9měsíční dítko a štěně, půjde to skloubit?

mirule007
26. čer 2014

Ahoj holky s přítelem uvažujeme že by jsme si pořídili štěně yorkšírského teriéra, málý má 7 měsíců, štěně by sme pořizovali až v září to bude bude mít přes 9 měsíců. Co myslíte půjde to skloubit ? děkuji 😉

zamilovanadonej
26. čer 2014

Skloubit to jde, ale já bych na to neměla nervy. Záleží, zda bydlíte v bytě, v domě. Abys na každý štěněcí cíknutí nemusela snášet děcko x pater do kočáru 😉

mirule007
autor
26. čer 2014

@zamilovanadonej bydlíme v bytě v prvním patře :D a na malého mám nosítko, tak myslím že by to nebyl takový problém malého bych dal do nosítka a šli by jsme štěně vyvenčit klidně i x za den 🙂

ined77
26. čer 2014

@mirule007 ...Ahoj, já bych osobně počkala. S pejskem přijde nespočet závazků, taky prcek je ještě maličký, časem by mu mohl nechtěně ubližovat, někam se jede, co s pejskem...atd. atd., ale to záleží na vás 😉 . Ono to není jen o tom venčení...i když, co pak, až bude prcek nemocný?

Pejsky mám ráda, ale v současnosti mi to přijde víc než radost jako závazek 😉 .

banitram
26. čer 2014

Já bych také doporučovala počkat ... psíka jsem pořídili až chodily děti do školy. To už jsou schopné péče o psa a venčení v okolí. Také ví, co si můžou k němé tváři dovolit. Takhle budete mít dvě mimina najednou a spoustu starostí navíc. Ono stačí, když takový psík dostane průjem, kolem se batolí neposedné mimčo a nebudete vědět, kam dřív ... ale samozřejmě záleží i na Vašich možnostech, zda bydlíte s rodiči nebo máte domek se zahrádkou, tam se to určitě zvládá lépe ....

hanulkapal
26. čer 2014

@mirule007 Jestli ti do toho můžu "kecat", tak za mě bych počkala a hlavně ještě trošku popřemýšlela o plemeni. S jorkšíry nemám moc dobré zkušenosti, někdy to nejsou ti nejlepší parťáci pro děti. Problém je ve velikosti, malé dítě na něj může spadnout a neštěstí je na světě. Já jsem pro většího pejska, ale samozřejmě záleží na vás. Dál je určitě otázka, jestli máte s pejsky nějakou zkušenost? Co se týče venčení v prvních měsících, říkám to upřímně, NENÍ to sranda. Mám dva pejsky, z toho jedno štěně a ze začátku jsme opravdu chodili co hodinu, hodinu a půl čůrat. A to i v noci. Štěně je třeba naučit na určitý režim a ten dodržovat. Pokud dodržujete ze začátku krátké intervaly venčení, relativně brzo pejsek pochopí, že se venčí venku a nebudeš doma šlapat do loužiček. Mimochodem, štěněti je třeba se opravdu hodně věnovat, i když je to malé plemeno. Dítě se do toho bude samozřejmě plést 🙂 Šlapat do loužiček, zkoušet i psí hračky, lézt mu do pelechu a ochutnávat granule.. Jsi na tohle připravená? 🙂

mirule007
autor
26. čer 2014

@hanulkapal s výchocou pejsků mám zkušenost obzláště yorkšírků,mí rodiše mají dva, jedem jakoby "můj" ale po odchodu od rodičů jsme je nerozděli protože byli na sebe zvyklí. Vím jak moc je třeba se štěněti věnovat, co všechno ho naučit ( Metyho jsem zvládla naučit veškěré pokyny typu sedni, ledni dej pac atd. , a i to že záchod je pouze venku nikdy se nestalo že by něco udělal doma,ale není problém ho i v případě nouze naučit na plenu či noviny. A s tím jezením granulí atd. jsem připravané taky už jsem to zažila 🙂 A mžu se zeptat jaké plenono by si mi doporučila? Chtěli bychom menší vzrůst přece jenom bydlíme v bytě 🙂 děkuji

bambulal1
26. čer 2014

Ja mam psa uz 5let a kdyz prisel syn byl to poriadny kolotoc.Ted kdyz chodim ven s malym musim brat i psa at se vyvenci.Rozhodne bych pockala apsob kym malej nebude chodit.Skus si poridit na pat dni neakeho psa od kaamaratov a pak bez na nakup a prochazku ak to zvladnes tak klido si ho porid.Jo a nezapominej,ze psi nebo mfenky maj sva obdobi a kdyz ucitia opacne pohlavy tak tahaj a je jedno jake mas plemeno.

hanulkapal
26. čer 2014

@mirule007 Aha, já nevím proč, hned usoudila, že to bude váš první pejsek v rodině 🙂 S těmi plemeny, záleží, co od pejska očekáváš. Chceš rodinného pejska, co se bude účastnit výletů, aby byl hrací a třeba s dítětem běhal a aportoval? Za sebe můžu určitě doporučit německého špice - mám variantu "malá" a je opravdu přizpůsobivá. Když mi není dobře, celý den se mnou leží a nevadí jí to. Když vyrazíme na hory, s nadšením běhá, nemá s ničím problém. Odmalička je zvyklá na děti, ale spíš na ty větší, takže s těmi si vyhraje, aportuje a mazlí se. K menším moc neví, jak se má chovat, ale když maminka s menším dítkem chce pejska pohladit, nechá se a je šťastná, že má pozornost 🙂 Může být ale problém v bytě, pokud jsi zvyklá na jorkšírky, tak špic je línající plemeno - 2x do roka přesrsťuje, trvá to vždy cca 3týdny, kdy je třeba věnovat srsti pejska zvýšenou pozornost a pokud poctivě vyčesáváš aspoň 1-2x denně, máš zase na půl roku klid. Mimo línání srst nevyžaduje více péče, je samočistící, takže domů nenosí z procházek bahno, nedrží se jí v srsti prach. Pokud bys radši pejska, u kterého bys to línání nemusela řešit, doporučuju pudlíky, ti jsou taky pro každou špatnost, případně čínského chocholatého psa, s tím se dá taky vyhrát a je hodně přizpůsobivý. Jestli třeba máš nějakou představu, co od pejska očekáváš, tak se rozepiš a můžu poradit 🙂