Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

haluskacz
18. čer 2008

miriamkac, a myslis, ze placenim neco vynahradis? no nevim, jako argument se mi to zda dost chaby...
no a co se tyce toho, o cem uvazuje vrah, tak to fakt muzem leda teoretizovat. Ale predpokladam, ze kdybych se do ty situace dostala, jako ze bych chtela nekoho zabit, tak by mi docela zalezelo na tom, co by se mi mohlo stat, kdyby me chytli. Proto by me zajimalo, jestli by znovuzavedeni trestu smrti melo vliv na snizeni kriminaliti, ci nikoli. O tom ovsem zatim zase muzu jen teoretizovat, protoze k tomu doposud nedoslo. a nevim, jak je to v jinych zemich, kde trest smrti maji. Jestli je tam kriminalita mensi ci nikoli.

jabber
autor
18. čer 2008

miriamka - jenže takovouhle chorou mysl těžko v kriminále převychováš....
Já jsem tím jen myslela, že každý strůjcem svého osudu, ať je chorý a potřebuje vraždit nebo ne....a jestli je někdo tak chorý, že vraždit potřebuje, tak o důvod víc se ho zbavit navždy.

eraserhead - já zas myslela, že soud se řídí zákony. A k té argumentaci - to všechno co píšeš že platíme, to jsou věci pro společnost prospěšné (až na ty poslance 😀 ), nevím, k čemu nám je dobrý xnásobný brutální vrah v kriminále. To s tím vzděláním a jeslemi snad ani nemůžeš myslet vážně 😅 . A to s tím zabíjením lidí, aby se nemusel připouštět omyl - tos překroutil, už jsem psala jak jsem to myslela - prostě s možností omylu bys nemohl dát ani doživotí.

skafandrik
18. čer 2008

Nečetla jsem celou diskusi, ale nejsem pro trest smrti, nejsem ani pro to, aby vězni byli týráni, jak tu někdo napsal, ale jsem pro to, aby vězni museli ve věznicích makat a ti doživotní vězni aby makali velice tvrdě, protože co si budeme povídat, jsou lidi, pro které je zavření do vazby otázkou přežití a možnosti se najíst, bydlet atd. Vadí mi, že se tam převážně válí a nic nedělají.

skafandrik
18. čer 2008

pardon, zavření do vězení, ne do vazby

magika
18. čer 2008

Opravdu kontroverzní téma,nicméně tato otázka vede opravdu k rozporuplným názorům 😝 Je to stéjně jako u eutanazie či interrupcí.....život kontra smrt....Ač jsme jako lidé nejvyspělejší na planetě,tak stejně vše záleží na konkrétní situaci...
Ano...vrah zavražděného a znásilněného Jakuba dostane doživotí...ale na druhou stranu Obvinění z kuřimské kauzy dostanou pár let....Jakub je mrtvý,kdežto synové Mauerové si ponesou následky strašného týrání celý život a možná se stanou jednou též psychopatickými vrahy.....
Naše zákony jsou staršně nedokonalé,ve středověku se zlodějům za krádež sekali ruce,byly upalovány nevinné ženy coby čarodějnice,vrazi se věšeli bez rozdílu-nokoho nezajímalo,jestli vraždil v afektu nebo v sebeobraně...dnešek se liší tím,že morbidita trestaných klesla na nulu.Vězení je komfortní,dá se říci pohodlné.
Trest smrti bych brala,ale opravdu v případech,kdy dotyčný člověk již nemá pro společnost cenu.Nač vydržovat psychopatické jedince u ketrých je naprosto nulová šance,že se vyléčí.Nač je držet v ústavech pod vlivem léků...když stejně po propuštění budou,to co jsou.....
Je to možná blbej názor,ale.....

kometka5
18. čer 2008

nevím, nejsem sice pro trest smrti, ale vraždy na dětech mi opravdu iritují...
nechápu, jak někdo něco může udělat malýmu dítěti, který proti dospělýmu je úplně bezbranný...takovýhle lidi bych prostě opravdu zavřela do 4stěn, chodili by ven jen tvrdě makat, klidně do tich dolů a byli by rádi za kus chleba, žádný nábytek z ikei a vybírat si, jestli chtějí pracovat nebo ne...

