Alkoholik. Jak to začalo? Manžel skoro denně pije pivo

spider79
17. srp 2010

Ahojky, moc ráda bych si přečetla nějaké vaše zkušenosti s partnerem nebo vašim známým, ze kterého se stal alkoholik. Jak to začalo? Můj manžel měl tátu alkoholika. Manžela mamka se asi hlavně kvůli tomu s jeho tátou rozvedla, on v tom pokračoval dál, až i díky tomu umřel. Manžel se s ním kvůli alkoholu nerad vídal, ale jeho smrt nesl těžce. Nicméně vím, že děti alkoholiků mají velkou pravděpodobnost stát se též alkoholikem a já z toho mám hrůzu. Myslíte si, že mé obavy jsou oprávněné, když téměř denně pije pivo? Přijede z práce a rovnou si otevře PET lahev Staropramenu, co se teď prodává ta 1,5l. O víkendu si ji otevře třeba i dopoledne, když jde něco dělat kolem baráku.Vypije ji celou, někdy i otevře další. Než jsem mu dala nůž na krk, když jsme čekali naše první dítě, pil doma kořalku rovnou z flašky. Vždycky na to měl nějakou výmluvu. Nejčastější byla, že ho bolí žaludek. Tenkrát jsme se hodně pohádali a já mu dala na vybranou. Buď my a nebo alkohol. Nechci ho doma vidět pít kořalku samostatně. Občas slevím, když opět říká, že ho bolí žaludek a dá si opravdu jen jednoho, ale zdá se mi, že je to zase čím dál častěji. Když mu opět pohrozím, urazí se....Jinak jsem nikdy nezažila, aby se doslova ožral. Dokáže toho vypít opravdu hodně a skoro to na něm není vidět. Má dost dobré spalování a druhý den ho hlava nebolí, není mu špatně, prostě nic, co by ho od toho aspoň odradilo. Když pije se známými, toleruji to, ale štve mě, že vždycky se musí vypít flaška kořalky do dna☹ Ať je to třeba Absinth. No, fakt nevím, zda to nepřeháním. Už mě nebaví mu neustále vyhrožovat a on si z toho čím dál méně dělá. Navíc nevím, zda bych dokázala skutečně dodržet to, že od něj s dětmi odejdu, pokud poruší, že bude pít doma kořalku sám. Můžete mi někdo z vaší zkušenosti poradit?

misellll
20. srp 2010

jo a poslední mě přijdou berušky názory zcesné a směšné od tý chvíle co napsal potom co psala zakladatlke přízpěvek mě,že její manžel se dětem věnuje je hodnej a pracovitej:větu typu: podle mě by měl být otec dvou dětí zodpovědnej a mělo by mu na ní a dětech záležet víc než na alkoholu....co kdyby potřebovala odvézt do nemocnice nebo tak...Zakladatelka mi psala, jak jsem nyní napsal v tomhle přízpěvku na hoře,že o děti se stará a je na ně i na ní hodnej atd..a nikde nepadlo slovo,tak jak psala beruška,že je nezodpovědný a že by mu záleželo vícc na alkoholu na dětech!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄 😎

beruska2x
20. srp 2010

@misellll myslim ze vetsina to pochopila.. to byl jen priklad, proste po 3 a vice pivech, pripadne jeste tvrdym alkoholu neverim ze normalni clovej funguje tak jako kdyz je strizlivej - pokud teda neni alkoholik a davka ho nedostane do prislusneho provozniho stavu... rozumime si?

myslis ze priznaky alkoholismu jsou videt hned? spousta lidi to leta uspesne skryva i pred vlastni rodinou, nemusi byt hned troska klepajici se na sklenici - to uz je top stav...

kazdopadne zakladatelce piti manzela ocividne vadi - jinak by to neresila, nech ji at si vse precte a sama si vybere co s tim.. o tobe to tu snad neni ne?

vlastovka385
20. srp 2010

Já už jsem to tady jednou psala, podle mě je jedno, jestli manžel zakladatelky je nebo není alkoholik, podstatné je, že jí to pití vadí. I kdyby nebyl alkoholik a neměl našlápnuto, tak ona je z toho jeho pití otrávená a má s tím problém, takže by to měli nějak řešit. Ta domluva s těmi 14 dny je podle mě rozumná, pokud tam závislost není, tak by neměl mít problém.

