Alkoholik. Jak to začalo? Manžel skoro denně pije pivo

spider79
17. srp 2010

Ahojky, moc ráda bych si přečetla nějaké vaše zkušenosti s partnerem nebo vašim známým, ze kterého se stal alkoholik. Jak to začalo? Můj manžel měl tátu alkoholika. Manžela mamka se asi hlavně kvůli tomu s jeho tátou rozvedla, on v tom pokračoval dál, až i díky tomu umřel. Manžel se s ním kvůli alkoholu nerad vídal, ale jeho smrt nesl těžce. Nicméně vím, že děti alkoholiků mají velkou pravděpodobnost stát se též alkoholikem a já z toho mám hrůzu. Myslíte si, že mé obavy jsou oprávněné, když téměř denně pije pivo? Přijede z práce a rovnou si otevře PET lahev Staropramenu, co se teď prodává ta 1,5l. O víkendu si ji otevře třeba i dopoledne, když jde něco dělat kolem baráku.Vypije ji celou, někdy i otevře další. Než jsem mu dala nůž na krk, když jsme čekali naše první dítě, pil doma kořalku rovnou z flašky. Vždycky na to měl nějakou výmluvu. Nejčastější byla, že ho bolí žaludek. Tenkrát jsme se hodně pohádali a já mu dala na vybranou. Buď my a nebo alkohol. Nechci ho doma vidět pít kořalku samostatně. Občas slevím, když opět říká, že ho bolí žaludek a dá si opravdu jen jednoho, ale zdá se mi, že je to zase čím dál častěji. Když mu opět pohrozím, urazí se....Jinak jsem nikdy nezažila, aby se doslova ožral. Dokáže toho vypít opravdu hodně a skoro to na něm není vidět. Má dost dobré spalování a druhý den ho hlava nebolí, není mu špatně, prostě nic, co by ho od toho aspoň odradilo. Když pije se známými, toleruji to, ale štve mě, že vždycky se musí vypít flaška kořalky do dna☹ Ať je to třeba Absinth. No, fakt nevím, zda to nepřeháním. Už mě nebaví mu neustále vyhrožovat a on si z toho čím dál méně dělá. Navíc nevím, zda bych dokázala skutečně dodržet to, že od něj s dětmi odejdu, pokud poruší, že bude pít doma kořalku sám. Můžete mi někdo z vaší zkušenosti poradit?

misellll
19. srp 2010

samik:přesně tak,ale většinou a to opravdu nikoho nechci urazit to nedokážou pochopit ženský který mají doma chlapi,kteří nikdy nijak nepili,ale prostě na tomhle není naprosto nic špatného a rozhodně to neznamená,že dotyčný chlap je alkoholik,nebo,že k tomu má větší předpoklady 😀

helcah
19. srp 2010

Teda věta: pokud jen pije, ale není agresivní a nemlátí tě...ve mě vyvolává dost emocí ☹

helcah
19. srp 2010

A z lékařského hlediska není alkoholik ten, kdo vydrží 3 měsíce bez alkoholu (přičemž absolutně nezáleží na množství a frekvenci, není alkoholik jako alkoholik - je jedno jestli pije denně nebo chlastá 2x týdně). Pokud to tedy dotyčný vydrží, tak je to v pořádku, pokud ne, tak je to jasné. Mimochodem znám jednoho člověka, který má diagnostikovaný alkoholismus, ale pije jen 2 - 4 piva denně doma (akorát že již 10let). Do hospody chodí tak 1x týdně a nechodí domů nijak extrémně ožralý.

akras
19. srp 2010

Nohavicova teorie alkoholického kopce 😉
Nikdo nevíme, jak ho máme kdo vysoký, co kdo vydržíme - někdo průběžně popíjí celý život a je relativně v pohodě a někoho alkohol i v menší míře dostane až na konec.