nechápu, jak je možný, že takový Novák má sice nastoupit na léčení, ale nenastoupí a nikdo ho nehledá nebo tak a ještě přejde hranice, kde dělá to samý...
souhlasím s Jabber, k čemu je nám dobrý několikanásobný vrah?

a pokud zabije dítě vlastní matka, ihned bych jí kastrovala...mauerová si odsedí svůj trest, porodí další dítě a zase ho bude týrat...na nějakou lítost nevěřím...neřeknu momentální zkrat, ale ona je týrala zcela vědomě... 😠
stejně jako onehdy ožralá matka zalehla holčičku, odseděla si svůj trest a chce mít další dítě...nechápu...

kometka5
18. čer 2008

magika.....tlesky, tlesky, tlesky....souhlasím zcela s tebou... 😉

miriamkac
18. čer 2008

haluskacz som pisala, ze stratene roky nenahradis, ale dotycny postihnuty omylom zije...alebo jasne, lepsie nech je mrtvy...nie? aspon sa netreba nikomu ospravedlnovat..........ja nechcem obhajovat nejakych deviantov, alebo seriovych vrahov (myslim ze tato diskusia je zrovna o nich) ale o co potom je lepsia spolocnost, ktora riesi takychto ludi trestom smrti? A ak si citala co napisal eraserhead tak v statoch USA, kde je povoleny trest smrti kriminalita nasilnych cinoch vobec neklesla....

miriamkac
18. čer 2008

jabber nie je to trosku krute? neprevychovame...tak odstranime...sak co...to mozes rovno zacat s odstranovanim schyzofrenikov....lebo u nich tiez nevies co mozu spravit a ostatnych chorych. Podla mna od toho su vezenske ustavy, aby tam takyto ludia hnili.....myslim, ze sladky zivot tam nemaju a dlhe prezitie tiez im nehrozi. Inac neviem ako vy, ale ja ako sudca, ktory by som mal rozhodovat o treste smrti ...hmmm...asi by som rozhodol o jednom a hodil by som si to....

haluskacz
18. čer 2008

vis co, ale zneuzitelny je proste vsechno. Rekla bych, ze omyl v tomto pripade neni nejsilnejsi argument. Chapu nazory obou stran, jen ty argumenty obcas trosku pokulhavaji.

eraserhead
18. čer 2008

No já taky byl docela nerad, že se tahle diskuse dovedla k tématu justiční omyly, protože tohle je sice silný argument, ale pro mě ne nejsilnější.

jabber - ale o vině přece rozhoduje soud! Ne zákon, ten jen určuje co je vina a co ne, případně následný trest, ale o tom, zda je někdo vinen nebo ne, přece rozhoduje soud. A pokud budu hodně ironický, to že ty věci, co máš na mysli, jsou společnosti prospěšné, si myslíš ty, já nebo někdo jinej si to myslet nemusí. Já netvrdím, že jsou zločinci prospěšní, ale prostě mi vadí argumentace ohledně peněz - zabijeme je, aby jsme je nemuseli živit!

Už jsem myslel, že se tady téma interupce a eutanasie neobjeví 😀 . Jsem pro euthanasii (za určitých podmínek, samozřejmě) z jednoho prostého důvodu, je to svobodná volba daného člověka - existují přístroje na eutanasii, který spouští samotný žadatel, souhlasím s vyžádanoju euthanasií (pokud je na přání žadatele) i v případě, že ji není schopen sám vykonat, případně pokud právnicky ošetří za jakých podmínek chce podstoupit euthanasii (dlouhodobé kóma, neléčitelná bolestivá nemoc nebo zranění, atd.....)