@misellll A nezlob se, taky mi přijde, že reaguješ příliš podrážděně, alkoholik není sprostá nadávka, ale diagnóza.

marooshka
20. srp 2010

miselll, píšeš že manžel zakladatelky neni alkoholik protože se na alkohol netřese... no nemá se kdy třást když ho pije každej den 😀 , a že pije tvrdej z flašky sám? To je trochu moc. Ale kdyby to dělal tvůj muž tak by ti to určitě nevadilo. Tady už ani nejde o to jestli je, neni , má našlapnuto nebo nemá, ale o to že jí to vadí a nepřipadá jí to nornální. Sama píše že nějaký to pivo ok, ale ta kořalka z flašky jí vadí. A to srovnávání že všem píšeš že můžou být taky alkoholičky protože pijou 1 za měsíc 😝 nebo psát berušce nebo tetes už nevím ať si radši nedává skelničku že by se z ní stala alkoholička je ubohý. Nebo to že např. Holubová si přikresluje to že byla alkoholička taky nechápu. Prostě ty se budeš bít za to, že každodenní pití je normální a uplně v pořádku. Možná jo, ale jak pro koho a v jaký míře. Taky záleží na tom, jak je kdo silná osobnost atd.

lenkavano
20. srp 2010

mě by teda pití kořky přímo z lahve taky vadilo......to je znak alkoholiků......

astrane
20. srp 2010

S alkoholiky mám bohužel bohatou zkušenost-oba rodiče,jeden už posmrti,druhej se z toho snaží dostat...začal v minutě dvanácté,ale zatím se drží....
Kdy začali pít,to já nevím,nepoznala jsem,kdy se z ,,normálního pití" stala závislost a ani mě to kolem těch 15 let nenapadlo...
mě taky vadí,když se pije denně,byť blbý pivo...když se někam jde a partner to přepískne,nebo já,tak to nějak neřeším...ale nesmí to být pravidlem a nesmí to být často...taky mám strach,abych neskončila jako alkoholik,nebo aby tak neskončil někdo,na kom mi záleží-není to pěkný ani trochu....ex taky podle mě dost pil,jak je to teď,když má novou partnerku nevím.Současný přítel je zatím asi někde v průměru,ale chutná mu teda pivko jako hrom....tak si budu taky na něj dávat trochu pozor....
Držím palce,doufám,že manžel pochopí,že to neděláš proto,abys ho nějak omezovala,ale proto,že ho máš ráda a máš o něj starost....

