Angličtina v Brně, refresh po mateřské 🙂 Poraďte

daniellka
9. dub 2010

Po čtyřech letech doma pomalu plánuji nástup do zaměstn. a rozhodla jsem se, že je pravý čas trochu "osvěžit" moje znalosti. Kdysi jsem si udělala malou státnici, angl. jsem používala občas i v zaměstnání, ale ted, po čtyřleté pauze, mám pocit, že jsem skoro všechno zapomněla, slovíčka tahám z paty a nejsem vůbec rozmluvená. Potřebovala bych jen nějaké konverzační hodiny, třeba jednou týdně, klidně někde u kafe, nevím jestli s rodilou mluvčí nebo s českým lektorem, poraďte mi. Nevím kolik nás tu je z Brna, ale nenajde se někdo kdo by se přidal? Neporadíte mi někdo nějakou osvědčenou jazykovku nebo někoho dobrého na soukr. lekce? Nechci se zapsat do kurzu angličtiny a trávit čas nad knížkami a čtením něčeho, co už umím, potřebuji opravdu jen nakopnout, osvěžit pamět, rozmluvit se, prostě dostat se do toho znova, někoho kdo mi řekne kde dělám při mluvení chybu, opraví mě a nějakou slovní zásobu a fráze mi i doplní. A taky si myslím, že je čas po mateřské trošku víc namáhat mozkové závity:🙂).
Máte někdo rady, názory, nepřidáte se? Ozvěte se, budu ráda.. 😀

dukie
13. dub 2010

daniellka: Úplně Tě chápu, jsem na tom dost podobně. Mám pocit, že bych už ani nepozdravila. 😀 Já se teda věnovala spíš němčině, takže s angličtinou zas tolik neporadím. Nicméně asi před 5 lety jsem dělala přípravný kurz ke státnici (právě z téněmčiny) na Státní jazykové škole v Brně a musím říci, že to bylo dokonalý a šla bych tam asi znovu (poté, co jsem naopak s angličtinou vyvíjela snahy v jiných jazykovkách a s tím kurzem němčiny na té SJŠ se to celkově nedalo vůbec srovnat). Takže bych si tam dnes zkusila asi najít nějaký konverzační kurz, páč mají moji důvěru. V té přípravce jsme tehdy měli 3 hodiny Češku (ale s dokonalou němčinou, fakt) na gramatiku a 3 hodiny rodilýho mluvčího (taky dokonalej). Vůbec si to nemůžu vynachválit. Ale jak říkám, s tou angličtinou nevím, odzkoušenou tam mám jen tu němčinu... navíc to bylo před 5 lety, to už se taky mohlo ledacos změnit...

Jo vlastně, s angličtinou jsem před 3 lety udělala výbornou zkušenost u ASPENY, kdy jsem si zaplatila právě kůvli obnově znalostí týdenní intenzivní kurz. Bylo to teda během prázdnin, takže sestaven dle našich požadavků (všichni jsme chtěli v podstatě jen konverzaci, lektorka se s gramatikou zastavovala jen tam, kde viděla, že máme větší potíže) - měli jsme zájem tři lidi zhruba na stejné úrovni, tak nás dali dohromady, nabídli nám speciální cenu, páč to nebyl klasický individuální kurz, že jo... no a lektorka bylo dokonalá, strašně pozitivní, vstřícná... ty 4 hodiny s ní každý den byly naprostou baladou nejen na angličtinu, ale i na duši. 🙂 A ve třech lidech se mi to zdálo taky dokonalý. Ani moc, ani málo. 🙂

Tak třeba Ti nějaký holky poradí líp. 🙂 Sama budu ráda, když někdo napíše svoje zkušenosti... taky mě to totiž časem čeká... 😀

daniellka
autor
13. dub 2010

dukie - děkuji za příspěvěk a za radu 😉 Na státní jazykovce jsem dělala státnice, tam jsou kvalitní lektoři. Jak píšeš o tom týdenním kurzu ve třech lidech, tak to by bylo ideální. Jen bych potřebovala ještě sehnat někoho do party 😀 Vzhledem k tomu, že mám dva kluky a ještě nejsou ve školce, tak bych brala i jen 4 hodiny týdně, den v týdnu, to bych je udala na hlídání.
Do němčiny se taky časem musím pustit, tu jsem taky dělala, ale všechno popořadě😎 😀 .

