37. tt a já jsem jak lazar, prožívala to některá z vás?

leeenilka
12. čer 2015

Ahoj budoucí i nastávající maminky. Jsem ve 37 týdnu těhu a je to děs. Doteď, jsem neměla absolutně žádné komplikace. Ani jednou mi nebylo zle, nezvracela jsem apod. Ale co se děje teď???!! Hrůza. Šíleně me začala brát záda. Ale jako brutál. Do toho všeho mě fakt fest bolí v podbřišku, třísla, kyčle, břicho måm jak kus skály, bolí močák a abych se vymočila, musím vynaložit hodně velké usilí. Skoro jak při velké. A taky to bolí :D no prostě každy pohnutí a vstáváni je horor. A jsem utahaná. Tak strašně moc, jako kdybych od rána do večera makala někde na stavbě. Nejsem schopná fakt ničeho. Prožívala toto nějaká z vás? Nebo jsem fakt jen fňukna. Je to mé první těhu. Jestli to takto bude až do porodu, asi se půjdu zastřelit.

clara.7
12. čer 2015

Já sice problémy nemám, ale kamarádka teď řešila něco obdobného a byly to bohužel ledvinové kameny ☹ Často to postihuje právě těhotné, možná tu bude i diskuse na toto téma...

evulina77
12. čer 2015

@leeenilka normální to není, být tebou zajdu k doktorovi a to nejlépe hned. Pokud máš nějaký zánět nebo něco, víkend ti nepomůže. Pokud máte poblíž třeba porodnici, zajdi tam, jsi těhotná a určitě tě nevyhodí a můžou ti udělat nějaký vyšetření. Nemá cenu to podceňovat

leeenilka
autor
12. čer 2015

Na podbřišek si naříkám na každý poradně. Prý je to od toho, jak roste děloha. A to močení je zase údajně dáno polohou hlavičky - bylo mi řečeno

ssvetlana
12. čer 2015

měla jsem to podobně, jak jsem nastoupila na mateřskou, šlo to se mnou z kopce 😀 Všechno, co píšeš + začali poslíčci, už jsem nemohla moc spát a k tomu začala těhotenská dermatidída (osypané celé tělo, svědění den a noc, nic nepomáhalo), oteklé fialové nohy, a ještě mi zjistili trombofilní mutaci a začala jsem si píchat injekce na ředění krve. Ale po porodu se vše vrátilo k normálu a miminko stálo za všechno trápení 😉 neboj, to už dáš 😉

mia_mia88
12. čer 2015

S temi zady to mam podobne. Ted jsem skoro tyden jen kulhala po byte a opirala se o nabytek. Vystrelovani do kycli a trisel. Musela jsem zrusit i poradnu, nedolezla bych ani do auta. Tak neschopne jsem se nikdy necitila! Jsem ted 40 tt, doma jak po boji, potrebovala bych si jeste neco dokoupit a povyrizovat, ale ackoli uz zada o neco lepsi, nedosla bych tam. Vetsinu tehotenstvi jsem snasela dobre, ale ted ten konec, to je zlo... Navic kdyz si postezuju, tak treba mamka me odpalkuje tim, ze jsem stara matka (je mi 27) a ona ze tyhle potize nemela. 😀

leeenilka
autor
12. čer 2015

@mia_mia88 já ani nebyla schpná nic uvařit. Fakt to nešlo. A doma ten bordel? Přesně jak píšeš. A tak celej den ležim a kňouram

jamia
12. čer 2015

@leeenilka Bodejť bys nebyla utahaná v tom vedru. Já vím, je to na prd, jediná útěcha je, že to brzo skončí 🙂

guinea
12. čer 2015

Já to mám podobně. Ráno to ještě jakž-takž jde (po tom, co se zmátořím ze vstávání, protože mám úplně ztuhlá záda a musím to doslova "rozchodit"), ale odpoledne už nezvládám ani menší nákup, protože nákupní centra jsou taaaak velká a ty kilometry od auta nakoupit a zpět k autu už neujdu). A to s tím čůráním, to je polohou hlavičky, na ledvinové kameny bych to fakt neviděla 🙂
@mia_mia88 Chacha, stará matka ve 27. Mně je o 10 let víc, než tobě, to bych už podle tvojí máti měla ležet nejspíš ja JIPce, ne? 😀

