Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

kometka5
17. čer 2008

já si myslím, že smrt za smrt nikomu nic dobrého nepřinese...kdyby to bylo moje dítě, tak vrahovo smrt mi neudělá šťastnou, nevrátí dítě. Na druhou stranu jsem si skoro jista, že kdybych byla v roli matky zavražděného dítěte, tak bych vraha snad zabila sama...
je fakt, že je spousta věznů, který se tam pomalu vrací s železnou pravidelností s nástupem zimy, aby měli teplý pelíšek.
Já jsem pro doživotní tresty, ale na stravu a na střechu nad hlavou by si museli vydělat sami!!!!
A trestní právo by se rozhodně mělo změnit, za krácení daní státu je skoro stejně jako za vraždu člověka, což se mi zdá jako nehorázná blbost...

jabber
autor
17. čer 2008

sekty nechápu....vůbec nerozumím tomu proč tam někdo vleze a nechá si něco diktovat.... 😒

eraserhead
17. čer 2008

dzany: nezlob se na mě ty, ale "ale věčšina vězňů ( těch kterí spáchali zločin!) nikdy řádně nemakala a makat nebude!!!" je podle mě jen dost rozšířenej předsudek. Já jsem nenapsal, že se lidi ve vězení mají dobře, jen jsem napsal, že se tam zpravidla nemají tak, jak jsi psala ty. Ale docela ubíháme z tématu, navíc aniž bych to měl nějak v úmyslu, se asi začínáme dostávat do konfliktu, kterej bych teda nerad a ono by se to tady asi blbě vysvětlovalo. Já tě neměl v úmyslu srovnávat, peníze daňových poplatníků (kterých byla i dejme tomu např. polovina lidí, co te´d sedí ve vězeních - přiznejme si, že více než polovina lidí, co sedí ve vězeních prostě nejsou vrazi a úchylové, to je podle mě lehce dokazatelný fakt). Mě jen prostě štve, když lidi u každého problému hned začínají argumentovat tím, že někoho živíme z našich daní? Třeba u nezaměstnaných - moje žena byla nezaměstnaná tři roky, asi to nikdo nebude schopen pochopit, ale prostě celý tři roky nemohla najít práci (myslím práci, ne otročinu za pár šupů, která by se vůbec neoplatila, ano, i taková místa jsou). Proč ale nikdo nenadává, že jako daňoví polplatníci živíme politiky, který mají dost kšeftů a výdělků vedle, proč máme (jako jedna z nejatesitičtějších zemí v Evropě) ze svých daních platit něco církvím apod.?

Je to smutné, že to musím napsat, ale tady v tomhle fóru jsem si zatím přečetl dost zažitejch (nepravdivejch) předsudků. To je to, co mi vadí, černobílé vidění. Jo, trestní systém u nás je úplně na hovno,s tím souhlasím....

knuffel
17. čer 2008

Diskuzi jsem nečetla, ale rozhodně jsem pro zavedení trestu smrti. Minimálně to vědomí, že mě za trest může čekat i poprava, viz orlické vraždy, vrahům prostě vůbec o nic nešlo, dokonce to sami přiznali, co bychom se žinýrovali, když je to nejhůř doživotí?

sisstin
17. čer 2008

jinak ted dávají tuším na Visiat Explover dokument s názvem Věznice s maximální ostrahou...a je zajímavý sledovat, jak takovej vrah měl dětství a podobně..většinou to nebejvaj moc veselý příběhy...

a někde jsem slyšela, že úroven státu se pozná podle toho, jak se chováme ke svým věznům 😉

grmitko
17. čer 2008

ja som za, ked niekomu vezmes zivot, nech ho vezmu aj tebe 😠

sisstin
17. čer 2008

jabber: pže ty lidi, co sekty vedou tě úplně zmanipulujou, najdou tvoji slabou stránku..nikdy nikdo nemůže říct, že by se nemoh stát členem sekty 😒

kasli
17. čer 2008

Sonisku tu kouli na nohu jsem myslela tak, že bych je vyhnala někam do lomu s malým krumpáčkem a obnovila bych galeje, ve středověku to fungovalo docela slušně, tak proč ne teď! Naprosto mě vytáčí to, že když je někdo doživotně odsouzen, že sedí na prdeli a ještě tu práci může odmítnou a hlevně pro doživotně odsouzené se dává práce jen na celu, takže nanejvíš lepení pytlíků a to je sakra výsměch!

lenkabu
17. čer 2008

eraserhead:to že jako ateisti platíme církvi mně s.re nehorázně!Ale to by bylo na jinou diskusi..

jabber
autor
17. čer 2008

sisstin - přece musím vidět, že mě někdo manipuluje, ne? Pokud nejsem pod práškama... jasně, pak už třeba časem tě to nějak otupí, ale ze začátku....?

