Ako odnaučiť spať dieťa poobede v kočíku?

emily82
30. zář 2010

Moja dcera ma 18 mesiacov a poobede stale spava v kociku aj dve-tri hodiny. Poradte mi prosim ako ju naucit spat na posteli, kedze sa bojim, ze v zime sa tam uz dobre nezmesti taka naobliekana a ak ano, tak nebude mat take pohodlie. Vecer nema problem so zaspavanim. Precitame knizku, lahne si a zaspi. Ale poobede tento ritual nefunguje. Do izbicky nechce ani vojst a o knizke ani pocut. Ked ju dam do kocika zaspi do pat minut. Skusala som aj nechat vyplakat, ale po polhodine som to vzdala. Je velmi vytrvala.

luci_enka
30. zář 2010

Ahojky, nase mala taky spala v kocarku pres celou zimu, ale od 14 mes. uz jsme najeli na rezim 1x denne po obede (a ve sportaku by se ji spatne spalo, my jsme totiz do 14.mesice jeste pouzivali hlubokou korbu, kam se vesla 😎.
Mela jsem z toho hruzu, protoze v kocare jsem ji vzdycky "ujezdila" na verande. Prvni uspavani trvalo 45 min (furt vstavala, ja ji pokladala), druhe 35 min (zase nechtela lezet), treti asi 20, pak uz jen 10 (pochopila, ze se ma spinkat) - ted to je jak kdy od 5 do 15 min vetsinou usne - ale ja si musim lehnout s ni, ona se prituli, hraje si s druhym dudlikem... cekam az usne, pak ochazim. Spi vetsinou 2-2,5 hod, ma zatazene zaluzie a musi byt klid. Ted kdyz se ji po obede zeptam, kam jdeme, tak sama rika "haji" 🙂
Tak drzim palce, treba to pujde lehce 😉 a obavy jsou zbytecne...

kikimaruska
30. zář 2010

Malý mi spal denně venku v kočárku (mimo silných mrazů pod -10) až do dvou let. Pak už v kočárku nespal a pokukoval kde co lítá, tak jsem ho přemístila do postýlky, kde začal spinkat (před tím po obědě v postýlce spát nechtěl a dělal dlouho blbinky). Já za to byla ráda, že byl na čerstvém vzduchu, líbilo se mu tam, usnul hned V zimě jsem ho tam měla ve fusaku, dece a krásně zachumlaného, při sněžení ještě pod slídou a pod přístřeškem. Byla sem moc ráda, že venku spinkal. Pokud máš doma balkon nebo terasu, ber to spíše jako plus, než mínus. Když jsme bydleli v 1+1 ve městě bez balkonu, byl to strašnej boj, protože chtěl spát v kočárku...to jsem chodila hodně povenku poo, skoro každý den. Pokud máš malý kočárek a jsi někde na baráčku, nebo máte balkon, uvažovala bych koupit starší pouze na balkon, který je opravdu prostorný a malý v něm může spát. Já měla celou dobu staršího Trend Line Ridera (Racera) a ten má délku ležení 103 cm...takže problém nebyl ani v zimě 😉

judit22
30. zář 2010

Náš Ondra spal v kočárku přes den asi do 15 měsíců. Byl to docela boj, každý den s ním cábrovat někde venku, doma jsem nic neudělala a jak jsem postavila kočár, tak se většinou do půl hodiny vzbudil. Pak jsme ho naučili spát v postýlce, byl kolem toho i řev, párkrát jsem ho fakt nechala vyřvat do doby než usnul, nechtěl tam být, ale pak jsme zpívali, povídali si po pár dnech a takto to funguje dodnes. Podotýkám, že v postýlce mi spí dvě až dvě a půl hodiny, když spával v kočárku, tak spal max. 1,5 hodiny. Podle mého názoru je to určitě pro dítě v postýlce pohodlnější, uvelebí se jak potřebuje, má tam klid. Myslím si, že o čerstvý vzduch určitě nepřichází, protože když nespí a je vlídné počasí, tak jsme většinou venku. Teď se hrozím zimy, kdy budem zas zavření doma☹

Chce to trpělivost, je možný,že ti pár dní bude plakat, ale jakmile ti tam jednou, dvakrát usne, pochopí, že je to tam pro ní pohodlnější a bude to pak vyžadovat pořád, uvidíš🙂 Já jsem z toho měla taky noční můry, ale vážně se to naučil🙂

brisalek
30. zář 2010

Me mala spi v kocarku od asi 7 mesicu a jsem stastna, v hlubokem byt vubec nechtela. Uspim ji venku jezdenim , dam na balkon a spi 2-3 hodiny. Cim je venku hur, tim lip spi🙂. Je hezky zachumlana, ma teplicko a venku chladnejsi vzduch to se ji libi. Mame gesslein a ten ma 96 cm loznou plochu tak doufam, ze jeste dlouho tam spat bude. Cerstvy vzduch je cerstvy vzduch a kdyz nepujde jit ven(i kdyz se budu snazit za kazdeho pocasi) bude tak aspon vice venku.

Ale rada si prectu navody jak uspat v postylce, protoze v ni sama jeste nikdy neusla a jednou nas to taky ceka🙂.