A zase ty sestřičky...

luzza
14. zář 2008

Tak se pomalu překulíme do dalších 10 000 příspěvků 🙂
Vítejte... 😉

luzza
autor
2. říj 2008

jsem zvědavá,kdy se ozve dašul...

kuliskaa
2. říj 2008

Už jsem z feto-pelechu venku pěkně mi to dává zabrat,doufám že tady ty jsou už opravdu poslední......... 😵 😵

dasule
2. říj 2008

Čau holky,to byl dneska zase den!Dnes jsem byla na kontrole,vaječníky jsou pořád zvětšené 6cm,děloha taky zvětšená,sliznice vysoká,prý až moc,volná tekutina v břiše,prý může být.Píchám do prdélky agolutin.Jinak embryjka jsou v pořádku a jsou krásně,máme jich 9 z toho dvě pětibuněčné a šestibuněčné 🙂 Zítra si mám ráno v osm zavolat do Fertimedu a buď budu muset dorazit rychle na transfer anebo až v sobotu.Dneska jsem dostala teplotu,tak jsem na Paralenu,už ráno mě bolely ledviny asi reakce na zákrok a celkové vyčerpání organismu,navíc po OPU jsem měla zimnici,tak se to teď projevilo,ale už je mi lepé,koupila jsem si ovoce a piju čaje,snažím se hodně pít,ať se ledviny pořádně propláchnou.No a miminka pak hurá do dělohy k mamince,už se na ně moc těším! 🙂
Jinak nám dělali ICSI,PK a teď jsme se domluvili na AH,tak jsem zvědavá,kolik to bude sypat 😀

kuliskaa
2. říj 2008

Holky segra se ptá jak to asi bude probíhat a cena aspon cca....po laparce umělé. 😨 díky.

kuliskaa
2. říj 2008

Dáši to se ti to rýsuje samé dobré zprávy od všech to je dobře.... 😵

lucenek
2. říj 2008

kulií čemu neležíš? to ti to mám furt opakovat zhuntuješ se...
luzz kontoluju ti denně testíky a krása pohledět 😀 kdy že jdeš na to sono? já už uabudla úterý nebo středa???
dasul jo holt je to mazec a záběr ale snad se i tobě zadaří a vyjde vám to napoprvé jen mi nejsou jasné ty zkratky icsi opu atd vím jen co je iui ivf to je vše

kuliskaa
2. říj 2008

No holký pěkná soda!!-po 2,5 létech cítím že mám spodek....z takovou to bude dítě na fetu,KUREWSKY TO BOLÍ,DOFÁM ŽE UŽ JSOU OPRAVDU POSLEDNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😔 😔

luzza
autor
3. říj 2008

lucí
na sono už v pondělí,páč musím zase na punkci 😝 😝

magika
3. říj 2008

Dobré ránko 🙂
Tož Luzz,na tobě výrobci testů vydělají 😀 ..ale jen tak dál 😵 ...ta punkce musí být brrr....nemám je ráda,mi dělali teda jen vedlejších nosních dutin,ale bylo to moc nepříjemný ☹
Kuli...nebuj...a drž se!!
dašulko...dětičkám bude určo u maminky v bříšku dobře 😵

luzza
autor
3. říj 2008

maginko
ty dutiny mám už za sebou několikrát 😝 😝 😀
naposledy před 7 lety...
a ta pipina je fakt o "trochu" citlivější 😝 😀 😀 😀

luzza
autor
3. říj 2008

a co dělají klukánkové?? 🙂 🙂 🙂

kuliskaa
3. říj 2008

Doufáááám že už jsou poslednííííííííííííííííííííííí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

magika
3. říj 2008

Luzz...klukánkové jakž takž,Maty má ted rýmu a chraptí,ale nijak se tím nevzrušuje,dvě noci bečel a ted lítá jak Kraken a já jsem kantare.Leze na stůl,po gauči,prostě po všem-stihnul už ráno spadnout,ale jedna boule mu evidentně nestačí 😀 a Daneček je ve škole,perlí ve všem,ale to psaní bude asi horší,no asi z něj bude doktor 😀 A hlavně včera byl na keramickém kroužku a je naprosto nadšený!
Kulíku....snad budou poslední 😖

lucenek
3. říj 2008

luzz fuj ty pumkce to musí být maras nedovedu si to představit a kdy se ti ten asictes přestaně dělat přece až děloha se zvěrtší tak se do douglasa nedostanou jehlou myslím teda jdu vařit zítra přijede teta z prahy tak navařit študla uklidit hany se věnuje gojgymu

kuliskaa
3. říj 2008

Holky nějaké ty ceny umělého pro segru? 😕 😕

luzza
autor
3. říj 2008

kuli
to je individuální...cca 20 tisíc
lucí
on ten ascites je ale v břiše...sahá až pod žebra...do douglasu jen zatéká...jinak největší otok je asi v oblasti žaludku,kolem jater...atd...proto je riziko,že tlačí na ledviny a na játra a tím je může trvale poškozovat...
při té punkci mě na koze zvedali do polosedu a tlačili na břicho,aby ta tekutina stékala do douglasu...
prý ten stav bohužel může trvat do 12 týdne,protože do té doby se prudce zvedá hladina hcg...
pak už to poleví samo...

