2,5 měsíční miminko na svatbě. Máte zkušenost?

jarunkaxyz1
12. dub 2011

Ahoj maminky,

chtěla bych Vás poprosit o radu (názor).
Jak se díváte na to, že by 2,5 měsíční miminko absolvovalo celý svatební den? Nejde mi o obřad, ten je v pohodě...ale celou dobu na hostině až do pozdního večera....?
Jde mi o to, že bych se s takovým mrnětem měla zúčastnit jako svědkyně svatby a řeším, jak to nejlépe pro pohodu nás všech vymyslet.
Moje rodina má názor, že se mimčo dá do hotelového pokoje a já budu mít chůvičku a budu odbíhat kojit, ale mně se to u tak malého miminka nějak nezdá.
Nemáte některá podobnou zkušenost?
Moc díky

beruska2x
12. dub 2011

@jarunkaxyz1 jako ze cele odpo + vecer bude krome kojeni samo na pokoji jo ? tak to bych teda nenechala....
pokud jdes jako svedkyne tak bych sla na obrad, pak na chvilku se podivat s mimi na oslavu a pak bych jela domu - proste bych to podridila mimi ale urcite bych ho samotne nenechala...
kamaradka mela na oslave starsi o neco dvojcata - vzali jim nafukoci bazenek, do toho deky a tam meli hracky a plazili se 😀 - kdyz byli unavene tak je sbalila a jeli domu...

helulela
12. dub 2011

My byli na svatbě, když byl Vítek stejně starý. Měli jsme tu možnost, že ho pohlídali tchánovci a já jezdila kojit. Bylo to ale jen dva kilometry a odpoledne jsme jeli všichni domů. Jako větší už pár akcí taky absolvoval, vždycky ho vozila venku v kočárku nějaká babička nebo teta nebo spinkal vedle sálu na terase. Samotného na pokoji bych ho taky nenechala, navíc by tam určitě křičel, takže by to stejně nešlo.
Jestli to je svatba někoho z rodiny, tak dobrovolníků na vožení se určitě najde dost. Večer bych se vrátila domů nebo i dřív, kdyby to mimi špatně snášelo. Kdybys to mohla nějak podobně vyřešit, tak jeď, třeba to bude úplně v pohodě.

jasekd
12. dub 2011

No treba v pripade naseho Martinka by to v tomhle veku bylo naprosto v pohode, mnohem lepsi nez ted. Usnul kdekoli a kdykoli, i v mistnosti plne lidi, takze my s nim absolvovali par letnich oslav az do vecera. Spinkal v kocarku opodal, ale vzdy tak, abych na nej videla a pripadne ho slysela a jak pisou holky, on se vzdycky najde nekdo ochotny vozit 😉 Na moji svatbe (to jsme dite jeste nemeli), byly 3 deti ve veku 2x pul roku a jednou 2 mesice a vsichni vydrzeli az do vecera, aniz by to ty deti nejak stresovalo. Chce to vzit kocarek, chuvicku, pripadne sit proti hmyzu pres kocar. A uvidis, kazdopadne upozornit, ze pokud bude jakykoli problem, ze jedete hned domu, aby se nekdo neurazil, ale to snad kazdej musi pochopit. Uzij si to, prave s tim malym deckem je to jednodussi, ted bych s Martinem zvladala hur, musi mit svuj rezim a klid, tenkrat mu bylo uplne jedno, kde je a s kym 🙂

vendulka
12. dub 2011

Tak já jsem byla s dcerou na svatbě, když měla 6 měsíců a zvládla to v pohodě, měla jsem výhodu, že jsem nekojila a v restauraci, kde probíhala oslava mi ohřívali vodu a malá si vegetila v kočárku a nebo u hostů a bylo to v pohodě...
Ale jak tu bylo napsáno, stačí, když budeš jen jako svěděk a pak chvilku na hostině a můžete jet domů, popřípadě se s někým střídat v hlídání

bufina
12. dub 2011

My jsme byli na svatbě minulej rok když bylo malýmu 7 měsíců. Navíc to od nás bylo 130km. A zvládnul to malej dobře. Vyrazili jsme ráno v 9 a dom jsme přijeli taky kolem 9 večer. Naštěstí má takovou povahu, že když chce spát, tak spí. Jeden moment se kouká a směje se a do minuty usne. Takže sem se s ním byla projít chvílu venku s kočárkem a pak 3 hodiny v kuse spal. A když byl vzhůru, tak ho tam všichni tahali, takže se nenudil.