misellll
20. srp 2010

😉 takže bylo by taky dobré,kdyby jste si přečetly další odkaz,který zakladatelka psal přímo mě.....Myslím,že je to na straně dvě....Z něho možná rozpoznáte,že jí tolik nevadí pivo jako pití kořalky.....Sama píše,že i ona sama tak nějak ví,že to pivo není hrozné a nevadí jí to.....Píše,že manžel dělá v práci od nevidím,do nevidím,pomáhá doma okolo baráku,taky hrozně práce a když se večer zastaví,tak že si otevře pár piv......Je mi jasné,že jí kořalka vadí a rozumím jí,ale její otázka na začátku zněla,jestli by náhodou nemohl být alkoholika nebo jestli k tomu nemá předpoklady...a já tvrdím,že díky pár pivům určitě ne,samozřejmně může se z něj stát,tak jako z každé co sem píše....@marsooska,jenže bohužel je to pravda,ikdyž to asi nerada slyšíš je to tak.....to uznala i tetes,tak nevím co to sem pleteš.Jinak beruška každej člověk má jiné spalování alkoholu,takže někdo se opije po jednom a někdo potřech a rozhodně to není otázka,jestli je člověk alkoholik či ne 😉 Takže nechápu proč píšeš,že by člověk který vypije tři piva musel být opilej a nebo alkoholik 😉 vlasovka a právě proto,že to není nadávka,ale diagnoza mělo by se s tímhle slovem nakládat opatrně 😉 morsooska:Nikdo tu nepsal,že to není o tom jaká je člověk osobnost,to jsem tu dokonce několikrát zdůraznila,tak pořádně čti 😉 Právě,že to je o tom o osobnosti o vlivu okolí o životních situacích....Podle čeho soudíš,že člověk který jednou týdně chodí na pivo nemůže být alkoholikem?????A člověk co ho pije denně,ale rozhodně se nijak neožírá a nebrání mu to v normální denním životě má předpoklady se jím stát více než člověk zmiňovaný před tím.astrena:jenže alkoholik může být teřba měsíc v klidu pak na něj příjde chuť a pije klidně tři dny v kuse,proto říkám,že o častosti pití to rozhodně není 🙂 moorsonka:jinak jsme opět u obviňování ne přímo jsi napsala,že zakladatelky muž alkoholikem je 😠 cituju tě:miselll píšeš,že zakladatelky manžel není alkoholik,protože se na alkohol netřese,ale není kdy,když ho pije každý den...a že ho pije z flašky sám to už je trochu moc!!!!!!Jak si můžeš dovolit napsat něco takového.Za prvé s nima nežiješ,tak nesuď,za druhé z jednoho přízpěvku těžko pznáš jestli je alkoholikem,to je na trochu déle a na trochu více povídání.Moc zbrkle se unáhluješ.... 😕 Morsoonka a ještě píšeš,že já budu mít za normální každodenní pití alkoholu normální.Možná jak pro koho a v jaké míře....Přesně tak s tím souhlasím už tu někdo psal přesně jak říká Nohavica každý máme jinak velký kopec......atd.A jestli jde o to,že to zakladatelce vadí i já sama jsem jí napsal,že to je o kompromisech a o domluvě...Neřekla jsem jí jen ho nech ať pije napsala jsem jí ať si s ním promluví.Mě jde tady jen a jen poze o to,že tu některé z vás používají výrazy typu,má našlápnuto,nebo je alkoholik,má větší předpoklady a to jste poznaly z jednoho přízpěvky....gratuluju mohly by jste být psychiatričky......Zbytečně tak děsíte zakladatelku...Myslím si,že ona si tady o tom chtěla promluvit,poslechnout si člověka který s tím měl nějakou zkušenost,ale rozhoddně nechtěla slyšet vaše diagnosy...To je trochu moc!!!!!! 😠 A to si o mě můžete myslet co chcete...Jde tady o to,že vyhodnocujete situaci(nyní ke konci už moc ne jelikož po dlouhé diskuzi jste se trochu zklidnili,ikdyž moorsonka,ty jsi svým způsobem diagnosu vyhodnotila i tad na konci)z jednoho přízpěvku......Měli jste hned na začátk napsat,promluv si sním atd.atd,ale ne má našlápnuto a další bláboli, 😕 vlasovka:možná,že reaguju příliš podrážděně,mohlka jsi si však všimnout,že zposty přízpěvků,které nebyly v souladu s mým názorem,sem nikterak nesrážela a nereagovala na něj a víš proč,protoe byl napsán taktně a nikoho neodsuzoval,ale některé,kde se jasně píše,našlápnuto a obviňuje se,to prostě nedám,nesnáším takové lidi,které za prvé soudí podle sebe a za druhé o tom málo ví,ale okamžitě jsou znalci v tomto oboru.Já taky napsala,že by se z něj mohl astát alkoholik,ale rozhodně né jen proto,že si dá denně pár piv,může se to stát komukoliv a nemusí ani pít a můžeto být naprostý abstinent... 😠

misellll
20. srp 2010

jinak jsem zapomněla napsat,že zakladatelka taky píše,že dříve to bylo jiné,když neměli děti,že byla s manželem i ona a tak nějak to nevnímala,ale nyní co má děti jí to vadí více,protože ona už s mužem nepije...Což je pochopitelné,trochu ty časy jí asi chybí(usuzuji z toho,že psala,že to byly dobré časy)A monžá i z toho důvodu jí vadí,že pije 😉 Ale strašit jí tím,že je alkoholik nebo má našlápnuto!!!!!Z toho jsem fakt hotová 🙄

misellll
20. srp 2010

jo a o té holubové moorsonka:bohužel je to pravda,opravdu si myslíš,že si ty herci něco nepřikrášlí aby byly zajímavějšími.Já si prostě myslím,že ano a bylo to už v mnoha případech....Jenže to je právě ten tlak médií...Řeknete si suprová Holubová,proč by měla kecat...Možná proto,že by se nikomu nechtělo poslouchat,jak vypila denně litr vína azbytek dne doma prospala 😉 Nechápej věř si všemu co se říká v televizi,ale bohužel to není realita,je to tak trochu fikce 🙂 Myslí to nadneseně nijak se zase nechytej toho,že je to fikce,ale trochu nepravdy a přidání si do příběhu v tom určitě je 😀

misellll
20. srp 2010

vlasovka:s těma 14 dny je to dobrý nápad,ale nemyslíš si,že by se taky mohl urazit,že ho nějak zkouší a myslí si,že na alkoholu je závislej....I člověk který by závislí nebyl by se nejspíš urazil a kord on když měl tatínka alkoholika,možná,že by mu přišlo,že si ona myslí,že i on jím je......Spíš by si měli stanovit nějaké pravdila,ale rozhodně ho nepostavit před hotovou věc,buď nebudeš čtrnáct dní pít a nebo....a nebo co???? 😕

arietiska
20. srp 2010

@misellll můj děda skončil alkoholikem po 3pivech v hospodě po sportu, ale psala jsem, že možná k tomu měl sklon, díky asi poškozeným játrům po silné žloutence.

