Alternativní jména pro děti a vše kolem toho

mysteria
3. srp 2007

Zakládám toto téma, protože by mě zajímalo podle čeho vybíráte jména pro své děti? A v případě,že si vyberete alternativní jméno, to je takové,které nenaleznete v kalendáři,kdy slavíte svátky? Popřípadě znáte nějaké stránky,kde naleznete vše o těchto jménech?
Doufám,že se zapojíte do diskuze...

renka9
5. zář 2009

bihan, - 16.januara ma meniny moja dcera- Kristinka, nie Mario a drahomira, asi si kuk na zly mesiac 😉

ygreen
5. zář 2009

My máme Tobiáše a budeme slavit 12.9., protože na dušičky je mi to blbý a je narozenej na konci května, tak by ten červen byl moc brzy.

renka9
5. zář 2009

aha, teraz pozeram, ze Mario, Drahomira, Sara- 19.januar 😉

Moja mladsia sa vola Angelika 😉

telinka
5. zář 2009

aaahoj renka 🙂 aj ja mam neter angeliku 🙂

lucia99
5. zář 2009

Moja dcerka sa vola Sára a meniny oslavuje 19.januara. Najdu sa kalendare v ktorych jej meno uz je zapisane, ale v niektorych stale chyba...

peroli
6. zář 2009

neteř je Yasmin Osasumwen 😉 ale používá jen Yasmin 😵

lucialojkova
14. zář 2009

Ahojte. my mame Jasminku. Oslavujeme podla rakuskeho katolickeho kalendara. neviem ake dam meno druhemu dietatu, Jasminku este u mnaziadne neprekonalo

josifek
16. zář 2009

Sluníčka my sice máme Simonku ale já se jmenuji Mia a svátek jsem vždy slavila na Martinu 😀 a moji bratři májí také řecká jména a vždy se to dalo nějak dopasovat 😉

rajcina
18. zář 2009

jasminka je krasne meno mne sa velmi paci olivia ziadna olina, oli a podobne ale olivia

kristi
18. zář 2009

nase je Mia Isabella, svatek slavi na Izabelu, tj. 11.4

martastanb
26. srp 2011

My máme Gabrielku,Františku,Tomáška a Valerii vybírali jsme podle našeho vkusu,jména v kalendáři jsou tak s tím si hlavu nelámeme Hodně lidem příjde Františka netradiční,nám taky ,ale hrozně se nám jméno líbí

kukuca
27. srp 2011

Ahojte, tak my jsme se rozhodli pro Karin, a s tím slavením bude asi taky problém..V kalendáři je 2.1 Karina, což podle netu je jiné jméno, Karin se prý má slavit na KAteřinu, je to její zkrácenina..Tak jsem z toho taková rozhozená, protože ostatní to prý slaví v tom lednu..KAteřinu by nikdo nepochoopil..

delissa01
9. led 2015

@dasha Ahoj, taky jsem dala jméno Anabella. Jaké máte ohlasy? My se ještě vůbec nedohodli,kdy slavit svátek..

dasha
15. led 2015

@delissa01 - my jsme nakonec kvuli matrice museli dat Annabellu (bud to slo s jednim n a l nebo se dvema, ale namichane jsme to mit nemohli, jinak bychom museli o to pozadat soudne a do toho se mi nechtelo). Svatek jsme se dohodli slavit na Annu, nebot to je v lete a ona ma narozeniny 23.12, takze ten letni termin je mnohem lepsi. Ohlasy mame skvele, ma hodne kamaradek, ale ty jsou vetsinou Annabel. 😉 Jsem rada, ze jsme toto jmeno vybrali, jine bych nechtela. 😉

delissa01
15. led 2015

@dasha jsem za jméno taky hrozně ráda, asi 5 let jsem chtěla Emmu a ted jí dává každej..

briliantka
30. zář 2019

Ahoj, já mám Andrease a Nica
Andreasek slaví na Andreje a Nico na Nicolase