luzza
autor
3. říj 2008

maginko
tak to máš taky o zábavu postaráno....
hlavně že je daník spokojenej 🙂 🙂

kuliskaa
3. říj 2008

dík... 😉

luzza
autor
3. říj 2008

lucí
teď mi psala kay z IVF září,co má taky OHSS (čeká dvojky),že jí budou dělat tu punkci taky...
ALE V NARKÓZE!!!! že nemá nic jíst ani pít!!!
tak to mě v pronatalu pěkně nasrali 🙄 🙄 🙄
né za kay,tý tu narkózu přeju,chudince...trpí jak pes už strašně dlouho...ale to,že mě narkózu ani nenabídli 🙄

kuliskaa
3. říj 2008

A ty budeš mít rojky 😀

kuliskaa
3. říj 2008

proč nemá kay fotky..... 😨

kuliskaa
3. říj 2008

*trojky

luzza
autor
3. říj 2008

kulíku
já cítím,že tam mám jen jedno miminko 😵 😵 😵
fakt to vím 😀 😀

luzza
autor
3. říj 2008

holky
víte jak je ta reklama na jogurt dobrá máma...kdy se ta maminka ptá toho kluka : nechceš dát do těch kalhot radši gumu???
tak to je ABSOLUTNĚ CELEJ NÁŠ DOMES!!!
stejná vizáž,stejnej hlas,stejný opovržení... 😀 😀 😀 už mi to říkala i máma s bráchou 😀 😀
vždycky když to vidím,tak se musím smát 😀 😀 😀

luzza
autor
3. říj 2008

holky
tak kay odsáli 4 litry a musí zůstat v nemocnici 😖 😖 😖 😖 😖
zasranej OHSS

kuliskaa
3. říj 2008

☹ chudák

luzza
autor
3. říj 2008

OHSS - Ovariální hyperstimulační syndrom: Jedná se o syndrom s lehkým až závažně těžkým průběhem. Tělo reaguje na hormonální léčbu, která je nepřirozeně vysoká a má za cíl produkci nadměrného počtu zralých folikulů (váčky obsahující vajíčko připravené k oplodnění). Citlivé na hormonální léčbu jsou téměř všechny ženy, ale jen u zhruba 1% vyžadují komplikace léčbu. U zhruba 23 % se objeví mírné problémy s otoky a tlakem v břichu. Časově se lékaři setkávají s hyperstimulačním syndromem časným a pozdním. Časný se projevuje 3. – 7. den po aplikaci hCG (lidský choriotropní hormon), který u žen vyvolá ovulaci. 12. – 17. den po aplikaci hCG nastupuje pozdní ovariální hyperstimulační syndrom. Projevy jsou připisovány na vrub vysoké hladině hCG, která při normální ovulaci nenastává. Patří mezi ně zvýšené prosáknutí tkání či volná tekutina v dutině břišní a hrudní. Takový výrazný úbytek tekutin z cév vede k sníženému tlaku, zvýšené srážlivosti krve, která se může projevit emboliemi a trombózami. Pacientka s lehkou formou pociťuje tlak v břišní dutině. Symptomy se stupňují a může nastat zvracení a průjem. Díky silné dehydrataci může stav vyústit až k selhání ledvin. Lékař pod ultrazvukovou kontrolou vidí výrazně zvětšené vaječníky a ke správné diagnóze ho vede také výrazně oteklý genitál. Léčba je symptomatická. Mnohdy postačí klid na lůžku a kontrola laboratorních parametrů. Při velkých obtížích spojených s volnou tekutinou se mohou lékaři rozhodnout pro punkci (vpichem odsátí tekutin). Je nutné sledovat laboratorní hodnoty srážení krve a popřípadě zahájit protisrážlivou terapii (heparinem, nízkomolekulárním heparinem). U velmi těžkých případů je nutné přistoupit k přerušení těhotenství. Stav se může zkomplikovat natolik, že může dojít k prasknutí vaječníku a lékař se akutně musí rozhodnout pro jejich odnětí.

lucenek
3. říj 2008

hoj hoky jsem totál ko dočti zítra hany mě sere, zítra návštěva, malou celý den já pán je nemocný a kuří spí a čučí na net...a pak se diví jé ty si unavená? na sex mu večer seru fakt mám nohy až v řiti čagos jdu jíst a do vany a padnu za vlast

kuliskaa
3. říj 2008

Tak krámy se fakt podepsaly jak cííp...dnes opět marás!! ☹ ☹

luzza
autor
4. říj 2008

hezké sobotní ráno sestruše 🙂 🙂 🙂
lucí - promiň,ale tvůj příspěvek mě strašně rozesmál 😀 😀 (i když vím,že jsi asi vyřízená... 😔 )
kulí - tak doufám,že budou aspoň poslední!! 😉