Ako kúpiť bezpečne auto z bazáru?

susik77
25. led 2008

Ahojte, chceme si kupit ojazdene auto ale dost sa bojime, ze bude kradnute 😒 Najradsej by sme chceli predvadzacie. Poradte, ako to zabezpecit, aby to bolo ok...

balsiger
1. črc 2008

bezpecne z bazaru neexistuje...to jistotu nikdy mit nebudes...vyjimka by byla,kdyby jsi na auto mela zarucni dobu

kili
1. črc 2008

susik, z bazáru by som auto nebrala, máme aj zlú skúsenosť. Keď kupuješ od človeka, tak ten človek väčšinou predáva auto raz za čas, ale v bazári sú profesionálni klamári 🙄

helka1
1. črc 2008

mimco a preco nie francuzy ? Ja som mala C3 kym neboli deti a super auticko - moja srdcovka ziadne problemy az na 1 pripad ked boli velke mrazy -20 stupnov a C3 bol naftak...
Teraz ked mame deticky mame Renault Scenic Grand 7 miestny (kupovany cez inzerat v novinach) s tym boli problemy doplatili sme na to - po case odislo turbo to sa opravilo a v servise sme sa dozvedeli zaujimave skutocnosti o nasom auticku - co vsetko bolo opravovane a aj skutocny stav tachometra, vtedy to bolo pre mna na mrtvicu chcela som auto ihned predat ale dnes to uz beriem v pohode, ved co, hlavne ze su deti zdrave 😀

Susik, inac na 2 roky by som urcite nove auto neriesila. My sme mali C3 nove a ked som ho predavala (po nejakych 3 rokoch) tak som len oci gulala o kolko klesla cena auta 😠 , ked uz radsej by som sa povypytovala v rodine ci niekto nechce predat auto 😉

petrvw
2. črc 2008

jOHANDA NAPSALA :susik, důležité jsou reference, poptat se lidí, co ojetinu kupovali, jak jsou spokojení s určitýn autobazarem. A jak píše zuzik, jít vybírat s automechanikem, nechat si auto předvést na rampě a vždycky chtít servisní knížku - to je fakt důležité. My jsme takhle koupili ojetého golfa asi po půl roce shánění, máme ho asi rok a maximální spokojenost.

Bohužel musím reagovat,jsou to naprostý žvásty co tu píšeš, je vidět že opravdu nevíš co píšeš!!!!
Co to je reference??? To že mi někdo řekne, že určitý typ vozu je dobrý a tamhle ten je zase špatný....
Auto ti na rampě ukážu a stejně nic nepoznáš a ze serviskou jdi te do háje zeleného. Pro mě serviska nemá žádný podstatný význam, takovejch servisek ti natisknu kolik chceš a napíšu ti co chceš..... 😀
Nejduležitější je pro mě technický stav, jak celkově auto vypadá, jízdní schopnosti, interiér, motor a pak se dívám po najetých km 😠 😠
A Jestli si myslíš, že koupíš auto cca 10 let staré s 80.tis.km tak se pleteš 😀 😀
snad 5 ze 100 se zadaří.
Zabývám se dovozem a prodejem cca 10 let a vydím to vše reálněji.
pokud někdo něco máte, napište rád Vám odepíšu a zase se trocha pobavím 😀 😀

katharin
2. črc 2008

Vážení,
tak jak to tady pročítám,mám z těch vašich názorů pocit,že v autobazarech sou samí zloději.Ale řeknu vám,mýlíte se.Díky jedné zkušenosti z jednoho bazaru nemůžete strčit přece všechny do jednoho pytle.Copak se vám třeba v restauraci nestalo,že vaše jídlo nebylo podle vašich představ?Začali ste potom taky plivat na všechny gastronomická zařízení?Myslím si,že ne!!!Bazaristi mají opravdu víc věcí na práci,než stáčet nesmyslně kilometry.

