Anketka - které z těchto jmen se vám líbí nejvíc?

1velrybka
23. lis 2013

Ahoj, zajímalo by mě, jaké z následujících dívčích jmen se vám líbí nejvíc. Je mi jasné, že o jménu si musíme rozhodnout my s manželem (a taky to tak uděláme), ale jméno, na kterém se výjimečně shodnem 🙂 , se moc nelíbí u nás v rodině. Možná řeknete, že je důležité, aby se líbilo nám dvěma. S tím souhlasím, ale spíš chci zjistit, jestli se třeba líbí i mnoha dalším lidem nebo naopak. Nechtěla bych, abychom vybrali jméno, které se většině lidí zdá nehezké, divné. Záměrně neříkám, které to je. Kdyby to byl kluk, jméno máme vybrané, ale pro holčičku stále ne. (Pro kluka vybírá manžel, pro holčičku já).

Anna
Berenika
Ela
Kristýna
Marie
Natálie
Nela
Pavlína
Tereza
Thea

Děkuju za názory. Klidně můžete tato jména seřadit za sebou (první - nejhezčí, poslední - nejméně hezké).

lenicka07
23. lis 2013

Za mě toto pořadí : Ela, Thea, Natálie, Nela, Berenika, Marie, Anna, Kristýna, Tereza, Pavlína..... Nemám moc ráda jména která se dávají hodně často (proto to pořadí ke konci, hlavně Terezka je tak moc používaná, až se mi to jméno zprotivilo, ač je jinak krásné. Když už bych ho použila, tak ve variantě Terezie. Třeba Natálie se u nás tak často nedává, takže to by mi nevadilo. No asi vám tahle diskuse moc nepomůže ve výběru 😉

katja77
23. lis 2013

Maruška, Terezka, Anna, Kristýna......😉

kristelka13
23. lis 2013

Mně se líbí Anna a Thea, mám je taky na svém seznamu 🙂 kristýna taky není špatný, ale jelikož to jsem já, tak jsem ho nezařadila 🙂 nelíbí se mi Pavlína, Marie, Natálie a Nela.

ek_
23. lis 2013

Mne se nejvíc líbí Pavlína, Thea a Tereza

luciesofi
23. lis 2013

@1velrybka Psala jsem ti do té smazané diskuze 🙂 Takže za mě Berenika, Thea a Marie 🙂
Jinak taky máme české ptačí příjmení a první dcera je Magdalena a druhá bude Josefína 🙂
Myslím, že k takovému příjmení se hodí jakékoliv z tebou psaných jmen..nic příliš exotického ta nemáš.

vevi1
23. lis 2013

Za me Berenika a Thea.Jsem pro neobycejna jmena 🙂 nela, kristyna, natalie neeeee, tak ohrane a ani ne tradicni...

sarriku
24. lis 2013

Za mě Anna, zní mi klasicky a přitom hodně atraktivně 😉.
A s tím, že nechceš, aby se lidem jméno dcery zdálo divné, protože bude neobvyklé, tak s tím se musíš smířit.
Každé jméno, které není tak často užívané, se lidem zdá divné, protože na něj nejsou zvyklí.
Třeba jméno Pavel je hodně oblíbené, ale na rodiče kloučka jménem Havel by se ostatní dívali skrz prsty a malýho by leda litovali a přitom není proč. Měj se pěkně, pa.

dracula
24. lis 2013

Za mě Nela.

uztotakbude
24. lis 2013

Thea, Natálie, Kristýna a zbytek se mi nelíbí vůbec.

caboonek
24. lis 2013

Nela nejpěknější a Berenika nejméně😉

adelka21
24. lis 2013

Nejlepší je Pavlína🙂 neobvyklé, pěkné jméno🙂

elana
24. lis 2013

@1velrybka tak za mě, čistě jen můj názor na tato jména, nechci se nositelky ani maminky holčičky žádného jména doktnout, tak to prosím tak nikdo nepochopte:

