Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

jabber
autor
19. čer 2008

Taky nikdo přece nechce posílat na smrt každého vraha, proboha, to je snad jasný, že není vrah jako vrah. Ale prostě u bestiálních vražd a vražd malých dětí si myslím, že by tahle možnost být měla. Takový vrah určitě ve vězení nesedí a nebrečí nad tím co to udělal, to ať mi nikdo nevykládá.
Stodolovi zrovna tak - promyšlené chladnokrevné vraždy starých lidí (a pro pár šlupek) 😠

Teď jsem četla, že v USA mají trest smrti i např. za žhářství

Mě případá nejhorší ten kontrast těchto dvou případů, co se teď řešily společně - Jakub a Mauerová. Jedni syna milují a přijdou o něj takovýmhle způsobem a druhá má syny dva a mučí je...

kacka.va
20. čer 2008

jo jsem pro trest smrti

melory
20. čer 2008

miriam len aby si o ten krk neprisla. vo vazbe sa robi a to tvrdo...to co by clovek nerobil...u nas v hydinarni napriklad...v tom smrade, kde sa obaruju sliepky a kurence....

holly1
20. čer 2008

ne, ale jsem pro častější opravdu přísné tresty s nemožností propuštění

radost
20. čer 2008

jsem pro, pokud jde o vraha dětí. Za týrání dítěte bych dala doživotí, i když když si pomyslím, že je živýme z našich daní holomky... 😕

sophii
20. čer 2008

Včera na čt2 pořad "Podle práva", nebo tak nějak se to jmenuje, rekonstrukce skutečných případů. No a nějakej chlapik, seděl za vraždu své ženy nebo družky, pak byl propuštěn (nepamatuju si jak dlouho seděl, ale prostě si to odseděl). Vyzvednout před krim ho přišly jeho dvě sestry, našly mu bydlení, staraly se o něj atd.
Chlapik si od nich pujčoval prachy, chodil chlastat do hospody apod. No a nakonec tu jednu svoji sestru brutálně uškrtil, kvuli tomu, že už mu nechtěla, resp. nemohla půjčit a ukrad jí asi litr......soudní znalci pak říkali, že ji škrtil minimálně pět minut a že to teda určitě něměla vůbec rychlý.... Dostal doživotí, TA DRUHÁ SÉGRA za něj podala odvolání a dostal 24 let....takže když bude hodnej a pustěj ho dřív, tak třeba ještě stihne zabít dalšího člověka........

jabber
autor
20. čer 2008

sophii - to je taky dobrý 😒 😠

Ještě jsem si teď vzpomněla na šílenej případ z prosince minulýho roku - Honzík Rokos a jeho 'skvělá' maminka Stašková, která ho zavraždila. A to jí předtím jedno dítě odebrali a dvě umřely za záhadných okolností ještě jako batolata.

sophii
20. čer 2008

To si taky pamatuju, takovyhle individua bych kastrovala....

sophii
20. čer 2008

a to samy mauerova, hrozi ji AZ 12 let, dyt to je k smichu. Za max osm je venku a hura na dalsi mimi.

monkula
20. čer 2008

sophii, aj ja som to pozerala...

U nás zase matka zabial svojho syna tak ,že mu zaťala sekeru do hlavy, mal 4 roky...

Ďalšia, Rómka, pichla svojho synčeka nožom, našťastie prežil, dôvod? Malý bol hladný a pýtal od nej jesť... 😔 😔

aponchie
20. čer 2008

tak u nas ve meste kde mame psych.lecebnu a vezeni je fakt veselo kdyz vam reknu ,ze spartakiadni vrah tady chodival po meste se zmrzkou bylo mi zle!!..jasne sou pod lekama ale i tak..u nas fakt neni dobra atmosfera mam chut s tadyma vypadnout..mam to v rodine ve meste proste vsude kam se podivam.. 😝

zulok
20. čer 2008

ja za trest smrti nie som, ono je to vlastne vykupenie. DAla by som im nejaku pracu...nech maka a je aspon nejak prinosny rpe spoločnosť.

miriam25
20. čer 2008

melory, nenapisala som nic, co by nebola pravda. Niektori predtym ako sa dostali do vazenia, naozaj nikdy nepracovali. t.j. neboli nikde zamestnani. A u vas aki vazni pracuju? Taki, co su odsuedni na dozivotie alebo taki, co kradli a podvadzali?

sophii
20. čer 2008

Sekyru do hlavy? pane boze....
jenze s tim trestem je to tak tezky, ja sama nevim, spise jsem pro, ve vyjimecnych pripadech, ale muselo by to byt perfektne pravne osetreny a je zase otazka, zda to vubec perfektne jde. Navic obcas koukam na discovery na dokumenty z americkejch veznic a zase na druhou stranu, k cemu maji bejt ty vezeni? ma to bejt jako napravny zarizeni, ale vzhledem k tomu, jak to tam vypada atd. je to spise VS pro zlocin. Mam na mysli kdyz se tam dostane treba 17 klucina za nejakou blbost, kterou udelal vzhledem k tomu, z jaky rodiny pochazi a jak blbe byl vychovenej, no a to vezeni ho dorazi ze. Vyleze ven, a uz mu prijde normalni i vrazda. Mozna jsem proti trestu, ale pak by meli bejt min dva druhy vezeni, pro zlodeje a podvodniky a zav. smrti skutecne napravna zarizeni, s psychologi atd. a pro takovyhle bestie vezeni typu co maj v thajsku apod. ctyri steny, tureckej zachod, zadny vychazky, proste ne je zabit rovnou, ale v takovymhle vezeni stejne lidi do peti let umroul. Nebo aspon trpej. Zni to hrozne, ale ty veci co pachaj jsou jeste horsi!