melodygirl
12. čer 2015

@leeenilka já jsem měla od 8 měsíce takové bolesti pletence ramenního, že nešlo v noci spát, brnění ruky, střídavě jsem obě necítila. Prášek si vzít nemůžete, v průběhu se přidávalo vystrelovaní do nohou no a v devátým jsem měla bolesti spony stydké, že nešlo jít. Do toho tvrdlo břicho už 8 do hodiny, stačilo jen jít. Nateklé nohy, návaly horkosti. Ještě že byla zima. No a prenasela jsem nakonec ještě 14 dní. Drž se, nejsi jediná, jsou sice holky, které nic moc nebolí, ale funí taky

terezapetrova
12. čer 2015

@leeenilka já si zas myslim, ze je to uplne normalni i kdyz nepříjemné.. Jsem na tom na chlup stejně a k tomu ještě litam okolo věcně uvztekanyho staršího syna :( + me brutálně chytá kašel kterého se nemůžu proste zbavit :( a nechci se mezi kontrakcemi trápit kaslem :( no nic buďme vděčne, ze budeme mit krásná miminka ze 🙂

kocour1
12. čer 2015

Podle vaší výpovědi bych si skoro tipla, že se porod kvapem blíží🙂...já osobně jsem rodila 37+3 a týden předtím jsem to měla podobné (jen navíc ještě šílené pálení žáhy)...pořád jsem říkala, že už půjdu rodit, že to nemůžu vydržet ještě tři týdny🙂...a nakonec jsem měla pravdu, rupla plodová voda a jelo se🙂...i ty bolesti zad, tlačení na čurání, bolení podbříšku jsou jasné příznaky...zkuste jít do horké vany a pěkně to nahřát - buď se uleví, nebo se to rozjede🙂...přeji hodně štěstí!

evulina77
12. čer 2015

já nevím, bolesti zad jsou normální, bolest podbříšku a celého spodku je taky normální, jen ty problémy s močením mi normální nepříjdou, podle mě by to nemělo tak bolet. Aspoň jsem to tak neměla a nevím o nikom, koho by bolelo čůrat a musel i hodně tlačit. Ale snad je to všechno ok...

leeenilka
autor
12. čer 2015

Je 21:31 a bolesti neustávají. Jen jakoby je mezi nima pauza a potom se na chvilku ozvou. Už tu koušu i polštáře. Ale nic neodtejká. Žádná plodovka ani zátka

melodygirl
12. čer 2015

No a vidíš, rodíš 😎 Zkus si dát tu teplou sprchu a když to nerozchodíš, tak je to jasné 🙂

leeenilka
autor
12. čer 2015

Do háje. Vždyt mi voda nepraskla.

melodygirl
12. čer 2015

To nemusí hned, buď ráda, ségře nejdřív praskla a pak se objevily bolesti, ale trvaly moc dlouho, než byl malý venku, trvalo to 27hodin od odtoku plodovky a to je moc dlouho, měl pak celkovou infekci. A to rodila v Pražském Podolí, kde ji tak na sucho nechaly dlouho rodit.

melodygirl
12. čer 2015

@leeenilka Třeba jsou to jen poslíčci, rozjíždět porod se může i 3 dny

evulebambule
12. čer 2015

Neboj, mi voda taky nepraskla. Už jsem doma taky lezla po zdi, nakonec jela do porodnice a vodu mi praskali až tam. Dali mi tip - zalez si na 20 minut do horké vany, pokud to jsou poslíčci, poleví to, pokud to bude pořád v pravidelných intervalech, tak rodíš. 🙂 Já si vodu napouštěla o půlnoci a přitom jsem to cítila už od osmi večera. Drž se, pokud je to ono, máš se na co těšit! 😉

evulina77
12. čer 2015

@leeenilka mě nepraskla voda ani jednou, až ke konci porodu mi ji pustili na porodním sále, takže voda prasknout nemusí. Tak jestli se ti rozbíhá porod, což by dávala smysl, hodně štěstí...