Můj táta si dá určitě 2 pivka denně (sem tam s mámou vínko nebo příležitostně něco trvdšího) a je ten nejúžasnější, nejzodpovědnější táta na světě, za alkoholika ho nepovažuju.
Táta mého manžela byl alkoholik a zemřel na cirhózu jater, když manželovi bylo asi 18, přesto na něj má manžel dobré vzpomínky.....někdy mám taky strach, aby se pod vlivem nějakých okolností třeba z manžela nestal taky alkoholik, ale pro něj je táta spíš odstrašujícím příkladem, moc nepije, fakt je sem tam, příležitostně....prý se ty vlohy k tomu dědí spíš přes koleno, tak se bojím trochu o naše děti...

tetes1
19. srp 2010

@misellll jasné,že ve chvíli,kdy je žena na mateřské má finanční zodpovědnost za uživení rodiny muž,tedy ve většině případů, o tom se vůbec nepřu,ale co to s tím má co dělat? Nebo je to tak,že po dobu mateřské,protože má chlap stres,tak pije a ve chvíli,kdy skončí mateřská přestane? Nebo,když jste pracovali oba,tak nepil a začal až když jsi nastoupila mateřskou? Myslím,že o té finanční zodpovědnosti to není. 😉Tohle považuji za výmluvu a rozhodně to nepovažuji za argument.Vůbec mi nepřipadá absurdní, že i ze mě by se mohla stát alkoholička to se bohužel může vymknout každému. Ani to není o tom,že by se můj muž doma nenapil nebo já bych si občas nenalila vínko,ale rozhodně né denně a rozhodně to nepotřebuju k tomu,aby se uvolnila a odreagovala a ve chvíli,kdy k něčemu takovému člověk potřebuje alkohol si prostě myslím,že to úplně v pořádku není. Tobě to v pořádku a hlavně normální přijde už třeba právě protože to praktikoval i tvůj tatínek a vyrůstala si v tom. Alkoholismus přeci nutně nemusí být o agresivitě,ale třeba i o tom,že to potřebuješ k tomu,aby se člověk uvolnil,zapoměl na stres nebo byl veselej nebo mohl doma fungovat. Tím proboha vůbec nechci říct,že by tvůj muž nebo zakladatelky muž byl alkoholikem. To vážně posoudit nedokážu a podle mě,ale ani ty v tom směru,že alkoholikem zakladatelky muž není.
Vezmi si kolik herců,zpěváků apod. jsou alkoholici a to nutně nemusí mít zdravotní problémy nebo být na samotném dnu. Třeba Holubová je alkoholička,ale i v době svého největšího alkoholismu byla schopná chodit do práce......Alkoholismus není nutně jen tvoje přestava zvracejících,agresivních,špinavých trosek co se válí na ulici. 😉

misellll
19. srp 2010

tetes:předtím pokud jsem to tak pochopila z tvého přízpěvku zprávně jsi psala,že tvůj muž doma nepije a ani ty a teď píšeš,že ne často,ale občas ano,tak tomu teď moc nerozumím 🙂 Jinak alkoholik se projevuje právě body,který už jsem psala...Alkoholik není člověk,který užívá alkohol,ale člověk,který je na na alkoholu zavislý...to znamená,že kdyby v určitém časovém intervalu nepožil alkohol,byly by u něj vyvolány abstinenční příznaky(to znamená,že tělo už si zvyklo na určitou látku v alkoholu a nyní ji vyžaduje,pokud však nemá přísun oné látky,projevuje se to právě zdravotně(nemyslím si že zakladatelka by popisovala takovýto případ) 😉 ....člověk,který požije alkholem a to i v situaci kdy by se opil není automaticky alkoholik.Nesmíš tolik koukat na televizi...Copak ty víš jak to doopravdy bylo s Holubovou...?Media ze všeho udělají pěknou bublinu 😉 A pokud se jedná o to,že mi to příjde vpořádku díky tomu,že to praktikoval muj tatínek,není to pravda,náš taťka nikdy nějak nepil před náma vždycky si dal to pivo večer u televize,nepopírám,že jsme ho nikdy neviděla,to opravdu ne a nebylo tomu tak jednou,ale rozhodně to nebylo každý den,kdy si dal to pivo před náma a přesto večer když jsme spali a on s mamčou koukal na telku tak si jedno či dvě otevřel a rozhodně není alkoholik,je to báječnej táta,děda a mnžel pro mojí maminku-která je bohužel v invalidním důchodu a má velké zdravotní problémy a muj táta dře jak mezek jak v práci tak kolem baráku a to mu je 60a se zdravím je na tom vcelku dobře 😉 ...Myslím,že nevíš co znamená pojem alkoholik,nic ve zlém a to myslím vážně,nechci tě urazit.Pokud by jsi chtěla poslat chlapa ,který vypije denně dvě až tři piva na protialkoholický,neprojevuje se u něj abstinenční příznaky atd. poklepali by si na čelo.

