Antibiotika AUGMENTIN a krevni obraz

konicek33
6. bře 2008

Ahoj, prosim o radu, brala jsem antibiotika Augmentin 1g, vcera je skoncila. Muzu jit dnes na krevni obraz, neovlivni to hodnoty falesne? Diky moc.... 🙂

susik77
6. bře 2008

nemas zac-hlavne se brzy uzdrav 🙂

konicek33
autor
6. bře 2008

🙂

konicek33
autor
6. bře 2008

jdu si lehnout a relaxovat. diky vsem za rady, zase se ozvu zitra...good nite 🙂

konicek33
autor
7. bře 2008

Tak jsem zase tady, mam horecku, jako obvykle 😖 ...
Ty Antibiot jsem jeste nezacala,vzala jsem ten Canesten na kvasinky-pac to bylo dole hruza, ted uz pomohl...
K tem lekum -muj vecny problem-ja NIKDY nepolknu zadnou tabletku, vzdy je musim rozkousat, rozdrobit atd.
Tyhle antibiot co mam se maji polykat cele( myslim,ze jsou to ty pomale tabletky na 12 h)
A tedka otazka-budou pusobit kdyz je rozkousu ci rozkrajim? nebo je musim vymenit za tekute?

susik77
7. bře 2008

konicek: nebudu posobit ☹ hm, jedine vymenit za tekute-ale tie su urc. pre deti-budes musiet mat asi viac baleni, aby ti vysla davka ☹

susik77
7. bře 2008

ale moment. si nevybavujem, ci existuje alternativa tejto ucinnej latky v tekutej forme, hm...skus sa spytat u vas v lekarni...
prip. inu ucinnu latku v tekutej forme-ale musi to schvalit lekar.

aponchie
7. bře 2008

ja myslim,ze kousat je nesmis musi se rozpustit az vevnitr ☹

susik77
7. bře 2008

tak som nasla na nete, vola sa Cipro susp., tu je clanok, je v anglictine...neviem, ale v kt. krajine zijes a ci vies anglicky...http://www.medicinenet.com/ciprofloxacin_suspen...

susik77
7. bře 2008

nasla som ti info o uzivani v cestine-u nas -v cr su tablety ciplox-tu su pokyny:

Přesné dávky, způsob užívání a délku léčby stanoví váš lékař.
Dospělí: pokud lékař neurčí jinak užívá se přípravek následovně.
Infekce dýchacího ústrojí, kostí a měkkých tkání
mírné až středně těžké: 500 mg 2krát denně;
těžké a komplikované: 750 mg 2krát denně.
Infekce močového ústrojí
mírné až středně těžké: 250 mg 2krát denně;
těžké a komplikované: 500 mg 2krát denně.
Infekční průjem
mímý až těžký: 500 mg 2krát denně.
Kapavka: 250 mg jednorázově.
Negonokokový zánět močové trubice: 750 mg 2krát denně.
Měkký vřed: 500 mg 2krát denně.
Ostatní infekce: 500-750 mg 2krát denně.

ZP: Tablety se polykají celé, nerozkousané, a je třeba zapít je dostatečným
množstvím vody. Délka léčby závisí na druhu a stupni závažnosti infekce.
Obvyklá doba léčby je 5-10 dnů, v závažných a komplikovaných případech
i déle. U většiny infekcí se musí pokračovat v léčbě ještě 48 hodin
po odeznění příznaků nemoci.

PŘ: Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem se neprodleně poraďte
se svým lékařem.

UZ: Ciplox tablety je nutné užívat v pravidelných intervalech. Pokud
vynecháte některou dávku, musíte ji okamžitě po tomto zjištění užít a dále
pokračovat v předepsaném dávkování.
Je mimořádně důležité dodržet předepsanou délku užívání; při nedodržení
délky užívání se Vám nevyléčené onemocnění může vrátit.
Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost,
motorickou koordinaci a rychlé rozhodování (řízení motorových vozidel,
obsluha strojů, práce ve výškách apod.). Tuto činnost můžete vykonávat
pouze na základě výslovného souhlasu lékaře!

zuzula28
7. bře 2008

konicek, presne ako susik radi, probioticke kultury si kup v lekarni aj zo spodu - su probioticke peny a vag cipky, ale najskor by som zacala tymi protikvasinkovymi - vkladat a ked to doberes tak tie probioticke. A probiotika teda aj na prehltane, cim vacsie balenie tym lepsie...mas to dobre rozhasene tie mikroflory ☹