lisanda81
12. dub 2011

Ahoj my jsme absolvovali velkou svatbu (asi 100 lidí) když byl malé necelý rok a už nikdy více. Malá byla sice v pohodě,ale bylo horko, v kostele zima tak jsme neustále řešili oblečení, pak v kostele nahlas vykládala tak jsem byla celý obřad venku. Na hostině bylo dost hlučno tak se jí nechtělo spát´´(bylo tam asi 10 dětí) = byla přetažená. Pak jsme ji šli uspat do kočárku tzn. nebyli jsme na hostině asi 2 hod.
V tomhle jsou na svatbu asi lepší malý mimča. Když byla malá mimčo a byla přetažená tak řvala a řvala, ale stačila zavinka a kočárek a spinkala Záleží na tom jak velká je svatba (hlučná 😉 ). Jak mimčo zvládá cizí lidi, hluk atd. Asi bych měla v záloze babičku na hlídání - nejlépe mimo svatbu (na pozdní odpoledne a večer) a nutrilon aby sis muhla dát i skleničku a trošku si svatbu užila.
Já osobně bych z chůvičky a dítka někde na pokoji byla hooodně nervózní. A vůbec bych si to neužila. Držím pěsti at si svatbu užiješ i s mimčem 🙂

alca22
12. dub 2011

@jarunkaxyz1 Na mé svadbě byly dvě miminka. jeno měsíční a jedno tříměsíční. A úplně v pohodě. Spinkali v kočárku. Podle mě je to v pohodě. TAkový malý mimi ještě jen spinká, tak nic víc kromě jjídla nepotřebuje. Já bych klidně šla. BYla tam do doby než se má mimi koupat a pak jela domů.

jarunkaxyz1
autor
12. dub 2011

To jo, jenže u mě se jako u svědkyně předpokládá, že tam budu třeba do 22 hodin. Prostě mi nějak nepřijde dobrej nápad, že miminko skor opo šestinedělí má být celou dobu v hospodě mei 40-50 ti lidmi.... ☹

janitchka
12. dub 2011

Tak moje svědkyně měla na mojí svatbě 2měsíce staré mimi a vzala ho na obřad a pak na oběd a asi tak dvě hodinky zůstala s námi..ale my měli nekuřáckej salónek,jelikož já byla v 5.tém měsíci..a odešli když přijela živá muzika 😉 ale samotné takhle malé mimi bych nenechala 😉 😉 byla bych hrozně nervózní..

helulela
12. dub 2011

@jarunkaxyz1 tak to spíš prober s nevěstou a ženichem, jestli jim nevadí, že bys odjela dřív domů. Nevím, jak je to u vás zvykem, ale mně to nepřipadá blbý. Přinejhorším by si museli vybrat jiného svědka a zůčastnila by ses jako normální host.

veruska007
12. dub 2011

Jestli Te to uklidni, ma sestra se vdava na termin meho porodu, a protoze bylo prvni ditko dva tydny driv, tak ted premyslim, jestli se na svatbu vydat pripadne s novorozencem... ono nejit na svatbu sestre je blby 😝 .

Kazdopadne jsem byla na svatbe kamosky, kdyz melo starsi ditko cca 3 tydny a na svatbe dalsi kamaradky, kdyz melo 5 mesicu. Ta prvni svatba se dala, dalsi kamaradi bydleli ve stejnem meste, takze drndali a ja k nim chodila kojit a v pohode. A druha byla uplne v klidu, nechtela jsem kojit v restauraci, chodila jsem do auta... a taky v klidu, kocarek jsem mela primo u tabule a dokonce jsme vecer i zatancovali 😵 . Odchazeli jsme teda vecer driv, tak v sedm nebo osm, ale bylo to bezva.