misellll
19. srp 2010

helča:ve mně vyvolává tak moc emocí věta,že člověk který si dá každý den dvě tři piva je alkoholik.Probůh kde jste na to přišly?Myslím,že bych měla říct tetě psychiatričce,která s těmito lidmi pracuje,ať sem napíše a vysvětlí vám to..a už vůbec nechápu větu:není alkoholik,jako alkoholik.Co to je za blbost.Slovo alkoholi,má vyjádřir závislost-závislost se projevuje-abstinenčními příznaky!!!!! 🙄

beruska2x
19. srp 2010

@misellll to je hloupost, je to jen omlouvani piti nic jineho . MM neni zdny svatousek a abstinent uz vubec ne a ja taky ne ale proste denni piti alkoholu je u nas nepredstavitelne - i jemu jako chlapovi, to normalni nepripada a to pri svych 193 cm a 110 kg ma spalovani jak parni lokomotiva...

spis je to o tom v jakem prostredi se pohybujes, s jakymi lidmi se stykas, takze si myslim ze ani nahodou to neni normalni v 90% rodin ale pouze v 90% z tech, se kterama se znas ty.. a to by me teda spis desilo 😅

podle me by teda chlap, zotpovedny za 2 male deti mel myslet nejdriv na ne a na zenu a pak na sebe a piti..
neni to o tom kolik vypije ale ze neni schopny/ochotny bez toho byt..

co kdyby treba potrebovala na pohotovost a on nemuze protoze pil? nebo cokoliv jinyho..

misellll
19. srp 2010

a již píšu podruhé,že o tom zakladatelka tématu nic nenapsal,můžeš si třeba taky vysvětli popíjení piva tím,že někomu prostě chutná,tak jako tobě cola,jemu pivo,ale to nepochopíte,proože váš argument bude zase znít,cola je naprosto něco jného.Ale není 😀

misellll
19. srp 2010

beruška:ježiš maria,co to tady píšeš prokristova noho 😀 😀 😀 ,ale houby omlouvání pití....prostě si dá dvě tři piva a co to je za hloupost,že tím,že si dá tři piva denně nemyslí na děti a ženu..To už jdeš trochu do extrému.... 😕 Ubližuje jim nějak,míň se jim pak věnuje nobo o co tady jde to m vysvětli teda 😉 A pokud se jedná o to,že co kdyby potřebovali na pohotovost,to by se nesměl napít ani příležitostně nikdy nevíš co se stane,tak radši dřeb na prdeli a nikam nevycházej a nic nedělej,co kdyb na tebe spadlo letadlo 😉 tímhle se ty řídíš 😀 😀 😀 a na víc dneska existujou sanity atd,takže zase tak hrozný by to zase nebylo 😎 ale to už je fakt trochu moc....tohle sem plést,to by jsi nesměla ani na nákup bez dětí,co kdyby se jim něco stalo a ty máš auto a menžel by je neměl jak odvézt 😀 😀 😀 no sranda 😀

misellll
19. srp 2010

jo a helča a proto že pije deset let 3 piva denně je alkoholik,to by mně zajímalo kdo mu to diagnostikoval 😀 😀 😀

beruska2x
19. srp 2010

@misellll teda ty jsi odbornik jen koukam...

o.k. tobe prijde piti na dennim poradku v pohode, vetsine naroda diky bohu asi ne... to by me zajimalo kdo je tedy podle tebe alkoholik - musi vypit nejmin 3 hektaky denne po dobu 20ti let?

