Alergie na kočky. Máte zkušenost?

eloana
10. říj 2009

Ahoj holky rada bych se zeptala zda mate nektera zkusenost- nasli jsme kote.... radi bychm si ho nechali, ale tchyne ,ze pry nemuzeme ,ze manzelova sestra je alergicka... ( v detstvi mela silnou alergii) jinak mame doma psa i kralika a to ji nevadi.... pokud sii je nehladi. Hlavne bydlime spolecne v baraku, ale mame samostatnou bytovou jednotku a bydlime dole a v podstate mame i samostatny vchod kdyz na to prijde🙂. A svagrova k nam prilis neprijde. Chapu kdybychom meli spolecne nejake mistnosti ,ale to skutecne nemame... nemate nektera zkusenosti s alergiemi -ja alergicka nejsem ,tak nevim jak moc to vadi.diky

pikusa
10. říj 2009

Ahojík,já mám alergii na kočky....jak jsem v místnosti kde je kočka,nebo tam bývá kočka--nemusí tam být v tu chvíli,kdy já,tak začnu kýchat a slzí mi oči....
Myslím,že moje alergie není nějak těžká.....ale jak je to u jiných nevím...

eloana
autor
10. říj 2009

pikusa diky - tomu rozumim to ma kamaradka take.....uz mame kralika a psa -na to je alergicka take.... a i kdyz tu je -coz je vyjimecne tak ji ot nic nedela pokud je nepohladi. jen me prave zajimalo do jakeho rosahu to pusobi. kdyby bydlela v panelaku a sousedi meli kocku podle me je to podobne

marhulinka
10. říj 2009

Ahojky El...no já si myslím,že když nemáte společné pokoje,tak bych to neřešila,proč by ji to mělo vadit?? Jde spíš,kde se ta kočka bude pohybovat,i po zahradě např?? Můj manža je alergik na kočky a moji rodiče je mají...když se jich nedotýkal,tak to skoro nic nebylo...ale když jsme u rodičů spali-tak bez prášků,kapek by to nepřežil....a ještě pár dnů se z toho musel dostávat...Jinak já třeba jsem se s kočindama mazlila a ani z mých věcí to manžovi tak nevadilo 😉 🙂

pikusa
10. říj 2009

Eloanko...asi by jí to vadit nemělo...
z věcí mi to taky nevadí,myslím,že u sousedů bych to taky přežila...
Jestli to nebude jen nějaká jako by výmluva....aby jste kočičku doma neměli 😒

taggy
10. říj 2009

ahojky,
my máme kocoura a neteř má alergii...chodí k nám na návštěvu a když ho nehladí, tak nic. a když ho pohladí, nebo se s ním hraje a pak se dotkne obličeje, slzí jí oči, má je rudé....a ještě mám kámošku, ta u nás párkrát spala, taky má alergii ale našeho kocoura miluje, takže jí sice teče z nosu, ale žádné záchvaty nemá. záleží asi na konkrétním případu.....je to vaše věc, když si ji budete chtít pořídit, asi vám nezabrání, spíš jestli pak tchýně nebude mít zbytečné řeči....

eloana
autor
11. říj 2009

ahoj holky diky za odpovedi- ono spise jde o to ,ze tchyne kocky nesnasi....neb kocka i kralik jsou podobni alergeni a ten svagrove nevadi a to ho mame 2 roky .
Asi pred rokem mala mela nejakou alergii -tchyne samozrejme ,ze to je z kralika -nakonec to bylo asi z kytky ,ktera kvetla.A doktorka mi rekla ,ze pokud se chceme zbavit kralika ,tak ze u ni neuspejeme a hlavne ,ze alergie je individualni, ze pry neznamena,ze vadi kazda kocka ,kazdy kralik......
no bude to asi jeste boj🙂)

pikusa
11. říj 2009

Eloano...mě taky jiná zvířátka nevadí...jen kočky
ale třeba britská kočočka mi nevadí.........¨jen si kočičku nechte,vždyt bude u vás doma 🙂
Aaspoň tam tchyně nebude chodit a švagrová taky ne 😀 😀 😀 --to je legrace 😉

eloana
autor
11. říj 2009

🙂 v lidi se stale boji toxoplazmozy ...... pro to by doma kocku nemeli -coz je bbost -casteji to chytnes ze spatne upraveneho masa ci neumyte zeleniny...asi tezko pozres vykaly🙂 ale muze se stat, ze ot je na te zelenine...
Sice kote jsme nasli,ale budou mu tak maximalne 2 mesice a myslim si ze syrove maso asi nezralo a mys kazdopadne nechytlo🙂))

ismail
11. říj 2009

ahoj eleono, mame doma kocku a pokud svagrova s vama nebydli nemuze se ji nic stat. Kamaradka ma alergii na kocky a holt ji nehladi. Je to vase kocka, vas byt, takze rozhodnuti zalezi na vas.
Co se tyce toxoplazmozy, lze proti ni ockovat, takze toho bych se opravdu nebala.
Kazdopadne vam fandim, protoze opustenych kotat je hodne a dobrych lidi malo.

