80 tisíc ročně za plyn. Je to normální?

jeudi
23. črc 2009

platite nekdo taky tolika??ted nam prisel nedavno nedoplatek skoro 40tisic 😠 je to normalni nebo mam volat nakou kontrolu?

jakoubka
23. črc 2009

jeudi-podle mě je to hrooozně moc 😲 Určitě bych volala nějakou kontrolu 😉
Jak velký dům máte?Není možné,že by se k Vám někdo napojil na černo?

jeudi
autor
23. črc 2009

to snad ne mame velky byt tri jedna a vetsinou vse na plyn topeni vodu sporak

jakoubka
23. črc 2009

A kolik platíte zálohu měsíčně?Já když byla s přítelem na baráku ,tak jsem max imálně dopláceli cca 8 tisíc a taky vše na plyn.Je fakt,že jsme si pak pořídili krb a topili v něm a né plynovým kotlem,ale ostatní bylo na plyn.

jeudi
autor
23. črc 2009

4tis jen za plyn taky jsme premysleli jestli se nekdo nenapichl na cerno jsme tady v podnajmu tak tady nake upravy nejsou mozne jinak by jsme sem taky dali uplne jine zarizeni..v zime se to neda vytopit a kotel se spousti pri kazdem pusteni vody..

jakoubka
23. črc 2009

Určitě bych někoho zavolala,servisního technika,ať se raději mrkne na kotel a vše okolo. 😉 Protože 40 až 80 tisíc je fakt masakr,kor když máte ještě tak vysokou měsíční zálohu 😲
My platili měsíčně 1500

foogy
23. črc 2009

jeudi - to není normání!!!! Začněte to řešit!!! My v baráku doplácíme tak 10.tis., ale máme nízké zálohy. A i tak mi to přijde hodně 😉

kaczka
23. črc 2009

To je fakt děsně moc.MY doplácíme skoro 10 a i to už je moc.Zálohu jsme platili 1000.Sice máme 2+1,ale máme baráček a nezateplený,takže topení hodně často jelo na plno.Takže určitě to řešte 😉

jabber
23. črc 2009

jeudi - a nezkoušela jsi třeba vypnout všechny spotřebiče a podívat se, jestli se plynoměr točí? Tohle se stalo našim v baráku a přišlo se na to, že mají rozbitý plynoměr 😅 Naštěstí to co natočil plynárna nechtěla zaplatit, protože uznali, že je to nesmysl 🙂

herminka
23. črc 2009

Jeudi, to není normální, je to strašně moc! My bydlíme ve velkém nezatepleném baráku (tzv. štokáči - 2 stejné byty 3+1 nad sebou), plynem topíme, ohříváme vodu a vaříme a za celý dům platíme 35-40 tis. ročně.

jeudi
autor
23. črc 2009

achjo sem z toho na vetvi kouknu jestli se to bude tocit i kdyz to vypnu ,dobry napad diky 🙂

ygreen
23. črc 2009

jeudi my máme dvougenerační dům a platíme něco přes 30 tisíc a máme kotel na plyn, podlahový vytápění..apod.

pkrivka
23. črc 2009

to je docela hustý 80.000.- 😖 a za byt 3 + 1
my platíme za domek 5 + 1 (150 m čtverečních podlahové plochy) 17.000,-
doma v zimě topím tak na 22 - 23 °C a mám ohřev vody na plyn i vaření
taky bych si určitě pozvala technika na kotel a plynaře na kontrolní odečet, bo oni to občas berou odhadem a to jsou pak šílenosti 😠

sisstin
23. črc 2009

jeudi: to je nedoplatek za celej panelák ne? 😕

kristi
23. črc 2009

to je fakt hodne mooooooc

dvojka
23. črc 2009

to je na vás napojená celá ulice...Určitě ano 😠

bobulle
23. črc 2009

My máme domeček 3+1, topíme, ohříváme vodu a vaříme na plynu a vychází nám to na 1700 za měs. 😉
Je to hooooodně divné 😒

whoknows
23. črc 2009

ahoj, sestra s tátou bydlí v 3+1, 110 metrů, mají vše na plyn, karmu, wavky, sporák...a platí 2500 zálohy. 80000 tisíc je podle mě nemožný. rozhodně si pozvěte někoho z plynárenské na revizi.

zelvatko
27. črc 2009

ohoo,t ak to je síla.. my máme barák,patrovým nezateplený dohromady 7+1 a loni nám vraceli skoro 26tis 😅 a to jsme platili na zálohách 3tis, letos jsme to snížili na 2tis...

jakoubka
27. črc 2009

jeudi-už se to nějak vyřešilo?

jameson78
27. črc 2009

a takhle se ptá dospělá ženská... 😀 😀 😀

kaleilah
27. črc 2009

ahojky, nám přišlo vyúčtování na 42 tisíc, z toho máme 18 tisíc nedoplatek, byt 3+1, tak jsme to reklamovali a bezúspěšně, ale přijde mi to jako kravina, máme normálně ÚT tak jsem zvědavá na tuhle zimu, to už si můžu rovnou začít vyřizovat půjčku 😠

editah222
27. črc 2009

Kaleilah - my máme obrovský byt (4+1 a 3+1 v podkroví) a zálohy platíme 2500,-kč/měsíčně a doplacíme max. 5000,-kč za rok. Plynem topíme a ohříváme vodu.
Je teda fakt, že v zimě nemáme doma víc jak 21stupňů - v ložnici max. 16, ale v koupelnách si před koupáním přitopíme, ale ne moc 🙂

Protopit v 3+1 42tis. nebo dokonce 80tis je podle mého možné, ale to by muselo být v bytě kolem 26stupňů a každý den napouštět parkrát vanu, jinak si to neumím představit.

No, ale jedno vím jistě. Nám přijít takové vyúčtování tak mě manžel asi zabije 😀 😀

vanusak
27. črc 2009

Tak tohle my protopíme ve velkým baráku tak za 3 roky dohromady! 😲
Je to fakt hodně!!!

elgreco
27. dub 2011

Ahojky, moc bych Vás chtěla poprosit o info, jak to máte vy doma co máte karmu? Teď plánujeme jít do podnájmu, byt 2+1 zděný, má cca. 60m2. Budeme si vytápět a ohřívat karmou i vařič máme na plyn. Ráda bych se zeptala kolik platite takle za měsíc za energie, kolik Vás vyjde plyn, elektrika a voda?
Pronajímatel nám tvrdí, že za plyn budeme platit zálohu 1 500Kč, za vodu 800Kč a za elektřinu taky 800Kč. Je to v normě, co myslíte?
Nerada bych potom za rok doplácela nějaké pálky, to si pak raději najdu byt v paneláku. Moc děkuji 🙂