Třeba ještě jukne někdo z Brna s dobrým tipem 😉

binki
13. dub 2010

Ahoj daniellko,
já chodila do Brno English Centre na Starobrněnské. Většinou jsem byla na konverzačních lekcích a na mateřské jsem pokračovala s přípravkou na CAE formou e-learningu. To bylo fajn, taky jsem dříve chodila do Amigas na Moraváku a z druhé strany na kurzy Advantage. Všechno to byly dobré volby. Když to vezmu zpětně, asi nejvíc mi daly kurzy Advantage (Jakubské náměstí).
Nevím, pomohla jsem ti trošku?
Měj se fajn.

malovani
13. dub 2010

Já chodila do jazykovky SLI - International, dělala jsem tam roční intezivní kurz zakončený státnicí na Státní jazykovce. Bylo to tam fajn, ovšem jaké mají jiné kurzy, popřípadě, jak to tam vypadá teď si netroufám tvrdit, já to absolovovala 1997/98...

daniellka
autor
14. dub 2010

binki, malovani - moc díky, mrknu na to na netu. 😉

malovani
14. dub 2010

Daniellka: obbdivuju Tě, taky by mi nějaký refresh zřejmě neuškodil, moje sledování CNN a anglických slovíček s Evi asi pro nějakou pořádnou práci stačit nebude... Ovšem nějak nemám sílu se dokopat... asi lenost nebo co 😀 😝 ...

daniellka
autor
14. dub 2010

mal - není co obdivovat, já jsem se k tomu taky zatím ještě n edokopala a jak se znám a jak to u nás vždycky dopadne, budu si ty slovíčka možná opakovat akorát s děckama na pískovišti 😀 😎

jinak jsem si všimla tvýho motta v pase, právě tím teďka trpím a nespím 😝 Ze které městské části jsi, jestli se můžu zeptat? 😉

malovani
14. dub 2010

Daniellka: taky trpím a nespím... zítra se dozvíme verdikt z poslední státní školky, kam jsme se hlásili... pak nastane boj po těch levnějších soukromejch...

Dávali jsme Starý Lískovec (tam bydlíme a trvalý bydliště tam mám můj chlap), Kohoutovice (tam mám trvalý bydliště já a Evi) a Brno - střed (místo výkonu práce), doporučili mi, že si mám zažádat i tam, ale bylo to stejně naprd... Dále jsme se byli ptát v Jundrově, Komíně, Bystrci, Žebětíně, Ostopovicích, Bosonohách, Novým Lískovci a Troubsku - tam všude nám ani nedali přihlášku, že to určitě nevyjde, tak na co plýtvat papírem...

Převisy jsou drsný, vím konkrétně Bystrc, tam je to už ukončený a spočítaný a nedostalo se tam 220 dětí s trv. bydlištěm v Bystrci + hromada dalších s trvalým bydlištěm jinde...

malovani
14. dub 2010

Daniellka: vy bydlíte kde?

daniellka
autor
14. dub 2010

my jsme Brno sever, pomezí Husovic a Lesné, situace se školkama je tu taky děs a hrůza. Už loni nás nevzali, takže už mám dávno po mateřské, ale jsem s klukama ještě doma. Jestli mi je nevezmou znovu, jako že to tak zatím vypadá, tak se fakt asi půjdu zhoupnout. Dost z toho mám nerva, protože pro jedno dítko platit soukromou školku ještě jde, ale dvojmo - to už je celkem pálka. Ředitelky mi řekli, že to určitě nevidí dobře v prvním kole, že se uvidí až v odvolacím řízení, no, necháme to koňovi.. Snad to nějak dopadne. 🙂

malovani
15. dub 2010

Daniellka: ty woe, to je mazec... já teda mám zase teoretickou zkušenost, že dvojčata vzali vždycky, že mají přednost... Nějak to dopadne, že... jde jen o to, jak... my si jdeme pro výsledky za chvilku...

daniellka
autor
15. dub 2010

mal tak moc držím palce a dej vědět jak jste dopadli 😉

že by dvojky brali přednostně? o tomjsem ještě neslyšela, ale vůbec by mi to nevadilo 😎 😀 u nás to ale neplatí určo, už jednou nás nevzali, letos je to druhý pokus.

malovani
15. dub 2010

Dan: tak jsme dopadli blbě...

