15ti měsíční mimča bez mamky u babičky. Nechaly byste?

carodejnice
27. led 2010

Ahoj,
nejdříve bych chtěla podotknout, že svoje dvojčata miluju a načekala jsem se na ně spoustu let (to jen tak pro pořádek).
Teď bych se vás chtěla zeptat, jestli byste nechali 15ti měsíční prcky na 14 dní u babičky na hlídání. Je mi jasný, že mě by se příšerně stýskalo, ale jde mi o to, jestli nebudou psychicky vázaný na mě jako na mámu a nebude to pro ně stresující. Nebo v tomhle věku je jim to ještě jedno kde a u koho jsou?
Zatím jim je 7 měsíců a plně kojím, tak jsem je nikde nenechala dýl než 3 hodiny.

kaleilah
27. led 2010

tak já bych jela. Myslím že je hodně důležitý i to, že to jsou dvojky, mají jeden druhýho a tím pádem i nějakou takovou jistotu, že tam není každej sám. když si rozumí s babičkou..navím si myslim že ono ty děti moc nevnímjí 4 dny nebo 14 dnů... možná bych víc uvažovala kdyby to byl jedináček, ale já bych to riskla. zvlášť jestli na tobě nejsou vázaný nějak extrémě. když si vezmu ted daniela, kterej je stejně starej jako budou tvoje děti, tak vim že by to zvládnukl bez problémů, on jde ke každýmu, uspíná sám a není na mě závislej, babičku miluje..jen je trošku živější tak by ho nezvládla babička 😀

spimira
27. led 2010

Já bych je u babičky klidně nechala, pokud budou zvyklí,tak by neměl být problém.

mikulka
27. led 2010

No tak každé delší odloučení se do 2 let na dítěti může podepsat. Delší odloučení se myslí více než 7 dní. Taková je "definice". Ale osobně si myslím, že by se to dalo zvládnout, pokud by to bylo skutečně nevyhnutelné anebo by to přineslo třeba lepší přivýdělek, prac. uplatnněí apod.

Já bych do toho asi nešla, ale to záleží na každém zvlášť.
Pokud ano, pak příprava: zvykat si na babičku. Nenechávala bych tam děcka předem samotná, ne, spala bych tam s nima. Samotné až pak přímo v ty dny, kdy bude stáž.

S dětskou dušičkou je to tak:
Budou u babičky. Znají prostředdí, znají babičku. Jsou tam rády. Ale mají tam mamanku, nebo vědí, že maminka za nějakou dobu přijde.
Pak se stane to, že budou u babičky, v prostředí, které znají, s člověkem, kterého znají... Ale maminka nepřijde tak jako jindy.
Tak malé dítě nezačne volat mama, nebo dávat najevo, že mu máma chybí. Aspoň většinou ne.
Jenže bohužel, v hlavičce se začne bouřit a cítit, že něco není v pořádku.
Není tu vůně maminky, jeí hlas, náruč. To, co navozuje libé pocity.
DÍTĚ TOMU NEROZUMÍ.

mikulka
27. led 2010

pardon, odeslala jsem to dřív.

Dítě tomu tedy nerozumí a to je vždy špatně.

Dítě musí mít ve všem jasno.

Dokola vysvětlovat, proč je to a ono takto, proč se ted dělá to či ono a vysvětlovat i dětěm, která jsou malá a myslíme si, že nechápou.

Od roka ale děti rozumí většině tomu, co říkáme. Uvažují, vstřebávají, učí se.

Odloučením vznikne neklid a nejasnost v dětské dušičce.

Dítě přitom může vypadat, že si na maminku ani nevzpomnělo. 😉 😝

xxx

Takže, pokud ti to přinese extrémní užitek a je to hodně moc důležité, pak bych jela. (teda já bych nejela, ale já jsem taková matka, že se mi po malým stýská i když ho nevidím 2 hodiny)... Jinak ne, proč dělat chaos v děstké hlavičce, proč tam dělat díru, která by tam nemusela být.

