Ako kúpiť bezpečne auto z bazáru?

susik77
25. led 2008

Ahojte, chceme si kupit ojazdene auto ale dost sa bojime, ze bude kradnute 😒 Najradsej by sme chceli predvadzacie. Poradte, ako to zabezpecit, aby to bolo ok...

zuzik03
25. led 2008

susik, sežeňte si na to nějakého dobrého automechanika a poproste ho, ať to jde koupit s vámi a zkoukne to. já mám (osobně i od známých) s ojetými auty hroznou zkušenost, ani ne tak proto, že by nějaké bylo kradené, ale bylo třeba bourané a v bazaru se jim to povedlo zatajit. u předváděcího vozu ale myslím nemusíte mít strach, tam by mělo být vše v pohodě.

johanda
25. led 2008

susik, důležité jsou reference, poptat se lidí, co ojetinu kupovali, jak jsou spokojení s určitýn autobazarem. A jak píše zuzik, jít vybírat s automechanikem, nechat si auto předvést na rampě a vždycky chtít servisní knížku - to je fakt důležité. My jsme takhle koupili ojetého golfa asi po půl roce shánění, máme ho asi rok a maximální spokojenost.

susik77
autor
25. led 2008

baby, ale my nikoho nepozname...to si mozme len tak zajst do nej. serrvisu a zaplatit automech.aby siel s nami?

katrin
25. led 2008

Moja rada: kupovať auto u autorizovaného predajcu - teraz už väčšina predajcov nových áut má aj autobazáre, lebo sa stáva, že niekto si kúpi nové auto a to, na ktorom jazdil dovtedy nechá ako protihodnotu u predajcu. Je fakt pravda, že si treba dať predložiť všetky doklady, ako servisnú knižku, technický preukaz, doklady o emisnej kontorle a STK .
Existuje firma, ktorá preveruje pôvod vozidiel podľa všetkých údajov (ako je VIN - číslo podvozka, číslo motora), ďalej preveruje hĺbku laku, opotrebenie a celkový stav vozidla. Za toto preverenie sa samozrejme platí. Tých firiem, čo to robia je viac a od nich dostaneš autorizovaný certifikát.

Ak nikoho takého známeho nemáš, môžeš sa dohodnúť s predajcom v bazáre, že vám dovolí auto odviesť do servisu, kde sa vopred dohodnete, že chcete spraviť prehliadku. Pokiaľ s tým predajca nebude súhlasiť, s vozidlom nemusí byť všetko v poriadku. Niektoré automobilky majú celosvetové online prepojenie systémové, kde nahodíš číslo podvozku a ukáže ti pôvod vozidla, samozrejme, ak by náhodou vozidlo bolo kradnuté, musí to predajca okamžite hlásiť (tiež platená služba, určite to robí napr. Mercedes)

tilly
25. led 2008

my kupujeme iba jazdené autá, našťastie sme nikdy probélm nemali a to máme dve z najkradnutejších značiek u nás... VW a škoda...
ale môj muž sa dosť vyzná a celé auto si kontroloval sám, do poslednej odreninky, všetko...

a s tým automechanikom... no neviem, kamarát predával oktáviu (nie kradnutú, všetko OK), kupujúci si zobral mechanika priamo zo škodovky, ten sa na to auto ani poriadne nepozrel, auto malo originál najazdené nejakých 270000km, stiahnuté to bolo na 80000 km a automechanik povedal, že sú to určite originálne kilometre... takže ani automechanik ti nepomôže, tento len zobral peniaze 😉

susik77
autor
25. led 2008

ahojte, dakujem za rady 😉 pozerali sme na net a asi pojdeme do noveho auta-celkom sa s nasim limitom vojdeme, sice do slabsieho, ale s dobrou vybavou...potreb.len na 2 roky, potom chceme predat...

zuzik03
25. led 2008

susik, ale dobře vybírejte, za první rok nové auto ztratí nejvíce hodnoty, jestli chcete za 2 roky prodat, tak to být vámi nové určitě nekupuju, to má smysl podle mě jedině tehdy, když chceš, aby ti dlouho vydrželo a bylo spolehlivé.