A vsetky antibiotika, kde je uvedeny predlzeny ucinok sa nesmu drvit ani hryzt, maximalne rozpolit, ale len ak je na tablete od vyroby naznacena deliaca ryha...daj si aj nejake urologicke caje. Probiotikum na prehltanie podla davkovania si daj tu najvyssiu doporucenu davku a dava sa to tak, aby ti to slo najskor 2 hodiny potom, ako si uzila Antibiotikum. Actimel alebo taketo probioticke potraviny su v tvojom pripade bohuzial malo...

A pre vsetkych dobra rada!!! Probioticke kultury [tabletove, nie potraviny] sa nasadzuju vzdy hned priamo s uzivanim ATB, skoda, ze ti to tam nemal vonku kto poradit...vtedy sa hlavne zeny tym infektom zospodu celkom uspesne vyhnu... 😉

a k ciploxu, sa moc nedoporucuje tesne po tabletach mlieko, mliecne vyrobky a kysle potraviny [ovocie, dzusy a tak]...

Drzim ti palce, hlavne to riadne vylez, ked si taka oslabena

😔

zuzula28
7. bře 2008

a dobre je potom este doliecit tie mocove cesty nejakym prirodnym volnopredajnym preparatom z lekarne s obsahom cervenych brusnic... 😉

konicek33
autor
7. bře 2008

Holky diky moc.. 🙂 jo v cestine to je Ciprinol.. Ja tam volala (k Dr) rekla,ze je kousat muzu, kdyz jinak neumim... Vzala jsem si prvni rano , maji pry hororovy vedlejsi ucinky tak cekam.....No a pry kdyz se nebudu citit lepe, tak mi je vymeni ci co...

pollyanna
7. bře 2008

nie je to az take strasne 😉 len ked ich rozhryzies, mozu byt tazsie na zaludok, zvyknu vyborne ucinkovat na infekcie mocovych ciest..mam s nimi aj osobne skusenosti 😉

konicek33
autor
7. bře 2008

diky.. 🙂

zuzula28
8. bře 2008

konicek, ako sa mas? 😕

janinah
8. bře 2008

ahoj,ešte som si len v názve prečítala,že Augmentin a už som šla písať,že hned aj niečo proti mykoze si nasaď,ale už je neskoro,neviem prečo to lekári ženám hned nepovedia,že Augmentin väčšinou dobabre mikrofloru,potom sú zbytočné problémy,tak skoré uzdravenie želám.

aponchie
9. bře 2008

konicek33:jak ti je?

konicek33
autor
9. bře 2008

Ahojte,pisu z mobilu z postele,nechce se mi zapinat pocitac z obyvaku. Tak uz jsem mela 5 tablet, teploty uz nejsou. Jen unava a potim se. Do toho se mi dala menses,tak je to uplne marast! Nevim co me boli od ceho.. Jinak diky vsem za optani. Doufam,ze se to se mnou zlepsi.. O tech lekach co beru-ciprilon jsem slysela hrozne negat ohlasy. Nevite nekdo?

scai
9. bře 2008

koničku všechny léky mají nežádoucí a vedlejší účinky, ten co bereš ty není horší než jiné. V pohodě to dober, a a neboj se. Přidej k tomu ty lactobacily, i když ten ciprinol neničí naše přirozené bakterie,tak jak augmentin, protože působi spíš na gram negativní bakterie, a ne na všechny jako augmentin. Neboj,bude to v pohodě,hlavně to dober 🙄

zuzula28
9. bře 2008

konicek, uplne standardne ATB je ten ciprinol, neboj sa. My ho denne vydame, hlavne v obdobi mocovych infektov [jar, jesen] vela kusov v lekarni...pri silnejsom infekte aj 2 balenia po sebe musia pacienti vyuzivat.
Veru hlavne to poctivo dober, aj ked sa budes uz lepsie citit...to je najcastejsi prehresok pacientov ☹ A nezabudni potom na tie cervene brusnice, to je velmi dobre. Aspon moji pacienti si to vzdy chvalili, ze aj ked je naznak na caste mocenie, ze by mohlo ist o mocovy mechur, tak to dezinfikuje mocove cesty...napr. u nas je taky, ze Uroval probio a tam su aj probiotika v tom este okrem toho brusnicoveho extraktu a plus este jedna latka [nepamatam si nazov], ktora brani usadeniu bakterii v mocovych cestach....

