Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

bluff
18. čer 2008

"my sme im zivot nedali, nemali by sme ho ani brat" 😅 tak keby mi zabil niekto dieta, asi by som si tuto frazicku nehovorila.
za trest smrti ale nie som, kvoli uz spominanemu moznemu zneuzitiu alebo krivemu odsudeniu. Skor dozivotny trest. Ale nie ako to je v slov. vazniciach s vylozenymi nohami pred televizorom.

jabber
autor
18. čer 2008

ježkovy zraky - musím vás dočíst 😕 😀

jabber
autor
18. čer 2008

tatiana, andrea.m - mě to nijak zvrhlé nepřijde, je to téma jako kterékoli jiné a myslím, že ve společnosti už se přetřásá docela dlouho, je to prostě debata o zákonu, nic víc 😉 . Nevím, jestli jste si všimly k čemu slouží volná diskuze....tam se totiž neřeší ani kojenci, ani těhotné, ani batolata, školáci, ba dokonce ani výbava - to všechno má svá debatní místa 😉 . Jinak se samozřejmě nemusíte zapojovat, však vás nikdo nenutí 😉 .
Jo a jinak si jako zvrhlík teda nepřipadám, musím říct 😀 😀

jabber
autor
18. čer 2008

nobody - euthanasii bereš...a ta ti nepřijde jako zneužitelná? Mě teda daleko víc... 😒

kyri
18. čer 2008

souhlasim s aponchie - nápravný účinek to nemá, preventivní už vůbec ne, navíc mrkněte se třeba na web amnesty international, kde visí odsouzení a popravení, o kterých se později zjistilo, že byli nevinní, anebo alespoň nebyli vinní v takovém rozsahu, pro který byli odsouzeni...
(jo, a to nemluvim o tom, že některý ani nebyli zletilý 😝)

lienocka235
18. čer 2008

som ZA trest smrti.. nejde o napravu delikventa ale o jeho eliminaciu aby nemohol ublizit dalsim....
v odvovodenych pripadoch... ako ked niekto siahne na zivot dietata a brutlane ho zavrazdi tak nie je o com..
a co sa tyka mladistvych... nasi byvali susedia si tym presli... ich dcerku 11 rocnu Veroniku im zabil 15 rocny chlapec z vedlajsej dediny..surovo jej rozmlatil hlavu kusom betonu.. a nechal ju tak zomierat.. a pokusil sa ju aj zneuzit.. mala zomrela vo velkych bolestiach.. chlapec dostal 7 rokov /polovicu trestu ako by bo dospely../ pritom psychiatri sa vyjdrili ze trpi Sexualnou deviaciou.. a moze byt nebezpecny.. a co myslite koho som nedavno videla na priepustku doma.. JEHO... este par rockov..2-3 a ide po polovici trestu na podmienku.. a nam sa ostava len modlit aby ta dalsia nebola nasa dcera...
o tom to je nasa spravodlivost...
Vrahovia maju prava ale co prava obeti a ich potencialnych obeti aj ti maju pravo na ochranu...

monkula
18. čer 2008

lienočka ,ten prípad si pamätám... 😔

jabber
autor
18. čer 2008

eraserhead - ano o vině rozhoduje soud...na základě zákonů. Jinak bych taky nesrovnávala USA a nás - tam se soudí za to, že je horké kafe z automatu, že ztloustli z hamburgerů a že u mikrovlnky není v návodu, že se tam nemají sušit živá zvířata. Kromě toho mají volný prodej zbraní a střílejí se děti ve školách...

miriamka - mě šlo to (co jsem psala), že pokud si nemůžu bejt nikdy na 100% jistá, že vrahem je tenhle člověk (když teda DNA může bejt zfalšovaná), tak bych mu neměla dávat ani trest doživotí. Protože když se po 30 letech přijde na to, že člověk je v kriminále nevinně, tak je to pro něj (podle mě) daleko horší, než kdyby byl mrtvý. Justičně samozřejmě ne, ale prostě pocitově. Takový člověk musí být zahořklý a nenávidět celou společnost. Kromě toho jak na tebe ostatní pak koukají, kde máš všechny přátele, rodinu, kde máš svůj předchozí život? Já osobně bych byla radši mrtvá než nevinná a propuštěná po 30 letech z vězení. To je všechno, co jsem tím příspěvkem chtěla říct. Ne, že se mají lidi radši zabíjet, aby se jim pak nikdo nemusel omlouvat. Prostě si jen myslím, že v tom není pro dotyčného až takový rozdíl - sice je živý navenek, ale mrtvý vevnitř. Ale to je jen můj názor 😉

jabber
autor
18. čer 2008

lienočka - to je děs ☹ 😠

eraserhead
18. čer 2008

jabber: asi se budeme hádat. Soud rozhoduje o vině na základě důkazů! Zákon pouze definuje co je vina a co ne a jak se ta vina bude trestat. Ale jestli se někdo tomu zákonu provinil, o tom rozhoduje soud!

