Alkoholik. Jak to začalo? Manžel skoro denně pije pivo

spider79
17. srp 2010

Ahojky, moc ráda bych si přečetla nějaké vaše zkušenosti s partnerem nebo vašim známým, ze kterého se stal alkoholik. Jak to začalo? Můj manžel měl tátu alkoholika. Manžela mamka se asi hlavně kvůli tomu s jeho tátou rozvedla, on v tom pokračoval dál, až i díky tomu umřel. Manžel se s ním kvůli alkoholu nerad vídal, ale jeho smrt nesl těžce. Nicméně vím, že děti alkoholiků mají velkou pravděpodobnost stát se též alkoholikem a já z toho mám hrůzu. Myslíte si, že mé obavy jsou oprávněné, když téměř denně pije pivo? Přijede z práce a rovnou si otevře PET lahev Staropramenu, co se teď prodává ta 1,5l. O víkendu si ji otevře třeba i dopoledne, když jde něco dělat kolem baráku.Vypije ji celou, někdy i otevře další. Než jsem mu dala nůž na krk, když jsme čekali naše první dítě, pil doma kořalku rovnou z flašky. Vždycky na to měl nějakou výmluvu. Nejčastější byla, že ho bolí žaludek. Tenkrát jsme se hodně pohádali a já mu dala na vybranou. Buď my a nebo alkohol. Nechci ho doma vidět pít kořalku samostatně. Občas slevím, když opět říká, že ho bolí žaludek a dá si opravdu jen jednoho, ale zdá se mi, že je to zase čím dál častěji. Když mu opět pohrozím, urazí se....Jinak jsem nikdy nezažila, aby se doslova ožral. Dokáže toho vypít opravdu hodně a skoro to na něm není vidět. Má dost dobré spalování a druhý den ho hlava nebolí, není mu špatně, prostě nic, co by ho od toho aspoň odradilo. Když pije se známými, toleruji to, ale štve mě, že vždycky se musí vypít flaška kořalky do dna☹ Ať je to třeba Absinth. No, fakt nevím, zda to nepřeháním. Už mě nebaví mu neustále vyhrožovat a on si z toho čím dál méně dělá. Navíc nevím, zda bych dokázala skutečně dodržet to, že od něj s dětmi odejdu, pokud poruší, že bude pít doma kořalku sám. Můžete mi někdo z vaší zkušenosti poradit?

misellll
19. srp 2010

holky už jsme unavená asi si půjdu lehnout můžeme pokračovat zítra 😉 Jinak doufam,že se nikdo neurazil

tetes1
19. srp 2010

@misellll a jak se tedy podle tebe stane z člověka alkoholik? respektive jak poznáš,že už má k němu našlápnuto? nebo jak daleko musí zajít,aby jsi to vyhodnotila jako problém? Vím,že je po alkoholu člověk odvážnější a přítulnější atd. i že si ho proto lidé kupují,ale když si ho proto kupují denně nebo ho denně pijí a jsou po něm takový, tak to asi úplně ok. není,když to denně potřebují nebo myslíš,že ano?Nevidíš to jako jistý druh závislosti byť psychické,když né fyzické? A tady přeci nejde jen o pivo,ale i o kořalky doma.....

moravanka
20. srp 2010

Mam kamaradku alkoholicku. Pije pouze vino a to opravdu na litry. Z bytu jen vynasi prazdne sedmicky. U ni je to tak, ze kdyz pije, tak je prijemna, dobre naladena a kdyz nema popite, tak je protivna a leti si pro vinko do obchodu nebo na benzinku. Ona tvrdi, ze umi pit, ze neni nikdy ozrala, jen dobre naladena a aspon si nebere nektere veci moc vazne. Agresivni zacina byt ne po piti alkoholu, ale prave kdyz ho nema! Vylozene ozrala neni nikdy, jen kdyz ma fakt dost popite, tak se ji lesknou oci, jeji telo uz je na alkohol zvykle. A to pije denne fakt litry vina. Akorat sedet tesne vedle ni je hnus, normalne citim kysele zaludecni stavy. Ale kdo ji nezna, by nikdy nerekl, ze uz ma od rana v sobe 2 litry vina. Jinak normalne funguje, chodi do prace (tam ma lahvinku tajne ve skrince). Ona si vzdy dala sklenicku na uvolneni treba po praci a tak. No a kdyz prisly nejake vetsi stresove zateze (prace, finance) tak tech sklenicek zacalo pribyvat.
Jinak pred kamaradkama flasky neschovava, protoze zadna ji nic nerekne, vidi to jako jeji vec. Jeji muz se nas vzdycky pta, jestli pila a my reknem, ze nevime.
Takze podle me nemusi byt alkoholik vylozene ozrala lezici na zemi co pije jen tvrdy alkohol.

