Aké máte skúsenosti s navigáciami do auta?

susik77
6. kvě 2008

Ahojte, ake mate skusenosti s navigaciou?My planujeme kupit, manzel ma dost naroky, napr. aby dlho vydrz. baterka, aby tam boli mapy celej europy, aby sa dala dat lahko dole, aby nezakryvala vyhlad, jednoduche ovladanie, aby rozpoznala uzavierku a nasla vhodnu trasu

otrivinkajanka
12. pro 2008

Ahojte my mame tiez GPS Garmin,ale moj muz uz lutuje,ze za neho vyhodil peniaze ja neviem kto tam tie mapy napaluje ale je to clovek co asi v zivote na Slovensku nebol isli sme do Nitry a viedlo nas to na polnu cestu a potom sme mali odbocit na most ktory tam ani nebol no hruza! minule moj muz viezol zakaznikov do Chorv.grobu a slahlo ho to zasa na nejaku cestu odkial sa nevedel vymotat tie peniaze sme mohli vyuzit aj inak keby sme vedeli,ze to tak blbne ani ho nekupime!..... 😒

sissik
12. pro 2008

navigacia je super vec, aj ked obcas ma muchy.
zakladom je dobra mapa, samotny navigacny system nie je az taky dolezity.
ku kazdemu navigatoru sa da kupit kabel, ktory sa v aute napoji vacsinou na zapalovac a mozete sa navigovat, pokial mate stavu v zapalovaci.

na slovensku napr. nie je moznost pouzivat vypocet novej trasy, ked je na ceste prekazka alebo zapcha, nakolko na svk nikto neposkytuje takuto sluzbu. myslim, ze cechach sa to prave rozbieha a v zapadnej europe je to viac-menej bezna vec.

my pouzivame garmin mobile soft pre PDA a mapy si vyberame podla potreby. okrem toho mame aj turisticky navigator tiez garmin (map 60CS), mapy natahujeme podla potreby a sme spokojny.
momentalne mame objednany novy garmin colorado a aby sme sa niekde stratili so 4 navigatormi - to uz by bol iny sok 😲

najviac sa nam paci, ked nam v ba v tuneli sitina zahlasi odbocte vlavo, lebo ten tunel este na mapy nehodili a chce nas posielat po tych starych cestach. zrovna na tom mieste, kde hlasi v tuneli odbocte vlavo, su dvere, do ktorych raz niekto nabural (my sme to neboli 😔 ), sme sa smiali, ze zrejme posluchol navigaciu 😀
a ma to aj hlasku "opustite trajekt" a funguje presne 😉

nobody
12. pro 2008

tomtom GO 730 Traffic 😉 tak to je špička za dobrou cenu (no skoro špička, ale je skvělý)
anebo Mio nějaký .. jiný spíš nebrat

aby baterka vydržela, tak najít nějakou, kde není extra fcí navíc (tj. mp3, fotky ..to jsou jen kraviny, který člověk nevyužije, cucá to baterii a může tam být víc chyb)

smejula
12. pro 2008

My sme raz mali od známeho požičaný GPS Garmin. Všetko bolo o.k., presne podľa navigácie, až kým som sa s ňou nehrala, a omylom som nastavila, že nechceme ísť po diaľniciach a cestách 1. triedy. To ste mali vidieť tú cestu. Cez všelijaké dediny, kopce, a nakoniec nás to dalo na lesnú cestu, ktorá bola samozrejme uzavretá. 😅 😅 😅
Takže, otrivinkajanka, nemali ste náhodou nastavené to čo my???
Ešte že boli potom tabule a že máme ústa - pýtali sme sa na cestu, koho sa len dalo. 😀 😀 😀

audreyd
12. pro 2008

bihan, tiež sme mali požičané 😖

mima1
12. pro 2008

ak by niekto mal zaujem o gps garmin tak predavam. staci poslat ip 😉

otrivinkajanka
12. pro 2008

Smejula isli sme z Dunajskej Stredy do Nitry k svokrovcom vzdy chodime cez Salu,ale povedali sme si,ze skusime navigacny trmacali sme sa cez Galanatu vseliake dediny a nakoniec sme mali ist na nejaky most ktory tam ani nebol no previezli sme sa statocne Moj stary nadaval,ako pohan Robi taxikara a keby nepoznal poriadne tie cesty,tak nas to zavedie bohvie kde 😠 😒
Teraz mame GPS doma v skatuli a 8000 sk je v prdeli 😠