arietiska
19. srp 2010

Tvůj muž pije celkem dost myslím. A jak říká Nohavica, nikdo neví jak je vysoký ten jeho kopec. Jestli se z tvého muže stane alkoholi, kdo ví, ale zdá se, že k němu má hodně kladný vztah a asi by měl přibrzdit. Ať si raději zahulí... 😀

akras
19. srp 2010

@arietiska 🙂 souhlas

tetes1
19. srp 2010

@misellll kopíruji co jsem psala: Ani jeden z nás nejsme abstinenti,manžel teda doma pivo vůbec nepije,k práci na chalupě si ho občas dá,ale né nutně. Jednou týdně jde na pivko,dá si tři já jdu jednou týdně s kamarádkou na vínko. ale ani jeden si nenaléváme alkohol doma denně to je podle mě slušný náběh na problém. Tzn. manžel doma pivo opravdu nepije a dále píšu,ale ani jeden si nenaléváme alkohol doma denně!!!!!!,tzn. to neznamená,že si oba nedáme třeba jednou za 14 dní doma skleničku vína. Špatně jsi to pochopila.
to co ty popisuješ za příznaky je alkoholismus až v určitém stádiu a jak můžeš vědět,že někomu to pivo nechybí a proto si ho dá každý večer,když přijde z práce,respektive jak můžeš vědět z jakého důvodu si ho dá a nemusí se to projevovat nutně zdravotně,ale třeba nervozitou,podrážděností,tím,že je člověk veselejší a přítulnější až právě po té,co si dá to pivo a co se Holubové týče,vycházím z jejího představení,kdy o tom mluvila a z její 13.té komnaty, takže netuším,co máš na mysli mediální bublinou,když o tom mluvila ona sama.....když nebudu brát Holubovou,tak třeba Esnera,Cibulkovou, Dlouhýho........A na televizi moc nekoukám to se neboj. 😉

@misellll o alkoholismu vím dost nicméně rozebírat to tady na veřejném servu nebudu.Myslím,že ty si alkoholismus představuješ moc jednoduše respektive vyhraněně a do krajností hnané. Ale nevkládej mi do úst,že bych někoho posílala na protialkoholní já naopak psala,že si netroufnu posoudit zda je zakladatelky muž alkoholik nebo k němu má blízko či ne!!!!Kdyby jsi v tom nevyrůstala,tak o tom nevíš,že si takhle taťka večer dával. Nicméně to nehaním a netvrdím,že by byl alkoholik nebo špatný tatínek či dědeček. Já ti to věřím,není potřeba to v každém příspěvku opakovat.
Panebože, Miselll cola je, ale opravdu něco jiného než pivo,pivo obsahuje alkohol narozdíl od coly,víš?To je jako kdyby si řekla,no někomu prostě chutná slivovice jako tobě voda,tak si místo toho pije slivovici. Myslím,že zrovna tato věta o cole a pivu by asi tvou tetu nepotěšila. 😅

vlastovka385
19. srp 2010

Se nehádejte holky, je to fakt individuální, Nohavica to říká dobře. Náš děda pil celej život jedno nebo dvě piva denně, v pohodě fungoval, až potom měl problémy zdravotní, nevím přesně o co šlo, ale doktor mu řekl, že by neměl pít vůbec a děda se až do smrti nedotkl alkoholu. A fakt pil každej den minimálně jedno pivo a alkoholik nebyl. Moje maminka má kamarádku a její manžel je kvartální alkoholik, což znamená, že tak 2-3 měsíce nepije vůbec, ani kapku, ale pak to na něho přijde (Budík v hlavě, jak píše Šabach 🙂) a je pět dní v totálním lihu, pak se z toho dva dny vyspává a zas 2-3 měsíce funguje. Takže je pravda, že není alkoholik jako alkoholik. Hlavní podle mě není to, jestli manžel od zakladatelky je nebo není alkoholik, ale že to pití zakladatelce vadí. To jí dělá problém v manželství a proto by to měla řešit.

arietiska
19. srp 2010

No já tu zrovna píšu u pivka. Mám ho ráda jako všichni v naší rodině, kór v létě a klidně si ho dám i večer na žízeň místo limonády... Osobně znám dost lidí co popíjí denně pouze večer u TV a alkoholici se z nich nestanou. Z toho bych zase tak strach neměla. Na Moravě sklenka vína denně se pije pomalu od nepaměti. Tak stejně jako třeba malý panáček kořaličky na zdraví...