mia_mia88
13. čer 2015

@guinea To slycham porad. Jak ona me mela ve dvaceti a brachu v jednadvaceti a jak jsou ted ty matky stary... akorat jaksi musim dodat, ze druhyho brachu porodila v 36ti! 😀 Ale to uz se asi nepocita nebo co. Proto to beru s rezervou jednim tam.... 🙂

lu777
13. čer 2015

@leeenilka držím palce ať aspoň nepřenášíš 😉

jinak teda závidím, že doteď jsi byla ok.. já první těhu příšerné stavy do začátku 7. měsíce 😖 nemohla jsem jíst, po všem mi bylo hrozně zle.... silné bolesti hlavy, křeče... spavost jak kdybych měla spavou nemoc... brutus to bylo 😝
ale zato jsem si pak poslední dva měsíce fakt užila 🙂 jen poslední týden tam byl narvaný, takže jsem se nemohla pořádně nadechnout... a bouchal mi s oblibou hlavou do močáku, takže jsem už nikam nemohla, pořád jsem byla na wc...

u mladší to bylo normoš - 3,5 měsíce blbě a pak už to jakžtakž šlo... tam jsem neměla ani šanci nad něčím moc přemýšlet, protože jsem měla na rukou 1,5 roční dítě... ale těhu i porod v pohodě (nepočítám běžné nevolnosti a bolístky všeho druhu, ale dalo se to)

jinak teda stará matka ve 27 letech mě hooodně pobavila 😀 😀 😀

lu777
13. čer 2015

@leeenilka jinak bych se taky asi nechala radši zkouknout pokud je takové náhlé zhoršení 😉
abys měla tlak ok a tak...
a hodně si dávej nohy nahoru, nestresuj se pokud možno, odpočívej, bude se to hodit 😉
pokud nemůžeš spát, doporučuju homeopatikum Sedatif, koupíš volně v lékárně a můžeš i v těhu 😉
na bolístky je super krém Artrin, mažu si i při křečích při ms, při bolestech beder, když si něco namůžu apod. 🙂

verunkach
13. čer 2015

ahoj, plně tě chápu, poslední měsíc pro mě byl taky náročný, boleli mě záda, kdy mi bolest střílela do levé nohy, takže jsem značně kulhala, měla jsem hemeroidy a žáha mě pálila celé těhu; bohužel člověku nezbývá nic jiného něž to vydržet, když mě záda brali už fakt hodně, vzala jsem si paralen, trochu to pomohlo; s těmi bolestmi při močení mě napadá, jestli nemáš zánět močových cest, těhulky jsou k tomu prý náchylnější; držím palce, ať ti to rychle uteče, a když nemusíš nic dělat, hodně odpočívej, protože těch prvních 14 dní po porodu je opravdu náročných ☹

melodygirl
13. čer 2015

@leeenilka tak co? Už je malé venku? Nebo jen poslicci?

hromka35
13. čer 2015

@leeenilka Ahoj, já tu nedávno zakládala podobnou diskuzi, akorát s tím rozdílem, že já jsem jak zmlácená už od 32.týdne..taky se to změnilo docela náhle, a i když jsou dny kdy je to relativně lepší, většinou se převaluji po bytě, zadejchám se při pár krocích, když se najím tak musím 2hodiny trávit nebot to nemůžu rozdýchat..a unavená a břicho taky pobolívá a tvrdne, čůrání po 15 minutách klidně.. u tebe tak jak píšou ostatní už může nastupovat porod, já ale mám děs z těch 7 týdnů co mě ještě v tomto stavu (nebo horším) čekají. Držím palce ať to zvládneš a vydržíš a na konci budete jen šťastná mamina a mimčo 🙂

leeenilka
autor
13. čer 2015

Haha lidičky zlatí vy jste měli pravdu. Opravdu to bylo k porodu a dnes ve 3:45 rano se nam narodil cisarem Ondrasek. 47 cm a vahou 2,85. Sice jsem mela rodit az za tri tydny ale Ondra to videl asi jinak a chtel ven uz ted

leeenilka
autor
13. čer 2015

A tady je. Chlapak.

melodygirl
13. čer 2015

@leeenilka velká gratulace!!!! Moc krásný, je vidět, že není pomackaný, když šel císařem. Já také nakonec rodila císařem. A praskla nakonec plodovka? Jak to, že císař? Ať jste zdraví

hromka35
13. čer 2015

@leeenilka Gratuluji!! 🙂 ať jste zdraví!

lucinka58
13. čer 2015

Moc gratuluju🙂 Taky už se mi to blíží 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru