Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

kometka5
18. čer 2008

magika, pak mi jen napadá, že pokud se tahle ženská zachová, tak snad dobře jí tak... 😒

maryn
18. čer 2008

eraserhead: vcera vecer som tu uz nebola, tak ti odpovedam teraz, ja som pisala este hned v uvode ze chcem trest smrti pre pedofilov a nie pre zlodejov ako si ty pisal, chapes?

majina
18. čer 2008

Tyhle případy kdy jeden zabije druhého protože chce chránit třetího je šílené! A ještě k tomu když to je dítě... co z něj potom vyroste? Podle mě se samozřejmě tyhle lidi nazachovali vůbec správně ale na druhou stranu když je takovéhlemu náporu, stresu, týrání vystavováno každý den tak si myslím že to je jen dotázka času kdy takový člověk zaútočí!

majina
18. čer 2008

maryn... jenže pedofílie je brána jako nemoc takže se ti dostane odpovědi že takový člověk se musí léčit 😅

majina
18. čer 2008

jééé teď jsem to napsala jako když se zastávám pedofilů... to nééééééééé!!!!!!!

magika
18. čer 2008

Odejít od násilníka je mnohdy to nejtěžší,co může být.....týraná osoba,jak už jsem psala,má velice podkopané sebevědobí,je ponížená a strašně se bojí...také kolikrá řeší otázku KAM???? odejít...vím jsou krizová centra a podobně,ale uvědomte si,že některé týrané osoby jsou týrané léta a nabourá ji to psychiku natolik,že ony uvěří,že si zaslouží být týrané 😔 ....a potom je důležité,jak to vidí okolí-někdy je horší ta lidská lhostejnost....
Opravdu věřte,že málokdo týraný vyhledá pomoc sám...děti kolikrát lžou,že tu modřinu si udělaly samy...ze strachu 😖 ...i týrané ženy zapřou,že je uhodil manžel....

aponchie
18. čer 2008

btw:kazdej je potencionalni vrah

magika
18. čer 2008

apo...si piš....včera jsem málem zabodla manžu,pač půjčil peníze gamblerovi 😔 🙄

eraserhead
18. čer 2008

aponchie: s tím se nedá než sohlasit, ať už se nám to líbí nebo ne! Nekdo neví jestli, kdy a proč by to sám někdy neudělal..... což samozřejmě nic neřeší a neomlouvá..... 😀

eraserhead
18. čer 2008

JInak se tu docela nakouslo téma, které jsem fakt nechtěl řešit - pedofilie. Má tu o tom někdo nějaké znalosti? (Nemysliím senzacechtivé novinové články). Co já o tom četl nějaký vědecký práce (včetně rozhovorů s NĚKTERÝMI pedofily), z nich vyplývalo, že pedofil dítě miluje, často natolik, že mu není schopen fyzicky ublížit. Nikoho a ničeho se nezastávám, jen mě tak napadlo, že je tohle označení všeobecně aplikováno na lidi, který jsou spíše násilníci a sadisti (z čehož vyplývá např. i to, že své činy vykonávají na dětech, tedy snadno zranitelných a v podstatě bezbranných obětech). Ale to asi povede k eskalaci další zběsilé diskuse, takže to nejradši přejděte - to já jen tak k hodně rozšířenému zevšeobecňování (všichni cikáni kradou, každý vrah je sadistickej úchyl, každý kdo sedí nikdy nepracoval a je to příživník apod.) a občas nesprávnému používání pojmů.

magika
18. čer 2008

eraserhead...pedofilie je úchylka,stejně jako nekrofilie a jim podobné..pedofilové nemilují děti jako třeba se mezi sebou milují homosexuálové (proto homosexualita není úchylka)..nýbrž pedoflní jedince přitahují děti jako sexuální objekty...a pak jsou pedofilové,kterým stačí dítě pouze znásilnit nebo zneužít a pedofilové se sadistickými sklony..je toho vícero druhů...též na delší rozpravu...

anta
18. čer 2008

Nebojte, však ten kretén, co zabil toho Jakoubka, a nejen on, dlouho ve vězení žít nebude, buď si to hodí sám anebo mu tam dají za vyučenou jiní. Spíš mě štve, když se tohle stane, tak je člověk naprosto bezmocný a sám se i jako oběť - myslím rodiče těch chudáků dětí - musí podílet na tom, aby vězení bylo financováno z jeho daní. Což mi přijde silně absurdní! 😠

majina
18. čer 2008

anta... je to strašné to co ten Novák udělal ale trest mu má udělit soud a né jeho spoluvězni kteří nejsou o moc lepší než on! Ale to je zase téma vězení a šikana 🤐

eraserhead, magika... naprosto s váma souhlasím!