kili
2. črc 2008

katharin, to máš asi pravdu, že nie všetky bazáre sú také, ale tie veľké určite, nás oklamali teda poriadne 😠 😠 😠 . Všetci vedeli, čo sa pýtame a čo chceme počuť, ale bolo im určite povedané, že pravdu, teda úplnú, povadať nesmú. Mne sa to totiž, tá ich "AKCIA", hneď nezdala a tak som sa vypytovala, či v tom nie je nejaký zádrhel asi 3x a fakt dôrazne a nikto nič nepovedal.

a ku kúpe auta. Ja odporúčam kúpiť auto od niekoho, kto dováža zo zahraničia, najlepšie z nemecka. Majú super cesty, takže auto nie je zničené, a nemci sa super starajú o autá, majú všetky prehliadky, všetko proste "cimperlich" 😀

unka7
2. črc 2008

Nechápu, proč nadáváte na bazary, já si tam auto koupila a jsem maximálně spokojená. Nerozumím autům, ale ujasnila jsem si, co naše auto má splňovat a zaplatila si technika, aby mi to zkontroloval, když tomu nerozumím. Nakonec jsem koupila Fabii combi eleganc v super stavu, protože s ní jezdil Čech, který pracuje v Německu, takže podle toho taky vypadá.

Neházejte všechny do jednoho pytle a kili po pravdě, kdo ti dnes z prodejců řekne pravdu a je jedno jestli prodávají auta nebo něco jiného

petrvw
2. črc 2008

Příklad :
u nás koupíte auto z roku 1998 s počtem km cca 100tis.
v zahraničí to samé auto koupíte už s počtem km cca 260tis.
Jak je to možné ??????
V D,I,CH........ jezdí lidé za prací i 120 km denně(tam i zpět)

počítejte semnou :
denně 120 km
týden 600 km
měsíc 2400 km
rok 28800 km
10 let 288000 km
Vozidla jsou pravidelně servisované!!!!

Jednoduché a výstižné, bohužel u nás jsou tací lidé, kteří chtějí mít na počítadle tachometru 70000 km
ale ve skutečnosti auto bude mít cca 230 tis km.
Je to jen psychologie!!!!

kili
2. črc 2008

petrvw, my sme kúpili 10r auto s 120tis. km. Ale asi máš pravdu, najazdia tam viac, ale po našich cestách je to síce polovica, ale auto to zataží možno ešte viac, nie?

petrvw
2. črc 2008

To je pravda, když se podívám na naše silnice a na západní je tam 100%rozdíl...

aponchie
2. črc 2008

no ja nemam auto z bazaru ,ale od bratrance co je dovazi z Nemecka a opravdu to 10let stare auto melo90tis najeto pac deda co ho mel s nim moc nejezdil a pak uz bylo v CR u bratrancovi zeny co ho mela jako druhe auto a pak lezelo dva roky v garazi a pak ho pri rozvodu prodali..servis.technik ho pak pri vymene desticek prohlizel a rikal,ze je v cajku celkem..jako je bourane zboku trochu,ale to jsme vedeli a nevadilo nam to ..takze tam lehce nesedi plechy ale laik to nepozna a da se to opravit za par korun,ale nejak neni cas..pak koukal na pedaly a rikal,ze i tak se da poznat jestli je tachac pretocenej..nekde se vymenuji i pedaly totiz aby to bylo verohodne 😀 teda me by to ani nenapadlo..zespodu je OK pac uz ma pozinkovanou karoserii takze relativne nema co hnit.vyfuk je v pohode a bezne provozni veci u tak stareho auta jako sou oleje desticky doplneni klimy neresim to je proste fakt 🙂 ale strejda si koupil v ackach auto a je veeeeelmi nespokojen nejen s pristupem ale i autem

johanda
2. črc 2008

petrvw -mě zajímá reference k autobazaru, reference k typu vozu si zjistím jinde 😉. Znám poměnrně dost lidí, co si kupují ojetiny, takže se prostě zeptám, jak jsou spokojeni s prodejem a prodejcem, na netu je spousta diskuzí, tak je projedu taky. Na rampu si beru bratrance, je to automechanik, takže fakt, žo tomu já prd rozumím jaksi nevadí, motor si prohlédne taky, jízdní vlastnosti očíhnu sama.
Mimochodem ty tiskneš servisní knížky? A jinak jste poctiví prodejci?