Anna: už jsem na Aničky alergická, každá druhá narozená nebo očekávaná holčička v mém okolí je Anička
Berenika: nelíbí se mi, přijde mi to netvárné, nevím jak bych jí říkala (max. Ber nebo Niko...první je divný, pro druhou zkráceninu se mi líbí jiná jména-Veronika, Dominika...)
Ela: hezký, zvučný, pozitivně kvituju že tam nejsou dvě L, jak je dneska moderní ji ještě "opticky" zesvětovatět
Kristýna: skoro totéž co platí pro Aničku (akorát na ni nejsem alergická, by 😅 ), jméno jako takové mi přijde fakt moc pěkné, takže do výběru bych ji zařadila
Marie: moc pěkné, v dnešní době originální, plno různých podob, uvažovala bych o ní
Natálie: opět viz. Anička
Nela: nenadchne, neurazí, neutrál...něco jako v naší generaci Lenka nebo Jana
Pavlína: zajímavé, dnes originální, pokud jde k příjmení, uvažovala bych
Tereza: viz. Anička 😅
Thea: viz. Berenika 🙂 , domácích podob ještě méně

takže mi zbyla ve výběru tuším Pavlína, Marie, Ela a Kristýna, tu bych vyřadila rovnou, Elu hned pak, mezi Pavlínou a Marií mi přijde vcelku dost prostoru na dávání si různých "podmínek" (tj. četnost v populaci-hraje pro Pavlínu, soulad s příjmením: Marie nevím, Otáhalová je hezký, Pavlína Otáhalová je nutný a válí se v puse jako žvejka, varianty-hrají pro Marii...atd. atd.)

PS: doufám, že na konci odtajníš Vaší favoritku 😉

elana
24. lis 2013

edit: Pavlína Otáhalová není nuTný, ale nuDný 😅

jpetraa
24. lis 2013

a mně se právě líbí, že Berenik je málo a dá se jí říkat Beru, Beruško, Niky..prostě mi to hezky zní. My máme finální jméno Karolína, moc se mi líbí oslovení Kájo, navíc to v poho zvládne i naše starší dcerka, co mi vadí je, že jich je hodně...ne sice tolik jako Elišek a Terezek a Nelinek, ale dává se dost:o(

adelka21
24. lis 2013

@elana to je teda rozbor🙂 🙂 🙂

elana
24. lis 2013

@adelka21 no tak co, budem tu troškařit? 😀

olusenka
24. lis 2013

za mě vede jednoznačně Ela. Taky jsem ho strašně moc chtěla, a to jsme pohlaví nevěděli. Manžel si zase prosazoval Nelu, ta se mi zas tak moc nelíbí, ale ustoupila jsem a naše holčička je Nela. (Dnes je Nela v ČR na 10.místě.) U prvního miminka jsme zase pro holčičku měli vybráno Anna, u druhého jsme o Anně neuvažovali zase paradoxně vůbec. Je jich taky hrozně moc. Berenika se mi nelíbí, Thea je moc exotické, taky záleží, kdy má holčička pak narozeniny, aby to nebylo se svátkem blízko, s Vánoci apod. Taky je dobré, když je jméno takové, aby pak nemusela celý život vysvětlovat, jak to křestní jméno píše, což u té They hrozí. Pavlína a Tereza je moc takové obyčejné, Tereza navíc časté. Kristýna se mi nikdy nelíbila. Marie je moje mamka, a ta si na to jméno vždycky stěžovala, tak nevím, tam to pak těžko ohodnotím.

1velrybka
autor
25. lis 2013

@elana Super rozbor, díky 🙂 Na konci týdne sem "favoritku" napíšu🙂

chris_n
25. lis 2013

Za mě musím říct, že se takhle špatně hodnotí, protože také záleží na příjmení. To my třeba taky hodně u nás řešíme. Co se mi fakt nelíbí je Berenika. Kristýna jsem zase já, takže k tomu mam takovy neurčitý vztah. Pokud máte rozumné příjmení (není moc české, což třeba mi máme fakt hodně), tak bych brala Theu 🙂 ta se mi líbí.

