15ti měsíční mimča bez mamky u babičky. Nechaly byste?

carodejnice
27. led 2010

Ahoj,
nejdříve bych chtěla podotknout, že svoje dvojčata miluju a načekala jsem se na ně spoustu let (to jen tak pro pořádek).
Teď bych se vás chtěla zeptat, jestli byste nechali 15ti měsíční prcky na 14 dní u babičky na hlídání. Je mi jasný, že mě by se příšerně stýskalo, ale jde mi o to, jestli nebudou psychicky vázaný na mě jako na mámu a nebude to pro ně stresující. Nebo v tomhle věku je jim to ještě jedno kde a u koho jsou?
Zatím jim je 7 měsíců a plně kojím, tak jsem je nikde nenechala dýl než 3 hodiny.

rimmel
27. led 2010

nenechala.

jasmia
27. led 2010

14 dní je moc dlouhá doba na takové prcky, já bych jich teda nenechala. Ale pokud jseš v situaci, že to bude opravdu nutné je tam nechat, tak bych jich postupně navykala.

momin
27. led 2010

carodejnice ja bych asi nechala.... ale bude zalezet hodne na tom jaky budou mit s babickou vztah. meli by s ni casto byvat uz ted at sou na ni hodne zvykli a maji ji radi. At je potom nedas jakoby k "cizimu" cloveku.... V 15 mesicich jim uz nebude jedno u koho sou!Malemu to neni jedno uz ted. 😉 chcete jet na dovolenou? 😅

berenika39
27. led 2010

ne. já ne.
víkend asi jo, ale dva týdny ne. proč bys to dělala? nějak tomu asi nerozumím, to je až za 8 měsíců, tak to ted neřeš a uvidíš, jaká dvojčátka budou. jasně že třeba když někdo musí do nemocnice, zdravotní důvody...ale pokud nemusíš? ted nemůžeš vědět jak budou reagovat na odloučení, v tom věku někdy jsou psí ocásky, potřebujou mámu pořád, bojí se o ní. je dobrý si odpočinout, zvlášt když máš dvě, ale dva týdny být mimo kontakt bych nedala.

I když budou super hodný a společenský a zvyklý na hlídání, neumím si představit, jak bys řešila, kdyby se po pár dnech něco semlelo, nějaká nemoc, kdyby plakaly pro tebe a třeba nejedly, nespaly...je to dlouhá doba. Nebo budeš na dosah?

Jako všechno je to individuální, záleží, jaký budou v té době, ale to ted rozhodně neodhadneš 😉 😉 .

Jinak za sebe - ani novorozenci není jedno kde jsou a u koho jsou - natož rozumným batoatům kolem roku a půl. 😉 😉

carodejnice
autor
27. led 2010

U babičky jsme často, takže na ní jsou zvyklé. Na dovolenou jet nechceme, to bych vůbec o něčem takovém neuvažovala. Máme možnost jet pracovně na stáž. Bylo by to pro mě docela důležité, ale né zase tak, abych trápila svoje zlatíčka. Nevím, co mám udělat 😠

momin
27. led 2010

Pokud budou mit s babickou dobry vztah ja bych je tam nechala!! Vsechno se ukaze az za tech 8 mesicu... 😉 Uvidis...

carodejnice
autor
27. led 2010

Jenže já musím říct "ano" nebo "ne" co nejdříve 😒

aleachim
27. led 2010

car, a šlo by to v případě nutnosti přerušit nebo zrušit? Kdyby nastal nějaký problém jak popisuje berenika, tak aby ses mohla vrátit. Já myslím, že když budou na babičku zvyklí, tak by to mohli vydržet. Byla jsem týden v nemocnici a babička hlídala Lucinku a když jsem se vrátila, byla šťastná, že mě vidí. A teď si vzpomínám, že jsem jedné kamamrádce hlídala dvě děti 1, 3, protože se to tak semlelo a musela odcestovat pryč (10dní) a jinak to udělat nešlo a nepřišlo mi, že by nějak strádali. Chce to, ale aby s tím hlídajícím měli vybudován dobrý vztah.