Ještě mne napadlo: nemůžeš říct, že na tu stáž pojedeš a pak to třeba zrušit, kdyby se ti to nezdálo? Mezitím se ti to uleží v hlavě.

shaula
27. led 2010

Souhlasím s Mikulkou až na jednu věc - naopak bych je předem učila být tam samotné i bez maminky. Když tam budou poprvé sami, až bude maminka skutečně pryč, můžou plakat, volat ji apod. Co pak budete dělat? Zato když budou zvyklí být tam i bez maminky, bude to pro ně už známé, "jen" trošku delší...

Ale já osobně bych do toho nešla, bylo by mi po nich moc smutno 🙂

zuzankast.
27. led 2010

Taky se mi po male styska i kdyz jedem na dve hodinky na nakup, ale pokud by to pro me bylo dulezile - coz pro tebe je, jak pises, tak bych jela, dva tydny neni tak dlouha doba. Kor jestli to bude pro lepsi zitrky!

lenkabu
27. led 2010

carodejnice:já bych nechala pokud je mamka zvyklá je hlídat a oni ji mají rády.......u svojí mamky bych dceru klidně nechat mohla 😉 a jestli to pomůže do budoucna tak je to dobré i pro ně.

mikulka
27. led 2010

shaula: s tím zvykáním včetně spaní nevím no. Mám pocit, že čím více stresů z odloučení, tím hůř. Pak se stresy mohou hromadit.
Možná bych to udělala tak, že bych je tam nechala v rámci odpo spánku.
Po probuzení jsou děti takové, že nejvíc chtějí mámu.
Na noc či na vík. bych nenechala. Až pak v den D. Ale to je na úvaženou, co víc ublíží - zvykat předem, nebo radši nedávat více stresů... Nebo by pak pro ně byl menší stres, kdyby věděly, že po spaní přijde máma ? Ale v den d nepřijde, přijde až za 14 dní... Nevím, spíš se přikládním k tomu, nenechávat předem přes noc. 😉

jabber
27. led 2010

Souhlasím se shaulou -já bych je tam teda zkusila dát několikrát přes noc už předtím - tu přes jednu noc, tu přes celý víkend - právě proto ať získají tu jistotu, že maminka vždycky zase přijde - že to prostě platí.

Takhle malé dítě nemá vůbec tušení, jestli uplynuly 2 dny nebo týden, nemá takový pojem o čase a neví, že maminka je pryč už nějak dlouho a tak by mělo být smutnější než když je pryč jen na odpoledne. Nesleduje to, žije jen přítomností. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsme malou nechali třeba přes víkend u babičky, tak pokud si na nás vůbec vzpomněla, tak jen ten první den, pak už vůbec 😉

aponchie
27. led 2010

presne..ja jsem bulela jak zelva ,ze chuderka tesktni a ta si uzivala s mamkou 😀

monik76
28. led 2010

Ja bych je tam taky rozhhodne nechavala casteji samotne, podle me je to teda lepsi nez abych tam byla s nema a pak je tam ze dne na den nechala samotne. Ale hlavne bych to az tak moc neresila, 14 dni neni takova doba a nemyslim si, ze by z toho dite melo takovy trauma. Soudim podle vlastni zkusenosti, kdyz jsem byla v tom spitale a malej byl u moji mamky. Naopak, je stastnej kdyz tam muze jet a hlavne kdyz my odjedem. Jinak smutno bylo predevsim mne, jemu vubec.

fender
28. led 2010

Pokud je to pro tebe důležité a pokud to hlavně ty zvládneš 😅 tak určitě jeď.
Prckům bude sice smutno, ale jsou dva a budou spolu - tobě bude asi smutno víc 😀

carodejnice
autor
29. led 2010

Moc vám všem děkuji za názor. Ještě jsem se úplně nerozhodla, ale včera jsem se ptala svých broučků, co by říkali na to, že by byli 14 dní u babičky a dědy a usmáli se na mě a výskali radostí, takže snad souhlasí 😉

Jinak ještě bych chtěla napsat těm, které jsem svým dotazem snad rozčílila a kterým to hlava nebere - nic ve zlém, ale protože na mateřský nechci zdegenerovat pouze na "paci paci" a "vařila myšička kašičku" (i když to provádím 100x denně) a chci se ve svém oboru vzdělávat a zaměstavatel mi to umožňuje, tak to neznamená, že jsem kariéristka a špatná matka.

