Ako nosíte kočík do schodov bez výťahu?

kacka123
17. zář 2009

Ahojte,

mame mesiac do porodu a byvame na strvtom poschodi bez vytahu. Vchod sice ma kocikaren ale chcem sa spytat inych mamiciek, ktore museli nejakym sposobom vynasat kocik alebo miminko ako to riesili.
Kocik mame bez tasky pre miminko a aj keby sme mali tasku, myslim, ze z nej velmi rychlo vyrastie a co potom?

blka
17. zář 2009

Kačka, bydlíme ve 3. patře a výtah taky nemáme. Kočárek si schovávám do sklepa, kde nikdo nic nemá a klíč máme taky jenom my. Marečka nosím dolů i nahoru v rukách. Je to naprd, ale rozhodně lepší, než do našeho pidi bytu tahat kočár. Nehledě na to, že si nedovedu představit, jak bych ho do toho 3. patra dostala.

eho
17. zář 2009

Ahoj, my jsme taky ve třetím patře bez výtahu, dům má naštěstí vytápěnou čistou kočárkárnu, malého jsme asi do sedmi měsíců nosila ve vložné tašce od kočáru a s tím jsem zvládla i menší nákup, potom už bez tašky v rukou no a dneska si to vyběhne sám. Kamarádka používala na přenášení odnímatelnou korbičku asi týden, bylo jí to těžké, pak nosila malou v autosedačce, ale ta taška je fakt nej...

kpetra
17. zář 2009

Ahoj
My jsme naštěstí v prvním patře bez výtahu, tak každý den tahám kočár do bytu. S malinkým miminkem bych asi volila tu autosedačku na přenášení do sklepa nebo kočárkárny a později možná pořídila klokanku. Přece jenom volné ruce se hodí. 😉

janina.kub
17. zář 2009

ahoj
my též bydlíme ve 3. patře bez výtahu a kočár jsem nechávala v autě a mladýho nosila ve vajíčku, abych toho pobrela víc - třeba nákup a tak 😉

ulidark
17. zář 2009

Ahojte.
Já malou nosila do 3. zpočátku ve vajíčku, ale teď už se mi pronese, tak si beru klokanu nebo šátek. Vajíčko už mám pořád v autě. I když jdu se psem, tak mám malou v šátku. Když jdeme na nákup, tak mám v kočárkárně nebo v autě velký batoh a zas vezmu malou do klokny a batoh na záda a vyšupajdíme nahoru.

janina.kub
17. zář 2009

my sice máme něco jako kolárnu, ale taky bohužel po schodech 😒
takže u nás bylo to auto nejjednodušší řešení
ve vajíčku jsem ho nosila do cca 6-7 měsíců, pak začal chodit a začali jsme trénovat i chůzi na schodech, tak tech to tak maximálně v polovině schodů předběhnu a pak se pro něho vrátím 😅

kacka123
autor
17. zář 2009

Diky baby, no tak to vyzera, ze pouzijem autosedacku. mame sice odnimatelnu hlboku korbu ale ma 5 kilo plus vaha babatka, no po mesiaci by som sa mohla pretlacat s Herkulesom 😉

janina.kub
17. zář 2009

kacko, herkulesem 😀 my shodou okolnostží máme kočárek této značky (taky má odnímatelnou korbu), ale s tím se nedá moc pohodlně chodit do 3. patra, jsem to zkoušela a ta sedajda je pohodlnější 😉

kacka123
autor
17. zář 2009

Janina: kocarek s nazvom herkules je dost dobry, vyrobca mal aspon zmysel pre humor 😀 Myslim, ze okrem zlepsenia kondicky, si tymto nosenim hore dole zlepsim aj pravy hak 😎

terezita
17. zář 2009

my bydlime ve 3.patre v rodinnem cinzacku, takze kocar parkuju dole v chodbe. kocarkarnu nemame a sklep je vlhky. em.nosim v korbe od kocarku nahoru do bytu. driv jsme tahali i kocarek, ale to nam vydrzelo asi tyden.. :-P

ejaja
17. zář 2009

Zkusila bych šátek 😉

blka
17. zář 2009

Tada tahat korbu si nedovedu představit. I vajíčko je pro mě dost těžké. Když byl Mareček ještě menší, tak jsem ho nosila v zavinovačce.

