Antikoncepce Cerazette. Jste s ní spokojené?

suki
5. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli taky berete antikoncepci Cerazette, jak jste s ní spokojené, a jestli to nic nemůže udělat miminku, když kojím. Z příbalovýho letáku, podle toho, co jsem si přečetla mi připadne, že je to docela svinstvo, hlavně teda pro nás. Co si o tom myslíte? Díky. 🙂

brnda
5. lis 2007

ahoj ja cerazette beru taky spokojena s ni docela jsem akorat, že ji nekdy zapomenu vzit v obvliklou dobu ,ale vetšinou jsem to stihla vzit do tech 12 hodin co pišou ,že je to ještě dobry doktor mi ji doporučil pravě proto ,že kojim ta si myslim ,že to mimču neuškodi kamaradky ji berou taky a dobry

pipisek
5. lis 2007

já ji beru taky, špinila jsem asi 2 dny a teď v pohodě...stejně nic jinýho než tělísko Mirena pro kojící maminky není (spoň o ničem dalším nevím). A o tělísku přemýšlím 😔

sandra81
5. lis 2007

Tohle tema se tu uz parkrat resilo.
Ja beru cerazette 8 mesicu a od porodu jsem jeste nemenstruovala a ani nespinila. Vubec nemam vlastne zadny vedlejsi ucinky, takze me napriklad vyhovuje.

suki
autor
5. lis 2007

Tak super, jesm ráda, uklidnily jste mě 😀 Dik moc.

markeeta
5. lis 2007

suki: co pisou na pribalovem letaku?

me doktor rekl, ze pokud se zmeska 4h, tak uz nefunguje a musis cekat zase 7dni, nez ta antikoncepce funguje

berruna
5. lis 2007

mně jí doktorka předepsala, bo jsem ještě zkoušela přikládat, ale bohužel se nám rozkojit nepodařilo..každopádně si musím nechat předepsat něco jinčího, neboť nedoberu ani jedno platíčko a dostanu to klidně 2krát do měsíce a nejde o žádný špinění.. 😒 takže pro nekojící maminky je tahle anti ouplně k ničemu...

pucik
5. lis 2007

ahojky, sotva jsem začala brát, tak jsem dostala menses, což jsem si myslela, že aspoň půlrok to ještě vydrží, jinak žádný jiný vedlejší účinky nepozorujujen častější menses, ale beru teprve druhé platíčko

suki
autor
5. lis 2007

No právě s tím krvácením a vůec tím jaké to může mít vedlejší účinky, ale to asi dělají všechny prášky. Já už teď taky špiním, jak jsem to začala brát.Ale snad to bude v pohodě....

paolin
6. lis 2007

ja byla taky spokojena. menzes se dostavil az tak po roce a vedlejsi ucinky zadne nebyli. miminku prasky neublizi. jsou specialne pro kojici maminy.

misa82
7. lis 2007

Ahojky beru Cerazette od unora a hned jsem dostala menses, pak jsem kojila 5 mesicu a nic. Potom jsem prestala kojit a prasky jsem si nechala a dalsi 2 mesice jsem nevedela, co je to menses. Pak to prislo. Mela jsem to dvakrat do mesice po dobu 2 mesicu. Ale pokazde to bylo slabsi a kratsi a ted uz mam mesic pokoj uplne. V pribalovem letaku je psane, ze po delsim case uzivani menstruace vymizi uplne. Tak doufam 🙂 Jinak jsem spokojena, protoze po kazde HA jsem otekla jako dyne. Treba po posledni (Logest) jsem pribrala 10 kg za 3 mesice!
A u Cerazette jsem nic takoveho nezaznamenala🙂

anatanka
7. lis 2007

Ja jsem s ni naprosto spokojena, ale POZOR, taky jsem o ni uz slysela, ze se musi brat skutecne ve stejnou dobu, protoze se u ni mnohem vic snizuje ucinek nez u normalni HA. Ja to brala jako standart tech 12 hod., doktor me na nic neupozornil, ale pak mi to rikala kamaradka a jeste par dalsich lidi, tak si to radeji hlidejte, i kdyz s miminem je strasne lehky si nevzpomenout...

szedivka
7. lis 2007

Ahoj, jen se svojí troškou do mlýna... bohužel mě Cerazette nevyhovuje, začala jsem ji brát po šestinedělí a po 14-ti dnech jsem měla málo mlíka, malej začal ztrácet na váze. Takže jsem musela vysadit a naštěstí se vše upravilo 😉

mima_llv
7. lis 2007

beru taky Cerazette, 4 měsíce po porodu, menstruaci ještě nemám, můžu i tak otěhotnět? docela často totiž zapomímám pilulu vzít

dygab
7. lis 2007

Ahoj, já jsem ji začaala brát poo šestinedělí a trpěla jsem děsně na deprese. Takže jsem bez antikonceoce, protože stále kojím.