Moje sestřenka i kámoška upíchli dvojky úplně bez problémů, brali, že to tak, jako že mají tam sourozence, takže přednost... jeden příběh se odehrál v Praze, jeden v Brně...

daniellka
autor
15. dub 2010

mal a v tom Brně, jak byly ty dvojky starý? a ve které části nebo školce, nevíš? 😉
To s vámi mě mrzí, no .. co říct, já to zažila vloni.. Kolikátí jste aspon byli pod čarou? řekla ti ředitelka jestli máte šanci třeba na odvolání? mateřská ti asi za čtvrt roku končí, co?

malovani
16. dub 2010

Dani: dvojky jsou narozený v 1. března a normálně od toho března, co jim byli 3 začli chodit ...

Školku teda nevím, ale můžu se zeptat, to není problém....

Kolikátí jsme byli pod čarou nevím, měla seznam nepřijatých dětí, tam byla Evi napsaná jako první, ale podle čeho byl ten seznam vytvořenej, to netuším, rozhodně ne podle abecedy ani podle data narození... asi jen tak...
Odvolání určitě podáme a uvidíme, mateřská mi končí, jasný...

daniellka
autor
16. dub 2010

tak v první škoce už mám výsledky z první školky, nepřijati. grrr 😎 😀

zeptej se na tu školku, kdyby to bylo někde poblíž, třeba není ta městská část tak nacpaná a mohla bych se v tom místě poptat po školkách..Díky moc.

malovani
16. dub 2010

Dani: to si děláš srandu? Nepřijati? Jestli jsem to dobře pochopila, tak v září jim bude už tři a půl... to sned není pravda...

Školka je v Komárově. Chceš konkrétní info?

daniellka
autor
17. dub 2010

mal - asi nechci, Komárov mám dost z ruky..Nevím. Kdybych náhodou později v průběhu léta sháněla a obvolávala školky, tak bych ti písla, ju?
Je to prostě v prčicích, tady ten systém. V lednu měli 3 roky, už od ledna měli chodit do školky. Doprdele někam mi je vzít sakra musí, vždyt ty děti samy se furt ptají, jakjdem kolem školky, proč tam nemůžou, jak jsou furt jen spolu dva tak si nechtějí hrát s cizími dětmi, hrozně se jich straní, ostýchají se, potřebujou kolektiv jako sůl. A já jen tak mimochodem potřebuju už jít makat, že jo.. 😖 Už v lednu mi skončila mateřská. Platit dvojmo soukromou, to budu vydělávat jen na školku.

malovani
26. dub 2010

Dani: jak jsi na tom? Něco jsi objevila?

daniellka
autor
27. dub 2010

ahoj mal - ani jsem nepátrala.. Nějak nebyl čas, chuť.. 😉

daniellka
autor
27. dub 2010

teda ted nevím jestli se ptáš na angl. nebo na školku, nepátrala jsem po angličtině..

malovani
27. dub 2010

Ahoj Dani: no teď spíš na tu školku, ta mi přijde momentálně důležitější... angličtinu seženeš kdykoliv...

daniellka
autor
27. dub 2010

čekám, budou otvírat ještě jednu třídu, bude další kolo..

