Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

mataharyy
22. čer 2008

Ale když se nad tím zamyslíš, tak je to v podstatě tak... Vždy někomu zabiješ dítě 😢 A spíš než trestu by se lidi měli věnovat pravenci... ale to pro samou zaujatost není možné 🙄 Vím že kdyby se mi něco podobného stalo, tak toho člověka budu chtít zabít, ale to je prostě extrémní situace a s odstupem času zjistit že jsem vlastně taky "vrah" protože jsem měla dobrého advokáta co ho poslal do kytek??? Hmm fakt nevím či by mi bylo lépe 😖

llucinka
22. čer 2008

matahary: No to se na mě teda nezlob, ale pokud by mi někdo zabil dítě, tak bych možná v afektu jednala tak, jak si nedokážu ani představit. Až budeš mít vlastní děti, třeba budeš mluvit jinak.

llucinka
22. čer 2008

A pokud vím, ve státech, kde trest smrti zaveden je, se rozhodně nezneužívá.

bejbypd
22. čer 2008

jednoznacne som

llucinka
22. čer 2008

Ano, jsou justiční omyly, já to beru, proto jsem názoru, že je třeba to řádně ošetřit a ten trest smrti by byl pouze pro toho, u koho je vražda na 100% prokázaná. 😠 Však by se taky na smrt neposílal každý, že. Kolik těch trestů smrti se asi ročně vydá? Tisíce, miliony????? 😖

mataharyy
22. čer 2008

llucinka: však jsem psala žemít ho v tu chvíli nadosah, zabila bych ho a ani by mi to nepřišlo divné... 😔 Ale co pak?? Až budu mít dítě nebudu jiného názoru, budu se o něj bát, budu děla vše proto abych ho chránila, ale názor na to nezměním, je mi líto, to je prostě můj pohled na věc. Jsem proti... A navíc nevidím důvod proč to těm lidem usnadňovat, ne každej kriminál je procházka růžovým sadem. Jsou místa kde ještě dřív než vylezeš z auta o tebe hrajou karty, kdo si z tebe udělá svou dě...u a když protestuješ, no tak tě párkrát zbušej, přelámou ti kosti, možná tě zabijou... Myslíš že tam se mají dobře?? Já myslím že ne a tam si dobře uvědomí co udělali.

llucinka
22. čer 2008

jo, ale o takovém vězení si u nás můžeš nechat zdát.

katwind
22. čer 2008

llucinka - naopak, statistiky dokazují, že dochází ke velkému počtu "omylů" a to jsou jen ty, které se prokáží! Podívej se do USA, kde jsou tresty smrti i za žhářství! (v některých státech samozřejmě) Ano, opravdu jich ročně padnou tisíce!
A psychologové potvrzují, že efekt pro rodiny obětí to nemá. Krátkodobý ano, je jasné, že pokud ti zabijí dítě, bratra, mamku, chceš zabít a udělala bys to tím nejrychlejším, klidně njhorším způsobem a na tu chvíli, na krátkou dobu se ti uleví. Ale z dlouhodobého hlediska to tvé psychice vůbec nepomůže... stejně si veškerou bolest neseš a musíš to nějak vlastní silou zvládnout...a ten člověk, který zabil, má taky rodinu, rodiče, děti, sourozence...takže další bolest lidem, kteří za chování toho magora nemohou??
A tvrdit, že "to poznáte, až budete mít vlastní děti" mi přijde jako podpásovka... 😖

mataharyy
22. čer 2008

Kat už jsem se bála že mě v tom necháš samotnou 😉 😀
Naopak liucinko, takové vězení jsou i u nás, jen se o nich neví, nebo spíše nemluví, tím by se totiž potvrdilo jaké to je a víš kolik bojovníků za lidská práva by se ozvalo 😉 Jinak to co jsem popisovala není přímo od nás, ale od sousedů ze slovenska... Tak to běžně chodí za bloku pro odsouzené za vážné zločiny a než se začne někdo ometat tím jak to vím... Tak to mám z první ruky 😢 a nechci se o tom bavit.

llucinka
22. čer 2008

jenn jsem vyjádřila svůj názor, proto tady ta diskuze je. Pokud máte jiný, neberu vám ho.

mata.mata
22. čer 2008

obnovení trestu smrti - urcite jsem za !!!!!! Celkově nízké sazby za trestne činy v ČR sú k smíchu... Je nám k ničemu fakt, že někde ve světe mají trest smrti za žhářství !!!!! Tady idiot rozpára člověka kvůli 50,- kč, dostane 10 let, za dobre chovaní je za 5 let venku...