jasmia
27. led 2010

Souhlasím s aleachim, prostě budujte vztah s babičkou a vydrží to bej újmy. 😉

berenika39
27. led 2010

musíš? co je tak důležitého, že ted rozhodneš o tom, jestli necháš prcky za víc než půl roku samotné? to nechápu. jak budeš vědět, co bude v srpnu?
musím znám jenom v souvislostí konce života. jinak jde všechno vypustit. stejně ted řekneš jo - a v srpnu to třeba nepůjde ...nebo naopak. mi to nějak hlava nebere.

pokud bys je chtěla dát hlídat, souhlas s aleachim, hodně dopředu - od roka určitě, by tam měly pobývat víc dní, zvykat si tam. no nevím, jestli to má smysl.

germik
27. led 2010

nenechala, dva týždne je straaaašne dlhá doba, mne je smutno len ked idem k doktorovi a prídem za 3-4 hodinky domov 😅

editah222
27. led 2010

Čarodějnice - pokud ti na té stáži záleží tak bych je u babičky klidně nechala, 14 dní není podle mě tak dlouho. Já jsem od rokul trávila s babičkou celé prázdniny a rozhodně mi to neuškodilo a ni to jakkoliv nepoznamenalo můj vztah s rodiči. Na prázdniny naopak vzpominam moc ráda (asně, že až na ty pozdější).

Vždyť to není tak dlouho co mateřská byla jen půl roku a všechny matky šly do práce. Děti byly v jeslích nebo u babiček a copak z nás vyrostli nelidi?

aleachim
27. led 2010

čarodějdice, souhlasím s editah, jestli ti na té stáži záleží a pomůže ti to do budoucna třeba s prací nebo tak, tak jeď.

beruska2x
27. led 2010

jen vem v uvahu ze i deti se meni , abys svuj slib mohla kdyztak odvolat - ja nechala prvne prcka na vikend u babi v pul roce (mela jsem desnou anginu) a bez problemu i potom tam byl na vikend nekolikrat sam - nekdy na cely nekdy jen 1 noc - a uplne v pohode ale poslednich tak 5 tydnu co mu lezou tojky nahore je na me tak upnutej ze bez nej nejdu ani na WC..
proste rve kdyz za sebou zavru dvere, ani s manzou nebude ani s babi.. i kdyz taky zalezi na momentalni nalade ale to nikdy nevim dopredu...
mezi detma lita, je veselej ale musim byt na dohled...
zacina se to malinko lepsit ale nevis... a i kdyz budou na babi zvykle tak neznamena ze to pujde..

a 14 dni je teda opravdu dlouha doba.. na takove deti zvlast.. jako vikend bych asi tolik neresila ale 2 tydny bych je samotne nenechala 😅

aponchie
27. led 2010

myslim,ze deti by to zvladli kdyby meli super vztah tech 14dni,ale ja bych to nezvladla..takze ja bych tak dlouho nemohla kvuli sobe..verim,ze jim by to az tak nevadilo

aleachim
27. led 2010

beruska, a co by prcek dělal, kdyby si musela třeba na týden do nemocnice?

beruska2x
27. led 2010

ale .. no on byl doted uplne v poho, to je tema zubama, zase ho to prejde a bude jak u babi tak jinde, on je hodne spolecenskej akorat ma blby obdobi no... s tim nic nenadelas...

proste bych nesla.. to se da odsunout ne?

susik77
27. led 2010

v tom obdobi byla mala na nas strasne silne navazana, nechtela byt ani s babickami 😒 ale ani nebyla zvykla, bydlime 400 km daleko od nich...
kdyz je ta staz pro tebe moc dulezita a deti jsou zvykla na babicku a babicka je zvlada, tak jed.

aleachim
27. led 2010

beru, já vím, to jsem pochopila, ale vždycky je třeba počítat s alternativou, že se něco stane. A to nejsem žádný velký plánovač.
Jak jsem psala výše, že jsem byla v nemocnici, tak to odsunou nešlo. Měla jsem akutní zánět vaječníku, odvezl mě manžel takřka v bezvědomí. To pak tomu dítěti fakt nezbyde nic jiného než to prostě přežít.
Jestli by ta stáž čarodějnici mohla nějak výrazně ovlivnit budoucí život, tak bych zkusila zjistit, zda by to v případě nutnosti šlo zrušit nebo přerušit, ale šla bych do toho.