lucy82
11. říj 2009

Ahojky, mám taky alergii na kočky, kamarádka má dvě kočky(nevím co je to za rasu) ale prý mají ty chlupy proti alergenní, když jsem u ní byla bylo to dobrý jen po hodině jsem začala kýchat a to byla známka že už je čas jít domů. Teď si přivedla obyčejný koťátka, takže má dohormady 5 koček. Koťat jsem se jinak nedotýkala, ale po chvilce jsem začala opět slzet a pšíkat tak jsem šla domů. Dala jsem si oblěčení na postel a večer jsem se tou peřinou přikryla. Během chvilky jsem nemohla dýchat a měla jsem asi takovej menší záchvat. Musela jsem si i vzít zyrtec jinak nevím jak bych skončila. Nikdy se mi tohle nestalo, dokonce jsem myslela že už alergii vůbec nemám. Ale čím víc je člověk v kontaktu s alergenem tím se to zhoršuje ☹ Kočičí chlupy jsou pak všude, nevím ale pokud bych bydlela ve společným baráku asi by mě to docela vadilo ☹ Opravdu je to dost nepříjemný ☹
Na kočky nemusím ani šáhnout ale jak jsou v mé blízkosti je to malér

emilka31
7. bře 2016

@lucy82 Ahojky,já mám alergii také a jako dítě jsem jí vůbec neměla. Jjednou mi syn donesl zraněného kocourka a ten mi nevadil a k němu jsme pořídili kočičku kříženku a také v pořádku.Ti dva už tu nejsou a mám po Elince 2 sestřičky a ty jsou kříženky s britkou.To jsme se ujali briťáčka Gerouška po smrti Mikyho,aby Elí nebyla sama a to bylo pak rychlé a byli koťátka,už jsme nestihli kastraci.No a časem přibil také briťáček Ralfík a úplně v pohodě a to z nich padají jemné cloupečky.Nedavno jsem se ujala dvou brášků a od prvního dne jsem se nemohla nadechnout naplno a nateklá sliznice v nose a slzení když se tulili.Bylo mi to tak líto,že musí pryč,byli úžasní.Ale už mají noví domov i když chybí,ale zdraví máme jen jedno.Tak že podle mě,je to opravdu na typ srsti a každý člověk je jiný a někomu nevadí obyčejné a jiné zas ano a opačně. 🙂 A někdo bohužel má totální a je to škoda a bohužel s tím nic moc neuděláme a co vím,tak si berou bezsrsté zvířátka a v pohodě.Ale i to chce nejprve otestovat. 😉

salot
8. bře 2016

Myslím, že kočka vadí hlavně tchyni. I kdyby švagrová měla alergii, tak se k té kočičce/alergii prostě nedostane.

gnozka
19. bře 2016

Ahoj jsem velmi silné alergicka na kočky . Jednou jsem se i pokoušela jednu mít ale skončilo to dvakrát pohotovosti . Bohužel i jako zdravotním musím konstatovat ze kočičí alergeny je jeden z nejagresivnějších. Nejedna se jen o chlupy ale maji je ve slinách . Záleží jak moc je svagrova alergicka ale me stačí byt jen ve společnosti s někým kdo kočku ma a je mi hrozne . A to ani nemusím vedet ze kočky maji. Kočičí alergen je bohužel tak lepivy ze i kdyz nesdílíte stejne prostory tak se tam bohužel dostane . Podle testu nasli kočičí alergen i na toaletách ve školách . Neříkám to z důvodu nejake nenávisti ke kočkám ale z mého pohledu zvažte jak silnou alergii svagrova ma protoze treba pro me by to znamenalo se asi jedniny odstěhovat .

veronika_82
28. led 2017
Uživatel veronika_82 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od veronika_82.

Můj manžel je alergický snad na všechny zvířata, tak to chvíli vypadalo, že se budeme muset rozloučit s kočkou. Objevili jse ale super šampón, díky kterému se jeho alergie nijak zvlášť neprojevje a kočka s náma vesele žije dál. Těžko říct, jestli to takhle bude fungovat i na jiné kočky, ale zkusit to můžete: http://www.petamour.cz/sampony/848-anju-beaute-univerzalni-sampon-herbal-250ml.html

sarkakubi
7. únor 2017
Uživatel sarkakubi je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarkakubi.

Jak se jí ta alergie projevuje?

kasim886
15. únor 2017
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

Já mám na alergii vyzkoušené kapky allergodil. Je to nejlepší, co jsem zatím zkusila, fakt mi pomáhají.

veronika_82
28. únor 2017
Uživatel veronika_82 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od veronika_82.

Pokud kotě pořádně vydrhnete kvalitním šampónem, nemusel by být problém. Manžel je alergický na srst a žijeme s kočkou už asi dva roky s tím, že ji cca jednou týdně koupeme. Používáme tuhle kosmetiku: http://www.petamour.cz/74-sampony