misellll
20. srp 2010

a kord chlapi jsou chudinky urážlivý...a nebo alspoň ten můj je..... 😀

misellll
20. srp 2010

aristika:ano to je možné,ale to může i člověk,který pije jednou týdnně,jak už jsem psala nezáleží to na častosti......a množství.....ale na osobnosti atd.vypsala bych to,ale už se mi to nechce opakovat....Jak už jsem psala,neříkám,že se z něj nemůže stát,ale určitě ne kvůli tomu,že pije každý den pivo

misellll
20. srp 2010

to už se ale opakuji 🙄

arietiska
20. srp 2010

Souhlasím s editah222, každý kdo má " kladný" vztah k alkoholu je "alkoholik". Jsem taky a v těhu a době kojení jsem "trpěla". 😀 Ty limonády a nealko piva mně 1. lezly do kapsy, po 3 už děsně nechutnaly, pít vodu celý den mě děsilo. 😀 Abstinovat lehký není, to je teda fakt! Je fakt, že doma přes den to vůbec nevadfí, ale jak jde člověk někam na párty, posedět, je to děs. 😀

arietiska
20. srp 2010

@misellll no však nikdo neví jaký má ten kopec. 😀

malalusy
20. srp 2010

Ahoj,já mám v mém okolí dva alkoholiky,jeden pije každý den,chodí do hospůdky za přáteli na pivko,které občas proloží panáčkem a takto to praktikuje téměř každý den,přitom se "nezlije" úplně,pouze pak mluví trochu zcestně,filozofuje a tak. Což je možná pro někoho vcelku vtipné,nebo roztomilé,nebo cokoliv,ale žít s takovým člověkem každý den,není zase taky procházka růžovým sadem. Když do tý hospůdky jít nemůže je nervózní. Ale neprojevuje se to zase nijak významně,ale neustále kydy o tom,jak by si dal pivečko,že ho nemusí ,ale když je tak dobrý...lezou časem na nervy 😒 . Druhý alkáč je žena,nikoho by to v životě nenapadlo,že to takhle skončí,jen se občas uvolnila sklenkou vína,ale pokračovalo to a uvolňovala se častěji a častěji,nyní nemůže vstát a doktoři ji pomalu odepsali ☹ ,je to hrozně smutný a děsivý.
Já nevím, o tom,kdo má našlápnuto a kdo ne bychom asi mohly debatovat hodně dlouho. Fakt nedokážu posoudit. Nicméně pití alkoholu podle mně NENÍ normální , to je můj názor. Alkohol je droga, stejně jako heroin,nikotin. Jen je společností tolerován, stejně jako nikotin. Já nejsem abstinent,já si taky ráda dám, ale já si myslím,že mám problém. Já si dám ráda hlavně ve společnosti,neumím se totiž bez něj uvolnit ☹

malalusy
20. srp 2010

výpovědní hodnota mého přízpěvku asi není valná,ale chtěla jsem to napsat 😝

misellll
20. srp 2010

arietiska:ano to nikdo neví a proto tady není na místě obviňovat a stanovovat diagnosy 😀 a už vůbec ne z jednoho článku,jak to tad některé praktikují 😉

misellll
20. srp 2010

malalusy:má váhu,přesně tohle totiž chtěla zakladatelka,slyšet od někoho,kdo v tom žije,jak se to projevuje atd. atd. popovídat si o tom,ale určitě ne stanovovat diagnosy 😉 super

misellll
20. srp 2010

podle mého teda co jsem ze zakladatelky přízpěvku pochopila a co mi psala 😀

arietiska
20. srp 2010

Já si říkám, že dokud piju občas na žízeň a chuť je to v pohodě. Jakmile budu pít denně třeba večer, mám malý problém, jakmile nevydržím ani do večera, větší a nedej bože si naleju panáka ráno, abych přežila, to mám mega problém a je zle.

arietiska
20. srp 2010

Řekla bych, že chuť na tvrdý chlast, je problém. Ten dle mého prostě nechutná, ale už něco podporuje. Něco jinýho je, si dát panáčka na oslavě nebo na horách atd.

