Anketa: Jste pro obnovení trestu smrti?

jabber
17. čer 2008

Já jo......pár případů z poslední doby mě fakt dostává 😒 ☹

kejka
17. čer 2008

Ano.Pokud se týče vraždění dětí,jejich mučení,seriových vražd ženských,brutálních znásilnění s celoživ.následky a vůbec zabíjení.Jsou to psychopati,sadisti,nemají co dělat mezi námi.Pryč s nima. 😠 😠 😠 😠

sisstin
17. čer 2008

jinak vrahové dětí a sexuální zvrhlíci to maj ve vězení nejhorší, pže na děcký vrahy se tam kouká nejhůř..a takovej vězen tak to peklo mít bude 😉

danciacik
17. čer 2008

ja sa tiež pridávam a tiež som za trest smrti.

miskinadamko
17. čer 2008

ankka prosim ta co ma tato tema spolocne s detmi? 😅 😕

maryn
17. čer 2008

ja nie som za mucenie ani za nic podobne, som len za to aby to ten clovek na 100% uz nemohol spravit a to mi zarucuje iba trest smrti

eraserhead
17. čer 2008

Já rozhodně ne! Je to hrozně jednoduché řešení a podle mě to jen legitimizuje to, že je možné a odůvodněné zabít člověka. Navíc si myslím, že doživotní vězení je mnohem horší trest, než někoho zabít. Tím samozřejmě nemíním nikoho obhajovat či snižovat jeho vinu, jak píšu, myslím si, že doživotí je mnohem horší než trest smrti! (Nehledě k tomu, že jakkoli je to zarážející, výzkumy v USA dokázali, že trest smrti je dražší než doživotí). Shodneme-li se na tom, že zabít člověka je nelidské, nepřijatelné a špatné, nemělo by se to tedy (zabití člověka) stát součástí řešení. Pokud je zabití člověka trestné, nemůže zároveň fungovat a figurovat jako trest!

O problematiku trestu smrti se zajímám dost dlouho a samozřejmě dost často narážím na argumenty (které očekávám i teď) typu: "Mluvil by jsi jinak, kdyby někdo udělal to, co Jakubovi, tvému dítěti (samozřejmě to nemohu tvrdit skálopevně stoprocentně, ale myslím si, že bych jinak nemluvil) - na to já mám protiargument: "Jak by jste mluvili vy, kdyby to Jakubovi udělalo vaše dítě, váš příbuzný?"

Tedy, trest smrti je pro mě až příliš jednoduché a hlavně nevratné řešení, fungující ne ani tak jako forma trestu, ale spíše jako forma pomsty!

sylvar
17. čer 2008

ty zrůdy, co dnes dávali v tv, bych pustila, aby je hned někdo sejmul,nebojím se, že by se to nestalo, lidi by jim to vrátili 😔 😔 😔
těch dětí je mi moc líto, vůbec nechápu, jak to někdo může udělat ☹

nikka.vo
17. čer 2008

Já myslim, že by bohatě stačilo, kdyby byly mnohem přísnější tresty... je směšný že za loupežný přepadení jde týpek sedět na stejně dlouhou dobu, jako jiný za vraždu. Co to je za trest - 8 let za vraždu 😲 😲 😲

Jenže jsem se bavila s policistou onehdá o výrostcích apod... a oni leckdy policisté a soudy přehlíží, protože věznice jsou přeplněný a prostě neni místo. Natož aby se za vraždu dalo doživotí. 😠

sisstin
17. čer 2008

eraserhead: v docela dost věcech souhlasim 😉 a hlavně ve větě: Jak by jste mluvili vy, kdyby to Jakubovi udělalo vaše dítě, váš příbuzný?"
😉

taky se bojím, že ten trest smrti je fakt lehko zneužitelnej... 😒

dzany
17. čer 2008

je to těžký posoudit 😒 jak píše berynka, v našem státě bych hlavně zpřísnila jákekoliv tresty! občas mi přijde že debil který ukradne pár milionů ( teda když ho chytí 😉 ) tak sedí dýl jako ožrala který zabije autem matku s dítětem 😠 jako to kde jsme!!!! hlavně vězení mi připadá jako ** komforní penzionek! naže..ou se, koukají na tv, posilujou a válej si šunky! no to potom to tak vypadá! já bych místo trestu smrti přikázala povinně pracovat ale ne nějaké ruční práce ale pořádně je zavírat do uranových dolů, do gulagu jako za komančů! by jsi sakra rozmysleli dělat blbosti a hlavně by jsme na ty parchanty nemuseli ještě my všichni makat!!!
holky sorry ale tato otazka mně dost štve 😝

