Aké máte skúsenosti s navigáciami do auta?

susik77
6. kvě 2008

Ahojte, ake mate skusenosti s navigaciou?My planujeme kupit, manzel ma dost naroky, napr. aby dlho vydrz. baterka, aby tam boli mapy celej europy, aby sa dala dat lahko dole, aby nezakryvala vyhlad, jednoduche ovladanie, aby rozpoznala uzavierku a nasla vhodnu trasu

eli77
6. kvě 2008

Ahoj susik...tak my sme kupovali minuly rok...muz robil ako kamionista takze to potreboval k praci a teraz ked s tym skoncil tak nam zostala...Mame Mio c 710, podla neho je to najlepsia znacka...on v nej ma celu eu, vydrzi cca4hod, lahko sa ovlada, ale kupujete len ceske lebo pri slovenskom ti tam keca zenska a to sa vobec neda pocuvat a ani rozumiet...

i.n.g.a
6. kvě 2008

ahoj susik!my mame tom tom a poviem ti,ze odkedy ho mame nejdem bez neho (skoro)ani na krok..byvame v zahranici,dostali sme kartu pre europu,no bez SK,CZ a Madarska.Tu sme museli dokupit.Baterka vydrzi +- 4 hod,no ja to mam na nabijacke(ci snure).Sestra ma Garmin a je maxi spokojna.Ja si ten zvuk vypinam,lebo ma znervoznuje.A niekedy ma sice posle inou cestou aku by som si vybrala ja,ale aj tak nanho nedam dopustit.

trixi
6. kvě 2008

ahoj susik, moj otec dostal k Vianociam Garmin, testovali sme ho - velmi nepresne mapy, casto nepresne navadza, mapy nie su aktualne, partner vela cestuje, ma odskusany GPS s mapami Tom tom. Kamarat - motorkar nez si kupil GPS, odskusal vsetky mozne znacky a jednoznacne odporuca Mio. Velmi presne mapy, aktualne, nezavadza. Garmin ma vyborne sportove mapy - cyklo, na jachting ale v aute sa nam neosvedcil. Brat si ho vsak nevie vynachvalit na mori.

aponchie
6. kvě 2008

nemam ..ja jedu podle mapy 😀 pripadam si vetsi machr kdyz to dokazu 😀 😀 😀

melory
6. kvě 2008

tato tema ma velmi zaujima, kedze sa chcem rozjazdit po celom slovensku a potrebujem tahak.

emjee
6. kvě 2008

no ja teda gps nemusim, niekolko krat nam to kazalo otocit sa "if possible" na dialnici 😝 😀

aponchie
6. kvě 2008

emjee jj je to porad jen elektronika 😀 jednou sme jeli do PL a ze srandy to zkusili a mimo misu celkove a byla fakt draha takze no pro me 😀 ja zastavim radsi nejakeho chlapa a ptam se 😀

emjee
6. kvě 2008

mna celkovo znervoznuju tie hlasky, a na tom je vlastne navigacia postavena, takze nic pre mna, to si radsej pozorne prestudujem mapu a idem tak, v najhorsom zastavim a kuknem mapu znova alebo sa opytam

aponchie
6. kvě 2008

jj presne ja mam pokazde nervy jak to nenajdu,ale nakonec jsem dobra a najdu to vcelku rychle ikdyz znaceni v CR je desne 😝 v UK je to parada M1 a jedes pohoda a tady a na SK ani nemluvim 🙄

mixka
6. kvě 2008

mne sa najviac osvedcilo sa opytat 🙂 naposledy som to vyuzila v kosiciach, kde som ostala sama bez manzela s nasim autom a hned prvy den som stratila a jeden zlaty ujo ma zachranil a naviedol na spravnu cestu tym, ze siel predomnou 😵

schnek
6. kvě 2008

používám navigaci IGO v MDA (v mobilu) a jsem maximálně spokojená. Nemusím nic hledat, prostě jedu podle obrazovky 😉

susik77
autor
7. kvě 2008

my chceme cestov. do zahranicia, aj v noci, takze popytat sa asi nebude sanca...a ja zrovna nie som tip, ze by som to oblubovala, zastavovat ludi a pytat sana cestu 😎

bihan
7. kvě 2008

mali sme Tom-Tom (teda ešte máme, ale tu nie sú mapy 😅) a nedám na tú vecičku dopustiť.. najprv som sa MM smiala, ale potom som pochopila výhody, keď som sa potrebovala niekam dostať a nemusela som blúdiť ako debilko, stresovať, že som na tamtom rohu mala zabočiť a nezabočila som, zúriť pred jednosmerkami a pod... a keď sme sa presťahovali a museli sme všetko zisťovať systémom-pokus omyl, tak som prvý polrok nadávala v jednom kuse.

poletucha
7. kvě 2008

mame Mio a jsme docela spokojeni, stehovali jsme se podle ni do Spanelska 😎 sice obcas se nechyta,chtelo by to asi prehrat databazi,protoze spousta krizovatek a silnic uz neni aktualni...jsou z nich napr. kruhace. Ale jsem moc rada,ze ji mame,pac bych tu asi kolikrat dost bloudila 😉

cazadora
7. kvě 2008

máme tom tom go 920T a je to naprosto super velká spokojenost

vroni
7. kvě 2008

My máme Garmin a nič moc. Je presný, o tom potom, ale kľudne vás pošle cez stred mesta, hoci po okruhom je to päťkrát rýchlejšie (a aj bližšie. Nechápem prečo, ale robí to so železnou pravidelnosťou) Naviguje spôsobm: Odbočte na Gazdovu cestu (uprostred polí, najbližšia dedina 30 dm a cesta sa rozdvojuje) - no a šofér rozhodni sa, ktorá to je! A jeho špecialita je viedenská tangenta, kde vám poradí "vpravo odbočiť doľava".... Je proste na úrovni lepšej mapy ale ani o chlp viac. Nabudúce berieme 100% inú značku....