Co se týče potratů, ač k nim mám určité výhrady (vadí mi třeba že je na ně často nahlíženo jako na jeden z mnoha druhů antikoncepce), nejsem pro jejich zákaz. Ale to je asi na jinou diskusi.

magika
18. čer 2008

Sama za sebe vím,že kdyby mi někdo zabil dítě,asi bych uvažovala jinak...a dostat se mi ten tvor pod ruku,tak bych mu asi taky ošklivě ublížila,ale to je pochopitelné....v přírodě všechny matky chrání mládata a taková lvice by se s váma taky nemazlila...škoda,že lidi používají rčení,že se někdo chová jako zvíře....přitom zvířata nevraždí z nudy,ale jen kvůli jídlu a k ochraně své nebo mládat....lidstvo je zvrhlé a někdy mi přijde i zmutované....protože to,co se děje ted je strašný....

magika
18. čer 2008

eraserhead....jsem zdrav.sestra,tak jsem obě téma nahlodla...ale jen proto,že to je otázka života a smrti...v případě potratů je soudcem matka,v případě eutanazie by to měl být zdravotník-jenže jak se tu již někdo zmínil-to je dobře zneužitelné...a hlavně u nás...
Co se týká USA,tak bych nesrovnávala tamní obyvatele a jejich zákony a soudy s našimi.Tam se dá člověk lehce zažalovat jen za hříšnou myšlenku a přijde mi,že zločinnost je tam mnohem brutálnější.
Češi jsou prostě Češi...ale to se radši nebudu rozepisovat,pač bych se musela rozčílit
😝

eraserhead
18. čer 2008

Často se tady mluví o sadistech nemocných a tak, ale brutální vraždy páchaj i normální lidé. Můj kolega v práci mi vyprávěl o jednom případu, který řešila jeho kamarádka soudkyně. Matka měla 17-ti letého syna a žila se svým přítelem, který ji a když byl ten kluk malej i jeho, terorizoval a mlátil. No a ten její 17-ti letý syn se prostě jednou v noci sebral a zcela chladnokrevně toho přítele podřezal a mnohonásobně pobodal (zprostředkovanými slovy té soudkyně ho prostě "rozsekal na sračku"). Prokázalo se, že ten zavražděný byl fakt docela tyran, soudkyně a většina lidí co se kolem toho motala, s tím klukem docela soucítili a soudkyně se dokonce chtěla dohodnout s právníkem toho kluka, že když ten kluk zalituje svého chladnokrevného a brutálního činu, dá mu nižší trest. Ten kluk přesto stále prohlašoval, že ničeho nelituje a že by to kdykoliv jindy udělal znovu. Proto mu ta soudkyně, ač nechtěla, musela dát nejvyšší sazbu. Jak by jste teda tenhle případ řešily vy? Podobný případ se stal kolegyni mé matky - přítel ji terorizoval, jí prostě jednou v noci (jejími slovy) prdlo v bedně a tak ho ubodala. U soudu pak říkala, že jí prostě nezbývalo nic jiného a že by to udělala znovu - soud ji osvobodil...... Oba dva případy by se daly označit za naprosto chladnokrevné promyšlené a v podstatě brutální vraždy.....

eraserhead
18. čer 2008

Magika: je to na jinou diskusi,a le já si vždycky myslel, že k početí dítěte je ještě stále třeba dvou lidí - muže a ženy. proč by to rozhodnutí (soudcem) teda měla být jen matka? Patří dítě více matce než otci? Ale říkám, já nejsem pro zákaz potratů a je to na jiné téma....

kometka5
18. čer 2008

eraserhead, tam si ale myslím, že je to selhání hned na začátku...přece když mě někdo bude týrat, mlátit, není řešení takový, že mi "rupne v bedne" a zabiju ho...
nebo resp. v tomhle státu bych to možná taky udělala, protože tady se spravedlnosti nedovoláš...ale myslím, že se snižuješ na jeho úroveň...

kometka5
18. čer 2008

myslím, že ohledně potratů je opravdu vyšší slovo ta matka...neříkám, že je to u 100% případů, ale většinou matce dítě změní celý život, neopustí ho, a většinou otec ano a žije si vesele dál, pokud nepočítám trošku menší životní standart kvůli alimentum. 😒

magika
18. čer 2008

Krom toho,kdokoliv dokáže ublížit dítěti je podle mě psycho nebo primitiv....alkáč...feták...