malalusy
20. srp 2010

tedy k zakladatelce: pokud to nějak zasahuje do vašeho partnerského života,tak bych to řešila. I jen pokud je ti to "pouze nepříjemné" ,taky bych to řešila! Protože pokud to v sobě budeš tutlat,tak se může stát,že mezi vámi vznikne problém a nebude to třeba o tom jestli je nebo není alkoholik. Ze začátku asi stačí,když si promluvíte,bez výčitek
🙂

misellll
20. srp 2010

arietiska:Ale zakladatelka,nepsala,že by manžel tvrdý alkohol pil denně a nějak ho potřeboval,psala,že občas si ho dal,monžá,že nevhodně z flašky,ale není to na denním pořádku a taky psala,že když mu o tom tvrdé alkoholu řekla,že se zklidnil,prostě to si s ním chce normálně promluvit,ale ne aby z něj tady hne někdo dělal alkoholika.Chudák kdyby to četl ha ha 😀

vlastovka385
20. srp 2010

@malalusy Super napsaný, to je to, co tady ještě nezaznělo, já jsem to psala o té společnosti, ale tys to napsala přesně tak, jak to je. Pití alkoholu NENÍ norma, protože alkohol je droga. A omlouvat to spoustou práce a potřebou uvolnění je lhaní si do kapsy. Stejně jako kouření, taky byste neřekly, no on je chudák nervózní, tak co je na tom, že si zapálí cigaretku. Jedinej rozdíl je, že pitím, pokud se člověk neožere, neobtěžuje okolí.
Misell a s těma 14 dnama, nevím, proč by se měl urážet. Hele, já jsem taky celkem pařila, když jsem se seznámila s mým mužem, z toho večírku, kde jsme se seznámili, jsem odcházela jako dělo. Pak jsem se picla ještě párkrát a on mi řekl, že se mu to nelíbí, že to nejsem já, když piju. Tak jsem toho nechala, protože mi na něm záleží. Pak jsem si nechala odoperovat žlučník a od té doby mi to vůbec nechutná (stejně to fungovalo na bráchu, takže jestli chce někdo přestat pařit, tady je recept 😉 ). Pak jsem navíc otěhotněla a ještě kojím, takže to stejně nehrozí. Podle mě, jestli má rodinu a ženu rád a není alkoholik a nemá náběh, tak se nemusí urážet a klidně může přestat.

arietiska
20. srp 2010

No jako zakladatelka píše, že si její muž denně otevře petku 1,5 l a tu vypije, o vik. ji otevírá už ráno. Jen pro informaci: to jsou 3 piva. Osobně jako člověku s kladným vztahem k chlastu, tohle teda přijde už dost. Proč 3 piva, proč mu nestačí jen jedno. Navíc psala, že dřív klidně chlastal tvrdej rovnou z flašky a měl na to výmluvy tipu, že ho bolí žaludek. To asi teda přestal, pokud si necucá někde v garáži...Jako fakt je něco jinýho vypít 3 pivka s chlapama v hospodě a nebo doma na gauči.
Třeba nebude nikdy alkoholik který by se měl jít léčit, ale "alkoholik je" a pije hodně.

arietiska
20. srp 2010

No a nejen urážet, ale přibrzdit a dát si jedno pivko na žízeň či chuť a ne rovnou 3.

beruska2x
20. srp 2010

@misellll taky psala ze tvrdy pije v posledni dobe nanovo a asi stale casteji, ty ctes/vidis jen to co chces/ co se ti hodi...

podle me ma problem kazdy kdo potrebuje alkohol jako podporu cehokoliv - dobre nalady, stresu atd.. uzivat ho "jako lek" je velmi nebezpecne a jestli takhle nekdo uvazuje tak to uz je polovicni zavislost..
co je spatneho na tom si o tom promluvit, stosku pribrzdit, urcite lepsi nez pak brecet nad rozbitou rodinou..

misellll
20. srp 2010

beruška:poku víš ty čteš dobře nikdy jsem neřekla ať si s ním o tom ne promluví......ba naopak jsem zrovne zakladatlce a i několikrát v mých přízpěvkách psala ať si o tom promluví,ale když tady někdo řekne,že je alkoholik tak mi to příjde jako totální hloupost!!!!!!!!!!!!!!!!A to si můžeš říkat co chcš.... 😉 už mě nějak nebaví se opakovat,říkejte si co chcete,jen doufám,že se jednou nedostanete do pozice aného pána..........a nebudete muset řešit to,že ás někdo soudí aniž by vás znal a obviňuje z něčeho o čem nic neví... 😕 protože tohle já prostě nesnáším a neuznávám......toť vše...!!!!