Alkoholik. Jak to začalo? Manžel skoro denně pije pivo

spider79
17. srp 2010

Ahojky, moc ráda bych si přečetla nějaké vaše zkušenosti s partnerem nebo vašim známým, ze kterého se stal alkoholik. Jak to začalo? Můj manžel měl tátu alkoholika. Manžela mamka se asi hlavně kvůli tomu s jeho tátou rozvedla, on v tom pokračoval dál, až i díky tomu umřel. Manžel se s ním kvůli alkoholu nerad vídal, ale jeho smrt nesl těžce. Nicméně vím, že děti alkoholiků mají velkou pravděpodobnost stát se též alkoholikem a já z toho mám hrůzu. Myslíte si, že mé obavy jsou oprávněné, když téměř denně pije pivo? Přijede z práce a rovnou si otevře PET lahev Staropramenu, co se teď prodává ta 1,5l. O víkendu si ji otevře třeba i dopoledne, když jde něco dělat kolem baráku.Vypije ji celou, někdy i otevře další. Než jsem mu dala nůž na krk, když jsme čekali naše první dítě, pil doma kořalku rovnou z flašky. Vždycky na to měl nějakou výmluvu. Nejčastější byla, že ho bolí žaludek. Tenkrát jsme se hodně pohádali a já mu dala na vybranou. Buď my a nebo alkohol. Nechci ho doma vidět pít kořalku samostatně. Občas slevím, když opět říká, že ho bolí žaludek a dá si opravdu jen jednoho, ale zdá se mi, že je to zase čím dál častěji. Když mu opět pohrozím, urazí se....Jinak jsem nikdy nezažila, aby se doslova ožral. Dokáže toho vypít opravdu hodně a skoro to na něm není vidět. Má dost dobré spalování a druhý den ho hlava nebolí, není mu špatně, prostě nic, co by ho od toho aspoň odradilo. Když pije se známými, toleruji to, ale štve mě, že vždycky se musí vypít flaška kořalky do dna☹ Ať je to třeba Absinth. No, fakt nevím, zda to nepřeháním. Už mě nebaví mu neustále vyhrožovat a on si z toho čím dál méně dělá. Navíc nevím, zda bych dokázala skutečně dodržet to, že od něj s dětmi odejdu, pokud poruší, že bude pít doma kořalku sám. Můžete mi někdo z vaší zkušenosti poradit?

arietiska
20. srp 2010

Tak nepoužívejme slovo alkoholik, ale člověk s kladným vztahem k chlastu... ono je to v uvozovkách to samé. Už je za půkou kopce určo... 😀 😝

beruska2x
20. srp 2010

@misellll myslim ze pokud bude me svedomi ciste tak se s jakymkoliv soudem nebo obvinenim srovnam v klidu a pokud ne.. tak to treba pomuze k reseni...

taky asi nikdo nepsal ze je alkoholik - jen ze k tomu lehce muze zklouznout a ze pije dost na ramec "normalu" pro beznou populaci.. to vse 😀

arietiska
20. srp 2010

Osobně jsem zakladatelku pochopila tak jak se ptá. Zda se z jejího muže může stát alkoholik. Nehledá rady jak s ním mluvit a jestli s ním má mluvit o tom, protože myslím, že to dělá. Na její otázku ji nikdo, ale neodpoví, jelikož se to prostě neví. Třeba jo a třeba ne.
Ale přibrzdit by mohl ...3 piva na žízeň být nemohou.

marooshka
20. srp 2010

miselll: nenapsala jsem že manžel zakladatelky je alkoholik, ani nepřímo. Ale tobě jsem chtěla napsat, že jak můžeš tak zarytě tvrdit že její manžel proTblém nemá, že neni alkoholik, protože se na alkohol netřese. Napsala jsem že netřese, protože pije každej den. Ty s nima taky nežiješ, tak nemůžeš psát že je to ok.

arietiska
20. srp 2010

No možná ani žádný manžel není, zakladatelka může klidně být zase někdo kdo jen zakládá kontroverzní téma.
Ale tohle je celkem častá věc v rodinách, dobrý téma. Každopádně se tu nehádejte kvůli někomu kdo možná ani neexistuje.

