Ako kúpiť bezpečne auto z bazáru?

susik77
25. led 2008

Ahojte, chceme si kupit ojazdene auto ale dost sa bojime, ze bude kradnute 😒 Najradsej by sme chceli predvadzacie. Poradte, ako to zabezpecit, aby to bolo ok...

sisaha
28. črc 2011

@michalag asi zo znaleckeho posudku, ale nie som si ista

michalag
29. črc 2011

a kupa od starsich ludi okolo 45-55r je asi spolahlivejsi, ze? Vcera sa nam jeden ozval splna podla nas vsetko co by "nase" auticko malo mat, ale ma najazdene 130 000km co je dost a dalsia vec auto je žltééé 😅 , chlapik sa priznal ze moc s netom robit nevie tak fotky nam poslal dnes na mobil, sice kvalita foto nic moc ale auto aj tak treba vidiet takze to neriesim a dokonca sam povedal ze ma mensi tukes (skrabanec) na prednom blatniku, ale vraj to nie je velmi. Vraj sa na cene dohodneme a ze to bude urco menej ako sme si dali do inzeratu. Takze buduci tyzden by chceli ist kuknut a dalej sa uvidi, ved cim viac pokukame tym lepsie 🙂
Neviem ja mam z takychto starsich ludi lepsi pocit ako z mladych ludi

katusska1
29. črc 2011

Ahoj, Renault ako značku vystihuje jeho znak 😀. Je na p.... A nikdy nekupujte auto z bazáru, stočené km a iné machinácie ťa určite odradia. A tá Honda vôbec nemá najazdených veľa km. Neriaďte sa podľa km, keď auto dobre vyzerá, je o neho starané, nie sú ošúchané pedále ani volant, nič v ňom nebácha, neklepe, km sa neriaď! 130 tis. km vôbec nie je veľa, to môžeš byť rada za také číslo. A ešte som chcela povedať, že vám ako rodine by sa najviac hodila Fabia Combi 1,2htp 47kW, nie 1,4, lebo to je horší motor + hľadajte nejakú so serviskou. Fabia má lacné náhradné diely a 1,2 sú veľmi jednoduché motory. Toto je auto pre rodinu - lacné na údržbu a spoľahlivé. My sme pred týždňom kúpili auto, tiež sme mali také financie ako vy - Seat Cordoba a sme veľmi spokojní. Je to super auto, dobrý motor a sme veľmi spokojní, aj keď sme pre nás dvoch chceli niečo menšie (má to kufor jak svet 😀). A áno, je lepšie kúpiť auto od staršieho človeka, ale ľudia strašne klamú, dávajte si pozor, možno to od starého pána ani nebude. Aké auto ste mali doteraz? Držím palce, a keď nejaké kúpite, želám veľa šťastných km 🙂
@sisaha

katusska1
29. črc 2011

jejda, to malo patriť
@michalag

katusska1
29. črc 2011

@sisaha prepáč, to nepatrilo tebe 🙂

katusska1
29. črc 2011

@michalag a práveže sa dá vybrať auto dnes aj za 4000€. Marekov brat kúpil za túto cenu Peugeot 307sw 108 tis. km. A my sme kúpili našu Fabiu za 450 000Sk. A teraz jej cena klesla na možno najviac 5000€. A aj to za takú cenu Fabiu nikto nekúpi, lebo za to sa už dá vybrať iné auto.

sisaha
29. črc 2011

@katusska1 v pohode..🙂 aspon som sa sem znova kukla...Inak my mame renault Clio, ma 9 rokov, ale slape ako hodinky... My sme s nim spokojní... 😉

katusska1
29. črc 2011

@sisaha 😀 tak to ste z tých šťastnejších... inak žiadna sláva 🙂

katusska1
29. črc 2011

@michalag a ešte niečo toto je aké auto čo idete kúpiť? pošli link na inzerát 🙂

michalag
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michalag
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michalag
29. črc 2011

@katusska1 nema inzerat, my sme si dali na bazos ze kupime a ten pan sa nam ozval, sam povedal ze s netom dobre robit nevie tak foto racsej cez mobil

katusska1
29. črc 2011

@michalag no veď aj s Fabiou môžeš behať každý týždeň po opravách, ide o druh motora. A aký je to motor tá Fabia? Koľko má kW? 130 tis. nie je veľa neboj, veď pokukajte v akom je stave, v akom je volant, pedále, páka. Keď budú ošúchané neber, a aj keď sa ti bude zdať že o ňu nie je moc starané. Koľko stojí ak sa môžem opýtať?

katusska1
29. črc 2011

@michalag a aj moja mama má fabku 🙂 jazdím na nej a je super, lenže my na nej máme najazdených 26 tis. km 😀. Ako som už písala kupovali sme ju novú a za nehoráznu cenu. Ja by som nové auto nekupovala.