janeyzelvicka
7. kvě 2008

Teď jsme jeli s Tomtomem do Maďarska a nemohli jsme si to vynachválit. Když jsme tam kdysi byli s mapou, než jsem stihla přelouskat ty jejich šílené názvy měst, většinou jsme něco prošvihli, přejeli, špatně odbočili, a ptát se na cestu maďarských babiček v nějaké díře bych asi nedala. Teď jsme jeli s pohodovým hlasem pana Milouše a dojeli jsme v podstatě bez zaškobrtnutí až ke známým před dům. V Maďarsku taky popojíždění bez problémů. Jasně, občas to má své mouchy - neaktualizované mapy, takže jedete po novém kruháči nebo novém nájezdu na dálnici, ale podle navigace po trávě, jednou se taky spletl - řekl odbočte doprava a tam bylo pár kachlí pro pěší.
Ale když pak třeba zabloudíte, tak se stala chyba někde v navigaci, v systému nebo v pochopení navigace, ale ne ve vás - chlap vám už nevynadá, že jste slepice, co ho ani neumí navigovat podle mapy 😀

maruschka
7. kvě 2008

My máme PDA s navigáciou a je to super...Používame ho stále-napr.aj dnes,keď sme podľa adresy nevedeli nájsť miesto určenia,tak sme to nahodili do navigátora a pekne-krásne sme prišli k lekárovi načas...
A hlasová navigácia sa dá vypnúť,takže určite neobťažuje počas cesty...
Podľa mňa je to výborná vecička na cesty pre každého šoféra 😉

maart
7. kvě 2008

.....manza Tomtoma "miluje", mne leze na nervy, proste jak to neni aktualizovany, tak nekdy vubec nevi kde 😕 , parkrat nas to poslalo po silnici, ktera uz tak jaksi nebyla. Ale neeee, je to dobra vec, manzel cizinez by se bez toho asi tady neobesel. Nejvic se mi libi, kdyz se tam nastavi takovy ten chlapsky svudny sexy hlas, to ho pak zeru 😀 . Takze tak.

ivka19
7. kvě 2008

my mame tom-tom one,je to super vecicka,s podrobnou mapou,signalizuje aj kamery,vyhladavanie podla ulic,mesta alebo aj smeroveho cisla, este sa nam nestalo,ze by sme zabludili,alebo by nas to zobralo niekam mimo planu 😉

komaro
12. pro 2008

Líná huba, holé neštěstí.
Ale stejně nejlepší je to s navigací. I když vím kammám jet, tak vždy jedu s ní bo se těším na to jak mi zase řekne něco vtipného, od cesty, nesmyslného a tak.
Ale jinak na ní nedám dopustit, nespočetněkrát mi pomohla a bez ní bych byl v dupě ještě teď a motal se městem.

Doporučuji navigaci od firmy Mio a mapové podklady pro Igo a TomToma.

aponchie
12. pro 2008

navigaci nemame a neplanujeme kupovat,jen jak vyjedu za nase hranice orientace je suprova a nikdy sme se neztratili..sice je pravda,ze manza se z jesitnosti nepta kdyz je potreba,ale ja stahnu okno a vim hned co a jak a navic umim cist v mape 😀 😀 😀 😀 😀

komaro
12. pro 2008

Navigace ti neskutečně moc přinese do pocitu klidné jízdy, už se nemusíš stresovat kde odbočit, kterým směrem jet atd. Prostě sedneš, načuplíš údaje a jedeš. Když blbě odbočíš, sama počítá a navede zpět. Toho si velice považuji.
Ale pokud si jí člověk špatně nastaví, tak je to terno, to ano 😀
S mapou problémy nemám, ani s orientací, jsem chlap, né? 😉

aponchie
12. pro 2008

no jasne a ja jsem klidna i bez navigace 😀

bellablonde
12. pro 2008

po nete chodila taka storka, ze chlapika v aute navigacia "odnavigovala" az na nejaku polnu cesticku a dalsie co povedala bolo "teraz preskocte potôcik a pokracujte rovno" 😀 😀 😀 😀

erikasadek
12. pro 2008

len dobre, teda ani si neviem prestavit bez nej cestovanie;;;
teda v takom velkomeste, je to , neskutocna pomoc.....

wobludka
12. pro 2008

Můj manžel se navigacemi živí, tak vám ho sem pak pošlu 🙂 spíš si zatím rozmysli, jakou by jste chtěli - jestli klasickou, nebo do mobilu, jestli klasické mapy... my máme třeba klasickou v autě s tím ,,kabelem", co Ti hlásí uzavírky a v mobilu turistické mapy, takže když lezeme po horách, tak nemusíme mít strach, že se ztratíme, víme, jak to máme daleko apod. 🙂

jednou jsme ji půjčili švagrovi, zapomněl ji zapnutou v ložnici a když byli se ségrou v nejlepším, ta potvora se ozvala - ,,otočte se prosím" 😀 taky je dobrý ,,dojeli jste na místo určení" 😀 takže doporučuji i jako erotickou pomůcku 😝

komaro
12. pro 2008

Bello, to snad musel mít ten pán nějakou turistickou odnož, aby to znalo termín přeskočte potok 😀
Obludo, slušná story 😀 Ještě že ta navigace neřekla, táááák a včíl jsme v péééérdeli 🙂

audreyd
12. pro 2008

my sme išli nan dovolenku po diaľnicii a na dvoch GPS nám to ukazovalo, že ideme "polem nepolem, cestou necestou..." 😎

bihan
12. pro 2008

audry, občas sa hodí aktualizovať mapu na nete 😝