Alergie a nesnášenlivost určitých potravin

dreana
25. říj 2011

Ahoj holky,

mému muži je po několik týdnů zle, v podezření je alergie nebo nesnášenlivost potravin. Není tu někdo s podobnou diagnozou a zkušenostma? Jsem v tom laik 🙂)

Díky

mamkamarketa
25. říj 2011

@dreana ahoj,
muzes byt trosku konkretnejsi? jaky ma projevy? zazivaci,kozni,dychaci...?

dreana
autor
25. říj 2011

@mamkamarketa ahojky,

hele projevu je dost: průjem, bolest břicha, "škrundání" v břichu, ubytek na váze a nemá hlad...

mamkamarketa
25. říj 2011

@dreana intolerance laktozy? nebo alergie na lepek?

hojda
25. říj 2011

Teď je o tom zdrovna článek v časopisu Moje zdraví, prý je něco zjistit z krve.

mamkamarketa
25. říj 2011

@hojda intolerance laktozy nejde prokazat z krve (neni to alergie,ale ''pouze'' nesnasenlivost,kdy chybi nejaky enzym,ktery mlecny cukr stepi)

jinak na alergii na lepek je domaci test,sice stoji kolem 500,- ale vysledek je 100%
manzel ma intoleranci laktozy,pred pulrokem zacal silene hubnout,denne vypil x litru vody, behali sme po doktorech, cukrovka,stitna zlaza...vsechno vychazelo v norme. nikdo nedelal alergii na lepek. az tady na MK jsem se dozvedela,ze intolerance laktozy a alergie na lepek se casto poji.nikdo nam to driv nerekl. ani neudelal test (no jo doktori 😠 ) takze sme test delali doma a nastesti byl OK,ale beztak jsem nastvana.
zkus kontaktovat luthein.k a kamzyk obe se vyznaji ohledne techto veci a me osobne hodne pomohly a poradily 😵
@dreana

hojda
25. říj 2011

@mamkamarketa tam psali o nesnášenlivosti potravin