tilly
25. led 2008

ak to chcete predať, tak musíte pozerať niečo, čo sa najlepšie predáva, fabia, oktávia, golf, polo...

susik77
autor
25. led 2008

zuzik: no, to vieme 😎 bohuzial 😎 ale mame dost velky strach z toho rizika, ze je ukradnute, al. pokazene a ze to neodhalime ☹
tilly: ideme do fabky combi 😉

nikka.vo
25. led 2008

Tak my jsme kupovali auto v autobazaru Šťepánek a tam vám dají certifikát, nebo prostě potvrzení, že auto není kradené, stejně tak dostanete certifikát že na něm nebyly schledány závady a pokud by se do 30 dnů od koupyě nějaká skrytá závada objevila, tak to samozřejmě opraví 😉

Takže bych při kupování požadovala něco podobného a pokud nebude prodejce ochotný, tak už to je podezřelý 😉

zuzik03
25. led 2008

susik, to je dobry vyber, skodovky si cenu drzi nejlip a nejlip se i prodavajií 😉

nanyka
27. led 2008

ja som si kupovala autíčko priamo od predajcu, ročné, máličko najazdené, servisované, predvádzacie, peugeotíka, značku som nemala prečo riešiť, keďže som na levíča zaťažená 😎 a i s cenou som veľmi spokojná, dokonca za mňa vybavili všetky formality 😀 .

rebeka1977
27. led 2008

susik77: my mame auto z bazaru - Fiat Punto....sme s nim na 100%...ale chceme ho predat, potrebujeme uz vacsie....a tiez budem kupovat ojazdene...ale pravdepodobne si ho dam edoviezt zo zahranicia, nastasie mame znameho co to robi a on sa nam moze zarucit, a ako predavajuci zo zakona nam musi dat zaruku na pol roka na skryte vady...ci tak nejak...ale je to znamy...moj otec ho pozna....a mozem ti povedat, ze zatial su od neho vsetci na 100% spokojni, on vybavi uplne vsetko, este aj prepis auta, on je automechanik tak ho aj skontroluje a ak by sa mu nieco nepozdavalo tak to aj opravi, vumeni...a preda take....vsetko si zapocita do ceny a aj atk sa to super oplati

susik77
autor
27. led 2008

rebeka: tak to mas super, ked mas takeho znameho...my tu bohuzial nikoho nepozname ☹ tak sa nam to nove zda lepsie...

nobody
27. led 2008

je to složitá věc, vyber si přibližně auto, který bys chtěla, pozjišťuj ceny, od kolika tisíc se pohybují, proběhni vícero bazarů, pokud tomu hodně rozumíš, tak popros o ukázku podvozku, podívej se na motor aspoň tak zběžně, prodejce by tyto základní služby měl umožňovat ..anebo si vem s sebou někoho povolanějšího

databáze kradených aut existuje, eventulně si zjisti číslo motoru
předváděcí auta jsou taky dobrý, už kvůli počtu najetých kilometrů a kvůli odpočtu procent z částky

nobody
27. led 2008

těch databází je několik, třeba tato http://www.mvcr.cz/auta/index.html

samozřejmě vyhledávej podle VINu a motoru , SPZ je bezpředmětná a většinou měněná
ale je to pouze informativní, všechny kradené tam asi těžko budou ..ale existují firmy, které dohledávají kradená vozidla

tinni
27. led 2008

v bazare by som auto urcite nekupovala, tam sa ta snazia oklamat vzdy...
skus radsej cez internet, to mas istejsie 🙂

zober si to z tej stranky, ze ked niekto necha v bazare auto za uplne smiesne prachy (lebo tam ti nedaju cenu, ktorej je auto hodne), tak to auto nemoze byt ok...
kazdy normalny clovek preda auto adsej cez internet, lebo v bazare by ho dal uplne pod cenu...