beruska2x
27. led 2010

ale.. ale to jo pokud se stane neco akutniho tak je to jasny to nikdo neresi dopredu, me by taky nenapadlo ze na me bude Sima najednou tak prilepenej kdyz byl vzdycky naprosto v opacnym tabore 😀

ja nerikam ze nema jet, jen ze musi pocitat s tim ze to nepujde, jako 7m je desne dlouha doba... co za ten cas bude nikdo nevi...

ale musim rict ze 14 dni je taky desne dlouha doba, nedokazu si predstavit kluka tak dlouho nevidet, na vikend v poho to je akorat na zklidneni nervu a oddych 😀
ale na tak dlouho bych nejela, kvuli zdravi jeste mozna ale kvuli praci????? to ne, takova karieristka nejsem 😀 materskou mam na chvilku tak si ji chi uzit 😉

aleachim
27. led 2010

ber, já bych řekla, že jsi uhodila hřebíček na hlavičku. Je to spíš o tom, že těm maminkám by se stýskalo a bály se a ne, že by to ty dětičky nevydržely. Oni jsou potvůrky strašně přizpůsobivé. Taky jsem psala výše, kamoška musela odjet do ciziny cca na 10 dni. Nebylo to pracovní, ale osobní a hlavně nevyhnutelné. Do té doby byla s dětmi pořád doma, ani na záchod si bez nich nedošla, prostě klasický závisláci. Byla z toho hotová, že je nechá o samotě a každý den volala, co a jak. A bylo to tak, že když odcházela, řvaly jak bych je na nože brala. Zavřela dveře a byly úplně v klidu. Když se vrátila, mamince skočily kolem krku a mě úplně zazdily. Máma je jen jedna, ale vydrží to i bez ní.

bocinka
27. led 2010

beruska, nemyslím, že bys byla kariéristka, kdybys jela, protože jestli je to důležité, kvůli dalšímu postupu a třeba i financím, tak to 14 dní vydrží a celý život se pak budou mít lépe a budou mít spokojenou úspěšnou maminku... 🙂

carodejnice, já bych jela... 😉

bocinka
27. led 2010

Jo a navíc, dvojčátka budou spolu, jsou na sebe zvyklí, budou to snášet líp, než kdyby bylo jen jedno mímo samo...

beruska2x
27. led 2010

aleachim.. no tak nejak 😀

bocinka.. no to vi kazdy sam jestli to zvladne a je ochotny to podstooupit, ja proste ne... at budu po materske delat cokoliv tak je to JEN prace.. ale moje deti jsou VSE

beruska2x
27. led 2010

ja vim ze to vydrzi ale prijde mi to zbytecne je takhle rozhodit 😨

monik76
27. led 2010

ja bych taky jela vubec v tom nevidim zadnej problem pokud je to pro tebe dulezite a vis ze deti budou s nekym koho dobre znaji a komu ty duverujes tak bych nevahala ja byla ve spitale 10 dni to mel malej asi rok a pul a ani si na me nevzpomel a ted v lete jsme mela silenou anginu a decka byly taky pryc oni to odlouceni podle me zvladaji lip nez rodice 😉

aleachim
27. led 2010

beru, ono taky jde o to, zda ta stáž bude mít vliv na její další život. Nejde úplně o kariáru, ale rodiče by měli myslet na to, že děti je pak nebudou potřebovat a měli by mít život i mimo děti. Jestli je to ale stáž s tím, že se na 14 dní podívám do kambodži (což nepředpokládám - kdyby čarodějnice byla nějaká krkavčí matka, tak to neřeší a jede), ale reálný užitek pro profesi žádný, tak to bych je taky nenechala.

jabber
27. led 2010

Pokud budou na babičku děti normálně zvyklé, tak si na tebe ani nevzpomenou, stýskat se bude tobě 😉 Já bych jela 🙂
Jenom jestli z nich za 14 dní neklepne babičku... 😀 😵

beruska2x
27. led 2010

aleach.. no prave to je taky rozdil 😅

monik76
27. led 2010

presne tak, jabber, moje mamka ma z nich taky nekdy dost 😀