Antibiotika AUGMENTIN a krevni obraz

konicek33
6. bře 2008

Ahoj, prosim o radu, brala jsem antibiotika Augmentin 1g, vcera je skoncila. Muzu jit dnes na krevni obraz, neovlivni to hodnoty falesne? Diky moc.... 🙂

aponchie
6. bře 2008

ahoj mela jsi prasek pro pripravu sespenze nebo tablety?pac jeden gram ?v tabletach je 625mg:jinak amoxicilinove antibiotikum potencovane klavulanatem,tudiz obraz to zmeni a to minimalne vyssi hladinou hladinou amoxicilinu.spise bych pockala ale u tohohle ATB je vetsi riziko kvas.inkefci

konicek33
autor
6. bře 2008

ahoj, tablety. Ano bylo to s tim clavulatem. Vcera jsem je rano skoncila. a dnes mam jit na test. A v jakem smyslu se to zmeni.... Jedna se mi o differencial. Platim si to sama...tak mam pockat?

prvapomoc
6. bře 2008

skôr si mxslím že na tom krvnom obraze môžu byť ešte pochorobne zvýšene leukocyty.a aj differencial môže byť skreslený.ja by som počkala 10 dní.

aponchie
6. bře 2008

a proc mas jit vubec ted hned na obraz?musis?radsi pockej to je jak se vsim kazdej zakrok tableta cokoliv muze ovlivnit obraz .platis sama?

aponchie
6. bře 2008

konicek :leukocyty jsou pro laika neco jako ze mas v tele zanet ktery se leci atb a ten zanet nemusi byt zcela ven z tela .to je treba i sediment zvysenej proste bile krvinky

konicek33
autor
6. bře 2008

no protoze se citim hur a hur. Jsem marod uz 3 tydny a nic! Nikdo mi nechtel krev vzit, pry mam virozu , tak pry jen Paralen.. Jsem hodne unavena, permanentne teplota , nocni poceni, zada boli... Jsem v zahranici a dnes chci jit soukrome k lekari, vyplaznu asi 8500Kc, tak proto se ptam, abych nevihodila ty prachy za falesny vysledky....

konicek33
autor
6. bře 2008

sorry -nevyhodila...oprava

aponchie
6. bře 2008

a jak dlouho a jakej augmentin jsi brala v jakem intervalu a jaka gramaz?jaka byla diagnoza pred nasazenim?

konicek33
autor
6. bře 2008

1 g po 12 hodinach. ma to 875 amoxicilin a pak ten clavulat...mela jsem jich 12 tablet..

aponchie
6. bře 2008

a na co ti to teda nasadila?melas nejakej zanet ucha nosu krku?

konicek33
autor
6. bře 2008

ja je nasadila sama.....Dr mi rekl ze mam virus????? a mam brat paralen. Ja si je po 14 dnech dala sama,,

aponchie
6. bře 2008

ty jo ale to je na predpis kde jsis to nasla???

konicek33
autor
6. bře 2008

jdu se pripravit na cestu, jestli se tam vubec dostracham....

konicek33
autor
6. bře 2008

znama mi je dala, je zdrav sestra. My jsme v zahranici..

aponchie
6. bře 2008

jejejejejej ale to nesmis takove veci si davat sama to ti jeste muze zhorsit neco kdyz nevis co ti je sakris zenska 😀 jake jsi mela priznaky teda nez jsis to nasadila?teplota?kasel,ryma,hlava,usi??

konicek33
autor
6. bře 2008

Ahojky, jsem zpet od Dr.
Aponchie: priznaky jsem mela: zniceho mi zacal zaludek, jako na bliti,ale neblila jsem... Druhy den to same a pridala se unava, ospalost, vadilo mi jasne svetlo.. dalsi den me zacali bolet zada-pater a dole kolem ledvin.. ta pater byla hrozna, ale kolem ledvin me boliva uz dlouho, ja si myslela ze to mam od postele, tak uz jsem to nevnimala... tedka mam zvyseny teploty-tak do 38st. A citim se slabo a na omdleni.... Celou dobu...
No a dnes jsem nabehla k tomu soukromnikovi- v moci mam bile krvinky, tak pry to celkove ukazuje na zanet ledvin? Tu krev mi taky vzal-na obraz a Dsl??? uretha, ci kreatin? neco tak... A mam nove leky antibioitka ..

