Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

katwind
22. čer 2008

mata.mata, taky jsem v rámci studia prošla několik věznic a rozhodně tam všude neměli pohodu a klid, rozhodně ne tv na cele a mojito v ruce😉
nikdo se tu přece nehádá, ta diskuze je o názorech a argumentech, proč si stojím za tím či oním. Ale je fakt, že vše už bylo asi řečeno...
Jinak ještě reakce, že vás nezajímá, že jinde ve světě to je tak či onak... jistě, žijeme tady a chceme něco tady, jenže nejsme na světě sami a proč se nepoučit z chyb či úspěchů někoho jiného? Vždy je dobré čerpat z cizích zkušeností, leč třeba pro nás až absurdních než udělat stejné chyby...

lienocka235
22. čer 2008

cele nase sudnictvo je o pravach obvinenych a nie o pravach obeti a ich rodin...
je tu plno pripadov kedy boli male dievcata znasilnene a v krutych bolestiach zavrazdene... kde olo ich pravo na zivot?
ja si tu o tom nerobim iluzie.... na vedlajsej ulici byva pan.. roky robil autobusaka ale pil a tak ho prepustili a isiel jazdit s kamion... s viac ako 3 promile... zabil 28 rocnu postarku... tusim 2 mesiace po jej svadbe.. ked sa vytackal z kamionu tak nevedel kde je... a co myslite kde je teraz? doma a obcas veru jazdi... po meste...
ako ak nie trest smrti.. tak nech je dozivotie dozivotim a nie 5 ci 7 rokmi.. nech sa nestava to ze niekto naschval zabije lebo v base ma teplo jedlo... a este aj sportove a kulturne vyzitie..
ja v prvom rade chranim svoju rodinu... a to ze vsetci zlocinci boli detmi a maju matky.. tak to je fakt aj Hitler mal matku.. a to mu nebranilo zabijat miliony ludi..
a co sa tyka vzynamu tohto trestu smrti ten je len jeden a to eliminovat hrozbu... a s tym ja suhlasim...
ci ako stoji otazka
kolko nevinnych deti bude musiet v krutych bolestiach umriet kym niekto s tym ubohym odsudenym (meno si doplnte ake cchete) urobi def. poriadok?

llucinka
22. čer 2008

matahary: Oka, tak jsi proti trestu smrti. Toho magora, co zabil amlého Jakuba za nějakou dobu pustí a zabije někoho u vás v rodině, jak ti asi bude??? Pořád stejně???

llucinka
22. čer 2008

Však on chudák má taky právio žít, dáme mu doživotí, nebo ještě líp pár let, za chvilku ho pustíme a on to klidně udělá znova. Tohle nejsou lidi, kteří uvažují jako my. Spíše jde o to, aby se zabránilo tomu, aby to někdo udělal znova a ne aby si pozůstalí řekli tak a teď to má. A kolik je takových případů, kdy vraždí, protože je to uspokojuje a ne proto, že jsou nemocní.

Příroda to měla dobře zařízené, mají přežít jenom ti silní a zdraví jedinci. Tohle byl, je a bude zákon přírody a příroda je podle mě pořád nadevše. Taky nám to dost jasně ukazuje, že na téhle planetě zdaleka nejsme takoví páni, jak si myslíme. Ale to je z jiného soudku.

llucinka
22. čer 2008

lienocka: s tvou poslední větou naprosto souhlasím.

mataharyy
22. čer 2008

llucinka: ne bude mi mizerně, ale to neznamená že vezmu zbraň a půjdu ho popravit, jsem snad v civilizovaném světě a udělt to že někoho budeme zabíjet ještě s požehnáním soudu, mi příjde jak z doby raz dva... Nevidím důvod proč se snižovat na jejich úroveň.

Jinak vzdávám to, mám jiný (nežádoucí) názor a nechci se tu dohadovat... Abych to tak nějak zhodnotila, všichni jsme pro, že se musí změnit přístup soudnictví a tresty by měli být normální, ne pro výsměch...

Jsem proti a tím se s vámi loučím.

Hezký večer všem.

llucinka
22. čer 2008

tzady u nás kluk zabil svou matku a dva sourozence a to jen kvůli tomu, že mu nedala mamka peníze na taxík a děti byli náhodou svědci. udělal to vědomě, bez jakýchkoliv výčitek. A takový člověk má právo žít? Ne, nesouhlasím, nemá. Protože vyleze z lochu a udělá to znova. A o tom to celé je. Ty se bráníš, aby ses nesnížila na jejich úroveň, ale zároveň je v tom maximálně podporuješ. Tak to už se radši na jejich úroveň snížím a pokud od měl právo vzít někomu život, a to vědomě podotýkám, tak bohužel za to bude pykat.

pd900bo
22. čer 2008

ja som proti trestu smrti neviem si totizto predstavit ze by som sa hrala na Boha

llucinka
22. čer 2008

pd: no tak někteří vrazi mají pocit, že tím Bohem jsou.

mata.mata
22. čer 2008

mataharyy, az budes mit dite, nazor urcite zmenis...

llucinka
22. čer 2008

mato: když jsem tohle mataharyy napsala, jiná holčina mě osočila, že je to podpásovka.