Lepší, než šátek mi přijde nějaké nosítko. Nedovedu si představit, že někde dole motám šátek (cípy tahám po zemi) proto, abych tam prcouška strčila na pár minut. A když by mi brečel hlady, tak bych byla nervózní a to by byl úvaz neúvaz.

veronika.m
17. zář 2009

My bydlíme v prvním patře bez výtahu a nemám žádnou místnost na kočárek takže si ho nechávám v autě a vyjímečně když nemám auto před barákem tak ho vytáhnu. Už se těším až bude malá chodit a vyběhne to sama 😀

leryl
17. zář 2009

my bydlíme ve 4.patře bez výtahu a asi do 4.měs jsem malou nosila v korbě, pak v autosedačce a asi od 6.-7-¨měs. v rukách

tonica
17. zář 2009

Taky hlasim 3.patro. Zkousela jsem nosit v korbe, ale vydrzelo mi to tyden. Autosedacka o 14 dni dele. Od 2 mesicu nosim jen v rukach. Kocarek nechavam v kocarkarne, kam je pristup pres 7 schodu, ale to se da. Ted v zime to bude zajimavy, kdyz bude i fusak. Ma to jednu vyhodu .... uz ted mam ruce jako Schwarzenegger. 😀

slunecinecko
18. zář 2009

Ahoj holky, tak my bydlime v druhém patře bez výtahu a kočárek hodlám tahat sebou nahoru. Máme vybrany stokke, se kterym se da dobre jezdit do schodu...ale uvidime, jak to v breznu dopadne 🙂

bosorkajarka
18. zář 2009

Tak my taky bydlime ve 4. bez vytahu, zatim jsem odhodlana tahat korbicku (4kg) tak uvidim jak dlouho mi to vydrzi. Ta autosedacka me nenapadla to je taky dobry napad 😉

beranek
23. zář 2009

Ahoj, já jsem nosila dceru 1,5roku do pátého poschodí bez výtahu (120 schodů ve starém činžáku), měli jsme kočár s vložnou taškou, tak jsme využívali ji, od 4. měsíce už byla ve sporťáku, ale vložnou tašku jsme používali jako nosítko do sklepa domů a naopak 😉

sayast
23. zář 2009

ahojky,
tak my vytah sice mame, ale bohuzel jsem si neuhlidala jestli se mi tam vejde kocar 😒 . nejak me nenapadlo ze se kocar do vytahu vejit nemusi 😅
takze dceru nosim od narozeni na rukou. je to taky docela zahul. vytah nez nam do 6. p dojede a dcerka ma 10,5 kg ☹
kdyz potrebuju vzit nakup, tak si julcu svezu v manduce,tudiz mam ruce volne 🙂

kikimaruska
26. zář 2009

S malým jsem bydlela též ve 3 patře bez výtahu a kočárek byl v kočárkárně o další patro a troje dveře dál. Měla sem odepinací korbičku-docela se to ale proneslo, z praktických duvodů jsem do ní dokoupila vložnou tašku a nosila pouze tu...časem jsem pak tašku nosila ke kočárku, mimi přendala do korbičky, tašku si nechala v kočárkárně a pak si ji zase vzala do bytu. Nyní jsem v bytě s výtahem, ale pokud nejede, což je dost často (a kočárkárna tu není), je to docela zábava, odnést na ruce dítě, veškeré potřeby, nákup a nakonec nejlépe složený kočárek vynést do bytu... 😝

louisev
29. zář 2009

Ahoj! Já bydlím ve 4. patře bez výtahu - dohromady 96 schodů a není zde ani sklep ani kočárkárna, takže kočár nosím do bytu. Dřív jsem zvládla nést v jedné ruce podvozek a v druhé korbičku s dcerou. Ale postupem času (dcera příbírala 1,25 kg za měsíc) se korbička pořádně pronesla, takže si nejdřív dolů snesu celý kočár a pak dítě. Myslím, že mám velikou sílu, ale tahat půlroční dítě v autosedačce nebo korbičce do 4. patra nezvládnu - teď je to zhruba 12 kilo. Když jedu někam autem, nesu malou v manduce a autosedačku nesu prázdnou dolů - většinou si do ní dám kabelku nebo tak něco. Alespoň mám volný obě ruce když jedu na veliký nákup. V autě nic nechávat nechci, bydlíme v centru a je tady dost cikánů ☹

lenkeena
10. říj 2009

Ahoj, my bydlime ve 4. patre bez vytahu, bez kocarkarny, bez sklepa, bez auta - tak jsem na sebe zvedava - hlavne se modlim za prirozeny porod, po cisari se pry nesmi nic tezkeho nosit, to bych asi nemohla vychazet z bytu. Mame jeste sousedku, ta bydli nad nami v patem, kazdy den vlece kocar nahoru, driv jsem ji pomahala, ted v tehotenstvi se jen omluvne usmivam a sleduju, co me brzo taky ceka 😖

zusma
10. říj 2009

Já nosila dceru do roka a půl do třetího patra. Měla dvanáct kilo. I teď ji občas poponesu když už nemůže. A ještě tašky s nákupem.