lavazza
20. srp 2010

Moje máma není denně zlitá, ale každý den pije taky pivo. Nepije snad nic jiného jen to pivo.A když se střískala nebo stříská tak je šíleně agresivní a vybijí si zlost. Začíná pěkně magořit.Nejhorší je, že takhle začíná už vyvádět i moje mladší sestra.K našim moc nechodím, ale když tam jednou za čas zajdu a už odpoledne tam vidím otevřený flašky piva, tak mi je do breku.
A co mě štve ještě víc, že věčně nemají peníze a pak si chodí měsíc co měsíc půjčovat k nám.

beruska2x
20. srp 2010

@misellll s jednim alkoholikem jsme se rozvedla, odtud me zkusenosti, kdyz uz to musis vedet..

lenkavano
20. srp 2010

tak my s manželem taky píjeme víno celkem pravidelně,a to po dva večery vždy po 6 dnech.už to máme jako rituál a musí to prostě být....ale myslím si že se ze mě alkoholička nestane,moje matka byla silná alkoholička která měla cirhozu jater a bojovala o život a můj ex byl taky slušný alkoholik ,který už nad sebou neměl ani vládu...jsou to moje mementa....já to beru tak že kdybych si chtěla cvaknout během dne nebo po ránu už bych byla alkoholik.

lenkavano
20. srp 2010

a myslím si pokud si někdo dá denně večer na chut dvě pivka,tak určitě není alkoholik....

misellll
20. srp 2010

beruška:a že tak najednou 😉

beruska2x
20. srp 2010

@misellll co najednou? snad se ti proboha nemusim sverovat s podrobnostma svyho osobniho zivota... jen mam asi vic zkusenosti v praxi nez pres teticku z poradny ze...

misellll
20. srp 2010

beruška:to rozhodně nemusíš 😀 buď vklidu moje milá a nerozčiluj se 😉 protože pak by jsi si mohla dát náhodou sklenku a šup,bude s tebe alkoholik 😅 To určitě máš víc zkušeností 😕 i s tím,že radši bude š sedět doma na zadku,jen aby jsi mohla někoho odvézt do nemocnice 😀 😀 😀 😀 Beruška nezlob se na mě,ale s tetes se třeba dokážu bavit normálně a beru její argumenty,tvoje ale ne jsou totiž vážně absurdní a směšné a naprosto zcestné 😒

misellll
20. srp 2010

z tebe chtěla jsem napsat z tebe a ne s 😅

editah222
20. srp 2010

Doktor Nešpor je toho názoru, že alkoholik je i ten kdo pije každý den i když jen malé množství (cca 2 piva) a taky ten kdo nevydrží nepít déle jak 3 měsíce.
Musim říct, že jsem jednou opravdu zkusila 3 měsicí nepít ani kapku alkoholu a člověk by nevěřil jaký je to problém.
Všem okolo jsem přišla jako exot. Každý mě lákal na dobré vinko, na panáka na tykačku, na pivečko po obídku... Byl to teror a obrovské pokušení, ale byla jsem na sebe hrdá, že jsem to vydržela.
Pro tento experiment jsem navnadila hodně kamarádů a NIKDO to nevydržel déle jak 14 dní. Podle Nešporka jsou vlastně všichni alkoholici.