eraserhead
18. čer 2008

kometka5: teď nevím, jestli jsem tě dobře pochopil, takže trest smrti i v těchto případech? Oba tvrdili, že pro ně to bylo to jediné řešení......

eraserhead
18. čer 2008

kometka5: No, tak v případě té interupce jsi mě teď docela urazila, což je ale vedlejší. Ony matky nikdy neopouští své děti, nebijou je, nedávaj do děcáků..... no super...... Je to ale jiný téma, který pokud tu někdo otevře, můžeme diskutovat tam....

majina
18. čer 2008

ano, jsem pro!

kometka5
18. čer 2008

eraserhead, já nejsem pro trest smrti, jen mi vadí mnohé, jak se vražda u nás podle zákonů posuzuje, jak je někdy jednoduché z toho vyváznout (např. jako Pech, který ožralej srazil lidi a dva z nich zabil a dostal 6let protože prý byl nepříčetnej) a jak se pak mají ve vězení. určitě to ve vězení někdy úžasný jako doma, ale myslím, že na to, žeto má být trest, tak to tak nevypadá...
myslím, že v tihle situacích, jak jsi popsal, je špatně hned něco na začátku...jak to, že je možný, že někdo někoho týrá a lidi kolem jsou hluchý a slepý? jak to, že takový člověk může volně běhat po světě a ještě vychovávat děti? jak to, že děti se tolik bojí a nemají zastání příbuzných, známých, policie, že se nikomu nesvěří, aby to pak nemuselo dopadnout právě "rupnutím v bedně"?

kometka5
18. čer 2008

eraserhead, omlouvám se, dotknout jsem se tě nechtěla...beru to jako průměr...nevím, jaký jsou procenta matek, který podle mě nejsou matkama (jak jsi napsal), a otců, který se nestarají?

kometka5
18. čer 2008

ale opravdu jiné téma... 😉

magika
18. čer 2008

era...ano....ale zase je to zcela individuální....je opravdu velmi málo případů,kdy muž musí ženu přemlouvat,aby si dítě nechala..protože v těchto případech ženy většinou podlehnou a dítě si nechají.Ale opravdu každá žena má právo na rozhodnutí,jestli to chce nebo nechce.Pak ty děti zbytečně skončí třeba v popelnici i přesto,že jsou baby boxy

majina
18. čer 2008

Myslím si že za vícenásobné brutální vraždy by trest smrti měl nastoupit! Takovýhle člověk si to neuvědomí ani po 10, 20, 40 letech vězení!!!!

magika
18. čer 2008

era....vraždu jako pomstu naprosto chápu.....znám taky takový případ

magika
18. čer 2008

Hločina udusila ve spánku ožralého otčíma,který ji i mamku znásilnoval.....co dodat.....

magika
18. čer 2008

kometka....duše a psychika týraných osob je tak strašně udupaná ve strachu a v ponížení,že dotyčné osoby jednají jinak,než bychom to řešili my,kterých se to netýká....něco jiného je,když vidím nebo vím,že se toto děje u sousedů....to bych určitě jednala...jenže taky znám případ,kdy se dotyčný zastal ženy,do ketré její borec kopal a dopadlo to tak,že ta žena zavolala poldy,protože ten její "zachránce" dal na držku tomu jejímu a ona nakonec svědčila proti tomu,co jí chtěl pomoct.... 🙄

lenkabu
18. čer 2008

eraserhead:já taky myslím že matka má trochu většíprávo rozhodnout o přídné interrupci....žena i v dnešníd obě riskuje při těhotenství a porodu zdraví i život a přece jen se toho dítěte a odpovědnosti zbavuje hůř než muž...tím nechci říct že by chlap neměl právo do toho mluvit,ale ta žena by měla prostě mít poslední slovo...

Mimochodem..sice to není k diskusi,ale když jsme to nakousli....mně přivádí k nepříčetnosti když se chlap pokouší prosadit zákaz potratů
😠 😠 😠 Co o tom ví?!

A ty dva případy co popisoval eraserhead měly jinou možnost...co takhle od násilníka odejít?