Anketka - které z těchto jmen se vám líbí nejvíc?

1velrybka
23. lis 2013

Ahoj, zajímalo by mě, jaké z následujících dívčích jmen se vám líbí nejvíc. Je mi jasné, že o jménu si musíme rozhodnout my s manželem (a taky to tak uděláme), ale jméno, na kterém se výjimečně shodnem 🙂 , se moc nelíbí u nás v rodině. Možná řeknete, že je důležité, aby se líbilo nám dvěma. S tím souhlasím, ale spíš chci zjistit, jestli se třeba líbí i mnoha dalším lidem nebo naopak. Nechtěla bych, abychom vybrali jméno, které se většině lidí zdá nehezké, divné. Záměrně neříkám, které to je. Kdyby to byl kluk, jméno máme vybrané, ale pro holčičku stále ne. (Pro kluka vybírá manžel, pro holčičku já).

Anna
Berenika
Ela
Kristýna
Marie
Natálie
Nela
Pavlína
Tereza
Thea

Děkuju za názory. Klidně můžete tato jména seřadit za sebou (první - nejhezčí, poslední - nejméně hezké).

jpetraa
27. lis 2013

u nás byla od začátku jasná Karolína a teď to vypadá, že když se budu hoooodně snažit, prosadím si Bereniku:o)

1velrybka
autor
30. lis 2013

@jpetraa
@elana
Holky, ptaly jste se na mého favorita, resp. favoritku 🙂

Je to takto....moje babička se jmenuje Marie. Manžel má taky babičku Marii...a tak mě tak jednoho dne napadlo, že by se holčička mohla jmenovat Marie - nejdřív hlavně v souvislosti s babičkou, ale tak nějak postupně se mi to jméno začíná líbit čím dál víc. Naše babička vyzvídala, jaké jméno máme vybrané. Když jsem jí to řekla, tak ji úplně přešel smích, byla celý den zaražená a pořád jen říkala, že to tomu dítěti nemůžeme udělat, že to je hrozné jméno a že si ho nese celý život. Stejně tak manželova babička se tvářila podobně. Moje mamka to samé. Jinak s manželem se vcelku na tomto jménu shodnem a od okolí jsou vesměs pozitivní reakce.

Proto jsem sem napsala tu anketku - chtěla jsem tak nějak zjistit, jestli je opravdu Marie tak hrozné jméno a i lidé ho takto vnímají.

Na druhém místě je u mě Berenika - překvapilo mě, že tady má hodně "hlasů". Jinak v okolí jsou reakce rozpačité. A manželovi se nelíbí. Na třetím je Anna a na čtvrtém Nela. Ale Maruška prostě vede.

jpetraa
30. lis 2013

@1velrybka tak dejte Marušku a je to, je to hezký jméno a není jich teď milion jako Nel a terezek... mně se Berenika líbí hrozně, ale v okolí taky nic moc.

1velrybka
autor
30. lis 2013

@jpetraa No asi to bude Maruška. Myslím, že to období, když byla Marie každá druhá (generace babiček), je dávno pryč, ale zároveň i to období, kdy to bylo takové "divné", neobvyklé jméno. Řekla bych, že se lehce vrací, ale nejsou to takové ty "vlny" jako právě s Terezkou atd.

1velrybka
autor
30. lis 2013

@jpetraa A u té Bereniky - sice jsme si s manželem jasně řekli, že pro kluka si vybere on (a já bych dala úplně jiné, než on) a pro holku já, ale když vím, že Berenika se mu vyloženě nelíbí (líbí se mu spíš klasická jména), tak asi v tomto ustoupím. Líbí se mi, že se jí dá říkat Beru, Beruško, případně Berčo, ale stejně bych se asi bála, aby to nesklouzlo k Veronice (Berčo - podobné jako Verčo) nebo Nikole - Niko, Nikčo...

elana
30. lis 2013

@1velrybka to je fajn, že ses ozvala. Myslím že jméno Marie je skvělá volba, nikdy nezestárne, nikdy nebude nemoderní (protože má tolik variant, tak se do každé doby dá vybrat šmrncovní domácká podoba...asi už jí dneska nikdo nebude říkat Mařenka jako se říkalo našim babi a prababičkám, ale třeba Mája, Majka, to zní úplně současně), taky nikdy nebude módní hvězda, která zazáří a zhasne. Tak jestli se na ní shodnete a líbí se Vám, tak ji určitě dejte, záleží jen na Vás, jaké oslovení zvolíte pak, je to snad nejvariabilnější jméno.

partyzanka91
13. pro 2013

Nelinka taky to byla jedna z variant pro kterou jsem se rozhodovala. Nakonec jsem vybrala Michalku protože je to krásné jméno, bude to malá mišulka nebo miška a je to moc hezké. Pokud bude kluk tak Pavlík. - hlavně musela jsem vybrat jméno co bude sedět k příjmení Kott a to je dost těžké nesmí konči na D T nic co by se těžko vyslovovalo a už vůbec nesmí končit na K. Berenika taky není špatné ale trošku dost neobvyklé, ale proč ne Berenika - Beruška - je vůbec v kalendáři?

partyzanka91
13. pro 2013

Jo a pokud nechcete jméno co je časté tak vycnechte Natálku to chce skoro každej. Terezka je taky moc častá a pak také Anetka. Ani Marii a Annu bych nedávala protože mi to jméno příjde třošku staromodní

lucluclucluc
Autor odpověď smazal
Zobraz