Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

knuffel
17. čer 2008

Kasli: nemyslíš si, že všici mají doživotí, že ne?
Petrolejka: chápu, chápu, v tom případě pomstychtivá jsem, chci, aby nájemní vrazi nekoukali na televizi a museli pracovat.

petrolejka
17. čer 2008

Maryn a chápu, že se oběti bojí, ale právě proto by mělo být doživotí bez možnosti propuštění místo trestu smrti. To je zas o systému ne o samotném trestu smrti. A opravdu nevěřím, že by se mi ulevilo, kdyby popravili vraha mého dítěte, dítě mi to stejně nevrátí a ránu nezacelí. S tím s člověk musí srovnat jinak.

sisstin
17. čer 2008

jinak nevím, jak je to u nás..ale v těch nejtěžších věznicích v cizině si rozhodně vězni šunky neválej ani nečučej celej den na televizi 😕 max. jdou na půl hodiny na vzduch mezi dvě stěny 😕

knuffel
17. čer 2008

Hm, Petrolejko, to jsi dobrá, já bych určitě pro vraha mého dítěte chtěla smrt. Takové úvahy bych rozhodně v té chvíli schopná nebyla. Přiznávám, že to není optimální, ale je to tak.

kasli
17. čer 2008

Knuffel ne nemxslím, jen chci říct, že ti co něco udělali dítěti a dostanou se za mříže, si to v lochu opravdu vyžerou! A mnohdy se ani propustění nedožijí! Teď co se to stalo tomu Jakoubkovi vylezlo hodně článků o podobných případech a většinou pokud byl dotyčný odsouzen, spáchal ve vězení sebevraždu nebo záhadně zemřel! Podle většiny vězňů, co sedí za "normální" zločiny se ani v lochu ublížení dítěti neodpouští!!

petrolejka
17. čer 2008

Kuffel, já taky chci aby pracovali a nerekreovali se. 😀 To podle mě nejsi pomstychtivá. ať mají režim, kterým aspoň nějak mohou společnosti pomoct, když už se zachovali špatně. A výhody nedávat, není za co. Ale netýrat, nemučit, nevystavovat psychickým stresům. Protože to snižuje ten systém a nás, pokud bychom se k nim takto chovali. Prostě zůstat lidskými a nenechat se strhnout jejich chováním.

eraserhead
17. čer 2008

maryn: asi k tomu máš důvod, ale to snad nemyslíš vážně? Nerad bych to zlehčoval až moc, ale teda trest smrti pro zloděje, kterej se mi vloupá do bytu, já na něj zavolám policajty, oni ho odsoudí a zavřou, proto, abych se nemusel bát, že mi něco udělá až ho pustí, protože sedí kvůli mě? Ty chceš teda trest smrti i za nezabití člověka?

Neříkám, že by to neměl být trest, ale neměl by to být jen trest? Proč se tomu teda říká nápravné zařízení? Pokud to má být jen jako trest, nikdy se nic nezmění. Nehledě na to, že mám dojem, že je to fakt někdy pojímáno čistě už jen jako prostá pomsta....

jabber
autor
17. čer 2008

eraserhead - ale třeba takový Novák se přiznal....není žádných pochyb, že to udělal

artuse
17. čer 2008

petrolejka, máš právdu, i s tím mučením atd. 😔

berynka
17. čer 2008

Tak já si myslím, že člověk, kterému někdo zabil dítě, se může se smrtí svého potomka začít vyrovnávat až v okamžiku, kdy si vraha najde spravedlnost. A troufám si tvrdit, že v takovém případě platí smrt za smrt. Ať už je vykonána v rámci justice, náhody, či jakékoli formy pomsty 😔 .

sisulik
17. čer 2008

sisstin..a ty vlastne vies ako je to v kuvajte ze by si to nechcela mat tak ako je to tu??

gucz
17. čer 2008

som za, ale len v 100% dokázaných prípadoch brutálnych vrážd, a pri sexuálnych deliktoch ako na dospelých, tak na deťoch

sue
17. čer 2008

...vraha malého Jakubka by som dala ukameňovať, nie len odsúdila na "mierumilovný" trest smrtiacou injekciou alebo čímsi podobným 😔

knuffel
17. čer 2008

Petrolejka: obdivuju tě, jojo, tak by to mělo být... Vidíš to správně, já jsem ovlivněná spíš tím, když slyším, že znásilnil, zabil.....a dostal třeba 12 let, pak vyleze a co? Ale to je už na jinou debatu.
Kasli, tak to jo, já nevěděla, jak to myslíš.

