Ako pestovať zeleninu v byte?

aniska
24. zář 2008

Ahojte mamky, prestahovali sme sa do bytu a rada by som si vypestovat nejake vlastne ovo a zel, pripadne ine plodiny, ak sa da;) Mozte dat niekto tip, odkaz, skusenosti? Skadial brat semienka, ako sa takymto rastlinkam dari? Mozem vypestovat nieco aj teraz cez zimu- tak si vravim, ze v byte mame teplo, tak by nam mohlo okrem pazitky aj nieco ine vyklicit,ze?;) Najradsej by som si dala do vacsieho kvetinaca aj nejaky stromcek- som pocula ze je tak mozno dopestovat aj citrony;)

vinka
20. led 2009

Zveron a kde sa dajú kúpit baranie rohy.To sú hotové priesady alebo semienka. 😕

zveron
20. led 2009

vinka,
na jar na trhovisku, priesady 5-8 sk kus
ale aj zo semiacok - marec, april - do kelimkov, jun do kvetinacov - nemaju az take hlboke korene

vinka
20. led 2009

Cicamuq aky myslíš sadí.Presádza?Ja som ho normálne presadila.Zemina má byt vlhká tak to ide super von. 😉 No už sa teším na jar ako ich všetke popresádzam a začnem hnojit.Lebo od Zuz11 som sa dozvedela,že cez zimu sa nemajú hnojit ani kvety.Tak ked to všetko začnem hnojit bude to bujniet jedna radost. 😀

zveron
20. led 2009

vinka, co ty pestujes v byte, na balkone?

vinka
20. led 2009

No tak moja ja balkon nemám.Chcem to skúsit na okne.Na jesen som si kúpila v Tescu borovky tak som zvedavá či porastú na jar.Jaj plakala by som od radosti keby mi porástli. 😀 No mám aj banánovník.Okolo toho chodím ako okolo dietata. 😀 No a chcela som pestovat aj feferony viem,že tie sa dajú lebo tie pestoval aj môj ocino ale nejde mi vypestovat sú zakrpatené.Ale môj ocino mal prvú od niekoho a potom už len zo semiačok pestoval dalej.Pamätám si,že mamka štetcom ich opelovala. 😀 😀 No a skúsila by som baranie rohy.Skúšala som aj pažitku zo semiačka a nevyšla mi.Ale zobrala som si od starkej zo záhrady. 😀 No a tá mi rastie.Takže ja zo semiačka nevypestujem asi nič. 😠

zveron
20. led 2009

tiez mi narastlo pestovatelske sebaveomie po priesadach 😉
vela stastia s baranimi rohmi
ja som ih aj podopierala palickami; ked uz mali plody, lebo maju relativne tenke stonky;

vinka
20. led 2009

No dakujem.Lenže ja ked nekúpim priesady tak asi tažko niečo vypestujem zo semiačka.Ale určite kúpim aj semiačka. 😉

kocurik16
20. led 2009

včera tuším na mrkíze ukazovali banánovník,bola na ňom kopa banánov 😀

gitarista
9. kvě 2010

chcel by som sa spytat kde a ako kupim bananovnik??? 😵 a nedavno som dostal mladniky newiem akeho kvetu newiem ako sa vola ale kvety ma nadherne (v tvare srdca) a tiez som vypestoval meter a pol vysoku aloe-veru 😎

adulikka
9. kvě 2010

Gitarista kamarátka kúpila banánovník z katalógu starlk .A sa mu zatiaľ darí tu na Orave .A ani nestál moc .

adulikka
9. kvě 2010

ja na balkóne mám zas paradajky...no aspoň minulí rok a papriku

gitarista
10. kvě 2010

o starkl to je super casopis ja kupujem rastliny iba z neho je celkom lacny 😉 a este to ze bananovnik kym zarodi potrebuje asi 5 rokov a tak zarodi a umrie a tak su na rade pokracovatelia a to bude trvat zase 5 rokov???

kokosnanos
12. črc 2010

Pro pestovaní v byte, bych doporučila -- Citrus limon / Citrónovník, 20 cm -- . Krásně provoní Váš byt a plody, plodí po čas celého roka. Doporučuji !! --> http://www.rastlinky.sk/ovocne/citrus-limon-cit...

pifina
30. dub 2012

@vinka ahoj, chcela som sa Ta opytat na mango, ako sa mu dari? Mne tiez teraz vyklicila kostka a rada by som rady niekoho skusenejsieho 😅

vinka
1. kvě 2012

@pifina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že skúsenejšieho.No mne vela skapalo tak velice skúsená niesom 😀 😀 😀 😀 Ale mango žije.Presadila som už do väščieho kvetináča.Som niekde na nete čítala,že menej zalievať a mať v polotieni lebo potom rýchlo rastie do výšky.Tak zatial mne rýchlo nerastie. 😕 Uvidím čo z toho vyrastie časom 😀 😀 😀 😀 No ananás mám tiež ale dajak si myslím,že mi ostal stáť a nerastie dalej.tak neviem prečo. 😖
@gitarista majú banánovníky do bludu v baumaxe. 😀

pifina
2. kvě 2012

@vinka ananas mi nevysiel ani jeden, zatial len to mango ... citala som, ze v prirode dorasta az do 30m, v byte tak do 6m 🙂 uvidime, kolko porastie nam 😅