Alternativní jména pro děti a vše kolem toho

mysteria
3. srp 2007

Zakládám toto téma, protože by mě zajímalo podle čeho vybíráte jména pro své děti? A v případě,že si vyberete alternativní jméno, to je takové,které nenaleznete v kalendáři,kdy slavíte svátky? Popřípadě znáte nějaké stránky,kde naleznete vše o těchto jménech?
Doufám,že se zapojíte do diskuze...

valeriem
3. srp 2007

Zkus se juknout tady, je u jmen uveden i datum, kdy slavit jmeniny 😉

http://www.rodina.cz/scripts/jmena/jmeno.asp?jm...

melory
3. srp 2007

mena mojich deti su sice v kalendari...ale su netypicke, no uznaj Hugo a Stela

dasha
3. srp 2007

Ahoj, moje holcicka se jmenuje Annabella, v kalendari neni, ale svatek slavime na Annu. 😉

ulina
3. srp 2007

my mame ninu, vcelku bezne, ale pri druhom uvazujem aj o inom mene.a nie zas prilis exotickom....teraz prave vedie ilona. 😉

bihan
3. srp 2007

Ja som sa dozvedela, že napríklad ani také "normálne" meno ako Sára v kalendári nie je 😝 Menini oslavuje 16. januára ale oficiálne je tam na tento dátum Drahomíra a Mário... tak fakt nechápem... v živote som ani jednu Drahomíru nespoznala 😉
No o niečo o našom kalendári 😉 http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny

ulina
3. srp 2007

bihan, ja ano, bola to tatova kolegyna v praci a strasne mi utkvela v pamati prave vdaka menu drahomira. strasna klebetnica to bola,a odvtedy mam toto meno spojene s takou rafikou - klebetnou tetou.....

evi3
3. srp 2007

Nazrela som sem, zvedava co si predstavit pod alternativnym menom. Cakala som take nieco ako Jarny vanok, alebo Ranna rosa 😀 .
Meno by asi malo dobre zniet v spojeni s priezviskom a aby dieta ako prvy krok v plnoletosti nepoziadalo o jeho zmenu 😉.

makelka
3. srp 2007

No můj syn se jmenuje Tobiáš a taky v kalendáři není ale v nějakém evropském kalendáři jsem našla že je to jménu švédského původu a slaví se 2.listopadu, slavíte ho některá jindy?

bihan
3. srp 2007

Makelka, u nás je vraj 13.6. 😉

evaje
3. srp 2007

My máme Matyáše a slaví se na Matěje. Jen nesnáším, když mu někdo říká Matýsku 😝

mysteria
autor
3. srp 2007

makelka - kamarádka má Tobiáše a někde na internetu si našla,že má svátek 12.9.

mysteria
autor
3. srp 2007

i právě proto jsem tuto diskuzi zakládala z tohoto důvodu, jména která nejsou v kalendáři - ale každý to slaví na jiný datum - vždyť přece někde musí existovat nějaký kalendář, kde sou všechny jména

evaje
3. srp 2007

Uvažovala jsem nad dívčím jménem. Kdyby se nám někdy zadařilo 😉 Ela se mi líbí, ale když jsem koukla tu na odkaz co poslala mystreia, tak tam nic není. Tak smůla. Elišku nechci.

ladida.l
3. srp 2007

Mě se moc líbí Anastázie. Ani nevím, jestli je v kalendáři. pokud ne, tak bych vybrala nějaké strategické datum v kalendáři, ideálně vzdálené od vánoc a narozenin a prostě ten svátek na to určila a hotovo.

evaje
3. srp 2007

Mám kamošku a ta se jmenuje Svatava. Jí se to nelíbí, ale mě moc.Jenže máme dlouhé příjmení a Svatava je taky dost dlouhé.

martinka24
3. srp 2007

Ahoj , náš syn se jmenuje Matyáš František.Matyáš proto, že se nám to jméno jednoduše líbilo víc než Matěj a ¨"František" kvůli tomu, aby jsme zanechali rodinnou tradici a zároveň přítel nechtěl Františka "samostatně", takže z toho všeho máme Matyáška Františka.Tudíž budeme slavit jeho svátek na Matěje a také na Františka společně s taťkou a dědou 😀 😀 😀 Takže bude mít za rok víc dárků 😀 A to se ještě narodil den po Dni dětí, takže taky dobrý! 🙂

sisulik
3. srp 2007

mena nasich deti nie su v ziadnom kalendary a tak ani meniny neoslavujeme.. 🙂

vachovka
3. srp 2007

ladida Anastazia ma svatek 30.4. to viem presne mam vtedy narodky ale v slov. kalendary.
My mame Vanesu ta tiez nieje v kalendary ale vraj ma svatek 24.5 na Janu

maca21
3. srp 2007

my máme Nicolasa tiež sme ešte nedoriešili kedy bude oslavovať meniny každý hovorí, že na Mikuláša ale to je Nikolas, tak neviem

evaje
3. srp 2007

Martinka24, a já tady řeším, že je Svatava dlouhé jmeno 😉 My taky máme Matyáška protože se mi to líbolo víc než Matěj.