katwind
22. čer 2008

lluci, to je trochu absurdní ne? Nikdo z nás (většina) nežijeme dle Boha, ale nemůžeme přeci rozhodovat o životě kohokoliv z nás... ano, vrazi to udělali a je to strašné...ale proto máme být jako oni? Já věřím, že na každého dojde a že je něco nad námi, co tu spravedlnost zná... ale my bychom v této roli rozhodovatele, zda život sebrat nebo nechat, být neměli...

llucinka
22. čer 2008

katwind: a do té doby, než přijde jejich Soud si budou chodit po světě a vraždit a zabíjet nevinné lidi. S tím souhlasíš?

pd900bo
22. čer 2008

katwind presne tak som to myslela

llucinka
22. čer 2008

jdu spát, napsala jsem příspěvek a kůň spadl 😀 😀 😀

mata.mata
22. čer 2008

Katwind, Ty taky podle mne dite nemas... jinak by jsi nemohla napsat, ze je neco nad nama, co zna spravedlnost...a zvasty s Bohem ... a jak je to, co udelali vrazi strasne, ale my nebudeme brat zivot a bla-bla-bla....kdyby nekdo ublizil memu diteti, zabiju ho...

llucinka
22. čer 2008

mato: 😉

mates15
22. čer 2008

nevím kdo tu napsal, že pokud zavedeme trest smrti, budeme jako v roce raz dva. Jenomže v roce raz dva (nevim jakou dobu tim myslíte) bylo minimum vražd, protože se toho báli jako čert kříže, za krádež dostali řemenem na veřejnosti a jak se báli, nebylo to k něčemu?

llucinka
22. čer 2008

mates: Ano, bylo. Ale někteří lidi budou radši soucítit s takovými delikventy než aby se to nějak řešilo 😔

mates15
22. čer 2008

mata přesně tak, kdyby mi někdo zabil dítě tak jako se to stalo Jukubovo rodičům a mnoho dalším, je mi jedno co se mnou pak udělají, ale neváhala bych..oko za oko, zub za zub.....nebo-li život za život. Možná by to bylo v afektu a možná pro někoho neprávem, ale bylo to MOJE dítě a on neměl právo mi ho brát a už vůbec nemá právo na spravedlivý soud, který mu dopomůže k tomu, aby to za pár let možná udělal znova. Tak jako to řekl Kubovo táta do kamery, měl na to absolutní právo a ani myšlenkou mě nenapadlo ho odsoudit když řekl, aby tam soud měl dobrou stráž, aby ho udrželi...neni to v téhle situaci víc přirozené, než to hájit tím, že nemáme právo někomu brát život?

llucinka
22. čer 2008

mates: krásně napsané, nenapsala bych to líp. Souhlasím. 😉

katwind
22. čer 2008

mata, deti nemam, takze proto jsem dle tebe nejak menecenna a mam spatny nazor... Psat sem, na stranky o rodicovstvi, poznamky o tom, ze nekdo neco pozna, az bude mit deti, mi prijde nevhodne... Nikdo z vas nevi, kdo se snazi, kdo deti mit nemuze, kdo treba deti mel... Vy jste pred detmi holky mely na vse jine nazory nez ted? Tohle je diskuze k velmi kontroverznimu, filozofickemu tematu, proc se tady ohanite detmi? Nehlede na to, ze nekolik z nas sem preci vyslovilo, ze jsou proti, i kdyz jsou jiz rodicove (a verim, ze stejne milujici jako vy)...
Ja jsem presvedcena, ze tento nazof budu mit vzdy... A je to diskuze, tak tady tak neutocte holky, my tady preci nezpusobime, ze zitra bude uzakonen trest smrti ani to, ze naopak nikdy nebude...
preju vam dobrou noc🙂

majina
22. čer 2008

mates... oko za oko, zub za zub je úplně jiný systém než život za život!!!!!

mates15
22. čer 2008

maji to je jedno, ale asi si pochopila jak to myslim,ne?

katwind
22. čer 2008

a ze mam zvasty o Bohu... To nekomentuju, ale myslim, ze diskuze se blizi uzamceni☹

mates15
22. čer 2008

no, vidim že někteří nerespektují pravidla diskuze, ale uchylují se k soudům ostatních. Toto téma bylo asi myšleno na vyjádření názorů, nikoliv k dělání závěrů o lidech, kteří napsali to, co napsali. Všichni máme svoji pravdu a to co si v tuhle chvíli můžeme všichni přát, abychom to nikdy nemuseli řešít ve větší míře, než je takováto diskuze. Mějte se fajn a nepitvejme to už

llucinka
22. čer 2008

taky končím.

jinak katwind: ANo, před narozením malého jsem měla na některé věci jiný názor, ale rodičovská, nebo lépe řečeno mateřská láska je něco, co mě úplně změnilo. A proto i změna n ázoru 😉

majina
22. čer 2008

mates, asi nééé! 😅 😀 Vždyť ty by si vlastně udělala úplně to a samé 😕

mata.mata
22. čer 2008

katwind, nikdy jsem nikomu, kdo nema dite nenapsala, ze je menecenny... mas jiny nazor, neberu Ti ho...

mates15
22. čer 2008

maji myslela jsem to tak, že vezme-li někdo někomu život neprávem, ať je mu také odepřen (jednoduše napsáno, viz. moje názory)