sylviiik
18. čer 2008

Trest smrti ne, nic to neřeší...

jabber
autor
18. čer 2008

eraserhead - ale no však samozřejmě. A ve chvíli kdy máš v zákoně, že za něco existuje trest smrti, tak ho taky může dát, ne? A taky nemusí.... ale o tom to právě celý je. A o tom je tahle diskuze - jestli v tom zákoně má tahle možnost být

jabber
autor
18. čer 2008

myslím, že hádat se nebudeme - diskutujeme 😉 🙂

eraserhead
18. čer 2008

magika: a udělal by jsi to samé svému dítěti, kdyby to někomu udělalo tvoje dítě?

maja22
18. čer 2008

jabber, napísala si, že keby si bola nevinná a odsúdili by ťa, radšej by si zomrela, ako bola 30 rokov zavretá...A čo v prípade, že by to o tvojej vine verilo aj tvoje dieťa, tvoji príbuzní? Zomierala by si s tým, že už nikdy neuvidíš svoje dieťa (s tým sa dá ešte ako tak vysporiadať...), ale hlavne - už nikdy by si nemala možnosť ho presvedčiť, že si nevinná, celý život by trpelo tým, že jeho matka spáchala čosi hrozné...Nechcela by si v tom prípade radšej žiť a stále mať nádej, že raz príde spravodlivosť aj k tebe?
Ja fakt netuším, ako by som sa v tom prípade zachovala, ale som zásadne proti trestu smrti, pretože si myslím, že človek nemá právo siahnuť druhému na život v žiadnom prípade - či ide o trest smrti, eutanáziu alebo potrat - všade tu ide o živých ľudí, v rôznom štádiu svojho života, ale ľudí... Som za zmenu systému, aby sa jedinci nebezpeční pre spoločnosť neustále kontrolovali a boli pod dohľadom, aby sa nestalo to, čo píše lienočka.. 😒

jabber
autor
19. čer 2008

maja - no, ale já bych ho z toho kriminálu stejně jako nějak asi moc přesvědčovat, že jsem nevinná, nemohla. Tomu by prostě moje dítě buď věřilo anebo nevěřilo.
Kdyby byl systém takový jak píšeš a nebezpečná individua se dala někam odklidit do bezpečí pro ostatní lidi, bez možnosti útěku nebo předčasného propuštění, tak by samozřejmě trest smrti potřeba nebyl - jenže tak to, bohužel, není. Na takové úrovni ještě nejsme. My zatím ještě ani nedokážeme zkontrolovat, jestli někdo LASKAVĚ nastoupí na léčbu, která mu byla uložena. Nikoho to nezajímá, že si po světě běhá nějaký nebezpečný úchylák a přitom se to o něm ví! Nikdo ho nehledá. To je teda neuvěřitelný. Např u Nováka psali, že takový ústav na Slovensku ani neexistuje! A kdoví jestli v Čechách jo. Tak proč mu takovou léčbu vůbec vlastně ukládají? Vždyť je to všechno akorát výsměch 😠 .
To samé platí o veřejně prospěšných pracech - taky nikdo absolutně nekontroluje, jestli je dotyčný provádí. Ale tam je to naštěstí víceméně jedno.
Jinak pro mě takovýhle individuum už člověk není - to je bestie a zrůda.

eraserhead
19. čer 2008

jabber - no a v případě, že je systém tak na prd jak píšeš (a nijak tím nechci vyvracet, že by nebyl), tak si myslíš, že pokud není schopen zajišťovat tyhle věci, že by byl schopen správně operovat něčím takovým jako trest smrti? Že by byl tak pedantický v tom, že by trest smrti dostávali jen ti, "kteří si to zaslouží". Mě připadá děsivá myšlenka, řešit trestem smrti (který by ukládal a vykonával tenhle ne moc dobře funkční systém) to, že je ten systém ne moc dobře funkční....