drz sa, pa pa 😵

zuzula28
9. bře 2008

janinah, presne aj mna toto velmi stve sa potom pozerat na utrapenu pacientku, ze ledva prekona nejaky zapal dychacich ciest a uz moze ist na gyndu...super. A pritom staci jedna veta. Vela pacientov je takych, ze ked to poviem ja v lekarni, tak nedovercivo kukne, ze mu chcem len uctenku navysit o nejaku blbost... 🙄 Ale, ked to povie doktor, tak len vtedy je to dobre....Len to by musel najskor aj povedat....cest vynimkam, lebo naozaj je ich malo, co doporucia probiotikum.
Uz sa mi stalo aj take, ze si to pacientka kupila a gyndos jej povedal, ze to sa aj tak do vaginy nedostane, tak na co by to brala 😲 😲 😲
Vsak sme si to aj "pekne" vydiskutovali telefonicky, ze uz ked nechce pacientku sam poucit, nech nezhadzuje pracu inych... ☹ ☹

konicek33
autor
10. bře 2008

Ahojte, mam dotaz, muze ten lek mestnat ci srazet krev?? Mam menses a ta krev je srazena-to jsem nikdy nemela predtim, musi to byt z toho leku......

scai
10. bře 2008

koukla jsem na to a nevím až jak moc to může souviset se srážením krve,ale v 1:1000 až 1:10000 případů může dojít ke změněným hodnotám protrombinu, což je enzym, z kterého pak dál vzniká jiný a působí na srážení krve. Ale nevím jak moc to může souviset s menstruací. Být Tebou tak to neřeším, může to být i celkově tvou infekcí! Já mívám při menstruaci často sraženou krev, nebo takové chuchvalce jdou ze mě a nikdy jsem to neřešila.

konicek33
autor
10. bře 2008

Dik. Ja prave to nikdy takhle nemela,tak me to zarazilo... Ja asi fakt stresuji. Jinak teploty uz nejsou,jen poceni kdyz usnu..a citim se unavena.. Trochu me boli leva strana na bedrech. Diky moc vsem za pomoc a info 🙂

scai
10. bře 2008

jeslti tě bolí i bera,tos mohla mít i zánět ledvin,ne? Já vlastně ani nevím na co ti ten ciprinol dali. Ale jestli na močové cesty,nebo na ledviny, tak to je dobře, na tyhle bakterie on dobře zabírá

konicek33
autor
10. bře 2008

Dali mi to na ledviny,mela jsem bile a cervene krvinky v moci,teploty,unava. Zada me boleli tak neurcite,hlavne nad bedrama a i pater..

stennik
18. lis 2008

Ahoj, mam problem z infekci zubu a nasadil jsem aAugmentin 875/125 a ted nevim jestly sem udelal spravne. Dolest se zvisuje a infekce roste taky, je to uz treti den co ho uzivam a zadna zmnena, mam ho vysadit a nahradit necim jinim nebo doplnit? jinak zadne vedlejsi problemy jenom jak ste spominaly zaludek je neklidny. Vopred dekuji za odpovied.

luckapuska
10. kvě 2010

ahojte nevedeli by ste mi poradit?Ja sa liecim na rozne zapaly uz od januara a doktor mi zase predpisal Augmentin..a hrozne ma z neho boli zaludok.. ☹ len uz by som konecne chcela byt zdrava... uz len aby po liecbe nic nepalilo 😖 ako to bolo naposledy...minuly rok som sa liecila ohladom zaludka...ale myslim ze probiotika by mi mohli pomoct.Neviete mi poradit co brat aby sa tie zapaly nevracali lebo doberiem lieky chvilu je pokoj a potom to vsetko zacina od znova...

daducha
11. kvě 2010

luckapuska,nam velmi pomohlo ked sme sa preorientovali z klasickej mediciny na cinsku.Konkretne na zapaly a imunitu je urceny Cordyceps.Ak ta to zaujalo, mrkni tu na konikovi temu Cordyceps-prirodne ATB.Nepoznam nikoho komu by nepomohol,odkedy to mame, moje deti nielen ze nebrali ATB,neboli ani chore.