lucie777
29. led 2010

čarodejnice,
já bych jela, sice mám ještě hodně malé miminko, takže si nedokážu představit, jaký to bude za rok, ale kdybych měla možnost udělat něco pro budoucnost všech, tak bych asi neváhala, zvlášť když sou děti na babičku zvyklé, takže to pro ně nebude nic tak nezvyklého. 😉

beruska2x
29. led 2010

carodejnice... tak kdyz jsi si jista tak proc se ptas?? rekce jsei musela v diskuzi cekat ne? ne vsechny matka co by nejely jsou zdegenerovane maminy na materske...

ja se taky v praci sam tam angazuji ale maleho ma vzdy sebou a na tak dlouho bych bez nej proste nejela... ale jen proto nekaslu na budoucnost a nejsem blba... 😝

mikulka
29. led 2010

carodejnice, tak pak je to jasné a není co řešit. 😉

carodejnice
autor
29. led 2010

Beruško, proč hned tak útočně? Jistá si rozhodně nejsem, proto jsem se tady asi ptala, né?
Nepotřebovala jsem rozebírat důvody, které mě k tomu vedou, jenom jsem chtěla vědět, jestli 15ti měsíční miminko vydrží odloučení od mámy. A vědět jsem to chtěla z toho důvodu, že mým dětem je zatím 7 měsíců a tak nevím, jak se chovají miminka v roce a kus, protože zkrátka nikoho známýho s tak starými dětmi nemám. Toť vše co jsem chtěla vědět.

beruska2x
29. led 2010

myslim ze jsi s tim zacala - kazdopadne kazde ditko je jine a chova se jinak a n atak dlouhou dobu dopredu se to neda odhadnout...
to je spis o svedomi matky nez o detech.. 😒

meggi10
29. led 2010

ahoj holky já se přikláním k těm co by jely...
car to myslí dobře, dnešní doba krize je těžká a ona myslí na zadní vrátka, zabezpečení rodiny....
ani já nejsem člověk co by doma seděl se založenýma rukama a řekl si tak mám mateřskou na 3 roky budu jen doma a hotovo....
já chtěla mít děti za sebou tak o 2,5 roku...dala jsem si mateřskou na 2 roky s tím že před jejím koncem otěhotním podruhé a půjdu na nemocenku, jenže firma krachla, v listopadu mě přišla výpověď a co.....otěhotnět už jsem nestihla a tak chci za rok do práce, malému bude 2,5roku, miluje děti a kolektiv a já chci aby i on šel dál a rozvíjel se. Já si chci najít práci abych i já svými financemi podpořila rodinný rozpočet a za 2 roky si pořídíme druhé dítko...

meggi10
29. led 2010

car jinak děti jsou různé můj malý je hodně fixovaný na mě ale to je tím že jsme spolu pořád, babička bydlí s námi...ale teď jsme začli chodit do MC tak snad ho to ode mě trošku odprostí když bude s jinými dětmi....

zuzik_p
29. led 2010

carodejnice, moji holcice je ted 15 mesicu a nenechala bych ji samotnou ani na 1 den. Nejen proto, ze by se mi silene styskalo, ale take proto, ze takhle male dite je fixovane na matku a 14 dni odlouceni je prilis dlouha doba i kdyz budou u babicky kterou znaji.

radka.m.
29. led 2010

nevidím v tom problém,já jsem běžně,když bylo potřeba své děti u babičky nechala,za prvé-pokud jí věříš a víš,že se na ni můžeš spolehnout,tak je to v pohodě a za druhé,máš výhodu v tom,že to víš takhle dopředu,poněvadž se podle toho můžeš aspon zařídit,chodit k babičce co nejčastěji a za nějakou chvíli je tam pomalu i dávat spát,děti budou mít tak dostatek času si na babi zvyknout 😉 😉 😉

mikulka
30. led 2010

carodejnice: ještě mne napadlo, jestli se babička aděda nebudou bát starat se 14 dní o dvojčátka. Přece jen, budou ještě malá. 😉 Co na to říkali oni?