llucinka
22. čer 2008

V podstatě souhlasím s tím, co napsala jabber:
jabber • 1d • 19. červen 2008 ve 22:14
Která pravidla porušuje: | Zruš
Taky nikdo přece nechce posílat na smrt každého vraha, proboha, to je snad jasný, že není vrah jako vrah. Ale prostě u bestiálních vražd a vražd malých dětí si myslím, že by tahle možnost být měla. Takový vrah určitě ve vězení nesedí a nebrečí nad tím co to udělal, to ať mi nikdo nevykládá.
Stodolovi zrovna tak - promyšlené chladnokrevné vraždy starých lidí (a pro pár šlupek)

Teď jsem četla, že v USA mají trest smrti i např. za žhářství

Mě případá nejhorší ten kontrast těchto dvou případů, co se teď řešily společně - Jakub a Mauerová. Jedni syna milují a přijdou o něj takovýmhle způsobem a druhá má syny dva a mučí je...

llucinka
22. čer 2008

mata: Ano, to co se děje v cizině, je nám naprd.

ina.b
22. čer 2008

Za otřesné případy bych trest smrti zavedla... a taky bych byla pro, aby se častěji používal trest doživotí... Protože to co naše soudy dávají za směšný tresty, to je fakt výsměch poškozeným ☹

mataharyy
22. čer 2008

llucinka také ti tvůj názor neberu, jen si hájím ten svůj 😉
to co je v cizině je opravdu na prd a ty sazby u nás... no škoda slov (což už jsem psala předtím) jenže to nenapraví trest smrti. To by chtělo vyházet ty pošuky co si říkají soudci, popř. zákonodárci... 😠 Souhlasím s tím že jako když tady za zabití vlastního dítěte a následné spálení těla dají jako polechčující okolnost že byla matka ožralá jak dělo, je to na ránu mezi oči... V tom je velký problém, ale dokud si každej bude zahřívat své místo a bude se to tu dělat podle rčení ruka ruku myje, tak se to asi nezmění... Jen je smutné že tolik lidí to ví, nesouhlasí s tím a stejně pak jdou a volí ty pitomce co schválej kloudnej zákon jen když si k tomu přihodí zvýšení platu... 😠 To raději budu platit na vězně, u kterých je užitečné že jsou zašití než na tyhle ... (nemohu najít slušných slov 😀 ) 😉

mata.mata
22. čer 2008

llucinka, ja tady některé ty názory fakt nechápu... jak nekdo může byt proti trestu smrti jen proto, že je presvědčený, že vězení není procházka růžovým sadem... a že když nebudeš spolupracovat, tak Tě klidne můžou zabít... to jako mám doufat, že každý recidivista bude v kriminálu zabity ????????....hmmmmmm, to se mi dnes v noci bude hned líp spát....

cumacek
22. čer 2008

Ne, nejsem. Kolik už bylo případů, že se nakonec přišlo na to, že popravilůi nebo jinak zabili nevinného člověka. Ale jsem pro to, aby byla vězení úplně na jiné úrovni než je. Jsem pro doživotí, ale ne, že si vězni prostě přežívají. Ať pořádně makají a jen o chlebu a vodě. To by byl podle mě trest. Nahnat je do dolů a ať se udřou...

mataharyy
22. čer 2008

mat: nepřekrucuj co jsem napsala 😉 Nejsem proti trestu smrti protože kriminál není dovolená, jsem proti trest smrti ať je vězení jakékoliv! A doufat že ve vězení někoho zabijou je také dost ubohé ne?? Byla to pouze reakce na jiný příspěvek ohledně vězení 😉

nobody
22. čer 2008

mata.mata .... jo, délky trestů, to je výsměch .... vykradeš barák, dostaneš 3 a půl roku ...
ubodáš 2 lidi nožem, máš 2 roky

doživotí beru, ale proti trestu smrti jsem asi jen z důvodu, že by člověku neměl být sebrán život, i když provedl šílený věci

s tou ANTIprocházkou růžovým sadem ve vězení nesouhlasím, je dost věznic, kde je klid .. a třeba v Rakousku tam mají i sportovní střediska nebo co .. vypadá to jak hotely 😀 .. no vlastně hrůza

zas někdo chce obnovení trestu smrti kvůli penězům, o kterým je přesvědčený, že musí odvádět .. lidi jsou různý

