Ako kúpiť bezpečne auto z bazáru?

susik77
25. led 2008

Ahojte, chceme si kupit ojazdene auto ale dost sa bojime, ze bude kradnute 😒 Najradsej by sme chceli predvadzacie. Poradte, ako to zabezpecit, aby to bolo ok...

sirinka
22. led 2009

tamarka veru... 🙂

blau dobry vyber 😀

blau
22. led 2009

Aj ja si myslim, l 😉

susik77
autor
22. led 2009

denduska: aj my sme velmi spokojni s nasim fordom. kupili sme u autoriz. predajcu ford focus kombi. kufor ma tusim 550 litrov, super sa zbalime. a je velmi komfortne, mame aj elektr. vyhriev. okna. ked sme ho kupili malo necely rok a najazdene tusim 21000 km.
uz ho mame skoro rok a ziadny problem 😵 boli sme s nim aj na dovce v taliansku, zbalili sme vsetko, vratane kocika aj batoziny 😵

susik77
autor
22. led 2009

inak do buducna uvazujeme este nad niecim vacsim-uvazovali sme Seat Alhambra al. Ford Galaxy. Mate to niekto? Kde je viac miesta vzadu a v kufri? My by sme chceli potom auto, kt. ma 3 plnohodnotne miesta. Teraz mame vzadu vlastne 2 a v strede to 3. miesto je uzulinke.

michalag
26. črc 2011

Ahojte
konecne si chceme kupit auto, ale kedze nemame na nove, takze kupovat budeme z bazaru, alebo od fyzickej osoby, ale co kukame tak je malo aut do nasej cenovej relacie, bohuzial ☹. Kupoval tu niekto z aaaauto.sk v BB.a bol spokojny?
My sme zvažovali medzi Peugeot 206sw alebo Škodu Fabia kombi pri ktorej sme zatial ostali a sustredime sa hlavne na nu. MM ma kamarata, ktory sa do aut v celku vyzna a chodi s nim ak si nejake vyhliadneme a idu ho pozriet spolu. Ked boli pozriet jedneho renaulta (co ja moc za ne nie som ale co uz), tak hned zbadal ze predny blatnik je meneny, ale inak vyzeral dobre. Ked ho kukli aj znutra tak vyzeral byt v poriadku, dokonca pan v bazari nemal problem ani s tym ze by isiel do servisu na prehliadku a umoznil im aj skusobnu jazdu. poskusali ho obidvaja, Ale nakoniec sme ho nezobrali, kedze sa nejako branime autam zo zahranicia 😅 🤐

sisaha
26. črc 2011

@michalag z AAA ti neodporucam kupovat ale vobec nic..., castokrat sa stane ze to co bolo v aute povodne pri vykupe, pri predaji tam uz nie je. V mojom okoli sa s nimi jeden pan dobre obabral a pocula som aj o dalsich pripadoch.. Ak ojazdene, tak skus rozne leasingove spolocnosti - odobrate predmety (tam mas istotu, ze km nie su stacane a ani auta nie su kradnute), alebo potom od niekoho znameho o kom vies, ze predava. Pripadne ak od nejakej fyzickej osoby, tak po dohode, ze auto hodite na zdvihaky v servise a skontrolujete..

michalag
26. črc 2011

@sisaha posledne dni travime na nete a hladanim "nasho" auticka kopec volneho casu. Zapacil sa nam tam jeden Nissan Almera ale co som pozerala tak rozne tak je dost predrazeny aspon podla mna a tiez este jedna Honda Civik 1,6 v Krupine v bazari. Co hovorite na tieto auta http://autobazar.autovia.sk/honda-civic-1-6-ls-... ?
Povodne ako som pisala sme chceli Škodu fabiu kombi ale ak sa najde nieco lepsie tak preco nie aj inu znacku.
Planujeme ist dat kontrolovat auto do nezavisleho servisu k jednemu znamemu mojho mm nech je kupovane kde kolvek

sisaha
26. črc 2011

@michalag ok, ale potom si dajte do podmienok, ze skor ako zaplatite, tak prejde prehliadkou..skontrolujte aj take veci ako tesnenie vo dverach, ked ho odokryjete, ci nie je inej farby karoseria dveri ako ostatne (mohlo by byt burane).. Nissan aj Honda je vo vseobecnosti z tych drahsich aut.., tak ale drzim palce nech najdete to svoje. Urcite su aj poctivi predajci, ale ja bazarom neverim. Oni su schopni vybrat aj novu baterku a dat tam stary šunt...

michalag
26. črc 2011

@sisaha ved prave preto sa bojim ale ked nepozname nikoho kto by predaval auto tak moc inu moznost nemame, iba verit

sisaha
26. črc 2011

@michalag ta honda ma podla mna vela najazdene..pravdepodobne po 10-20 tis km bude treba menit rozvody a to je hned cca 600 700 eur

michalag
26. črc 2011

@sisaha my hladame tak do 150 000km 😅 🤐

sisaha
26. črc 2011

@michalag ok, len potom treba pocitat so skrytymi vadami vyzadujucimi si opravy..

michalag
26. črc 2011

@sisaha vy ste kupovali ojazdene? do kolko km ste hladali?