gucz
17. čer 2008

prípadne by som sexuálnych delikventov automaticky kastrovala a to nemyslím chemicky ale chirurgicky 😖

sisstin
17. čer 2008

sisulík: vidim, že máš jiné zahraničí a i tvoji fotku 😉 já se k tomu nebudu vyjadřovat 😉 nechci žádnou hádku..prostě já mám určičtě jiný myšlení než ty 😉 to je celý 😉

eraserhead
17. čer 2008

jabber: já taky nepopírám že to neudělal, já jen, že tady platěj nějaký zákony ( s kterýma třeba nemusíme všichni souhlasit) a je tak stanoveno, že dokud někdo není odsouzenej, je pořád nevinnej. Já tu moji připomínku možná moc zevšeobecnill, nemyslel jsem to čistě jen na Nováka. Ale když už jsme u toho, existuje několik případů, kdy se lidé přiznali a nebyli nakonec odsouzeni, nebo se přiznali, byli odsouzeni a pak se prokázalo, že to neudělali, ale to už je hodně mimo diskusi, ale v rámci možnosti justičního omylu, možná i součást diskuse, nevím.....

sisstin
17. čer 2008

ty emotivní výlevy přičítám tomu, že se jedná o dítě..a vy jako matky jste na to citlivé 😉

petrolejka
17. čer 2008

Knuffel, Berynka, asi se s tím srovnává každý jinak. A je vlastně těžké říct, jak bychom to cítily, protože je to naštěstí pro nás jen akademická debata. Opravdu doufám, že nebudeme muset nikdy ani zdálky poznat, zda bychom chtěly zločince, který ublížil někomu blízkému, poslat na smrt.
Berynko, ale co kdyby se nikdo nezjistilo, kdo vrahem byl? Přece člověk musí odněkud začít a hledat cestu hlavně sám v sobě bez ohledu na vnější události. 😔

knuffel
17. čer 2008

Sue: a kdo by kamenoval? Já jsem pro trest smrti, už se nebudu opakovat.... Sama říkám, že sáhnout mi někdo na dítě, tak se neznám, ale dokázala bych jít a toho člověka opravdu zabít? Sama? Tváří v tvář?? Jako silná slova jsou jedna věc, ale skutek potom něco jiného....

jabber
autor
17. čer 2008

kasli - s tím se ale přece nedá takhle kalkulovat, že si to s ním vyřídí vězni.....ti ho podle mě nemají co trestat, od toho jsou (respektive mají být) soudy a jasné zákony. Když by byl trest smrti zavedený, tak už je přece na mě, jestli někoho zavraždím a riskuju, že mě chytí a pověsí anebo ne. Prostě vím, co můžu dostat za trest a je to na mě!

jabber
autor
17. čer 2008

eraserhead - no samozřejmě by muselo bejt stoprocentní, že to dotyčný udělal....ale ono zavřít někoho nevinnýho na doživotí je taky dost hustej omyl, ne? 😅

sisulik
17. čer 2008

sisstin..ibaze tu nikto nerozprava o zmyslani...len o tom, aby si napisala, vysvetlila co si tym myslela..vies, je lahko nieco povedat o nejakej krajine ked ani neviem ako v nej to vlastne chodi..

sisstin
17. čer 2008

sisulik: tím chci říct, že bych nikdy nežila v těchto státech, kde je trest smrti, ženský se ukamenovávaj za nevěru a podobně..kde má víra takovou strašnou váhu 😉 , nikdy bych si nevzala chlapa, který odtamtud pochází...ale to je každýho věc 😉

kasli
17. čer 2008

Jabber já s tím také nekalkuluji, jen jsem poznamenala, že vrazi malých dětí to nemají ve vězení růžové! Ale týká se to jen těch co ublížili dítěti. Nic to nemění na tom, že pro trest smrti nejsem!

jabber
autor
17. čer 2008

barabra1 - to je strašný...moc smutný ☹

petrolejka
17. čer 2008

Jabber. 🙂 No jo to dokazování, ona spravedlnost lidská prostě nebude nikdy dokonalá. To není reálné, ale jak jsem psala ... boží mlýny.

sisulik
17. čer 2008

sisstin..ibaze takychto krajin nie je vela...islam tresta za neveru aj muza, nielen zenu...tieto tresty su len v saudskej a v irane....takze netreba hadzat vsetky krajiny do jedneho vreca... 😉
jedine co je v kuvajte, je trest smrti za vrazdu, ktora je na 100% dokazana...

jabber
autor
17. čer 2008

kasli - jasně, ale všichni jim to přejem, ne? Že to tam nemají růžový a nejspíš se moc dlouho nedožijou ...takže jim tu smrt v podstatě stejně přejeme ....

sisstin
17. čer 2008

sisulik: jo, to je pravda, že nevim..jak to přesně např. v Kuvajtu chodí 😉 , ale prostě pro mě je takovejhle styl života i mentalita těch chlapů úplně mimo 😉 navíc já prostě nemám ráda státy, kde je víra všechno..protože pro mě je církev a jí podobné odnože jen sekta, která manipuluje s lidma 😉 ale to je na jiný téma 😉