hehelak
30. dub 2011

Pokud se jedná o jazykovky, mám moc dobré zkušenosti s Nepustilovou jazykovou školou. Myslím, že ta jejich metoda rozhodně stojí za vyzkoušení, zvlášť pro lidi, kterým výuka v klasických jazykovkách, kde Vám vlastně jen něco vyloží a Vy se to pak šprtáte doma a tápete, nesedí. Já chodím na angličtinu, u které si cením mimo jiné i toho, že se tam střídají lektoři. Vyučují tím pádem lidi upřednostňující různou výslovnost, což je super a velká výhoda. Jejich stránky: http://www.njs.cz/

martina678
21. kvě 2015

Zdravím Vás maminky. Já se taky vracím do práce a s angličtinou jsme na tom bídně po 3 letech. hehelak, no možná to v nečem výhoda je, no pro mně osobne to není to co hledám. Možná co se týče vícero přízvuku, určite je lépe vypočut si výslovnost vícero lidí, když člověk nemá moc skuseností v mluvení a poslouchaní, jenom drtí gramatiku a slovíčka. Ale já bych radeji lektorov počas kurzu nestřídala. Od kurzu a lektora očakávam taky aby mi poradil, na čem mám více zapracovat, aby vědel ohodnotit moji silnejší stránky v angličtine a tak isto ty slabší. Ja všude čtu dobré reference na jazykovku na Kotlářské, jmenuje se to SJŠ. Znáte to někdo? Máte osobní skušenosti? Díky moc!

kingap
28. črc 2015

martina678 chodila som na Kotlářsku na anglinu pomerne dlho a nemožem si vynachváliť! Dotiahla som to až na štátnicu, takže spokojnosť. Študovala som v Brne na VUT plus k tomu plynulá anglina, teraz nemám žiaden problém s prácou. Chcela by som začať aj so španielčinou, teraz som doma s malou dceruškou, takže popri mamičkovských starostiach by som to mohla zvládnuť 🙂

teja86
30. lis 2015
Uživatel teja86 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od teja86.

Já osobně mám zkušenosti se státní jazykovou školu, je u Konečného náměstí. Je fajn, že je to prakticky v centru brna, já to mám cestou domů. Chodila jsem tam na na angličtinu pro středně pokročilé...na střední jsem měla dobrou angličtinářku, ale pak jsem trochu vynechala, tak jsem si to musela zase oprášit. Dělala jsem tam potom i státní zkoušku a tuhle školu můžu jenom doporučit. Kvalitní učitelé a člověk se tam opravdu naučí a taky pozná nové lidi. Kolegyně z práce tam zase dělala překladatelské zkoušky.

katkahla
20. čer 2016
Uživatel katkahla je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katkahla.

Ahojda, já studovala na pomaturitním studiu v Brně - tady odkaz - http://www.sjs-brno.cz/ a musím říct, že mi to dalo hodně, pracovala jsem tři roky v Dortmundu a teď bydlím v Itálii, němčinu a angličtinu (kterou jsem studovala v pom. studiu) používám skoro každý den. Lektoři k nám měli profesionální přístup a opravdu naučili. Pracovala jsem vždy odpo v jednom hotelu - takže rok uběhl jako voda. 🙂 jako student jsem měla možnost slevy na další odpolední kurz, dala jsem si italštinu 🙂 Tak holky, pokud máte chuť naučte se aspoň trošku, nikdy nevíte, kdy se Vám to bude hodit. Naučení něco stojí, ale jsme ženy a i s dětmi bychom měly mít čas na naše zájmy 🙂 a seberealizaci.

mimol
22. čer 2016

Ak by ti to pomohlo, našla som túto stránku, je to angličtina pre mamičky na maerskej. Kamarátka to skúšala a pochvaľovala si. http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglict...

mysicka2008
13. črc 2016
Uživatel mysicka2008 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mysicka2008.

Ahoj pokud již máš malou státní zkoušku z angličtiny, asi ti opravdu stačí pouze osvěžit již získané informace, které máš. V tom případě bych osobně byla proto, že by ti mohl klidně stačit pouze online kurz. Záleží samozřejmě jak moc jsi z angličtiny vypadla. Pokud je to opravdu jen o oprášení zkusila bych www.anglictina-bez-biflovani.cz. Pokud však je to již trochu více zanedbané bylo by lepší zařídit si třeba i soukromé hodiny doučování.