michalag
29. črc 2011

@katusska1 ja nepojdem pojde len mm s kamaratom, co sa do aut vyzna, kupoval uz par tak vie tie vselijake grify. Uz par aut takto odhalil ked kukal s mm, ze bolo burane, striekane, dovozene, dokonca ze malo nieco s osou v predu, stacilo len pustit volant a hned vravel ze nejako ide do kriva ... tak snad nam pomoze dobre vybrat. Neviem kolko stoji, My sme si dali vtedy inzerat do 3600€ a tento pan vtedy ked volal povedal ze na cene sa da dohodnut ale ze da ju urcite nizsie ako sme si uviedli. Neviem motor je tusim 1.2 alebo 1,4 ale nie som si ista ktory

katusska1
29. črc 2011

@michalag tak sa potom ozvi ako ste dopadli 🙂 my sme to naše kúpili od Marekovho brata, takže sme vedeli ako bolo o neho starané, ako ním bolo jazdené a tak. A dal nám ho len za 3000€ 😀. Super 🙂 tak sa teším, keď napíšeš že máte nejaké spoľahlivé autíčko 🙂

michalag
29. črc 2011

@katusska1 jasne dam vediet

katusska1
15. srp 2011

@michalag ahoj, no čo už niečo máte?

michalag
15. srp 2011

@katusska1 Ahoj, z tej fabie nakoniec nic nebolo, v ten vecer prisiel mm nasr.ty, pekne nas oklamal. Hned na zaciatku ich chlapik pozdravil nazdar kamosi a nikdy v zivote ho nevideli, bol to obycajny chalanisko. Nakoniec z mojho mm spravil deb.la lebo to co mu povedal do telefonu uplne pretocil a ze to on povedat nemohol (nemalo to klimu ani airbag spolujazda, auto bolo na firemne ucely a nie rodinne kedze tam mal v kufri snad cele naradie, dokonca bolo spinave a blatnik tiez pokrceny takze nic nebolo ako povedal do tel. ako on tvrdil), a vraj pocas jazdy aj telefonoval a aj s inymi ludmi ohladol aut, takze kšeftar s autami a mm a kamarata nepustil ani k jazde, ze to nedovoli, takze hned ako odisli povedal nie. MM je kludny clovek ale tento ho riadne nastval. Este cakame ako sa vyvynie ta fabia co bola v konkurze, kedze to musela dat este do nejake vestnika a tam je tiez 15 dni takze cakame ale nedavam tomu velku sancu ☹ . Je to po skrachovanej nemocnici a vozila sa na nom riaditelka, ked nie tak mame vyhliadnute dalsie teda mm, ale ja Renaulta nechcem a velmi hladam ine 😀

michalag
8. zář 2011

@katusska1 ahoj tak nakoniec sme tu Škodu Fabia kombi (elegance) ziskali my, mali sme najvyssiu ponuku ... a mm si ho nevie vynachvalit, ma to kopec veci co sme ani neriesili ked sme auto hladali, takze zatial maximalna spokojnost, no len ho este treba prepisat n policii, resp. vybavit nove ŠPZ a bude hotovo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katusska1
8. zář 2011

@michalag super, teším sa s vami 🙂 veľa km bez nehody 😵

michalag
8. zář 2011

@katusska1 ďakujeme 🙂

marecek4
28. říj 2012

no já autíčko kupuju už od prázdnin a nic ☹,jezdí s námi automechanik co by nám ho spravoval a kamarád v jednom a takto to dopadá,ale radši než aby jsem koupila vrak,mezitím jsem na ušetřenou hromádku ještě něco přidala a nic,možná je to tím,že chci jen jedno jediný-postupem času utříděný a z toho nehodlám slevit,nový nechci ani náhodou a z ciziny asi taky ne,právě z obav že je kradené,já zase spíš od určité soukromé osoby,aby jsem se měla kam obrátit

haslerka27
7. srp 2013

baby,nevieteo niekom kto predava v blizkosti ba ci priamo v ba auto?chceme jazdene,ale zachovale,bodla by skoda fabiaak mate nejake info,poprosim ip

tatko_bebe
7. srp 2013

@haslerka27 a kolko chcete investovat?

rosestic
4. zář 2015

U autobazarů mám celkem dobré zkušenosti s AAA v Ostravě. Na netu jsme si našli auto, které se nám líbilo, ale při domluvě po telefonu bylo kdesi za prahou. Nic méně po krátké domluvě nám ho přetáhli do Ostravy a nákup už byl celkem sranda. Šel s námi mechanik a ještě nám pomohl srazit cenu. Fiatek jezdí zatím dobře, takže u mě dobrý. Jen to chce nekupovat nějaký šrot za dvacku. 🙂

reenaataa
20. zář 2015

Jojo Áčka mají garanci původu, což je dost výhoda oproti jiným bazarům. A ještě nějakou výhodu u oprav asi na dva roky.

matylin
21. zář 2015
Uživatel matylin je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od matylin.

O té garanci původu jsem slyšela. I o nějakém certifikátu. Ale nevím, co je to za výhodu u oprav na ty dva roky. Můžeš to nějak přiblížit, co že to je?

ellca
24. zář 2015

Děvčata, neslyšeli jste o brněnském bazaru Auto-Story? Manžel se tam domlouval na nějakým autě z německa. Že nám to všechno zařídí, dovezou, že se nemusíme o nic starat a za dobrý peníz. No, prostě z toho byl dost nadšenej, ale já se bojím, abychom se pak nebili do hlavy, co to provedl. Máte nějaký zkušenosti?

moulinkaa
25. zář 2015

@ellca Ten bazar neznám, ale našla jsem zajímavý článek s přehledem toho, jaké papíry jsou k dovezenému autu třeba - můžeš to projít i s tou firmou, co z toho vám dají a co si musíte zajistit sami: http://www.registr-vozidel.cz/starsi-vozy/indiv...
Jaký model chcete koupit? 🙂