Ale pokud piju tvrdý z flašky nekultivovaně, začínám rovnou dopoledne petkou v které jsou 3 pivka, to považji za náběh k alkoholismu a obava je bohužel oprávněná. Ale alkoholik se z něj stát opravdu ani tak nemusí, každopádně člověk s kladným vztahem k chlastu to prostě je a už má nejspíš i jistou závislost na něm.

arietiska
19. srp 2010

@vlastovka385 takový pijan kvartální je asi nehorší varinata alkoholismu ... ti jdou pak rovnou do deliria a ty bývají dost drsný. Klidně 5 dní ve sračkách pomalu...

arietiska
19. srp 2010

Nic méně můj děda byl taky alkoholik a stal se z něj za krátký čas po pár pivech v hospodě po sportu... prý snad na to může mít i vliv poškození jater nějakou nemocí třeba. On prodělal silnou žloutenku a prý tito lidi mohou k alkoholismu mít větší sklony. Ale potvrzeno to nemám, to jen vždy říkala máma.

misellll
19. srp 2010

😉 😀 tetest:v tom případě každý kdo si dá pár piv denně je podle teba alkoholik,nebo k tomu má blízko-pochopila jsem to zprávně....Ale když si dá to pivo obden,tak teď nevím je taky alkoholik????Do jakých krajností,co to povídáš,alkoholik přesně vystihuje to co jsem psala,ale to bohužl asi nevíš,je to přesný výraz pro člověka,kterého jsem popsala,to ty si asi nejspíš představuješ všechno moc jednoduše a alkoholik je protebe člověk kterej nepije tak jako ty nebo tvůj manžel.Pokud se jedná o to,že jsem psala,zdůrazňuji psal jsem to dvakrát o mém tatínkovi,psala jsem to nyní po druhé protože jsem nevěděla jestli jsi první odkaz četla... 😉 A pokud se jedná o tu Holubovou byla jsem si tak nějak jistá,že zmíníš 13 komnatu na ČT1-NEBOJ TAKY NA NÍ OBČAS KOUKAM,ale taky vím,že i přesto,že mluví sama o sobě neřekne přesnou a čistou pravdu a jak už jsem ti dnes psala,pokud věříš všemu co se kde kvákne ikdyž je to od člověka kterého se to týká jsi naivní,myslíš si opravdu,že si to nepřikreslí a na víc já pokud vím jsem nenapsal,že alkoholik zákonitě nechodí do práce 😉 Pořádně čti mé odkazy 😀 A o té cole a tom pivu,víš co znamená slovo trochu nadnesené a odlehčené 😉 Jde vidět,že už začínáš být mírně napjatá a nervozní,z tvé věty není ,,potřeba to opakovat v každém přízpěvku" cítím trochu jízlivosti 😀 😀 😀 Bavíme se snad na urovni nebo??? 😉 Copak ty víš jak já vím o tom,že táta si večer otevřel pivo????Vím třeba od mamky 😉

misellll
19. srp 2010

tak šup sem s posledním dkazem ať pak jdu chrnět:třeba beruška a nebo tetes1 😀

arietiska
19. srp 2010

No hlavně si myslím, že náběh k alkolismu se hodně pozná tím, že dotyčný následně začně šahat po tvrdém chlastu. Neznám jediného alkoholika co by ho nepil ... Tím tedy nechci říct, že třeba moje babička byla alkoholička, když si ráno dávala stopečku slivovičky celý život. Myslím, že to nebyl ani malý panáček, spíš jeho půlka. 🙂
A taky alkolici pijí často vodku, ona totiž nepáchne. Dá se s ní i pracovat, aby to okolí nepoznalo.

