Ako prebieha prvé stretnutie v Psychol.-ped. poradni?

bertica.h
21. srp 2010

Chcela by som sa spýtat ako prebieha prvé stretnutie v Psychologicko-pedagogickej poradni.Snažila som sa niečo nájsť na nete,bohužiaĽ som sa k ničomu nedopátrala.V utorok ideme do PPP,tak by som rada vedela ako to asi bude..či to je na viac stretnutí,či bude pracovat psychologička iba s dcérou,alebo spolu so mnou..atd...Poradíte mi niekto?dakujem pekne

bertica.h
autor
22. srp 2010

nikto neviete ako to prebieha? 😒

filipal
22. srp 2010

@bertica.h inteligencne testy sa robia zvycajne na dve etapy. takze budete musiet prist 2 krat. ty si poziadala o diagnostikovanie nadania? lebo automaticky to v poradni nerobia...asi potrebujes kvoli prijatiu na skolu pre nadane deti, vsak? ja som pri testoch so synom bola. vtedy mal 5 rokov.
vsetko prebieha velmi uvolnene a neformalne, nemusis sa bat, ze tvoje dieta bude frustrovane...
niekedy chce byt psychologicka s dietatom sama. mas pravo byt pri vysetreni. zalezi na tebe.

bertica.h
autor
22. srp 2010

dakujem pekne.no ja som požiadala..dcéra píše,číta,vie počítat príklady asi do 20..a ide mi o to,že je oktobrová,takže by mala ísť do školy v 7rokoch.Vzhladom k tomu,ako na tom je neviem či by to nebolo na škodu..práve preto by som chcela aj test pškolnej zrelosti.Za 2mesiace má tiež 5rokov.
dakujem ti za odpoveď 😉

listicka20
25. srp 2010

Ahojky, mne by docela zajimalo, jak takova diagnostika probiha, nebo hlavni znaky, jak se urci, ze je dite nadane. To, co jsem nasla tady na tech strankach http://www.nadanedeti.cz/index.php?stranka_id=17 na moji dceru moc nesedi, ona je akorat v nekterych vecech dost napred - v podstate od dvou let napocita do desiti a zna pismena, napr. Nechci z ni delat nadane dite, jen mi jde o to, abych ji vedla v jejim tempu, abych si mohla zjistit, jakym zpusobem ji mam vest dal. Aby to proste nezakrnelo, jesti tam talent je.

hupcza
28. srp 2010

doporučuju www.projekt-nadani.cz
udělají vašim dětem psychologický profil grátis včetně doporučení, jak s dítětem "zacházet", jak je rozvíjet atd.
je to zase trošku něco jiného než klasika v ppp
mj. tam jsou i další info o nadaných dětech

bertica.h
autor
28. srp 2010

@listicka20
U nás to bolo takto.Objednala som dcéru do PPP na vlastnú žiadosť.Termín sme dostali až za viac ako 2mesiace.Skoro 3.
Psychologička sa ma na začiatku pýtala rozne veci,asi pol hod.potom som odišla a malú "testovala"asi hodinu a pol.
Vyhodnotila a hned v ten den mi povedala ako to dopadlo.Skúšala ju vrodenu inteligenciu.Máme prísť koncom dubna,kde jej spraví test predškolní zralosti,či je teda vhodné,aby išla do školy.Ale už teraz by ejj ju vraj doporučila.
Sama sa neviem rozhodnuť..
Podľa toho,čo píšeš nadaná je.Ale sú aj deti zv.rozvité,ktorým sa rodičia veľa venuju a potom posobia ako nadané.

ja som išla do PP koli tomu,že práve som videla ako problém,ayb dcéra išla do školy za 2roky.Kedže od 4rokov píše a číta,počíta príklady v + a - do cca 15.
Mne osobne pohovor s psychologičkou pomohol.

Malá má množstvo pracovných zošitov a veľmi rada má úlohy,takže stále s perom v ruke a píše a píše...

@hupcza dakujem pekne idem na tu stranku pozrieť.

verusky
28. říj 2010

bertica,jak to nakonec dopadlo? Pujde tedy do skoly o rok driv?

bertica.h
autor
30. říj 2010

@verusky podla všetkého áno.v květnu nás čaká test skolnej zrelosti a podla toho sa uvidí.
ale viidím to tak,že nastupi už do školy.
bohužial,stále neviem či to bude pre nu to najlepšie...neviem ..