misellll
20. srp 2010

tetes:jde tady právě o ten výraz alkoholik-nebaví mě to zase opakovat,co to slovo znamená a co má vyjádřit.....Nejde to poznat tetes můžu k němu mít našlápnuto i já a to i přesto,že já alkohol nepiju,jen příležitostně.....A proto,mě strašně zaráží a vytáčí to,že tu někdo dokáže napsat,že manžel zakladatelky má pěkně našlápnuto k tomu aby se jím stal a to jen díky tomu,že si dá denně pár piv.....To by se mohlo říst i o tobě jelikož chodíš jednou týdně s kamarádkou na víno,nejspíš to potřebuješ a je to známka toho,že už máš naběhnuto....Zbytečně tu strašíte zakladatelku...Jinak co kdyby se najednou tvému muži přestalo líbit,že chodíš jednou týdně s kamarádkou na víno a řekl by ,že díky tomu si myslí,že se z tebe může stát lehko alkoholik....Jak by jsi se cítíla a co by jsi si o tom myslela,že je to přeci absurdní.Tady nejde o to jestli člověk pije denně a nebo ob den...Jakmile máš kladný vztah k alkoholu a to ve smyslu toho,že si ho abčas dáš a chutná ti,už máš svým způsobem tedy podle Vás předpoklady být alkoholikem,což je naprostá blbost:Udám ti příklad:Chlap střední věk,jeho aotec,matka,abstinenti on sám taktéž,nečekaně však příjde o práci bum ochutná alkohol s kamarádem,pocit se mu zalíbí a za pár měsíců je z něj troska a lkoholik....Vy si představujete,že alkoholik je člověk co pořívá alkohol každý den......Ale už jsem tu několikrát psala,že nezáleží na častosti,či množství....Záleží na tom,jestli už je člověk na alkoholu závislý.A závislý člověk pokud nepožije látku,na které je jeho závislost,má abstinenční příznaky.....A rozhodně nevidím jako druh ať psychické jak si psaa nebo snad dokonce fyzické závislosti,tím,že si dá člověk dennně pár piv.....To bych pak mohla říct,že i ty máš na alkoholu určitou závislost protože jednou týdně si dáš víno.... 😉 Ale to už asi tak možné není viď protože to už je podle tebe a tak je to zprávné!!!! 🙂

misellll
20. srp 2010

líbil si mi odkaz jaký sem přidala meandra:mujvztah:přečtěte si tam body:jak poznám,že muj blízký je alkoholik:to jsou přesně ty body co jsem sem vypisovala i já.....to je alkoholik a myslím,že zrovna tetes ty jsi mi psala,že to už je težšší forma,ale lehčí nebo těžžší forma alkoholik aneexistuje,je to prostě člověk se závislostí a závislost se projevuje těmi body co tam píšou a ne jen tím,že si dá denně tři piva... 😉 To by bylo mnoho lidí alkoholikem 😀

misellll
20. srp 2010

ediah:a nejen tvý přátelé to by bylo i zpoustu maminek tady alkoholiků ,no prostě pomalu každý 😀 😀 😀 Jsou to nesmysly 😀 😀

beruska2x
20. srp 2010

@misellll ok upijte se klidne denne k smrti.. ja doma sedet nebudu, vzdycky mam nekoho spolehliveho v zaloze ale u nas alkoho nastesti nevladne... neboj se svuj cas si umim organizovat sama s MM

@spider79 pokud te to trapi tak to manzelovi rekni a rozhodne to nenechavej v sobe, jen o vasi rodinu, klidne mu rekni ze budes v klidu - alůe at pro to neco udelat at teda nepije, treba tech 14 dni v kuse a uvidis jak se bude chovat.. kdyz bude v pohode - o nic nejde ale kdyz se mu zacnou stridat nalady, bude protivny, tak bych to resila...

tvrdy alkohol bych ale asi netolerovala 😅

misellll
20. srp 2010

beruška:teď už tě nechápu vůbec 😀 😀 Tak proč jsi včera psala,že je pak ten otec nezodpovědný když pije,co kdyby třeba náhodu ona potřebovala hodit do nemocnice??? 😀 😀 😀 😀 Tak jako ty třeba i ona má v rodině někoho kdo by ji odvez tak co se o to staráš???, 😀 😀 😀 Ale to ti teď se už jen vymlováš viď 😉 A pokud jde o tom ať se klidně upijem,já myslím,že pju ještě méně než ty podle toho co jsi psala,a to je divné viď protože můj táta si denně dal pár piv,tudíž byl alkoholik a nebo k tomu měl předpoklady a jak už tu někdo dokonce napsal amyslím i že jsii to byla ty,tak já bych měla být díky otci,který si dal denně pár piv taky alkoholik,prootže to se přeci dědí ha h a 😀

misellll
20. srp 2010

jo a ještě sem neslyšela,že by se někdo upil třema pivama ty ano... 😀 😕

misellll
20. srp 2010

@beruška2x: 😉

beruska2x
20. srp 2010

@misellll prosim te nestrovnavej nekoho kdo pije denne a me kdyz nekam jdu tak 1 za 3 mesice.. jestli vubec.. to je rozdil jak nebe a peklo...