misellll
19. srp 2010

odborník:to snad ani ne,ale hodně jsem o tom slyšela právě od tety 😉 různé případy a příběhy atd atd... 😀 A kde ty jsi vzala své zkušenosti s alkoholikem?A většině národa díky bohu ne??? 😀 Ptala jsi se hi hi 😉 Jinak tobě příjde normální radši nic nedělat a nic nevypít,co kdyby jsi musel aděti odvézt na pohotovost a většině národa ne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misellll
19. srp 2010

arietiska: přesně tak trochu si naznačila co jsem říkala,myslím to s tou vodkou,alkoholik se svojí závislost snaží tajita nevystavuje se sní..... 😉

arietiska
19. srp 2010

@misellll tak nevysmívej se, taky názor ne... ale přiznám se, že tohle mě v životě nenapadlo. Nezjišťjuu, kde je manžel, zda pil, či hulil, jak je dalko a zda by nám byl stále schopný podat první pomoc. Taky mě to pobavilo se přiznám... 😝

misellll
19. srp 2010

arietiska:jj to nebylo taktní,ale bohužel jsem se neubránila a tímto se omlouvám 😀

tetes1
19. srp 2010

@misellll ne,nepochopila jsi to správně. Jak to můžeš vědět,že nemluví pravdu,když mluví o sobě? Kde bereš tu jistotu? 😕 Na představení s Krausem v Plzni na dotaz diváka tedy také jistě nemluvila pravdu....No,ale tohle nemá smysl řešit. Napjatá a nervozní.... 😀 ,tak jo asi si půjdu nalít skleničku..... 😀 Hele,to je fuk,nehodlám se dohadovat. 😉 No,když jsem reagovala na to,že jsi v prostředí,kde se denně pilo,tak jsem logicky tvůj příspěvek o tatínkovi četla,že. 😅 To je jedno jestli to víš od mamky nebo jsi to vídala,ale prostě ti to přijde normální,protože tvůj taťka takhle pil a alkoholikem není a nebyl,ale přijde ti to normální a běžné. Nic víc nic méně. 😉 tuhle tvoji větu jsem nějak vůbec nepochopila?:alkoholik je protebe člověk kterej nepije tak jako ty nebo tvůj manžel. 😕 😕
Ale teď vážně,všimla jsi si věty,kterou psala zakladatelka o tom,že když se manžel napije není agresivní,ale naopak veselejší,přítulnější......myslíš,že to fakt není problém,když je po napití jinej? Že mu to třeba nepomáhá? Že pro něj není alkohol berlička? Nutně nemusí být alkoholik,ale já v tomhle už problém spatřuji.

tetes1
19. srp 2010

jo,na podesáté jsem si tu větu co jsem nepochopila přečetla a už jsem jí konečně pochopila asi jsem si stála na vedení 😅 takže NE,není pro mě alkoholikem každý kdo pije víc než já nebo manžel a znovu opakuji ani jsem nenapsala,že by zakladatelky muž nebo tvůj muž byl alkoholikem!

arietiska
19. srp 2010

Taky si myslím, že už má na chlastu jistou závislost.

misellll
19. srp 2010

máš pravdu na tom jestli si to přikreslují či ne se rozhodně nedomluvíme....Nalít skleničku si klidně můžeš,ikdyž vy doma nepijete 😉 jeje no vidíš...Tak jako tobě nepříjde normální,že si dá chlap denně pár piv,protože ty a ani tvůj manžel to nepraktikujete 🙂 A přesně takhle nějak byla myšlená ta věta které jsi neporozumněla....Tady jde o to,že zpousty z vás nepsalo,že nemá daleko k alkoholikovi,ale to on doopravdy má,neříkám,že se z něj nemůže stát,to se může stát i ze mně a z tebe,říkám,že není prvda,že k tomu má blzko,nebo dokonce,že alkoholikem je.Víš po alkoholu je jasné,že je člověk odvážnější,přítulnější atd...tak prostě ten alkohol funguje anejen u alkoholiků,proto si ho asi zpousty lidí kupuje,aby se uvolnili a byli,svým způsobem v rouši a jsou i tací protože jim chutná 😉 Proč si myslela,že jinak lidi pijí,když né kvůli tomu,že se uvolní atd 😉