zakázat? je to správná cesta? A účinná? osobně bych se trápila otázkou, když se mu líbí 15 letá, zda by se mu líbila i 14 letá? 13 leta? Zda on nevyužívá její velice nezralé mládí.