18měsíční holčička se bojí dětí

whizzyy
5. črc 2017

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, mám téměř 19-ti měsíční holčičku a bojí se dětí. Snažím se s ní hodně chodit na dětská hřiště atd ať si zvyká, ale zatím nic moc. Teda nebojí se dětí z určité vzdálenosti, to ji i celkem zajímají, ale pokud je třeba na skluzavce a vyleze tam nějaké jiné dítko, snaží se okamžitě dolů( mám pocit že by klidně i skočila), a pokud nemá volnou cestu začne hystericky ječet. Jinak je šikovná 🙂Vysvětluju ať se nebojí a tak, ale zatím nějak bez úspěchu (ještě ani nemluví). Našla jsem si kamarádku se stejně starým chlapečkem a hodně se stýkáme ať si zvyká, nebojí se ho, ale zatím to nějak nevypadá, on je taky stydlín 🙂 Máte někdo podobné zkušenosti? Vím že je ještě brzo, ale děsím se školky 🙂 Děkuju za odpovědi 🙂

izz76
6. črc 2017

@whizzyy Děti se mění,moje dcera zase mívala averzi vůči některým dospělím,vyloženě nesympatie,nesměli se na ní ani pomalu podívat... A teď skoro tříletá kamarádí s každým,nemá problém oslovit cizí lidi kdekoli,je až skoro vlezlá. Před rokem by mě ani ve snu nenapadlo,že taková bude. Takže buď v klidu,nic nelámat přes koleno,ona se mezi dětmi postupně otrká😉

kamste
6. črc 2017