lenkavano
20. srp 2010

jj hádat se nemá cenu... 😝

dana3262
21. srp 2010

Myslim si, ze kdyz si doma otevre pivo, tak je to ok. Piti koralky z lahve, sam doma..no, to je na povazenou.
Ja osobne jsem pred tehotenstvim pila. S vyjimkami denne, tak 4 piva. V tehotenstvi jsem si obcas dala 1 a ted (malemu je 6,5mesice a plne kojim) si davam vetsinou vecer kdyz usne 1plzen. Nekdy, kdyz se mi treba mota hlava nebo mi neni dobre od zaludku, tak si otevru lahvace uz dopoledne a toho pak ucucavam cely den. Pivo je lek a zrzavy chleb i voda 😀
Alkoholika v blizke rodine mame (dokonce s nami bydli v baraku) a to vypada jinak 😉 i kdyz, musi se to podchytit hned v zacatcich. Je dobre kdyz ma pijan abstinenta. Tak je to u nas. Je tam pak takovy blok, ze se clovek neutrhne ze retezu uplne 😝

villatugendhat
23. led 2013

Po pravdě - s manželem mých dětí jsem se rozvedla, protože se rád zdržel v hospodě, opíjel se do němoty, často spal někde venku nebo v hospodě, rávil tak spousty víkendů... po několika letech jsem si našla partnera a jak už to tak bývá, opět stejný problém, jenomže ještě většího kalibru. Partner je DENNĚ V HOSPODĚ, vypije cca 6 i více piv a prokládá je tvrdým alkoholem cca 2 - 3 dcl někdy i více. a je to děsný. život s alkoholikem je jen věčné trápení, strach, beznaděj, zoufalství a ztráta smyslu života. Nevěřím mu, že se svým životním stylem přestane, nemá na to dostatek sil, nemá žádné koníčky a doma taky nic nedělá. No...to jsem tedy měla pěkně silné růžové brýle...

poulickoval
30. led 2013

Ahojky měla sem přítele od listopadu sme spolu bydleli on hledal práci se ke mě přistěhoval..já sem o práci přišla..zazačátku tolik nepil jen v pátek a v sobotu si dal pivko..ale ted v lednu pil dost dalo by se rici ,že i v týdnu a i o víkendu a hlavně vyvolával hádky.. mě bezdůvodně napadal a urážel jak byl napitej..on měl nějaké starosti a uzavíral se do sebe a seděl u pc a pil a ani se nebavil o tom co ho trápí.. a hlavně pak začal mě slovně urážet a dokonce to došlo i tak ,že mě napadl...žádná omluva a pokaždé vše hodil na mě..a právě jeho babička byla vyléčená alkoholička a otec se taky rád napil a byl agresivní a hádal a on se se svým otcem nesnel oba měli stejnou povahu... a hlavně si uvědomoval že moc pije a že s tím něco bude dělat..říkavál že zase spadl tam kde už jednou byl..říkal že jednou hodně pil a i vím proč,ale pak se z toho zase dostal věnoval se práci..ted si uvědomil že dost pije,ale říkal že kdyby měl práci by nepil... ale poslední dobou měl 18 piv a za víkend padli a i v týdnu pil 7 piv denně..jo když si ten chlap k práci dá pivo to nevadí mi..ale tohle už bylo moc a hlavně byl agresivní a já se ve svém bytě ho bála a bála sem se na něj promluvit a nebo cokoliv udělat..hádal se a hlavně když mě napadl fyzicky mi tvrdil sem si modřiny udělala sama..vykopla sem ho z bytu a co sem si nejdřív vyslechla si hrál na velkého pána ale když si dával věci do auta tak byl jak malej kluk a hlavně si nezapoměl piva vzít sebou... a pak mi večer byl napitej psal opět sms mě jen urážel... přitom to byl 28 letej kluk ale zamindrákovanej,rok byl sám a hlavně měl velké dluhy co neřešil neměl práci a proto si myslím zase začal pít...neměl pivo byl náladovej když ho měl byl náladovej že se hádal atd