sisaha
26. črc 2011

@michalag ja som kupovala od kolegu 2,5 rocne renault clio, najazdene 16000 km..cize akurat zabehnute auto.. Teraz je nam uz male a potrebujeme vacsie, ale skor to vidim ze nasetrime na nove, ja bazarom nedoverujem..

michalag
26. črc 2011

mozno ked nastupim do prace tak by sa dalo nasetrit na nove ale zatial nejake potrebujeme lebo bez auta je to ...
ale v dnesnej dobe je 4000€ dost malo takze na vyber moc nie je 😒 ☹ , tiez by som racsej nove kde je vsetko 100%

sisaha
26. črc 2011

@michalag to hej, preto este chvilu vydrzime s tym co mame a potom to nejako poriesime

jaru30
27. črc 2011

Ahoj všem 🙂
@michalag určitě bych z AAA nic nebrala. Opravdu, jejich pověst je děsná. Často je v tom nějaký háček, který tě ve finále může vyjít pěkně draho.
A už se nedá věřit ani dovezeným autům, z Německa a tak. Tam už jsou teď ještě větší darebáci, než místní. Nám ho odtamtud kamarád taky dovezl, brácha mrknul do registrů a ukázalo se, že má komplet vymazanou "historii". Tak jsme ho nevzali. Hledali jsem několik měsíců, objížděli autobazary a mazec. To se nedá. Tam jsou takové plečky s přetočeným tachometrem 😠
Nakonec máme auto na tip přes známého z jednoho místního autosalonu. Chlapík ho kupoval u nich, nové...a po 3 letech se k nim chystal zpátky, že jim ho tam nechá na protiúčet a vezme si větší. Takže jsme se za ním zastavili doma a koupili ho přímo do něj. Má k němu veškeré doklady, v servisu toho autosalonu si pána dobře pamatují, auto bylo u nich pravidelně servisované, máme jistotu že nebylo bourané, že má poctivých 60 tisíc km.
Tohle je podle mě nejjistější....přeju hodně štěstí!!!!!! 🙂 Jinak škodovka je dobrá volba 🙂 stejně tak třeba VW. Ale samozřejmě ceny jsou pak někde jinde......

michalag
27. črc 2011

@jaru30 @sisaha dakujem baby cim viac citam o zlych skusenostiach s AAA tym viac si hovorim ze ho z tade nebrat. A kde sa da kuknut ten register aut?

viera27
27. črc 2011

@michalag vyber si auto a kym ho kupis zaplat si s nim kompletnu servisnu prehliadku v autorizovanom servise danej znacky. Tam ti preveria vsetko.

michalag
27. črc 2011

tak dnes chceli ist pozriet tu hondu ale nic. Kukala som na nete a predava ju sam a aj v bazari, rozdiel v datumoch je 3 dni a v bazari uvadzaju o 3523 km menej ako on v inzerate 😠 😠 😠 . Nie je to az tak vela ako pri niektorych inych autach co je rozdiel aj niekolko 10000km ale je 😒

sisaha
27. črc 2011

@michalag mozno su km pretocene...je to cudne...

michalag
27. črc 2011

@sisaha moj tam volal a ten co robil v bazari mu vravel ze bola predana na druhy den po zverejneni, tak pravdepodobne ju niekto kupil a znovu predava

sisaha
27. črc 2011

@michalag no a uz to je cudne, ze je tam rozdiel 3000 km..nie? Inak my sme raz prejavili zaujem o 3 mesacne auto v AAA, previezli sme sa v nom. A spytala som sa dvoch predajcov, nezavisle od seba, ze preco predavaju nove auto.. Jeden tvrdil, ze auto mali rakusania a kvoli nejakym daniam alebo comu, ho predali a vzali ine... Druhy tvrdil, ze auto mal nejaky v Senci a bral si od nich na protiucet ine auto... Tak uz tieto rozdielne odpovede ma odradili...

michalag
27. črc 2011

@sisaha ono uz je cudne to ze ked ho mali najskor v bazari 124000km a potom ho kupil niekto ako zrazu prisiel k tomu ze mal o 3500km viac. Ako uz mi to je jedno, lebo je predane a odradilo ma to uz rano, takze hladame dalej 🙂

michalag
28. črc 2011
penelope2066
28. črc 2011

@michalag Dost zvlastna ponuka... 😨

penelope2066
28. črc 2011

@michalag Myslim,ze je najlepsie kupit od nejakej fyzickej osoby ako z bazaru. Treba pokukat po strankach autobazar.eu alebo bazos a snad nieco najdes...

michalag
28. črc 2011

@penelope2066 vraj skrachovala nejaka firma a kedze je pravnickou tej firmy tak je poverena dat auto do konkurzu, dali sme si ponuku na cenu a uvidime, od podania maju 15 dni na ponuky a potom sa uvidi, ale velku sancu tomu nedavam kedze je to novy rocnik z malo najazdenymi ...

penelope2066
28. črc 2011

@michalag Hmmm,ale kazdopadne je to netradicna ponuka.Daj vediet ako to dopadlo...

michalag
28. črc 2011

@penelope2066 jasne tiez som zvedava ako to dopadne, ale najskor az za 15 dni. Hladame aj inde.
Ozaj neviete co je supisna cena?