aponchie
2. črc 2008

btw:nejdriv si ujasnim jake auto vlastne chci!a reknu si treba chci Opel (jak mam ja) 😀 najdu na webu stranky opelklubu a tak se doviiiiiis veciiii kde jit koupit kde je kdo spokojenej kam ne a proc a proste neco jako konik..ma to podsekce poradny techn.poradny chat proste vsecko a vim,ze to ma hodne znacek takove stranky ..jako je neco jineho dojit do bazaru a nevedet co chci a bloumat tam..btw u starsich aut a prevazne dieselu to proste v motoru tece..tece olej ..takze to je taky neverohodne rict,ze je treba spatne to auto..na technicke sem videla to pisou skoro kazdemu staremu autu do lehkych zavad..prevodova tesnost motoru..no a mezi nama!!i na technicke kontrole nejsou schopni najit na aute takovou zavadu jako je praskle rizeni auta!!a to je co rict ..meli sme auto kde byla predni naprava pod motorem ve stredove casti kde je i servo proste praskla!celej ten kryci mechanizmus v podstate..pohledem to bylo videt,ale musel se clovek kouknout..byla otazka casu kdy to rupne ten obal a praskne i samotne rizeni a vzpery stabilizatoru jakby smey o servu ,ktere by se znicilo ani nemluvim..doslo se na to tak,ze pri plnej rejdu to lupalo jako pres nejakej zup pod motorem a drzhlo..jedeme do servisu..tam?nic tam neni jen vymenime stabilizatory..lupe to dal..jedeme do dalsiho servisu jiz autorizovaneho ...nic..lupe to dal..jedeme na technickou nic auto je v poradku jedte jedeme k dalsimu a tam to prohledne dukladne a najde to a je to vidno i pro laika..i takove lidi mame mezi sebou 😀

pattie
2. črc 2008

My jsme kupovali vrácenej leasing, od leasingové společnosti, sice je to trochu dražší než z klasickýho autobazaru, ale zase má člověk jistotu, že papíry seděj. Máme k němu servisní knížku a víme o něm skoro vše....

petrvw
2. črc 2008

Pro Johandu:
Mimochodem netisknu servisní knížky, pro mě totiž vůbec není důležitá, ty píšeš že musí být.....
Reference a recenze klidně sleduj, a když už je čteš, doufám že jsi na netu četla tohle:

Pán XX si koupil nové vozidlo u autorizovaného prodejce . Měl ho na leasing (36 měsíců) po uplynutí této doby nechal vozidlo do protiúčtu v té samé prodejně a zase koupil nové .........a ten stejný koloběh.
Při nákupu nového vozu však SERVISNÍ KNIHU nechal u svého prodejce s tím že nebudou zapisovat km.
Pán XX měl za 3 roky najeto cca 180tis.km.
Autorizovaný servis vzal auto do protiúčtu, stočil na krásných 67tis.km, vyplnil tu DEBILNÍ SERVISNÍ KNIHU a vůz prodal.
Tak a ted' příjde zákazník jako ty a co pozná??? Vůbec nic, však také co více si přát??? Koupíte auto 3 roky staré, se SERVISNÍ KNIHOU a od AUTORIZOVANÉHO PRODEJCE!!!!! Těžkej omyl co???!!!!!
Přeji příjemný večer

f.nina
2. črc 2008

Tak nejlepší je jít s nějakým automechanikem.Samozřejmě si vyžádat servisní knížku,zkomtrolovat není-li někde rezavé,zkontrolovat skla je nanich číslo roku výroby (rok 2007 je vyznačen 7... a tak dále)nesouhlasí-li a jsou každé jiné je bourané.Vůbec bych se nespoléhala na pohled toho volantu jak tady někdo psal auta z bazaru maji v 95% stáhnute tachometry 😉 ,a taky si vyžádat zkušební jízdu.Jo a my jsme s těch mnoha kteří s AAA mají velmi špatnou zkušenost 😠

petrvw
3. črc 2008

Zajímavý je že všichni plivete na autobazar A.A.A.ale všichni jdete a auto tam koupíte.
To že na skle bude vyznačen jiný modelový rok neznamená že bylo havarované.
Pane bože, každý z nás se věnuje něčemu jinému, všemu všichni nerozumíme, ale díky tomu, že má práce je i koníčkem tak vím o čem to je, vy tady píšete co kde slyšíte v restaračních budovách u píííva, ale realita je někde jinde.Kolik Vám mám tady napsat příkladů, aby jste mi uvěřili jaká ta realita je zlá???!!!