lusx
21. bře 2013

Ahojky, ani nevím kde začít,možná od mých 6 let kdy jsme se vrátili z Ameriky jako spokojená rodinka při penězích a velkými plány do budoucna.Moje mamka otěhotněla když jí bylo 18 ,jenže můj otec ji nebyl dost dobrý a tak si pořídila nového náhradního tatínka,ke kterému jsme se nastěhovaly a časem všichni odletěli do Ameriky , mamka začala pracovat jako tanečnice,společnice, nový otec ji to toleroval,protože vydělávala tolik peněz o kterých se mu ani nezdálo. Po čase jsme se vrátili zpět do Čr a naši si koupili ranč a spousty koní skoro takový splněný sen,který mi všechny kamarádky záviděly.Mamka pokračovala v práci ,vydělávala peníze,někdy byla i 3 měsíce v Americe a my( já a bratr ,který se narodil po návratu do ČR) žili spokojeně s otcem.V tom nastal ten problém otec nepracoval jen se "staral" o koně a vysedával v hospodě za peníze, co mu mamka posílala a když se vždycky vrátila domů ,bylo víc než jasné, že zase nastane doba chlastání a tak to šlo roky a roky,až to přešlo k násilí.Každovečerní hádky a volání policie,bití,řev a nakonec utápění nervů v alkoholu, no co peněz bylo dost. Bod zlomu. Otec se začal pochcávat,posrávat,přestal cokoliv dělat,schválně odpojil vodu ,aby jsme se nemohli okoupat ,nebo rovnou vypnul pojistky ,aby náhodou neplatil za elektřinu a zbylo na chlast.Zdálo se, že mamka dostala rozum a odstěhovala s. Začal se řešit rozvod a dělení majetku.v Této době je mi 20 žiju s nevlastním otcem v baráku ,denně po něm utírám posraný záchod,peru jeho posrané oblečení ,už 6 let nemá normalní práci nonstop je ožralý, ráno vstane dá si pár panáku, pár piv přes den doplňuje a stav mu vydrží do dalšího dne a zase nanovo.Peníze bere ze sociálky a taky kamarádi zvou.Ranč je na prodej,mamka má nového přítele,ale pije dál.Já si vybrala život radši s otcem ,jelikož udělá více bordelu,ale zase nepořádá "kalby" jak moje máma a člověk může v klidu usnout.Bratr žije ,už několik let u babičky,která ho má i ve své péči.Já platím z mého platu elektriku,fotrové dluhy a jídlo,které mi on potají krade.Jo ráda bych se odstěhovala ,ale bohužel můj plat prodavačky na nájem nestačí.
A teď něco k příznakům alkoholismu co jsem vypozorovala z vlastní zkušenosti.Alkoholikovi stačí třeba jen jedno pivo,aby byl namol,červený obličej imrvere a udělá vše, aby tu svou denní dávku dostal(ukradne pivo,ukradne vlastní dceři peníze,rozprodá majetek)
Prosím o jakoukoliv radu jak dál do léčebny ho nikdo nedostane ,jelikož mu takový život vyhovuje a sám nechce skončit a já mám pocit ,že se z toho sama zblázdním,jelikož toto je jen útržek všeho co doma prožívám.

holubyna
19. zář 2013

Doktore pomož mě!
Mám chuť na štamprli a kdesi jsem četl, že když vydržím tři týdny nepít, nejsem alkoholik. Tak já teda začnu. Včerejší útrata v hospodě mi pořádně zamotala rozpočet.

berakovat
9. led 2014

Dobrý den,
Hledám respondenty pro svou bakalářskou práci. Respondenty by měly být současní /bývalí partneři alkoholika (aktuálně léčeného, dříve léčeného, momentálně závislého). Jednu část tvoří dotazník, který se závislostí samotnou nesouvisí (jde o interpretaci událostí ve svém životě) a druhou část tvoří krátký rozhovor na téma vnímání příčin vzniku závislosti u partnera. Všechny informace jsou anonymní (nevyžaduji jméno ani nic podobného). Moc Vás prosím o trochu Vašeho času a ochoty. Věřte, že všechny Vaše zkušenosti budou maximálně zúročeny. Pokud jen trochu váháte a bojíte se, máte nejasnosti, nechce se Vám. Prosím stačí mě stručně kontaktovat na mail berakovat@seznam.cz a já Vám o všem informuji a dohodneme se. Prosím Vás tímto o Vaší pomoc. Bez respondentů svou práci nenapíšu. Šlo by o setkání (maximálně 20/30 minut) kdekoliv v Praze, ráda se přizpůsobím Vašim možnostem, nebo jsem svolná k elektronické komunikaci. Pak je ale lepší skutečně alespoň mailový kontakt na případné doplnění nejasných odpovědí.

Moc bych Vás tímto chtěla požádat na spoluúčasti na mé práci. Věřte, že Vaše zkušenosti budou maximálně zužitkovány. Data jsou anonymní a budou zobecněna takže se nemusíte bát, že se následně v práci poznáte.