1velrybka
autor
25. lis 2013

@chris_n Příjmení máme české - takové ptačí 🙂

chris_n
25. lis 2013

@1velrybka v tom případě bych si z těchto jmen nevybrala asi 🙂 Kristýna proto, že se tak jmenuju já. A Pavlína se mi nelíbí, mám radši variantu Pavla. Ostatní ani nemam v seznamu. My osobně máme Magdalenu, ikdyž máme dlouhé příjmení, ale zkrácenina Magda se mi nelíbí (ikdyž vím, že jí tak všichni budou říkat).... pokud teda budeme mít holku 😀 😀

Jinak doporučuju knížku Jak se bude jmenovat vaše dítě http://www.kosmas.cz/knihy/157964/jak-se-bude-v...

1velrybka
autor
25. lis 2013

@chris_n Tu knížku mám 🙂

1velrybka
autor
25. lis 2013

Děkuji všem, které už přispěly svým názorem 🙂

jpetraa
25. lis 2013

@1velrybka no a tak jaký jméno je ten favorit teda?

majatob
25. lis 2013

mně se nejvíc líbí Berenika, taky jsem ji měla ve výběru 🙂 dá se jí říkat různě - Beri, Beru, Berčo, Berunko, Beruško, Niko, Ničko,.... ono se nakonec nějaká zkratka najde ke každému jménu 🙂 pak se mi líbí ještě Marie, zbytek nic moc 🙂

janinka1090
25. lis 2013

Ahoj, já bych dala 1. Anna, 2.Nela, 3. Tereza, moc se mi nelíbí Kristýna a Pavlína.
K jménu Berenika mám ten postřeh: Pracuju s dětmi a s Berenikami jsem se setkala, ale nikdo jim neřekl jinak, především tedy ostatní děti, než Bebe. To u mě taky moc neboduje, jméno Berenika je pěkné, ale potom zdrobněliny nebo jak to nazvat, no nevím.
Jinak přeju, ať je miminko zdravé a spokojené 🙂 ono na tom jménu ve výsledku asi tak moc nesejde.

mysicka_lb
25. lis 2013

Hezká jména (dle mě): Anna, Marie, Tereza
Nelíbí se mi, ale pořád ještě normální jména: Kristýna, Pavlína
Hnus fialový (aneb lituju tu holčičku): Berenika, Ela, Natálie, Nela, Thea

Jsem holt konzervativní, nemám ráda ta extravagantní neobvyklá jména.... Sama bych vybrala ještě úplně jiné, které tady nepadlo.

1velrybka
autor
26. lis 2013

Tak musím přiznat, že zatím vítězí jména, která jsem si myslela, že budou v pozadí a naopak.

lucies25
27. lis 2013

My mame vybranou Kristynu,takze za me Kristynka.Tereza nee,jmenuje se tak kazda druha.

lotosek
27. lis 2013

Berenika je krásné jméno, ale bála bych se, že to budou všichni komolit na Veroniku. Třeba herečka Berenika Kohoutová má taky ptačí příjmení a hodí se to k sobě pěkně.
Kdybych se rozhodovala mezi Marií a Annou, tak dám jméno Mariana - tam je obojí. 😉
Každé jméno má svoje pro a proti, u té Pavlíny se bude pořád řešit, jestli je Pavla nebo Pavlína. Thea a Ela bude zase muset vysvětlovat, jak se to píše, navíc mi ta krátká jména přijdou taková hrozně "useknutá". Nela je teď oblíbené jméno pro zvířecí mazlíčky.
Důležité je, aby to šlo k tomu příjmení, dobře se to spolu vyslovovalo, i to nejnádhernější jméno pak může vyznít hodně blbě, když se špatně zkombinuje.