zuzula28
22. čer 2008

v žiadnom prípade

aponchie
22. čer 2008

a co kdyz je to matka ,ktera treba ma dite..treba chodi sem na konika priklad a jednoho dne to jeji "dite"nekoho zabije!ta matka to nebude chtit dopustit ..ikdyz je to vrah,ale porad je to jeji potomek a ona je matka co mu dala zivot..je treba pohlednout na obe strany..trest smrti nic neresi nic nenapravuje .. 🙂

zuzula28
22. čer 2008

pretože vrahom sa človek nerodí, aj ten najhroznejší a najbrutálnejší vrah prišiel na svet ako bezmocný tvorček, ktorý potrebuje maminku a lásku...a prostredie v ktorom zažili v detstve nenávisť, znásilňovanie, bitie, hlad a odmietanie z nich urobilo tie úbohé tvory, ktorými sú...určite by môj život skončil, keby nám niekto takýto ublížil a zabil nám nášho synčeka...ale niekde hlboko v kútiku duše je mi ich ľúto, lebo odkedy uzreli svetlo sveta, zažívali tu len hrôzu a bolesť, ktorá stvorila podstatu ich života...tak kto je vlastne za to vinný? 😔

bubba
22. čer 2008

sisulik sorry opozdena reakcia k tvojmu prispevku

bubba..ibaze keby hnili cely zivot v base...za koho peniaze by zili???

to je tiez otazne aj ja som na materskej a este sa chystam a sprvoti som chcela 4 deti to by bolo 12 rokov....hm?aj na mna niekto maka a uvedomujem si to.maka sa aj na nezamestnanych ,na deti v DD a ineeeeeeeeeeeeeee.....ved nato sluzia fondy to by bol aky zverinec keby sme im nedali jest...ved aj ti basisti tam pracuju a to by si sa cudovala ake roboty podradne a hnusne tam robia(ako napr.supanie slnecnicovych semiacok)

aponchie
22. čer 2008

moje dite nekoho zabit tak se s tim asi nesmirim ,ale nechtela bych aby ho zabili..tot vse.. 😝

llucinka
22. čer 2008

V podstatě souhlasím s troškou od každého příspěvku. A jsem pro trest smrti, jak už tu bylo řečeno, samozřejmě ne pro každého vraha, ale pro brutální vraždy, vždyť to je hrůza, co se tady děje.

api: taky si to neumím představit... ale převeď si to na rodinu toho, kdo by byl zabit.

bershka
22. čer 2008

nikto nema pravo vziat cloveku zivot....

aponchie
22. čer 2008

no sak to je jasne,ale prave nikdo to moc neprevadi na rodinu toho co zabijel..je to tezko..zatim s emuzeme jen tak dohadovat,ale az by doslo na lamani chleba to by se videlo teprv...ale radsi ne. 😝

llucinka
22. čer 2008

api: no snad nebudu muset tohle nikdy řešit 😖 😖 😖

bershka: 😉

bershka
22. čer 2008

dozivotie uznavam ale trest smrti je pre toho delikventa tak trochu vykupenie. ja by som ho dala na samotku a na dozivotie, nech si to uzije. to je horsie ako trest smrti

llucinka
22. čer 2008

bershka: Pokud by existovaly věznice o cimře 2x2 metry a k jídlu chleba a voda, taky pro trest smrti nejsem. 😝

bershka
22. čer 2008

llucinka tak tak a hlavne gumene steny 😀

melory
22. čer 2008

miriam, jasne, uz chapem...ano nepracuju mnohy pred tym nez idu do basy, no v base uz musia.

llucinka
22. čer 2008

bershka: 😀 😀 😀 Ne, ale je to fakt, vězni se tam maj kolikrát líp než my doma 😖

mataharyy
22. čer 2008

Mě by jen zajímalo podle čeho by jste rozhodovali koho tedy popravit a koho ne? Nejsem pro trest smrti, doba vendety je pryč. Jakou útěchu ti dá že vraha tvého dítěte popravějí? Pomůže ti to, bude ti líp, ne tak jak tak budeš brečet pro zmařenej život a tím že se k němu přidá další věci nepomůžeš... A co když se spletou a nějaké matce popravějí neviné "dítě" ta by pak měla chtít smrt soudce? Bylo by to pořád dokola a byla by jen otázka času než by se to začalo hojně zneužívat... To co dělají je hrozný, vždy když to vidím tak je mi dobreku (přítel ze mě doma kvete, když tam fňukám u TV 😅 ), ale dělat jim to samé znamená snížit se na jejich úroveň. Raději budu platit jak mourovatá i za cenu toho že "dotuji" nějakého parchanta, ale budu vědět že je někde zavřenej a už nevyleze. Ono možná kdyby každý místo polemizování nad tím či trest smrti ano, nebo ne přemýšlel spíš nad tím jak by se dalo zkvalitnit soudnictví, aby tito lidé měli adekvátní tresty, bylo by to alespoň užitečné... Jak je možné že jeden soud dá člověku co zadusí dítě deset let, druhej pět, třetí ho osvobodí a čtvrtej mu dá podmínku (např.)? To je problém, ne to zda vraždit další lidi. A zvlášť lidi kteří jsou v báni za ublížení dítěti si myslím že to tam zrovna jednoduché nemají 😝 a to že nepracují není pravda, spoustu z nich maká jak barevní na plantáži (bohužel většinou ti co tam jsou za nějakou "maličkost").
Toď můj názor.
Ufff to je písmenek 😅

katwind
22. čer 2008

mat, mám stejný názor...a čekala jsem, zda tu po mně zase zazní. 😉 tvé přirovnání se soudcem se mi moc líbí🙂