martinka24
3. srp 2007

Evaje 🙂 my máme právě krátké příjmení, tak se to vykompenzuje, stejně se bude představovat jako Matyáš akorát v RL má takhle dlouhé jméno, jen jsem zvědavá jak to bude ve škole, až se bude učit svoje jméno psát - ale já ho to naučím 😀Jinak jsme mu začali říkat Májo - hrozně se mi to líbí.Streja si nemohl zapamatovat jeho jméno a říkal mu pořád Matouši, on by nejradši Honzíka, Kubu nebo prostě známý český jméno - no tak jsem mu řekla, ať malýmu říká Fando, to už si nesplete, doufám 😀 😀 😀

liama.sk
3. srp 2007

Maca aj mi mame Nikolasa a meniny oslavuje na Mikulasa myslim si ze oslavovat mozte pokojne aj vy ved to neva.

maca21
3. srp 2007

liama ale práveže ja nechcem aby oslavoval na Mikuláša, bude troška ukrátený nie? a potom hneď v januári bude mať narodky, tak neviem Nicolas je francúzske meno, ale nikde neviem nájsť podľa fran. kalendára meniny 🙄

evaje
3. srp 2007

Martinka24, Tak my mu říkáme Kokeš a Míšo 🙂 A takové má krásné jméno... Vůbec nevím kde jsme k těm přezdívkám přišli. Jedna teta mu říká Máťo a mě se to líbí. Zní to tak trochu jako tam od vás z čech, ale mě to neva. Já jsem taková zcestovalá moravačka. On Kokeš taky zrovna není moravské. Májo je taky moc pěkné.Jinak dětem na písku říkám, že se jmenuje Maty, ať ví.

maruschka
3. srp 2007

ahojte.Rozhodli sme sa pre Maruschku a to z dôvodu takéhoto:keď sme sa pred pôrodom boli na matrike spýtať,či si môžme dať krstné meno Maruška,tak nám povedali,že také sa na Slovensku dať nemôže jedine v tvare Mária.Ale to sme nechceli,lebo by jej hovorili Maja,Mariena,Mariška a ja ešte neviem ako.A tak sme si povedali,že keď nie slovenskú Marušku, tak bude Maruschka nemecká.A tak nám ju aj zapísali.Inak tety na matrike v Trenčíne sú veľmi zlaté a aj poradia a nájdu na internete a pošlú mailom informácie.Takže sme okolo toho nemuseli ani veľmi behať.Lebo na nejaké exotické mená sa tuším musí dokladovať,že to meno vôbec niekde vo svete existuje,že?

martinka24
4. srp 2007

Evaje, jedna naše teta mu taky začala říkat Maty a taky se mi to líbí.Zkrátka jsme vybrali krásné jméno, které má hodně variant a to je jen dobře 😉

liaa
4. srp 2007

Ahoj..-)Má dcerka má také jméno mimo český kalendář.A to Barbara.Chtěli jsme Barunku a tak jí také už 11 let říkáme.I když ve škole se samozřejmě ujala Bára.Barboru manžel v žádném případě nechtěl(mně by to teda zas tak nevadilo),protože na základce u nich byla holka Barbora a byla prý hrozně nepříjemná..-)Ted,pokud se narodí holčička,tak jsem uvažovala o Lilian nebo Sára-Sarah.Jenže to se zas u nás objevila Misska s jménem lilian Sarah.-))A tak se mi ani do jednoho z těchto jmen moc nechce.Pak jsem zahledala v kalendáři a zjistila jsem,že v unoru je u nás oficiálně jméno Liliana,takže bych možná zvolila toto.A malá případná holčička by byla Lili.-)

myschka
4. srp 2007

ahoj makelko. my chtěli taky Tobiaše a na netu jsem nasla, že svatek slaví v červnu na antonína, tuším, že 13.

andrealiskova
5. zář 2009

To my svátky neslavíme, jelikož děti nemají jména v kalendáři, ale ono to je víceméně jedno, protože u nás se konají do měsíc enejméně 3 oslavy, protože já mám sestru- 5 dětí, brácha má 2 děti a jeho manželka 2 sourozence, z nichž každý má 3 děti, a druhý brácha má 2 děti, manželka má 3 sourozence a jednoh synovce a pak mám ještě sestřenky, kteér mají dohromady 5 dětí, + máma, kamarádi, teta...
Takže i když slavíme jenom narozeniny, tak stejně je těch oslav moc.