Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

petrolejka
17. čer 2008

Knuffel. Já jsem teda ateista, ale Ty jsi hustá. 😀 Eskamotéři ... 😀 Snad to nikoho naurazí.

miriamkac
17. čer 2008

sisulik...co to znamena urcit vinu na 100%?

petrolejka
17. čer 2008

Sisstin, souhlas. Já bych právě nemohla být věřící pro to pozadí, na kterém se církev pohybuje. Jako inkvizice a tak předvedla svoje. A mezi vírou (v cokoliv) a církví vidím velkou propast.

sisstin
17. čer 2008

jako, když někdo věří, že naše dušička přijde do nebe nebo do pekla, že panenka Marie počala jako panna..to je mi fuk 😉 at si tomu věří....to mi přijde vcelku neškodný 😉 ale jak jsem psala křížové války počínaje, přes inkvizice..přes 11.září konče 😒

maja22
17. čer 2008

Baby, čo ste odbočili od témy ohľadne náboženstva : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sisulik
17. čer 2008

miriamkac...no ze nemozeme niekoho potrestat smrtou ak jeho vina nie je na 100% dokazatelna...nerobim na kriminalke...hhehe..ale len tak laicky ma napada...ze ked niekolko svedkov uvidi niekoho vrazdit...alebo ked sa to cele nafoti, natoci..ja neviem..tak nejako..

sisstin
17. čer 2008

maja: pže já si myslim, že náboženství a trest smrti maj dost společnýho 😉

jabber
autor
17. čer 2008

miriamka - no ale když nezemře, tak se taky nevyřeší nic 😒 . Je to zrůda a ve společnosti podle mě nemá co dělat. Pokud se stát nedokáže postarat o to, aby ho někde uklidil tak, aby se ostatní nemuseli bát, že uteče z léčebny nebo ho po 20 letech pustí, protože byl v kriminále hodnej (taky co tam měl asi tak dělat), tak já teda jiný východisko nevidím. Jasně, tenhle asi dopadne v kriminále špatně, protože má na triku malé dítě, ale co ty ostatní?

melory
17. čer 2008

sisstin - bingooo 🙂

maja22
17. čer 2008

sisstin, aj ja si myslím, ale my sme len o náboženstve zapísali hromadu strán... 😀 😀 😀 teda ja viem o ňom hovoriť hodiny 😀 😀 😀 😀

sisulik
17. čer 2008

melory..normalne som ta uz cakala..nejako som si ta tu privolala 😉

sisstin
17. čer 2008

maja: mě taky zajímá, ale jen z historického hlediska, ne jako styl života 😉

miriamkac
17. čer 2008

sisulik ja tiez nie som kriminalista, ale netreba skumat aj priciny toho cinu? co ak svedkovia a kamery natocili zenu ako zabije svojho muza a dve hodiny pred tym ten muz zbil svoje deti a robil to napr. pravidelne???....Je takato zena pri 100% preukazanosti viny odsudena na trest smrti??????

jabber
autor
17. čer 2008

Holky, netahejte do toho, šmarjajósef, ještě náboženství, to už se z toho nikdy nevymotáme 😀

knuffel
17. čer 2008

Siss: tohle už není o víře, ale o fanatismu.
Sisulik: tak existují přímé a nepřímé důkazy. Pouze na základě nepřímých by se těžko posílalo na smrt, si myslím.
Petrolejka: jako někdy to tak fakt vypadá, nekecám, ale viděla jsem i povedené svatby s moderním proslovem a minimem nábožných kydů...

sisulik
17. čer 2008

miriam...v tych 100% som myslela vsetko to co sa sama pytas...trest smrti je hakliva vec...nevykonat ju len tak zhurta...

sisstin
17. čer 2008

jinak..mně se líběj ty černošský kostely, kde se pěkně zpívá 🙂

miriamkac
17. čer 2008

jabber neviem ako u vas, ale u nas existuje tzv. "vynimocny trest dozivotia" a na ten neplati ziadne prepustenie ani amnestia....a pokial by este takyto vazni makali a robili, tak preco by radsej nemal hnit v base....do konca zivota.

jabber
autor
17. čer 2008

miriamka - samozřejmě se musí rozlišovat zabití a vražda. A taky není vražda jako vražda....já bych ho dávala za ty brutální, protože to je fakt děs

sisstin
17. čer 2008

nic baby..bylo to moc podmětné a zajímavé..ale jdu hají..brou hou 😉

jabber
autor
17. čer 2008

miriamka - pokud neutečou - viz Čabrada

miriamkac
17. čer 2008

sisulik len to "vykonavanie zhurta" sa da krasne zneuzit, lebo ked to raz dovolis...tak takych pripadov sa zrazu najde kopa....ktore su 100% 🙂

sisulik
17. čer 2008

siss..dobru..

miriamkac
17. čer 2008

jabber to by som popravila tych, ktorym usiel 😠

sisulik
17. čer 2008

miriam..ale ja si myslim, ze kde je trest smrti povoleny, tak si na taketo omyly davaju velmi velky pozor...napr. v kuvajte ked dostane niekto trest smrti, tak sa to napise v novinach..ibaze zriedka nieco take v novinach najdeme...to neznamena ze tu nie su vrahovia..ide skor o to, ze s dokazanim viny si musia byt privelmi isty..

maja22
17. čer 2008

sisulík, ale manipulovať ľuďmi prostredníctvom médií je asi to najľahšie....

sisulik
17. čer 2008

nemyslim ze by to bola manipulacia...ved i na SR sa pisu veci ktore sa udiali..udalosti dna..

sisulik
17. čer 2008

baby...tu uz je polnoc..ja uz idem do hajan...ledva dovodim na monitor...dobru noc a sladke snicky... 😉

miriamkac
17. čer 2008

sisulik staci sa pozriet do Ameriky na kolkych pripadoch si boli 100% isty......ja len tolko som chcela napisat, ze trest smrti nic neriesi.....aspon oficialny 🙂 ...ked sa nikto "udajne" obesi vo vezeni je mi to jedno. Ale podla mna......demokraticky stat by nemal popravovat ludi, su aj ine metody na ich potrestanie....lebo ako som pisala ja v tom nevidim riesenie ziadneho problemu spolocnosti. tot asi odo mna vsetko...dobru noc

maja22
17. čer 2008

To áno, pokiaľ sú to len udalosti. Ale si predstav komentáre... Keď ti niekoho týždne či mesiace budú vykresľovať ako totálnu beštiu a vraha, uveríš tomu, lebo nemáš inú možnosť sa presvedčiť... Omyl sa môže stať vždy. Keď je žalobca výrečnejší a robí si svoju robotu oveľa lepšie ako obhajca... (To som teraz myslela na zneužívanie tohto trestu. Nie je to tak dávno, čo bolo aj v Československu behom 4 rokov na trest smrti odsúdených 233 ľudí, z toho popravených 178....)