sisstin
17. čer 2008

jabber: no já si myslim, že stačí, abys byla trošku labilníí a je to hned 😒

knuffel
17. čer 2008

jabber: možná jde taky o to, že se ti nikdo nepředstaví, já jsem od sekty a teď s tebou zamávám...jde to malými krůčky, hezky pomaloučku tě směrují, kam chtějí.

eraserhead
17. čer 2008

grmitko: ale podle téhle logiky by jsme se dostali do začarovaného kruhu, někdo vezme někomu život, tak ho někdo vezme jemu, a jelikož ho někdo vzal jemu, měl by být tedy vzat i tomu, kdo vzal život tomu prvnímu.......

sonisek
17. čer 2008

Já bych je vyhnala někam na pořádnou robotu, ať si to pěkně užijou... Bych tyhlety vězně poslala na zkušenou do Thajska.
Teď jim chtějí cely zase vymalovat na oranžovo a dát jim tam snad nábytek z Ikey, ne?? Vždyť to je k smíchu...

knuffel
17. čer 2008

a na začátku ti samozřejmě pomůžou třeba v tíživé ýivotní situaci a ty vidíš, jak jsou na tebe hodní a už tě chytají.......................

sisstin
17. čer 2008

grmitko: jak píše eraserhead..aby z nás za chvíli nebyla právě ta vraždící monstra 😒 prostě nikdo by neměl rozhodovat o životě a smrti podle mě 😖 ...mně to trošku pak připomíná inkviziční procesy 😠

artuse
17. čer 2008

mně se zdá trest smrti jako takové dost jednoduché řešení, jako lepší řešení těžkých zločinů se mi zdá doživotní vězení, ale fakt tvrdé vězení s těžkou fyzickou prací a aby ta práce byla alespoň přínosem pro stát...

kasli
17. čer 2008

Sis naprosto s tebou souhlasím! Nikdo by neměl rozhodovat o životě a smrti!!!

kasli
17. čer 2008

Artuše vždyť to říkám galeje na ně!!

barabra1
17. čer 2008

Ano je to pravda.A najhorsie na tom je ze pre nedostatok dokazov vysetrovanie skoncilo.A ty vrahovia si kludne behaju po slobode!

knuffel
17. čer 2008

Když se vcítím aspoň malinko do kůže rodičů, co přišli o dítě, tak jsem jednoznačně pro trest smrti.

sisstin
17. čer 2008

pže pak určitá skupina lidí(instituce) dostane vlastně neomezenou moc..a to by nemuselo dobře skončit 😒 aby pak neumírali například političtí vězni, kteří s vraždama nemaj nic společnýho atd. 😉

dzany
17. čer 2008

eraserhead, tak já se taky nechci dostávat do konfliktů ale od toho je diskuze, abych vyjádřila svůj názor, i kdyzž někomu se může zdát černobílý, někdy bohužel to jináč nejde - a co konkrétně tam ty vězni nemají co jsem napsala? 😅 tv, posilovnu, kantýnu, sprchy? to je síce fajn, ale nemyslím si že při zvedaní činek a nahromadění se adrenalínu a jiných opojných hormonů si uvědomí, jak napravit svůj život a nedělat blbosti 😅
opakuji - nejsem pro trest smrti ale pro zpřísnění celkové situace zločincům!
jo a politici ty mně taky se...ou ale to je jiné téma, né ?

lalupa
17. čer 2008

dost husta tema na moj vkus na mieste, kde sa predovsetkym ma diskutovat o zivote a detoch 😕

sisstin
17. čer 2008

knuffel:jo, kdyby se to stalo přímo mně..tak už taky nevim, jakej bych měla názor..ale takhle objektivně jsem rozhodně za NE 😔

kasli
17. čer 2008

Knuffel a právě proto by se právo nemělo řídit emocema!

sonisek
17. čer 2008

dzany, politici jsou na jiné téma...to se snad ani nedá komentovat....

Jinak s tou posilovnou je to děs, vězni se tam namakaj a aby se pak dozorci nedivili....

knuffel
17. čer 2008

Siss: zcela objektivně bych to brala jako veliké varování, které má především působit preventivně, viz výše napsané....
Lalupa: tak sem nechoď!

knuffel
17. čer 2008

Kasli, to chápu, ale několikanásobného vraha, který zabíjí pro peníze nebo jiný profit, bych klidně na popravu poslala.

petraluk
17. čer 2008

Taky nemyslím, že trest smrti je to nejlepší řešení. Na druhou stranu, kdyby mi někdo zavraždil dítě, tak si ani v nejhorší noční můře nedokážu představit, jak bych reagovala. Asi bych zabila jeho a pak sebe ☹

Knuffel ad. orlické vraždy, nevim, jak jsi přišla na to, že se k nim Černý přiznal a že jim o nic nešlo. Podle filmu Sametový vrazi 😕 Skutečnost je trochu jiná, Černý se stále odvolává, že je nevinný a s právníkem se snaží oo obnovení procesu 😉