editah222
20. srp 2010

@misellll No, on je Nešpor docela kapacita přes alkoholismus, u nás největší, takže budu spíš věřit jemu.
Můj děda byl alkoholik, taky začal pár pivama v hospodě a skončil na Alpě.

tetes1
20. srp 2010

@misellll přečti si ten článek od meandra http://www.ordinace.cz/clanek/alkoholismus-zavi... jestli ti něco řekne stadium excitační. 😉 Myslím,že tam je řečeno vše. Nebo si přečti příspěvek Moravanky....
@misellll nezní ti tako tvá věta trochu absurdně ,že manžel zakladatelky má pěkně našlápnuto k tomu aby se jím stal a to jen díky tomu,že si dá denně pár piv.....jako po čem jiném by měl mít člověk našlápnuto než po denním pití alkoholu? Ale víš,co zakladatelka hlavně také psala,že pije doma i kořalku a i z flašky....Tvoji teorii o mém chození 1x týdně na skleničku a co by řekl manžel atd. nepovažuji za argument,ale za blud vycucaný z prstu,to promiň.A nemá to nic společného s tím,že bych si nedokázala uvědomit,že i ze mě se může stát alkoholička.A co to proboha dál píšeš o nějaké správnosti apod. Že nezáleží na četnosti a množství pití? 😕 Ty si proboha vážně myslíš,že každý alkoholik je ten případ,který jsi zmiňovala,že za pár měsíců je z něj troska,protože najednou mu alkohol zachutnal....K alkoholismu se také člověk může postupem času propít,myslím tím do stádia trosky a může to trva třeba 10 let,ale už i v tom druhém roce bude alkoholikem aniž bys to na něm musela nutně poznat.Nechme toho,nemá to cenu tato diskuze už postrádá uroveň,respektive některé argumenty pro mě fakt nejsou argumenatama.
Tak hezký den. 🙂

tetes1
20. srp 2010

@misellll Mně už to spíš přijde jako když přesvědčuješ o něčem sebe samotnou..... 😔

meandra
20. srp 2010

Myslím, že se nám asi vyřešit, když už vzniklá alkoholismus nepodaří. Nehledě na to, že to bude zřejmě dost individuální a závislé na psychické a asi i fyzické kondici. Bez ohledu na to, jestli partner alkoholik je, není, nebo má k alkoholismu našlápnuto, začala bych situaci řešit v momentě, kdy by mi jeho pití začalo vadit a nějakým způsobem začalo obtěžovat, ať už finančními nároky, tak jeho chováním, atd. To je myslím to, o co tu běží.

helcah
20. srp 2010

Misell promiň, ale napadáš berusku zbytečně, její názory mají hlavu a patu, i když jsou jiné, než ty tvoje. Z tvých příspěvků mi připadá, že tvůj manžel pije denně pivo a tebe se dotýká, že podle někoho může být alkoholik. Omlouvám se, pokud jsem tě urazila a pokud to tak není, jen mi to tak připadá. Jinak nevím, proč bys denodenní pití hájila tak vehementně. Jinak jak jsem psala o tom alkoholikovi, co pije jen pár piv denně - on totiž nemá každý pravidelnou pracovní dobu, takže občas po těch 4pivech i řídil do práce nebo prostě pracoval a když mu dali dýchnout, tak nadýchal, i když málo. A když se to opakovalo, tak musel k lékaři, diagnostikovali mu alkoholismus a musel se léčit. Tady nejde o to, že toho nevypil moc, jako spíš o to, že prostě pít MUSEL za každou cenu.