sisstin
17. čer 2008

dzany: no to mi taky přijde, že se tam občas maj jak v hotelu 😖

kejka
17. čer 2008

dzany 😀 😀 Gulagy na ně,výbornej nápad.A je pravda,že tresty v týhle republice jsou směšný. 😠

dzany
17. čer 2008

kejko, jako trest smrti mi přijde málo 😖

lenkabu
17. čer 2008

Já jsem pro trest smrti...živíme ze svých daní masový vrahy,pedofily apod.

jabber
autor
17. čer 2008

barabra1 - to jako vážně? Ježiš.... ☹

maryn ☹

jabber
autor
17. čer 2008

Já co mám malou, tak se mě každý takový případ dotýká tak, jak kdyby se to stalo jí.....jsem z toho úplně hotová 😒
Někdy si říkám, že by měli takovýho Nováka a jemu podobný předhodit rodičům, ať s ním udělají co uznají za vhodný... 😅

seki
17. čer 2008

nie. odsudzuje sa vrazda a ide sa vrazdit.... 😒 🤐

eraserhead
17. čer 2008

dzany: No a rozmýšleli si to sakra ty lidi za komančů? Ne, dělali to stejně...... Někdo tady na první stránce napsal, že by vraha Jakuba nejdřív nechal zmlátit, pak znásilnit a pak trest smrti. Podle mě se tedy od něj nijak nelišil a tudíž trest smrti i pro něj/ni? A ty jsi byla někdy ve vězení, nebo mluvila s někým kdo tam byl? Tak jak jsi to pospala to tam rozhodně nevypadá. Ale abych předešel zbytečným výtkám, jak už jsem psal výše, nechci tímhle nikoho omlouvat či snižovat jeho vinu, spíš a hlavně reaguju na některé příspěvky tady. Taky mi docela vadí věčné ohánění se tím, že na ně všichni makáme. Třeba někdo jde sedět pro nešťastnou náhodu (který se stávaj), nevědomý či nechtěný omyl, a před tím celý život makal a platil daně, tudíž platil i na sebe, že jo. Co kdyby tobě někdo začal vytýkat, že na tebe maká, protože ty jsi na mateřské? Můj kamarád seděl půl roku ve vazbě pro to, že ho uváženě a domluveně napadli tři naziskinheadi s vědomým úmyslem mu co nejvíce ublížit a on jednoho z nich postřelil (poté, jeho kamaráda zmlátili železnými tyčemi do bezvědomí, jemu způsobili otřes mozku a zlomili jednu ruku) legálně drženou zbraní. Půl roku seděl ve vazbě za pokus o vraždu, naziskinheadům se samozřejmě nic nestalo. Kámoš do té doby a po té co se vrátil normálně pracoval. nevím, jak by se cítil, kdyby jsi mu řekla, že jsi na něj (a všichni) musela makat!!!! Ale to je už asi trochu mimo téma....

sisstin
17. čer 2008

jabber: já furt naopak musim myslet na tu větu ?Jak by jste mluvili vy, kdyby to Jakubovi udělalo vaše dítě, váš příbuzný?" ...ono to bys taky zas určitě přemejšlela jinak 😔

prostě pro mě je trest smrti fakt mimo, jak píše seki odsuzovat a dělat to samý je dost divný 😲 😖

spíš by se měli postarat, aby takovýhle lidi už nikdy nic takovýho udělat nemohli a léčili se 😉

jabber
autor
17. čer 2008

sisstin - to už by pak nebylo moje dítě...nevím, to si nedokážu představit. To bych se snad šla oběsit...
Léčili se? Zrovna Novák byl na léčení poslanej, pokud vím.....a nenastoupil. Je to k ničemu - jedině snad ještě tak kastrace