helllena
8. lis 2007

Miso, pribrat deset kilo? to me uplne desi...
beru cerazette, zatim jsem behem pul roku od porodu jednou spinila..doufam, ze menzes prijde co nejpozdeji 🙂))

matysi
8. lis 2007

Tak já spokojená nebyla. Měla jsem depky, hrozně nervózní a ještě ke všemu jsem měla menses 2x do měsíce, vždy tak 7-10 dní 😠 😠 Vybrala jsem tři platíčka, co kdyby se to náhodou srovnalo a nic... Přitom před těhu jsem brala Logest a v poho...

maltina
8. lis 2007

tak ja brala cerazzete asi 4 mesice, porad jsem spinila z mesice tak asi 20 dnu.
a hrozne se mi zhorsila plet, po vysazeni se to srovnalo. uz bych ji nechtela 😉

suki
autor
8. lis 2007

maltina tak to jsi mudela skoro chudokrevná ne? 😒 To není nejaká jiná antikoncepce pro kojící?No uvidím, beru ji týden a už taky špiním ☹ 😠 😠 😠

andira
8. lis 2007

Brala jsem ji a už nikdy víc 🙂 Pleť otřesná, nálada pod psa. Tolik moje zkušenost 😒 🙂

maltina
9. lis 2007

Suki, ja nekrvacela, jenom spinila.

maltina
9. lis 2007

Menzes jsem prvne dostala az po vysazeni cerazzete.

dzonyss
10. lis 2007

začla sem po šestinedělí, dostala to za 3 dny na týden, pak 3 dny nic a zase sem to dostala. Zkusila jsem vydržet i druhé platíčko a teď jsem bez antikoncepce. Přijde mi, že pro mě byla k ničemu, když jsem menstruovala 14dní v měsíci a navíc mi přišlo, že prcek odmítal tolik jíst. Takže já jsem nespokojená 😉 Kašlu na to, budu kupovat kondomy

modzo
10. lis 2007

Ahoj holky 🙂 já jsem cerazette začala brát po šestinedělí,dostala jsem to za 14.dní,měla jsem to týden jako klasickou menstruaci,v té době se Tomášek strašně vztekal u kojení-byl to děs.Pak jsem to měla asi po 12.dnech,pak po 9.dnech,ale jenom jsem špinila.Ted jsem byla na gyndě,a ptala se doktora jestli je to normální řekl,že není ,ale je to pořád v normě.Tak je beru dál už druhý měsíc,zatim jsem to nedostala, jinak žádný jiný problém nemám 🙂

suki
autor
11. lis 2007

Já už mám problém, beru ji týden a bolí mě už 3 dny hlava bez přestávky. Myslím, že je to z té anikoncepce, měla jste to taky některá?Je to neúnosný, nevím, jestli nemám vysadit, taky mám horší náladu... ☹

anddy
12. lis 2007

ja beru uz 5-te platicko a nemam vubec zadny problem, nespinim, nekrvacim, prckovi mlicko chutna 😅 jedinne co tak jsem mozna trosku podrazdena jako pred ms, a to vzdy, kdyz dobiram platicko 😝 Ale celkove jsem spokojena 😵

markeeta
13. lis 2007

chtela bych vas o neco poprosit, mam pribalovy letak v islandstine. Kdyz uz mam MS, musim cekat az skonci a potom to zacit brat nebo to uz muzu brat rovnou? Prijde mi, ze kdyz se stejne spini, tak je to fuk.

sonana
13. lis 2007

ahojky,já ji nebrala po porodu (protože ještě žádný nebyl),nicméně přpojím svoji zkušenost: vystřídala jsem víc druhů HA (kvůli ceně atp.)a jediná, která mi udělala zle byla práě cerazette - jak jsem předtím držela váhu nastejno,tak najednou 6kg nahoře, do té doby bezvadná pleť děsná (vč.zad),bolesti břicha a nervozni jak pes 😠 No, dala jsem tomu půl roku, pak jse to vzdala - ještě se zdrchávám 😠 😠 Ale každýmu to působí jinak, takže asi tak 😉

klarec
13. lis 2007

Já jsem se doktora ptala co budu dělat když mi nebude vyhovovat a on mi řekl že ohledně antikoncepce asi nic protože už jiná není. Protože byli na trhu 2 a tu jednu zrušili. Tak nevím ale zatím mi docela vyhovuje. Ani jsem nešpinila tak snad to bude ok. Před tehu jsem měla dost problém žádná HA mi moc neseděla. že by se karta obrátila 😀

andrea73
13. lis 2007

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tady se to taky probíralo, tak se koukněte 😉

marguerite
13. lis 2007

Markeeta mi říkaal MUDra, že se bere NONSTOP-nedělá se přestávka jak u klasické anti 21 + 7 ..jede se nonstop..

Ale jinak ji beru 5měsíců a jsem spokojená a plně kojím 😉