maja26
19. čer 2008

přesně tak eraserhead myslím si to samé,musely by tu být jiní lidi aby tu mohl někdy trest smrti být a to se nestane,vždycky tady bude někdo kdo by toho zneužil v našem státě 😒 a to by byl problém.

kejka
19. čer 2008

Myslíte si,že kdyby byl zavedenej trest smrti,že by se ty zrůdy víc bály???? 😕 A co třeba Stodolovi?????Serioví vrazi z nedávné doby?Dostali doživotí.A jak je zabíjet?Křeslo,pověsit,jehla,plyn? 😕
Jabber-můj názor-pro mě to také nejsou lidé-zrůdy,bestie,monstra...........,ale co s nima?Náš právní systém je v tomhle hodně benevolentní,až je to směšný.Souhlasím s tebou-je to výsměch. 😠 😠 😠

hankakynclova
19. čer 2008

Ahoj, já osobně jsem pro nějaké vyšší tresty a pro jiný způsob vězení.Vždyt oni se v těch našich vězeních mají jak prasata v žitě.Co jim tam chybí?A ty vrazi dětí, ty bych mučila teda taky.Hlavně ted jak je ta Kuřimská kauza.Vždyt to je úplnej hnus.Já když to slyším, je mi z toho dost šoufl 😒 Jak mohou žít takovýhle sadisté mezi námi????

maja26
19. čer 2008

Hlavně že mají vězni dostat nový design cel no super takové židličky a skříněčky nemám ani já doma.Však jo ráda jim to zaplatím za to že někoho zabijou,okradou,zmlátí...a co vy? 😒

mirrinka
19. čer 2008

trest smrti by asi ťažko niečo vyriešil - svet je už raz takí 😒

mirrinka
19. čer 2008

sorry, chybička se vloudila - nie takí ale taký

hankakynclova
19. čer 2008

Majo, přesně tak.Ještě zjištovali jaké barvy půspbí jako uklidnující, aby se tam měli fakt dobře.Já bych je hnala!!!Kdyby aspon přes den někde pořádně makali.Neříkám, že jsem pro trest smrti, ale fakt bych je hnala někam makat nebo aspon bych jim nezajištovala takový komfort jaký mají ted.A vše z našich peněz!!!! 😠

sisstin
19. čer 2008

maja26: sice je to zlehčení, ale tvému podání stolečků a židliček jsem se fakt zasmála..dobrý 😅

eraserhead
19. čer 2008

hankakynclova: při mé korespondenci s jedním polským vězněm, mi napsal, že třeba u nich ve věznici jako formu trestu pro vězně používají to, že jim zamítnou možnost pracovat a tenhle člověk konkrétně napsal, že to je pro něj a pro pár jeho spoluvězňů fakt docela drsnej trest....., že často je pro některé vězně největší utrpení to, že tam nemají co dělat....

sisstin
19. čer 2008

jo..to si myslim taky, že ta práce je pro některé spíš osvobození 😉

maja26
19. čer 2008

sisstin já jen píšu to co jsem viděla,třeba ta oranžová židlička a ty skříňky mě opravdu zaujaly taky bych to chtěla třeba pro malou do pokojíčku 😉 to bylo fakt hezké._Jenže to bych si to musela koupit sama a asi to nebude nejlevnější aspoň né pro mě 😒 zrovna máme jiné priority ☹
Nebo nechcete mi to někdo koupit 😀 😀 😀 😀

mata79
19. čer 2008

Nie som za trest smrti, aj ked priznam, ze niekedy by som bola aj pre. Napriklad tomu pedofilovi, co znasilnil toho chlapceka a zabil ho.... Keby to niekto urobil mojim detom, tak ho v afekte zabijem.
Ja by som mu to medzi nohami narezala a nasolila a nakorenila......
Su to silne slova, ale zivot tym nikomu nevratime......

maja26
19. čer 2008

já myslím,že tohle si myslí každý rodič mata79,každý rodič by toho člověka zabil kdyby mu něco udělal z jeho dítětem tak samo by si asi každy pokoušel zastat svého dítěte kdyby to dítě(člověk) někomu něco udělal.
Tak to je a já doufám,že to nebudeme muset řešit nikdy na vlastní kůži!!!