sisstin
17. čer 2008

jabber: já jsem za ty doživotní tresty..ale za smrt prostě ne 😔 a bohužel takový věci se stávaj..mně třeba bylo děsně líto toho otce Zelenky 😖

mikca
17. čer 2008

já se přikláním k názoru že ne..je to asi krok zpátky..chtělo by to fakt změnit komplet soudní systéma zpřísnit tresty..je fakt jak píše Nika.vo že za loupež jsou skoro obdobné tresty jako za vraždu....je to vysměch..doživotí si myslím stačí, ale s tím že budou pěkně v krimu makat a ne že na ně budem platit, pak aby nebyla možnsot zkrácení trestu, když už někdo doživotí dostal...za vraždu dítěte bych dávaal doživotí dvakrát..kdyby to šlo...
ty ztresty jsou fakt vysměch ..např v kuřimské kauze jm hrozý nejvišší trest jen 12 let...to je nskutečné 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dzany
17. čer 2008

ve vězení jsem teda naštěstí dosud nebyla a doufám že se nikdy nedostanu 😉 samozřejmě jako všude nesmíme házet všechny do jednoho pytle ale tobě příjde v dnešní době že se tam mají ty vězni špatně? 😅 a nezlob se na mně ale věčšina vězňů ( těch kterí spáchali zločin!) nikdy řádně nemakala a makat nebude!!! a ty pobyty se samozřejmě platí z peněz státních poplatníků a snad nemyslíš vážně že budeš srovnávat, to, že ted ty tři roky platíte (vy který momentálně pracujete a neválate si doma šunky, nebo nejste v krimu) mojí mateřskou?! já si jí zasloužím a zaslouží si jí moje dítě, abych se mu věnovala a hlavně aby za pár roků nebyl z něho lump a nedej bůh vrah, kterému by někdo chtěl dát trest smrti!!!!!

lenkabu
17. čer 2008

mikca:12 let jo?Ty v.le vždyť ta ženská může mít za 12 let ještě děti!!!

kasli
17. čer 2008

Tak já jsem tedy proti trestu smrti! Myslím, že efektivnější je zavřit tyhle lidi na doživotí, s koulí u nohy a galeje na ně! Trest smrti nic neřeší, jak se tu už někdo zmínil vrazi dětí to nemají ve vězení zrovna růžový, oni se o ně ostatní vězni moooc hezky postarají!!

mikca
17. čer 2008

jj lenkabu je to fakt vysměch za to co prováděli..jsem to ani nedošetla jak to bylo hrozný..ona za 12 let vyleze jestli vůbec že..třeba bude vzorná a končí dřív..a kluci jsou poznamenaný na celý žiovat a oni z toh vylezou takle..jo a jak píšeš může mít zas jiné děti...děs co se děje a čeho jsou lidi schopni ☹

kejka
17. čer 2008

Jednou jsem četla tohle-
Každý,kdo se utkává s monstry,měl by pohlížet na to,aby se jím nestal sám.Dívá-li se člověk do propasti,dívá se rovněž i propast do něj.

Je to výtah z knihy o vrazích,kteří se svými skutky mstí celé společnosti a není možné změřit hloubku utrpení,které způsobili.Smrt je hmotná,neméně hmotnou je však i bolest.A bolest je trvalá.

Eraserhead-tvůj přítel do této kategorie určitě nepatří.
Ale ano maká se na ně. 😠 😠

jabber
autor
17. čer 2008

No a to ta Mauerová ještě studovala snad pedagogiku nebo sociálku......neuvěřitelný 🙄

sonisek
17. čer 2008

Pro trest smrti jsem, ale myslím, že by bylo lepší je fakt pořádně fyzicky týrat (elektrický křesla apod.). K čemu jim bude doživotní trest s koulí u nohy, když se ve věznici mají jak prasata v žitě a nic jim tam nechybí... 🙄 Teď ve věznicích můžou dělat všechno - internet, čučet na fotbal atd. Zavřela bych je do cel bez oken a nechala bych je tam pěkně vydusit.

sisstin
17. čer 2008

jabber: pže sekta je šílená instituce..obětmi sekty se stávají právě překvapivě lidi s vysokým IQ 😉 já věřim, že ona byla normální do té doby, než se do ní dostala 😒