mima1
12. pro 2008

nas zatial gps nikde nenechala. je spolahliva ale treba mat v nej aj dobre mapy. mali sme ju dokonca aj v zahranici pri mori dva krat a pohoda. len teraz chceme novsiu preto predavame

erikasadek
12. pro 2008

no my mame uz zabudovanu navigaciu v aute, som velmi spokojna, len by uz trebalo kupit novy dvd, disc, aktualne mapy tohto roku,
len neako neviem najst cez net, ani cenu ani, celkovy produkt... 😉

katka76
12. pro 2008

tak teraz nam to uz ide, ale 1x sme sa trepali po vsetkych moznych krkahajoch, naspodu v batozine mali zbalenu nabijacku, a kedze zakony schvalnosti funguju, GPS-ko po 2 hodinach zazmurkalo a zdochlo a navigatora som robila ja.

trixi
12. pro 2008

ahojte, tak my uz ideme reklamovat Garmin po druhy krat, pretoze sa casto nedokaze pripojit k druzici. Inak robi take psie kusy, ze sa neda podla nej jazdit. A nebolo to starymi mapami. Napr. isli sme po hlavnej ceste, cestu to krasne zobrazovalo a zrazu nam zacala vykrikovat "zabocte vlavo, zabocte vlavo", dalo sa z hlavnej odbocit ale na vedlajsiu cestu k cintorinu, ktora sa po 300 m znovu napajala na hlavnu cestu 🙂 .Alebo cesta do Zoo Bojnice, hoci nova mapa, najprv nam kazala zatocit do lava, hoci bola sipka Zoo rovno, my sme sa spolahli na GPS, ze ked su dobre nove mapy, tak asi je nejaka skratka, a ked sme stali v odbocovacom pruhu a zatacali do lava, tak sa isla zblaznit a zacala vykrikovat "otocte sa, otocte sa". Je to velka humoristka 😀 . Uz podla nej nejazdim, jazdim podla mapy, a intuicie.

nanyka
12. pro 2008

😀 ja som raz mala nastavene tiez polne cesty..tak ma to zaviedlo z rakuska po roznych nespevnenych a cyklistickych cestach, kukuricnych poliach 😀 a namiesto toho,aby som prisla cez hranicny prechod, som to uplne obisla a vysla pri dopravnom inspektorate na kopcianskej ..

to je tak, ked clovek si zapne navigaciu a vypne mozog 😖 😀 ..

komaro
23. únor 2009

Tak to ale není problém navigace, jako neaktuálnosti vašich map 😉

kacka.va
23. únor 2009

sissik: ale ta náhradní trasa se zobrazuje co já vím podle toho, jestli to ta navigace umožňuje, ne proto, že to jednotlivé státy mají, to je blbost. Je to řízené GPS
jinak souhlasím s komaro: základem je aktuální mapa

komaro
23. únor 2009

A abych ještě dodal, navigace vás vede tama, dle toho jak si to nastavíte.
Já taky tak jel na Slovensko s navigací abych jí testnul a měl jsem špatně nastavené cesty bo mě to táhlo jen polňačkama a vyhýbalo se to dálniciím a silnicím I. třídy, ale to nebyla chyba navigace, ale má, jelikož jsem to neuměl obsluhovat. Takže asi tak.

ella1
23. únor 2009

tiež nemáme dobré skúsenosti...
my sme ju vyskúšali pri ceste do chorv........samozrejme vedeli sme si nastaviť čokolvek, či chceme ekonomickú trasu alebo najrýchlejšiu........najhoršie je, že sa nevie prispôsobiť danej situácii.napr. išli sme cestou, ale zrazu sa na nej niečo robilo tak sme museli ísť obchádzkou...to by bolo ok.ale aj ked sme sa opäť dostali na správnu cestu tak tá ženská stále hučala, že otočte sa naspäť 😠 aj po 100 km 😝
chlapi nadávali na to.potom sme išli podla mapy a značiek...ono treba to kontrolovať, na 100% sa nedá na to spoľahnúť.....