Moc Vás tímto prosím o trochu Vašeho času.
Děkuji mockrát.
Hezký den,
Tereza.

sylvka
1. črc 2016

Ahoj,musím vám sem napsat také svůj (partnera)příběh.přemýšlím,kdy to začalo,tak samoz.když jsme byli mladí,chodili spolu,tak jsme občas zašli do hospůdky,on tam pokaždé zůstal a jak skončil nevím,nebydlela jsem s ním. v r. 2008 se nám narodil syn,bydleli jsme mimo město,kam chodí pít,takže napití záviselo na tom,zda ho někdo odveze a přiveze a také na tom,že jsme byli u jeho rodičů a on se celkem bojí mámy,která vždy pobrekávala,když střízlivěl...takže chodil cca jednou za 14 dní a do němoty.pak jsme se rozešli,sešli,narodil se druhý syn a proběhlo stěhování do onoho města,kde má nej kamaráda se kterým chodí (takovej rozvedenej skrachovalec) mě to nepřišlo jako nějaký problém,ptž tehdá to problém nebyl,navíc jsem byla na mateřské a měla plno práce. tři roky utekly a pomalu se to horšilo,chyběl dohled matky,takže chodil do němoty tak cca 2krát v týdnu,ve dny kdy měl druhý den volno.to už mi to začalo vadit,ptž jsem třeba mámě řekla,že jí kluky přivezu zítra dopoledne (neřídím) a on se opil a nemohli jsme jéct...to vysvětlování proč je strašný.nejhorší je to ale posl rok.kvůli tomu,že je nespolehlivý jsem nenastoupila do původní práce,ale k nám na ves do obchodu.je to náročná práce,lítačka,vstávání ve 4 ráno,12 dní v kuse (soukromník).bohužel,martin vůbec nefunguje,pije i vě dny kdy jde na zítří do práce,řídí opilej a to i s dětma ... když mám ranní,tedy odcházím do práce ve 4"45,tak se vrátí třeba ve 4 a já od jedné nespím,ptž mě jímá hrůza,že nebude doma,a já děti samotné nechat nemůžu.pak je tady další věc,ptž náš vztah je mrtvej,spí s mladším v pokojíčku,jenže když přijde a spí,tak to z něj táhne a smrdí celej pokoj...taky se mi celkem nedávno stalo,že přišel ve 4,strašně nalitej a začal na mě ječet že jsem kurva,že spim s tim a stim a že mu to říkal ten a ten.jenže já jak dělám v krámě,tak toho samoz.znám ,ptala jsem se ho,jestli byl s Martinem pít a nebyl,nechodí do hospody,což mi potvrdilo několik lidí.ten den odpoledne si martin nic nepamatoval,že řval a bouchal dveřma atd.také mě štve (jestli to s tím souvisí nevím) že úplně kašle na děti,jeho hlídání je odvezení jich k babice,která bydlí vedle ve vesnici,tam je nechá a žije si svůj život.ale s tim bych se snad i smířila,ale na tu nespolehlivost,holky já jsem někdy tak unavená,když dorazim z práce,on někde v řiti a já do večera lítám okolo dětí a ráno zase vstávačka...někdy opravdu padám na hubu.ještě jsem chtěla napsat,že martin hodně zhubnul,cca 25 kilo,každej se diví jak je to možný,já myslim,že je to tím,že prostě chlastá,pak je mu zle a večer jde zas a tak je to den co den.už nemůžu,nevím jak mu pomoci,ani nechci,nemám ho ráda,ale jsem ticho,musim byt je jeho.neměla bych s klukama kam jít.ptám se vás,je to alkoholik? (doma nepije)nebo je to jen můj zaujatej pocit,na člověka na kterého mám averzi ???? díky

konoupek
2. črc 2016

Ano,je to alkoholik.A jestli budete žít štastně,nebo ne, je ve tvých rukou. 😉 .Přeji ti,aby si to vyřešila ke spokojenosti tvé a hlavně dětí.A nemyslím,že jediná možnost,která existuje je zůstat s manželem.Hodně sil,určitě to není jednoduché.

78marcela
2. črc 2016

@sylvka je to alkoholik. A lepší to nebude. Jenom horší. Odešla bych zavčas. Nechtěla bych aby v tomto moje děti vyrůstaly.

alexsofia
4. pro 2016

@spider79 Ahoj. Našla jsem příspěvek, který jsem hledala. Mohu ti říct, že buď ráda, že pije tak jak pije...a není mu nic. Můj přítel je alkoholik. Vydrží max. 8 - 10 dní nepít. No, sem tam pivo 1-2, ale alkoholik se pozná, když si dá jen 1 - 2 a jde to na něm vidět. Můj chlap ( jak se říká, když mu klesne hladina alkoholu v krvi ), tak za těch 8 - 10 dní chlástá i 2 -3 dny. A samozřejmě dává vinu jiným... nikdy on za nic nemůže. Momentálně už jsem z toho na dně a nemůžu. A to máme malé dítě.

alexsofia
4. pro 2016

@sylvka Ahoj. Já mám stejný problém... a už jsem z toho na dně. Hledala jsem někoho kdo je na tom podobně jako já... Pokud bys chtěla... byla bych ráda, když napíšeš. Poslala bych ti můj email. Děkuji...