k.ate
20. srp 2010

Asi sem vstoupím do rozjetýho vlaku, ale neva. Podle mě by bylo lepší sledovat rakci toho chlapa na to, když se s ním manželka bude snažit domluvit na tom, aby nepil? Pokud závislej na alkoholu nebude, měly by mu snad rozumný argumenty od člvoěka, na kterým mu záleží (nebo by mělo), stačit, aby to pití omezil. Pokud mu tohle bude dělat problém, asi bych začla řešit, jestli fakt do toho alkoholismu nepadá... Nemluvím tady o obviňování, ale o normálním klidným promluvení si... 🙂
Manžel si čas od času doma pivo taky dá, ale rozhodně ne každej den a když do něj kvůli tomu rejpnu, je schopnej si to odpustit 🙂 Teď už pivo neměl, ani nepamatuju 😀
A to, že manžel zakladatelce říká, že by jí měl věřit, že on to přece má pod kontrolou atd. To většinou lidi závislí na čemkoliv říkaj, oni si kolikrát nepřipustí, že ten problém mají... 😕

vlastovka385
20. srp 2010

@k.ate Jo, to je pravda, že oni tvrdí, že to mají pod kontrolou, ten matčin přítel pořád říkal, no tak piju, tak co, já můžu přestat kdykoli, a máti na to, tak proč nepřestaneš, a on že nechce, a ona ani kvůli mně, když mi to vadí, a on na to, ale já ti přece nic zlýho nedělám.... to je argumetnace závislýho člověka, mně na tom příspěvku od zakladatelky zaráží, že pije kořalku z flašky a že si hledá důvod, proč se napít, jako že ho bolí žaludek atd.

beruska2x
20. srp 2010

@k.ate presne tak... nic zavislak - na cemkoliv - neskryva vic nez svoji zavislost - a ze v tom umi bejt mistri o tom zadna..

proto bych se s nim v klidu domluvila na tom 14 dennim pustu - proc by to pro klid milovane manzelky neudelal, kdyz je v pohode? no a uvidi - bud ji to uklidni a nebudou to uz resit nebo bude vedet aspon na cem je.... 🙂

misellll
20. srp 2010

jéje vzdávat to teď jste mne zavalilý 😀 Takže napíšu jen jeden odkaz a každý si z toho vyberte svoje začnu od konce.Helča ano můj přítel si doma dá pivo rozhodně však není pravdilem,že každý den!!!!A i kdyby mě by to problém nedělala a rozhodně by jsem se ho tady nesnažila nějak skrytě omlovat,takový typ člověka rozhodně nejsem,ale šíleně mě štve,že si někdo dovolí napsat,že má k alkoholismu našlápnuto,nebo dokonce,že alkoholik je,jak se asi musí cítit,kyždá je tu chytrá z článků si vybírají jen co podřebují,že tetes 😉 (mimichodem v tom článku je také napsáno,že závislost může začít i u člověka,který pije občas,takže podle mě máš našlápnuto i ty,ale jen díky tomu,že to tvému manželovi nevadí to podle vás problém není....Je to smněšné 😕 Posuzujete druhé podle vašich rodin,ani já nejsem zastáncem alkoholu,ale jestliže si někdo troufne a to i přesto,že nemá vzdělání které by se tímto tématem zabívalo,říci,že má nešlápnuto a nebo je,tak to ve mně vaří.......Alkoholikem se může stát kdo koliv z nás nehledě na to jestli pije denně a nebo jednou do týdne....ediah věř si komu chcečš,tohle já tvá volba a já tě do ničeho nenutím i já tu říkám jen svůj názor,ale v tom případě jsme pomalu všichni alkoholici,podle teorie nešpora 😀 tetes:to ti příd může,ale není to tak,já se ani nesnažím přesvědčit vás,jen se snažím,aby ste vážili svých slov než něco vypustíte z pusu a někoho neobviňovaly....Tak jako zní tvá věta absurně,je něco jiného pít denně a jednou týdně,protiřečíš si je to naprosto stejné prostě jednou týdně musíš jíd na víno 😉 Máš pravdu už je to o ničem i tvé argumenty mě zarážejí a také mě zaráží jak si navzájem ze svých přízpěvků vybíráte ty co se vám hodí 😉 Jo helča a poslední nezlob se na mě,ale berušky argumenty čtu od včerejška a vážně mi nepřipadá,že mají hlavu či patu 😀 A na víc zakladateklka nepsala,že manžel pít musí,že se na alkohol klepe 😉

misellll
20. srp 2010

helča to o tom jak se asi musí cíti a o tom,že mě štve,že o něm říkáte,že je alkoholik to jsem mluvila o zakladatelce a jejím muži,aby jsi si zase nemyslela,že se tu snažím obhajovat mého muže 😉 Protože na mojim muži bych nic neměnila je to super manžel 😀