krista
27. led 2008

Ahojky, tak my už jsme se napálili 😠
Teď jedině s mechanikem 😉 A jinak taky když vybíráte tak koukněte na to jak moc je opotřebovaný volant (napoví zda není přetočený tachometr) koukněte do kufru pod kobereček jestli tam není rez (pokud je tam rez, raději nebrat - může být vytopené), když se otevřou dveře koukněte jak sedí gumy, pokud moc nesedí pravděpodobně bylo bourané ... víc mě nenapadá, člověk jako laik toho moc nepozná a těch bazarníků - parchantů je čím dál tím víc 😖

androna
27. led 2008

myslim ze v cechach ma asi kazde predavane auto pretoceny tachometr.proste s tym sa musi pocitat.

julie123
27. led 2008

Ahoj,
potrebovali bychom druhe auto, pro me, jen na to mestske popojizdeni. Tak za 100tis. Co mi doporucite? Dik

stepankav
27. led 2008

Ahoj všichni. Taky si zrovna chci pořídit autíčko z bazaru, ale nemám žádného známého automechanika. Taky jsem slyšela hodně špatné věci na AAA. Něco o náhradních klíčkách v zrdcátku apod., ale nevím co je na tom pravdy. Kdybyste některá věděli o nějakém "poctivém" bazaru, tak mi prosím napište. Ikdyž "poctivý bazar" to zní opravdu nepravděpodobně 😀

katarina82
27. led 2008

Tak my máme z AAA už šesté auto, naši mají taky jedno a spokojenost 😎

androna
27. led 2008

no o ackach bol vcera v televizi dokument jak mu predali kradnute auto.myslim v ciernych ovciach.
julie ja doporucujem vw polo 1,1l mala spotreba, nizka poistka.

katarina82
27. led 2008

Ale to nebyl ani tak problém áček jako spíš Cebie a vrátili tomu chlapovi prachy. No to je fuk, jak říkám, my nikdy problém neměli.

bezaz
28. led 2008

susi napr. aj leasingovky maju svoje bazary, kde predavaju odobrate auta.. my sme tak kupili nase prve auto.. skus kuk unicredit leasing, byvale CAC, ti chlapi z bazaru su dost dobri, poradia, pomozu

sonoga
8. bře 2008

tinni, myslis, ze cez internet nechcu oklamat? a neviem ,ci by automechanik vedel zistit, kolko ma auto originalne najazdenych kilometrov. skor by to vedel zistit niekto, kto s tym robi.
napr. na slovensku su pracoviska originality vozidla, tam vedia zistit, ci je kradnute. a urcite viem, ze aj vykupcovia v autobazaroch, napr. aj v AAA auto vedia povedat, ci su tam uvedene realne kilometre alebo nie

penelope2066
28. čer 2008

ahojte.ja si idem kupovat ojazdenu ford fiestu 1.3. co vravite na take auto?nasla som to cez net,jeden pan to tam predaval tak som to isla pozriet.ake mate skusenosti s kupou auta od fyzickej osoby?

tlapicka
28. čer 2008

tezka vec... bud nackvy bazar nebo dovezt ze zahranici...

penelope2066
28. čer 2008

ja si idem kupi od sukromnej osoby.ja si myslim ze v bazar su ceny velmi prehnane

mimco
1. črc 2008

Milá Susik,
nevím sice jak je to v bazarech na slovensku, ale v ČR bych rozhodně do bazaru nešla. Nejde ani tak o to, že by auto bylo kradené, to by musela být sakra smůla, ale jsou 100% stočené tachometry. My máme auta ze zahraničí, nejen, že jsou levnější, ale jsou většinou v lepším stavu. Německo, Španělsko. Určitě bych nešla do francouze ani korejce, a obloukem bych se vyhla fordu a oplu.
My máme škody Superb a Octavia ze Španělska, na to jsou včude díly kdyby něco a o spotžebě ani nemluvím. Jsou to velké a spolehlivé auta.
Toť můj názor. 😵