blau
19. led 2009

Prosim Vas neviete ako je to so slovenskymi SPZ a jazdenim s autom v zahranici? Auto by bolo napisane na otca, lebo ja mam trvaly pobyt v Rakusku. Musela by som to ist niekam nahlasit, ze jazdim s tymto autom v Rakusku? Dakujem

blau
19. led 2009

nikoto nic?

sirinka
19. led 2009

blau nie, len si zisti v rakusku, ci potrebujes od otca povolenie na pouzivanie jeho auta.

sirinka
19. led 2009

inac my sme kupovali teraz ojazdene z bazara weltauto...tam je myslim 100%zaruka ze to auto nie je kradnute.

blau
19. led 2009

dakujem sirinka, aj ja teraz beriem auto z bazaru, ale je to kamarat, tak hadam to bude ok. A myslis na policiu to zistit , alebo normalne na urad kde sa vybavuju aj znacky na auto?

sirinka
19. led 2009

no ved to je policia, hej, radsej si zisti, ake maju zakony, aby si nemala problem s tym, ze uzivas cudzie auto.

blau
19. led 2009

siri: v Rakusku, ale znacky aut nevybavuju policajti ako u nas. Tak preto sa pytam, ale vyzistim si to inde. Dakujem

binki
20. led 2009

potom, co rodiče nacpali další peníze do oprav výfuku, nápravy, atd., doporučuju před koupí ověřit, zda vše je tak, jak autobazar uvádí, pro později zjištěné závady platí, že vám to můžou uhradit (pokud to opravují oni) nebo vám dají jen část financí (jako se to stalo nám) a taky se může stát, že nedají nic

denduska
20. led 2009

ahojte, tak my sme kupili minuly rok v zime auto z bazaru, Ford focus C max, 1,6 TDCi ci ako sa to pise 😅
presli sme velke bazare a tam boli neskutocne ceny, toto bolo v malilinkom bazariku, majitel dovaza auta, teda vacsinou len Fordy a este jednu znacku z nemecka. Vtedy malo 2 roky, najazdenych asi 90000 km tusim. Vsetky papiere boli originalne k nemu, sice nemecke ale manzel nemecky vie, a je pravda ze on si vsetko dobre skontroloval. stalo tusim 270000 sk, co bolo oproti velkym bazarom super, na tolko km a podla mna dost velke auto. Sme s nim doteraz maximalne spokojni, a to sme uz najazdili pomaly raz tolko 🙂
Inak ford ako znacku mozem len odporucat, mame znamych co maju tiez a su spokojni. Spotrebu ma pisanu 4,9 ale mame takmer vzdy nizsiu, a to chodime nalozeni jedna radost.

tamarka
21. led 2009

ja som síce auto dostala, ale bolo kupované od mechanika, ktorý si sem tam takto privyrobí, že kúpi dá do 100% stavu a predá, ja som maximálne spokojná. mala som síce zo začiatku iné predstavy, chcela som niečo malé, šikovné do mesta a dostala som veľkú dlhú kravičku - peugeotíka, ale tak som sa doňho zamilovala, že keby som jeden deň nesadla za volant tak som chorá. 😀

sirinka
21. led 2009

tamarka aj ja som najrpv chcela nieco male a sikovne do mesta a ked som to mala, bola som zufala, ze sa mi tam nic nezmesti... 😅 tak teraz mam tourana a je to super 😀

tamarka
22. led 2009

sirinka, tak to ti verím. Ja mám taký obrovský kufor, že sme sa smiali aj s kolegom, že môžem mrtvoly prevážať. Keď ideme na chalupu, napracem tam všetko, ešte aj klietku pre zaja 😉

blau
22. led 2009

siri, ja mam od vcera dom v garazi tourana 🙂