aponchie
6. bře 2008

nj ale to je na uplne jine leky nez sis naordinovala ty ledviny 😉 doufam ze ti to uz pomuze.augmentin je perfektni pri celkovych zanetech ORL usi nos krk nosohltan ...aj

konicek33
autor
6. bře 2008

tedka mam ciproflaxin???2x denne. No a pruser! z toho augmentinu mam paradni kvasinkovou infekci dole 😖 tedka se bojim,ze se to jeste pri brani techto zhorsi.........................

konicek33
autor
6. bře 2008

toz co ted-babo rad.................................. 😖

aponchie
6. bře 2008

co sem ti rikala? 😀 z augmentinu je celkem velmi casta kandidoza ale neboj futruj se kysanyma vyrobkama acidof.actimel atd a najdu ti neco co si muzes dat sama na to je to velmi neprijemne ale je to prirozene neni se za co stydet ono je to celkem silne atb a narusi mikrofloru takze moment najdu neco bez predpisu

konicek33
autor
6. bře 2008

mam to i v puse.... 😖

aponchie
6. bře 2008

Canesten1 1x500mg tobolky
Candibene 200mg tobolky
Clotrimazol(bez predpisu pouze krem,tobolky na predpis ale jsou velmi ucinne pri kombinaci i kremu

aponchie
6. bře 2008

ciproflaxin neznam ale muze to byt obdoba nekterych nasich leku to mas jako antikoncepce tady se jmenuje jinak a v uk jinak .

konicek33
autor
6. bře 2008

apo: diky moc,Canesten jsem dnes koupila, ale asi neni duvod si ho dat hned, kdyz jeste budu uzivat tyden leky.Ten Cipro patri do skupiny quinolonu??? leci se s tim antrax infekce, meningitida, e coli atd.....................

konicek33
autor
6. bře 2008

stejne mi nejde do hlavy jakto,ze na to neprisli drive uz pred tydnem, kdyz mi delali asi 3x testy moce... Byli cisty, bez niceho...Prave,ze jsem se bala, jestli ty bile krvinky nejsou tema kvasinkama, je to mozne???Ukazalo by se takhle v moci? Ty kvasky zacali vcera... 😖 a dnes bum bac v moci infekce....
Apo diky za rady 🙂 ty jsi od remesla (dr.)?

aponchie
6. bře 2008

neee nejsem od remesla ale zacatek jsem studovala ale uuuuuplne jinej obor asi tri 6mesicu chirdu a pak konec ale mame v rodine hodne lekaru a tak se uz celkem vyznam.ty kvasinky mas z toho augmentinu.jestli chces muzu zavolat tete do nemocnice a optat se

aponchie
6. bře 2008

THE ANTILEUKOTRIENIC DERIVATIVES AND HOMOLOGUES OF [(QUINOLIN-2-YLMETHOXY)SULFANYL]BENZOIC ACIDS WITH REDUCED LIPOPHILICITY

konicek33
autor
6. bře 2008

apo, diiikymoc 🙂 prosim, te pokud se muzes optat tety, zda y kvasinky muzou byt v moci zobrazene jako bile krvinky? proc to nezjistili uz pred tydnema az ted...
nevim co znamena ten dalsi vzkaz?

susik77
6. bře 2008

ahoj konicek: na ty mykozy si kup nej. laktobacily-bud na polykani al. na vlkadani do pochvy-temi ATB ses je vybila. Obnovi to mikrofloru. Muzes to stridat temi antimykotiky.

konicek33
autor
6. bře 2008

susik77 diky.. 🙂