stazina
12. dub 2011

ahoj , záeží na tom, jestli to bude salonek, kde se kouří..pokud to bude hospoda, kde se nehulí ,t ak bych to neřešila....a je to někdo z rodiny? daleko od bydliště? Budeš tam jen ty s ,amželem/přítelem, nebo třeba i babička?
Moje sestra byl ana svatbě s měsíčním dítětem, vydržel od rána a jeli domů až večer na koupání...uplně v pohodě..na kojení se vždycky nějaký rpostor najde, a mimi v tomhle věku opravdu hodně spinká...
A já když potřebovala večer odejít( hrát divadlo), klukům bylo asi 2,5měsíce, odstříkala jsem navečer mlíko a tatka jim ho dal..takže pokud máš chlapa, co dítě vykoupe, obstará , ,,nakojí" a uspí..není co řešit..přes den to zvládnete na obřadu i hostině a před koupáním ho svěříš do jiných rukou..a kdy ta svatba je?
Držím palce, at se rozhodneš správně...na jednu stranu si myslím, že by to novomanželé pochopili, že odjedeš, na druhou stranu - je to pocta, když tě někdo požádá o svědectví.... 😉

jarunkaxyz1
autor
12. dub 2011

Holky, díky moc za názory, je to svatba mojí sestry, takže tam budem všichni a jediný, kdo by mohl hlídat, je tchýně (moje). Jenže tu do toho prý nemám tahat.....tak jsem zvědavá, no 😉

veruska007
12. dub 2011

Neboj, to se vzdycky najde nekdo zvedavy na miminko 😉. A kdyby ne, ja fakt mela kocarek u sebe, meli jsme misto sice na konci tabule, ale to mi nevadilo, hlavne ze jsem tam mohla zaparkovat. Maly byl v pohode, hodne spinkal, budil se hlavne na jidlo... a ja osobne s malym hodne cestovala (miluje cestovani doted) a kojila jsem (krome vyjimek v odlehlych mistech parku) v aute... No, vsak kdyby bylo nejhur, ujet muzes vzdycky. A obrad je kratinky, civilni tak 15 - 20 min, v kostele kolem hodiny... to fakt mimco vydrzi 😉

petamarketka
12. dub 2011

Já byla na svatbě celý den (tuším do 21:00) když bylo Markétce 7 týdnů. Výhodou bylo krásné počasí, svatba a hostina probíhající venku (Divoká Šárka v Praze) a spavé miminko, měla jsem Markétku stále u sebe, a jen kojila dle potřeby.
Určitě se to zvládnout dá!!

petamarketka
12. dub 2011

Tím stále u sebe jsem myslela v kočárku 😉

petruskaaa
12. dub 2011

Já byla na svatbě švagrové když měla malá přesně 3 měsíce.Cesta tam 80 km,manža za svědka,tak že jsem malou na obřad měla ve vajíčku místo partnera 🙂 Na hostině byla na střídačku v kočárku a ve vajíčku,párkrát jsem se sní jela ven projet.Na večer chůvičky a monitor dechu.Všechno absolutně bez problémů,ale naše mladá byla od narození terení dítě,vyspala se všude a za jkýchkoli ikolností.Záleží jaké je tvoje miminko,jestli je to "cestovní typ",nebo jestli jinde než doma neusne.Na druhou stranu,jestli si myslíš,že tohle tvoje mimi nedá,tak to každý musí pochopit,že máš jiné povinnosti a zůstat nemůžeš,ať seš svědek nebo ne 😉

helcenka
13. dub 2011

Jéé, tak já budu řešit něco podobného. Každým dnem čekáme mimi a moje sestra se bude v červnu vdávat. Takže já budu mít cca 2. měsíčního mimíse.
Oni to teda budou mít tak, že bude obřad, pak oběd (počítám tak 2. hodinky) a pak se zbytek bude odehrávat na zahradě, takže já budu mít možnost být s mimísem v domě a budu mít klid.
Ale nevím, proč by se mělo předpokládat, že jako svědkyně tam budeš s mimísem tak dlouho? Vždyť můžeš vždycky třeba na hodinku zmizet s mimísem. Ale samotný s chůvičkou bych ho celé odpoledne nenechávala, ještě v hotelovém pokoji.

uzivatelkaja
7. kvě 2014

Jak je videt, je to slozite, nikdy dopredu nevime, jak to bude. My mame pred svatbou, svagr v tu dobu bude mit necely mesic male mimco, jde za svedka, no a ted babo rad, jak se oni zaridi. Bohuzel misto, vzdalenost a to, ze se na miste bude kourit a bude hrat ziva kapela neni pro deti delane (rodicum doporucujeme, aby si zaridili hlidani), jenze co s takovouto situaci?