Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

jabber
autor
17. čer 2008

petrolejka - no dokazování je těžký, to je jasný, z tohohle pohledu si právě myslím, že by se ani příliš často nedával...ale proč by nemohl být v záloze na jasné případy?

petrolejka
17. čer 2008

Jabber, no asi jim to většina z nás "přeje" v koutku duše, protože oprostit se to od pomstychtivosti je těžké. Ale mně vadí to institucionální pojetí smrti, ta legální rovina vraždy. Systém práva by neměl vycházet z nízkých pohnutek, kterým se většina z nás občas neubrání.

knuffel
17. čer 2008

No tak to už jsme hodně mimo téma 😅 . Sisstin: souhlas.

kasli
17. čer 2008

Jabber někdo možná ano, ale jak říkám jen jsem napsala, jak to s takovými ve vězení nakonec skončí!

miriamkac
17. čer 2008

jabber len otazka: Ake su to "jasne pripady"?

bubba
17. čer 2008

ja nie som za trest smrti..nech hnije v base do konca zivota bez prava na prepustenie pozera sa cez mreze na svet,nikdy si uz nezasexuje s inym pohlavim a nech rozmysla nad tym ze co spravil/a nech mu/jej ublizuju ostatni basisti tak ako si zasluzi ....a blablabla...
ale zato eutanaziu to by som zaviedla hned...to je podobne aj s trestom smrti da sa to zneuzit preto tolka opatrnost 😅 😅

sisulik
17. čer 2008

sisstin...nemas rada staty, kde je viera vsetko...hmmm...taky stat asi ani neexistuje...moslimovia su tu taki ako napr. krestania u nas... 😅 najdes takych beznych, co sa hlasia k viere a to je vsetko...a najdes takych, ktori pre svoju vieru aj nieco robia, ale v dobrom....a najdes aj takych, ktori su vierou posadnuti, a v tom pripade zo skutocneho ucenia, robia svoje vlastne nieco...ja som za taky krasny stred, nie za posadnutost...ale to je zase tema o niecom inom 😀

petrolejka
17. čer 2008

Jabber, třeba v Amrice ti omylem popravení Černoši byli mnohdy také přesvědčivě usvědčeni. On si ten systém obvykle dokáže najít prostředky, když chce popravovat. 😒 A když někdo sedí na doživotí a pustí ho za 20 let, když se zjistí, že byl nevinný tak je to soda. Ale když se zjistí, že popravili nevinného, tak je to právě jen prachsprostá vražda. Lidský život se vrátit nedá. 😒

jabber
autor
17. čer 2008

miriamka - no mě ten Novák teda připadá jasný.....nebo není? 😕

sisstin
17. čer 2008

sisulik: mně je jedno, jestli je to muslim nebo křestan..prostě mně stačí např. křížové války a inkvizice..a já nevim co 😔 já jsem fakt striktní ateista..ale to sem fakt nepatří 😉 nevadí mi, když někdo věří..já taky v něco věřim, ale církve jako instituce jsou velice nebezpečná zařízení...a mít církev zas plnou moc..tak by mě zajímalo..jak by to vypadlo..trest smrti by jistě byl 🤐

petrolejka
17. čer 2008

Bubba, souhlas. Euthanasie by měla být, samozřejmě maximálně právně ošetřená, ale tu považuju za součást práva člověka na rozhodování o svém životě.

sisulik
17. čer 2008

bubba..ibaze keby hnili cely zivot v base...za koho peniaze by zili??? 🙄

jabber
autor
17. čer 2008

A nevíte, stalo se někdy tady u nás, že popravili někoho nevinného? Myslím z vraždy, ne politické vězně

sisstin
17. čer 2008

sisulik: a musíš uznat, že procento věřících lidí v CR například a tam u vás je trošku rozdílné 😉

petrolejka
17. čer 2008

Sisulik, měli by makat a taky jak se tu psalo, náklady na vykonání trestu smrti jsou obrovské, takže tím se teda neušetří. 😉

miriamkac
17. čer 2008

sisulik take staty existuju...su to tie, kde je cirkev oddelena od statnej moci....ale to sme mimo temy 😒

petrolejka
17. čer 2008

Jabber, nevím, zda u nás popravili nevinného. Otázka je, jestli se tím někdo zpětně zabývá. Třeba jo a ani se to nikdy nezjistí. Když se přestalo popravovat někdy před 30-ti lety a tenkrát ten systém asi fungoval všelijak.

sisulik
17. čer 2008

sisstin..to percento je vzdy rozdielne vsade 😀 😀 😀
ja aspon co tu v kwt vidim...tradicia je castokrat silnejsia nez samotny islam...cisty chaos 😅

jabber...vsetko naj malej k presne!!!

miriamkac
17. čer 2008

jabber jasny je to beriem...ale teraz to ber z hladiska preco sa to stalo...a ako takym veciem predist, ver tomu, ze ked on "za to zomrie" tak problem tohto druhu zo sveta nezmizne.....a riesit veci sposobom "oko za oko, zub za zub".... 😒

sisstin
17. čer 2008

sisulik: jsem tím chtěla říct, že já třeba osobně neznám jedinýho věřícího člověka 😉 a z těhlech islámských států neznám nikoho, kdo by nevěřil v Boha 😕 oni nás chudáčky ateisty strašně litujou..a nechápu, že my nevěříme 😉

sisulik
17. čer 2008

na to aby niekoho popravili...tak to je dost tazke....ale treba si byt s vinou toho dotycneho na 100% isty..vela krat sa to da urcit na 100% ale vela krat sa neda...

jabber
autor
17. čer 2008

sisulik - díky 🙂

sisstin
17. čer 2008

sisulik: samozřejmě neznám žádnýho muslima osobně, ale aspon takový je u nás povědomí..možná se pletu 😉

knuffel
17. čer 2008

Se mi dělají osypky, když vidím třeba svatbu v kostele, si nemůžu pomoct, ale ty žvásty o boží lásce a tak, faráři mi přijdou jako eskamotéři: tady otevřu skříňku, naleju víno, zavřu skříňku, pak si teda pojďte pro oplateček, pomodleme se....

sisulik
17. čer 2008

sisstin 😀 😀 😀 s tym co si napisala ze "z tehlech islam. statu neznam nikoho kdo by neveril v Boha"...tak s tym suhlasim..takych som tu nestretla ani ja 😀

maja22
17. čer 2008

Nie som za trest smrti.

sisstin
17. čer 2008

sisulík: vidíš, a proto bych já tam žít nemohla..to je celý 😉

sisulik
17. čer 2008

sisstin..nepleties sa 😀 ale to je zase o niecom inom..politika, politika, politika... 😉

sisulik
17. čer 2008

sisstin..ja nech by som uz bola hocijakej viery, neviery, tak nie to by rozhodovalo o tom, ci by som tu zila alebo nie...skor ta kulturna odlisnost...

sisstin
17. čer 2008

sisulik: no já si totiž myslim, že celá církev je jen o politice a moci 😉, která se zaštituje dobrými úmysly 😉