a stejně to nebude obnoveno

mata.mata
22. čer 2008

Holky, odporučím Vám skvělou knihu... CHristopher Berry Dee - Zpověď sériových vrahů... 2díly

llucinka
22. čer 2008

nobody: a ten dotyčný měl právo vzít někomu život? Taky mu nikdo právo nedal. jenže tpo je furt dokola. Jedni melou tohle a druzí tohle. Takhle bychom mohli pokračovat donekonečna. 😒

mata: o té knize jsem slyšela a prej je hustá 😕

mataharyy: Možná bys toho soudce měla jít zkusit dělat a uvidíme, jak to všechno změníš. Ve chvíli, kdyby ses tam dostala, tak pojedeš tu hru s nima, protože jinak tě vyrazej 😠

nobody
22. čer 2008

llucinka ... no němel právo samozřejmš, beru to ze svýho pohledu, že já bych to zabít třeba injekcí nedokázal ... pokud by tam byl nějaký člověk bez výčitek, ať ho klidně rozseká sekerou, to je mi fuk

ale z mýho pohledu bych pro smrťák nebyl, doživotí to jistí

mata.mata
22. čer 2008

mataharyy, sorry, nechci nic překrucovat... 😉 vytáčí me tohle téma .... dam si pauzu... a to Slovensko, nijak se to neliší... vrámci studia jsem mela tu cest a videla jsem, jak krute je vezení..... plazmovka a mojito na cele...

mates15
22. čer 2008

ahojte holky, pročítám si vaše názory a přidám i ten svůj. Jsem pro zavedení trestu smrti a to z jednoho důvodu - jako hrozba pro ty, co jsou schopni sáhnout na život někoho jiného. V případu Jakuba je trest 15 let opravdu k pousmání, nemluvím o týrání dětí v kauze Kuřim. Doposud jsou uvalené tresty opravdu směšné, v naší republice dostanete víc let za to, že vyrvete bankomat ze zdi, než za chladno krevnou vraždu člověka. Vim, že pro psychicky labilní lidi není ani trest smrti hrozbou, ale jsou-li jasné důkazy, jako například u vraha malého Jakuba, pak si myslim že není co řešit. V tomhle státě je totiž možné, že ho pustí za dobré chování za pár let a udělá to znovu (pokud mu tedy trest neudělí spoluvězni, protože co si budeme povídat, pedofilové jsou a vždycky budou trnem v oku ostatních odsouzenců). Musim ale také dodat, že trest smrti ano, ale za předpokladu jiných zákonodárců, jasných zákonů, jasného soudnictví a hlavně za vymýtění korupce. Vzhledem k tomu že nejsem naivní vím, že se tohle v našem státě nikdy nestane. Přijde mi totiž, že se na hrozné případě vždycky raději rychle zapomene, než se pouštět do, pro zákonodárce, pracných změn, které by je mohli stát peníze, nebo nedej bože, místo.

mata.mata
22. čer 2008

llucinka: ta kniha je fakt husta...máš tam do podrobností životopisy s fotkami, napsal to jeden novinár, ktery si roky s nimi dopisoval a ziskal si ich duveru a pak je navstevoval...

mates15
22. čer 2008

tu knihu taky doporučuju, nedávno jsem jí přečetla, fakt síla

mata.mata
22. čer 2008

mates15, to je presne to, co me stve, vim, ze se na tom nic nezmeni a ze soudnictvi funguje tak jak funguje... a jedina vec, ktera se ve veznicich ma v dohledne dobe menit je nabytek !!!

mataharyy
22. čer 2008

llucinko, nehrnu se někam co neumím, oni na to studují a berou za to plat, tak ať to dělají pořádně a ne jako he he, tak ty jsi jako mučíš děti, no tak OK, tady mi dali sto tisíc, tak si na rok půjdeš sednout za půl roku budeš venku a máš podmínku na pět let... 😠
Jinak to co jsi napsala je zhruba stejně inteligentní jako kdybych ti řekla, chceš trest smrti, tak fajn jdi tady to mu bodni do žíli a za pár minut je po něm. Jakou to dává logiku?? 😉

Mato i mě to deptá, nemyslela jsem to zle jen bych nerada byla za vola 😉

mates15
22. čer 2008

jj, budeme modernizovat věznice, aby se jim tam žilo líp, pastelové barvy...co na tohle říct

mataharyy
22. čer 2008

No bude jim tam veseleji, ne 😉 (jako toto je vtip, tak né že mě začnete odsuzovat k smrti 😀 )