sophie1981
1. bře 2009

my mame nuvy a precestovali sme s nim kus sveta, mam v nom velky spolah, neviem si predstavit cestovat s mapou.....samozrejme, musi byt nastaveny poriadne a aktualne mapy...problem bol len po prvy krat ked sme sli do Londyna, ale len koly nasej chybe zleho nastavenia navigatora......po oprave nastavenia to uz bolo super...bez stresov a cumenia na tabule po dialniciach.....mne sa zda bezpecnejsie cestovat s navigatorom, kedze sa sustredim na to co sa deje okolo na dialnici a nie co pisu vo vzduchu..... 😉

zuzik.3
1. bře 2009

nobody:, také máme tomtom GO 730 Traffic, je dobrá, vždycky nás dovedla do cíle 🙂 , ale nejde nám tam navolit číslo domu. To tak má být??

minusa
1. bře 2009

ahojte

pokial mate dobry mobilny telefon nokia alebo nejake PDA, nemusite kupovat navigacny za niekolko 100 EUR, ale je mozne tento SW dat priamo do mobilu a hotovo, vyjde to podstatne lacnejsie 😉 drahy sa tymto zaobera a ma len spokojnych zakaznikov 😉 .... tiez je dolezita aktualizacia SW aby bola mapa aktualna

sirinka
2. bře 2009

my mame tomtom a je uplne super...ja sice zabludim aj s nim, ale vacsinou ze neodbocim aj ked slecna na mna hulaka ze dolavaaaaaa 😀

danu
21. led 2010

mirka414 • 1d • Dnes o 11:28
poradite??co by malo splnat,ake funkcie by malo mat?
rozhodujem sa medzi tymito
http://www.conforama.ch/webapp/wcs/stores/servl...
alebo tymto
http://www.conforama.ch/webapp/wcs/stores/servl...

martinka79
21. led 2010

my máme navigaci v mobilu a je super.. vždy mě dovede správně k cíli... a rychlepřepočítává trasu. 😉

ikke
21. led 2010

ja mam tomtom one iq routes, skvele je, ze vie, do ktoreho pruhu sa mam zaradit, cize usetri kusok stresu. inak je podla mna uplne jedno, aky veky monitor ma, pri soferovani mas pozerat pred seba, nie na navigaciu 😅

martinka79
21. led 2010

jasně důležitý je komentář. 🙂

editah222
21. led 2010

Já jsem si minulý rok pujčila tatkova Garmina když jsem jela na lyžovačku do Italie. Všechno bylo super až do okamžiku kdy nás navigace nutila zabočit do pole 😀
Myslím, že je jedno jaká je to navigace, důležité je mít aktuální mapy 😉

Teď máme IGO v manželově PDA a maximální spokojenost.

kubaka
21. led 2010

prosím - co vlastně všechno potřebuji k navigaci? nemám rádio ani DC v autě - mám Fiátka Pandu, ale MM jako navigáto se mnou nejezdí.
Jde nějaká, která se dá vyndat jednoduše z auta - rychlopřenosná? Z parkoviště by ji vmžiku někdo ukradl. V autě nemám proto vůbec nic.
Poradíte kterou a jaké cenové relace? autíčko mám půl roku a první v životě. 😉 vůbec tomu nerozumím 😀

ikke
21. led 2010

kubaka, skoro vsetky su rychloprenosne - okrem tych, co su zabudovane... myslim 😅
potrebujes k tomu iba predne sklo (aby bolo na co nacucnut stojan, no vlastne ani to nie je podmienkou 😀 ) a zapalovac cigariet, aby bolo skadial navigaciu nabijat (to iste ako mobil)
ja mam navigaciu v 18-rocnom forde 😉

kubaka
21. led 2010

dík, obojí mám - sklo tuší ještě taky 😀 ale ten zapalovač jsem ani nevytáhla - to se nabíjí horkem? nejsou různé druhy zapalovačů,žen ne? Tam je jako dírka? Jsem nekuřák 😀 tak proto se tak blbě ptám. 😀
A ještě zhruba za jakou cenovou třídu koupit, aby to nebyl krám k ničemu?

maruschka
21. led 2010

kubaka, tak tam budeš mať aj zástrčku na nabíjačku a zapaľovač..Je to tam dole pred radiacou pákou..Jednoducho tam zastrčíš kábel s koncovkou, druhý koniec do navigácie, tú zapneš a čakáš pokiaľ chytí satelity, potom už len zadávaš cieľ cesty...Je to jednoduché 😉 😉 😉 😉 😉

bubadlo27
21. led 2010

cavte, my mame PDA s navigaciou, pouzivane IGO, kde sa daju super aktualizovat mapy a skoro pre cely svet, ked viete kde hladat 😀