foogy
18. čer 2008

Jsem z Havlíčkova Brodu a ani vám sem nedokážu napsat, co tady všichni prožíváme!!! Je to fakt tragédie! Doufám, že to, co Blažko zamýšlí tím, že kauzu uvěřejňuje, pomůže dalším dětičkám! A jak už tady psali ostatní, lepší by bylo je zavřít nadoživotí, protože smrt by pro ně byla jakýmsi vysvobozením.

magika
18. čer 2008

foogy....prý byl ten Novák aj u nás v Hlinsku 😔 ....taky tady lákal děti,ale naštěstí s ním nikdo nešel 😔

kaciska
18. čer 2008

ano!!!!!takový zrůdy co tu sou mezi námy by se měli mučit......co je pro ně za smrt že jim pýchnou nákou injekci po které usou a už se neprobudí..???to není fér??jejich oběti trpěli hroznou bolestí a umíraly už jen strachem co s nimi bude....je to děsné ty naše zákony.....a to jim chtějí jeste zmodernizovat cely...no sou to magoři na entou!!!!!stahovala bych je za živa s kůže!!!!!!!!!! 😀 🙄

najjulinka
18. čer 2008

som proti.

lenkabu
18. čer 2008

eraserhead:ve škole nás učil sexuolog a ten říkal že pedofil je člověk kt. děti miluje,chce se jich dotýkat,ale neubližuje...aby ubližoval musí se jednat o sadistickou pedofilii 😉

majina
18. čer 2008

mučit??? copak jsme ve středověku??? 😅 😕

maja26
18. čer 2008

Já jsem proti,možná někde jinde,ale určitě né v našem státě tady by se to dalo velice snadno zneužít.Kdybych věděla že to bude podchycené a nemůže se stát,že by daly trest smrti nevinému tak bych byla 100% pro!Zvlášť u případů jako zavražděný Kubík,týrané děti z Kuřimi....

maja26
18. čer 2008

majina-vězni kteří by ho ve vězení umlátily většinou nejsou odsouzeni za vraždu malého dítěte a to bylo v base odjakživa po zásluze potrestáno,vždycky se mluvilo o tom jak tam takový chlap brzo skape,protože ti chlapi co tam jsou to berou tak že to dítě moholo být jejich,já osobně bych ho na samotku nedala ať se na mě někdo zlobí,ale mám dvouletou dceru a když jsem to včera vyděla ve zprávách a pomyslela na to že bych tak mohla sedět já a dívat se jak se zasouvá rakev mojí jediné dcery ☹ brrr,v ten okamžik by mi dělalo dobře to pomyšlení,že mu někdo ve vězení dá pořádné kapky!!!

monkula
18. čer 2008

maja, to isté napadlo aj mňa. mám dve deti, a keby som niečo také mala prežiť... ☹ ☹
Ale k téme len jediné.... Nikto nemá právo zobrať život tomu druhému, ak by sme obnovili trest smrti, neboli by sme o nič lepší, ako ten vrah...
Väzni si s ním už svoje porátajú... 😔

maja26
18. čer 2008

jjo to co je mezi vězni raději nechme na nich 😔

nobody
18. čer 2008

přesto nejsem pro trest smrti

achalteke
18. čer 2008

Jsem PROTI trestu smrtu a zcela se kloním k názorům eraserhead. Nikdy se nechci stát katem, který by měl na svědomí něčí život, byť 10ti násobnýho vraha. Nechci být jak on.

tatiana
18. čer 2008

co toto robi na tejto stranke nechapem 😔

andrea.m
18. čer 2008

nič v zlom ale neviem či je vhodné rozoberať trest smrti na stránke kde sa má riešiť tá najväčšia radosť na svete...dieťa.

nečítala som túto debatu ani ju čítať nebudem, lebo taká téma na takej stránke mi príde zvrhla.

maja26
18. čer 2008

myslím že zvrhlé je to co člověk může udělat dítěti nebo i jinému člověku a ne to,že si tady o tomhle někdo píše!Přece jen někdo kdo tohle téma založil,napsal o co v tom tématu jde tak si to může číst jen ten kdo chce nebo ne???

achalteke
18. čer 2008

já si myslím, že bohužel toto téma k dětem a jejich rodičům patří 😒

kyri
18. čer 2008

já na tom nevidim nic zvrhlýho, jste ve volné diskusi (tatiana, andrea.m) - a proč by se rodiče nemohli bavit o trestu smrti, když jsou zrovna tak občané, jako kdokoli jiný 😉

já nejsem pro, ale kdysi jsem chodila na přednášky soudního psychologa, co pracuje hodně při vyšetřování násilných trestných činů, dělal i na takových případech, jako byl straka aj. a ten nám na jedné přednášce sdělil, že potom, co viděl a zažil ve svý práci, tak je PRO trest smrti
... což mě teda nepřimělo ke změně svého názoru, i přesto, co jsem se o těch lidech dozvěděla, jsem proti...